Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι "100 ώρες διασκέδασης" ελέγχονται. Γιατί για μένα διασκέδαση ήταν οι πρώτες 20-30 ώρες που χρειάστηκα για να τελειώσω το παιχνίδι. Από εκεί και πέρα το μόνο που υπάρχει είναι το farming (και τα φράγκα του RMAH, για όποιον έχει θέληση, υπομονή και -κυρίως- άφθονο χρόνο). Και για μένα το farming μόνο "διασκέδαση" δεν είναι.

 

Παραδέχομαι πάντως ότι δεν είχα παίξει online τα προηγούμενα Diablo, οπότε δεν ήξερα τι ακριβώς να περιμένω. Τα τέλειωσα καναδυο φορές offline και δεν ασχολήθηκα ξανά (δόξω τω Θεώ, υπάρχουν κι άλλα πολλά παιχνίδια που περιμένουν στη σειρά). Δική μου χαζομάρα λοιπόν και στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα, γιατί αν ήξερα τι ακριβώς αγόραζα με εκείνα τα 60 ευρώ, δεν υπήρχε καμια απολύτως περίπτωση να τα δώσω.

 

Τα υπόλοιπα επικριτικά σχόλια (περί θλιβερών bugs, μέτριου end game κλπ) που διαβάζω, τα έχουν πει άλλοι που ασχολούνται ακόμα με το παιχνίδι. Συνεπώς δεν είναι όλα τόσο ρόδινα όσο παρουσιάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πωπωπω γκρινια.

 

για τη μεγαλυτερη εταιρια στον κοσμο, που εχει προσφερει 1000δες ωρες διασκεδασης σε εκατομμυρια ανθρωπους και εχει αλλαξει τη gaming σκηνε σχεδον σε καθε ειδος παιχνιδιου, σαν κλασσικος Ελληναρας ή 13χρονο απεχει πολυ.

 

 

Η Μεγαλύτερη και καλύτερη gaming εταιρία στον κόσμο έχει να βγάλει παιχνίδι της προκοπής εδώ και 7 χρόνια :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καποιες εταιριες που βγαζουν game καθε 2μηνες και αλλες καθε 5χρονια τι να κανουμε...

 

Οπως εχω ξαναπει το diablo ηταν ειναι και θα ειναι farming. Δεν αλλαζει αυτο. Το προβλημα στο συγκεκριμενο diablo ειναι το κακο loot που εχουν πει θα διορθωσουν. Οχι οτι εχει farming...

 

Νομιζω 20-30-50 ωρες ειναι μια χαρα για ενα game. Πανω απο το μεσο ορο δεν ειναι?

 

Κατ εμε ειναι πολυ καλο game αλλα πολυ κακο diablo sequel για την ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καποιες εταιριες που βγαζουν game καθε 2μηνες και αλλες καθε 5χρονια τι να κανουμε...

 

Οπως εχω ξαναπει το diablo ηταν ειναι και θα ειναι farming. Δεν αλλαζει αυτο. Το προβλημα στο συγκεκριμενο diablo ειναι το κακο loot που εχουν πει θα διορθωσουν. Οχι οτι εχει farming...

 

Νομιζω 20-30-50 ωρες ειναι μια χαρα για ενα game. Πανω απο το μεσο ορο δεν ειναι?

 

Κατ εμε ειναι πολυ καλο game αλλα πολυ κακο diablo sequel για την ωρα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dBB093Pkw2Y

 

Το bug αυτό υπάρχει πάνω απο μήνα.

Κοίτα πότε έκανε post.

Δεν ξέρω δυστυχώς κινέζικα.

 

Είναι σοβαρή μια εταιρία να μην μπορεί να βρει - φτιάξει ένα exploit που είναι ένα μήνα στο youtube?

Farm game ok .Οι πονηροί φαρμάρουν τους αφελείς.

 

Άσε το αλλο bug που άλλαζες τις τιμές bid-buyout στον client... (get an authenticator?)

 

Είναι εμφανές ότι πλεον δεν μπορουν και δεν θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim sorry που στο λέω εγώ αλλά μάλλον αν δεν έχεις καταλάβει όλο το παιχνίδι έχει στηθεί πάνω στο RMAH και πως θα βγάζει το ποσοστό της η Blizzard. Δεν την ενδιαφέρει αν θα έχει botters ή όχι, την νοιάζει να είναι δύσκολο να πέσει καλό loot και να αναγκάζεται ο κόσμος να αγοράζει από το RMAH το gear του γιατί αλλιώς δεν μπορεί να βρει.

 

Επίσης αν ήθελε να διώξει τους botters θα το έκανε, αλλά δεν το κάνει. Φίλος μου από την δεύτερη βδομάδα έχει 24/7 το account του με bot και στο WoW και στο Diablo 3 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. Δηλαδή, παίζει το ίδιο account 48 ώρες την ημέρα(!) και δεν κάνει τίποτα. Του έχει στείλει 8-9 email για warning και την βγάζει λάδι λέγοντας ότι τον hackaroun (έχει proxxy που αλλάζει IP κάθε μισή/μια ώρα) και τον πιστεύουνε.

 

Το θέμα είναι ότι με το Diablo 3 αυτή την στιγμή βγάζει περισσότερα από το WoW γιατί ενώ στο WoW είναι μόνο 13ευρώ/μήνα από κάθε παίχτη εδώ τα 13ευρώ τα βγάζει καθημερινά από τα transactions άρα από την στιγμή που βγάζει περισσότερα λεφτά (και ας έχει πέσει το population κατά 65% τουλάχιστον για τους xfire users) δεν την νοιάζει αν εσένα η εμπειρία είναι χάλια την νοιάζει να υπάρχουν συναλλαγές στο RMAH και ας είναι από τον οποιονδήποτε.

 

Δεν την νοιάζει να έχει toggle god mode /on αφού αυτό κάνει τους παίχτες να farmaroun περισσότερο ΑΡΑ να βάζουν περισσότερα πράγματα στο RMAH άρα να πουλιούνται περισσότερα πράγματα στο RMAH ARA να έχει περισσότερο κέρδος από το ΦΠΑ που έχει στις συναλλαγές.

 

Και όχι, το παιχνίδι δεν είναι καλό. Αν εσύ έχεις συνηθίσει να τρως virtual crap δεν πάει να πει ότι πρέπει εμείς που θέλουμε κάτι ποιοτικό είμαστε οι μαλάκες. 20 ώρες gameplay για 60ευρώ αν εσένα σου φαίνεται εντάξει καλά κάνεις, εμάς όμως δεν μας φαίνεται εντάξει και θέλουμε να σταματήσει αυτό το φαινόμενο, γιατί άνθρωποι όπως εσύ που υποστηρίζεις ότι σου προσφέρουν αρκεί να λέει Diablo και Blizzard χωρίς να κάνεις κριτική στην εταιρία και στις τακτικές της, παρατείνεις τις συμπεριφορές όπως Blizzard, EA, Sony κλπ.

 

Αν σου αρέσει λοιπόν να παίζεις ένα παιχνίδι που πριν 2 μήνες έπεσε ένα τρομερό nerf hammer γιατί "ήταν πολύ δυνατό το στυλ κάποιων class" ενώ ένα μήνα τώρα έχει God Mode και δεν έχουν κάνει τίποτα, μπράβο σου, συνέχισε να το παίζεις, εμείς όμως θα κάνουμε την κρητική μας, γιατί τουλάχιστον εγώ έχω βαρεθεί να κλαίω τα λεφτά μου για τα παιχνίδια μετά από ένα μήνα.

 

Δεν κλαίω τα λεφτά μου για τα Total War και τα παίζω χρόνια μετά από την έκδοσή τους και είναι από μια εταιρία που κόντευε να χρεοκοπήσει και κλαίω τα λεφτά μου από την πιο πλούσια εταιρία (ή δεύτερη αν πρώτη είναι η ΕΑ).

 

Sorry λοιπόν αλλά ο ενθουσιασμός για το παιχνίδι είναι στις σελίδες 500-600, πλέον είναι η συνειδητοποίηση και η κρητική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση για real και για εμπειρους.

 

οταν πας να αγορασεις gold λεει 0,31 τιμη πανω.

 

απο κατω τωρα λεει μεσος ορος τελευταιων ημερων 0,25 και μετα μεσος ορος σημερινης μερας 0,75 per unit diladi

 

περ 100.000

 

Αν εμεις βαλουμε προς πωληση gold ποσο πρεπει να το βαλουμε υπολογιζοντας και το φορο ωστε να ειμαστε τουλαχιστον

 

στις τιμες της αγορας...? εκει απο οτι ειδα δεν αφαιρει 1 eyro για καθε συναλλαγη. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 20 ωρες ειναι τρελη υπερβολη. Για να προλαβεις να παιξεις endgame και να σιχαθεις το loot που ειναι το βασικο προβλημα χρειαζεσαι 50-100. 60Ε για 50-100+ ωρες δεν ειναι ασχημα (και το "+" μπορει να ειναι 10000ωρες αν φτιαξουν καποια/αρκετα πραγματα).

 

Τωρα το τι την νοιαζει και τι δε τι νοιαζει ερμμμμμ...δε με νοιαζει? Προφανως νοιαζεται για την τσεπη της? Προφανως αυτα τα bugs τη βλαπτουν πιο πολυ απ οτι εμενα και εσενα?

 

Το rmah αναφερεται καθε 2 posts. Δηλαδη μονο εγω το ηξερα εδω και 1-2 χρονια? Εσεις αφου μπηκε το μαθατε?

 

Και στην τελικη ρε παιδια τι να κανουμε? Και γω το βαρεθηκα και το σιχαθηκα αλλα το παρελθον εχει δειξει οτι η blizzard ειναι η μοναδικη που με 2-3 patches μπορει να αλλαξει ολο το παιχνιδι (προς το καλυτερο ή χειρότερο) οποτε απλα παιζω LoL και περιμενω μπας και το επομενο αλλαξει 2-3 πραγματα κυριως στο loot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ με όλα τα παράπονα για το Loot στο D3 για θυμήστε μου στο D2 κάθε πόσο βρίσκατε αξιόλογο upgrade?

Εκτός και αν θυμάμαι λάθος και στα 10 runs γινόμουν πλούσιος.

Θυμάμαι άπειρα Dia-baal runs και να μην πέφτει ΤΙΠΟΤΑ και τώρα όλοι θέλουν το top gear ξαφνικά.

Έχει αρνητικά το game σίγουρα αλλά το ότι είναι farm game και ότι χρειάζεται πολύ από αυτό ε συνέλθετε λίγο γιατί δεν είναι λογικό να το κράζετε για αυτόν τον λόγο.

Άκου επαναλαμβανόμενο και farm game άρα χάλια,welcome to Diablo,άλλη φορά πιο προσεκτικά στα previews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση για real και για εμπειρους.

 

οταν πας να αγορασεις gold λεει 0,31 τιμη πανω.

 

απο κατω τωρα λεει μεσος ορος τελευταιων ημερων 0,25 και μετα μεσος ορος σημερινης μερας 0,75 per unit diladi

 

περ 100.000

 

Αν εμεις βαλουμε προς πωληση gold ποσο πρεπει να το βαλουμε υπολογιζοντας και το φορο ωστε να ειμαστε τουλαχιστον

 

στις τιμες της αγορας...? εκει απο οτι ειδα δεν αφαιρει 1 eyro για καθε συναλλαγη. ευχαριστω

 

Στο ελαχιστο θα το βαλεις.

Εχει ενα bug που δεν σου δειχνει την πραγματικη, και να αγορασεις, δεν θα δωσεις 0.31 αλλα 0.25 που ειναι το ελαχιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου επαναλαμβανόμενο και farm game άρα χάλια,welcome to Diablo,άλλη φορά πιο προσεκτικά στα previews.

επειδή το ξαναλές τόσο υπερήφανα σε πληροφορώ ότι δεν έχεις ούτε τις μισές ώρες από όσες έχω ξοδέψει εγώ στο D2.. κι αυτό γιατί δούλευα σε netcafe.. κι αν πάρουμε στο σύνολο την παρεούλα (3-4 άτομα) που το λιώναμε (από release μέχρι το ~2010 όχι σερί) ε τότε μάλλον μιλάμε εξ εμπειριας και δεν λέμε λόγια του αέρα..

 

το παιχνίδι το έχει βαρεθεί παρα πολύς κόσμος, η friendlist μου είναι άδεια κάθε φορα που logaro και μέσα σε αυτήν έχω άτομo που έπαιζε 7 μέρες σερί D2 με 2 x 10ώρα ύπνο και 2 μπάνια ενδιάμεσα...

στο 2 τουλάχιστον (στο LoD έστω) είχες πιθανότητες όχι μονο για γαμάτα items unique κλπ ακόμα και στο NIGHTMARE! αλλα και για high runes/jewels...

 

και πάνω από όλα, δεν χρειαζόσουν TOP of the TOP gear για να farmaris baal... δηλαδή έλεος, συγκρίνεις 2 άσχετα πράγματα πραγματικά..

θά'χω να το λέω. το 3 δεν έχει καμια σχέση με το 2.

 

κόψε λοιπόν λίγο από το e-peen σου και σκέψου γιατί το κράζει τόσος κόσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το ξαναλές τόσο υπερήφανα σε πληροφορώ ότι δεν έχεις ούτε τις μισές ώρες από όσες έχω ξοδέψει εγώ στο D2.. κι αυτό γιατί δούλευα σε netcafe.. κι αν πάρουμε στο σύνολο την παρεούλα (3-4 άτομα) που το λιώναμε (από release μέχρι το ~2010 όχι σερί) ε τότε μάλλον μιλάμε εξ εμπειριας και δεν λέμε λόγια του αέρα..

 

το παιχνίδι το έχει βαρεθεί παρα πολύς κόσμος, η friendlist μου είναι άδεια κάθε φορα που logaro και μέσα σε αυτήν έχω άτομo που έπαιζε 7 μέρες σερί D2 με 2 x 10ώρα ύπνο και 2 μπάνια ενδιάμεσα...

στο 2 τουλάχιστον (στο LoD έστω) είχες πιθανότητες όχι μονο για γαμάτα items unique κλπ ακόμα και στο NIGHTMARE! αλλα και για high runes/jewels...

 

και πάνω από όλα, δεν χρειαζόσουν TOP of the TOP gear για να farmaris baal... δηλαδή έλεος, συγκρίνεις 2 άσχετα πράγματα πραγματικά..

θά'χω να το λέω. το 3 δεν έχει καμια σχέση με το 2.

 

κόψε λοιπόν λίγο από το e-peen σου και σκέψου γιατί το κράζει τόσος κόσμος

 

Αμήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ με όλα τα παράπονα για το Loot στο D3 για θυμήστε μου στο D2 κάθε πόσο βρίσκατε αξιόλογο upgrade?

Εκτός και αν θυμάμαι λάθος και στα 10 runs γινόμουν πλούσιος.

Θυμάμαι άπειρα Dia-baal runs και να μην πέφτει ΤΙΠΟΤΑ και τώρα όλοι θέλουν το top gear ξαφνικά.

Έχει αρνητικά το game σίγουρα αλλά το ότι είναι farm game και ότι χρειάζεται πολύ από αυτό ε συνέλθετε λίγο γιατί δεν είναι λογικό να το κράζετε για αυτόν τον λόγο.

Άκου επαναλαμβανόμενο και farm game άρα χάλια,welcome to Diablo,άλλη φορά πιο προσεκτικά στα previews.

 

Στο 2ο κομματι συμφωνω.

 

Στο 1ο οχι. Το loot στο D3 ειναι τραγικο ενω στο D2 ήταν το καλυτερο που υπηρξε ποτε γιατί:

 

-Επεφταν endgame items απο nightmare ακομη ή εστω υπηρχε το chance.

-ΚΑΘΕ item ειχε την αντιστοιχη unique εκδοση του που εσπερνε (δε σταματουσε στο ilvl62...)

-Τα legendaries είχαν πιο standar και πιο unique stats που τα εκαναν χρησιμα σε καποιον. Δεν εβρισκες ας πουμε Windforce με intelligence...

-Επεφταν κυριολεκτικα 1000 φορες πιο συχνα λογω μη υπαρξης AH και εβρισκες καθε 2-3 ωρες αρκετα. Εδω δε γινεται λογω AH αλλα και να γινει ζητημα να υπαρχουν 4 σοβαρα legendaries.

-Υπηρχαν ολοκληρα builds χαρακτηρων που βασιζονταν σε items (hammerdin? dream sorc?)

-Επεφταν με καλη πιθανοτητα παντου και οχι μονο στο ACT 5 και ενω και εκει υπηρχε το θεμα με το ilvl υπηρχαν μερη ακομη και σε act1 που θεωρουνταν endgame dungeons (pit νομιζω). Εδω αν δε φαρμαρεις act 3 χανεις πολυ.

-Εκει οταν εβρισκες Tal Rasha's armor ξεκινουσες νεο char wiz. Εδω το κανεις salvage....

 

Και αλλα πολλα. To D3 εχει προχωρησει μπροστα σε καποια θεματα οπως ο καθενας να εχει το loot του και οχι ο πιο γρηγορος αλλα σε θεματα stats στα items ειναι οντως σαν παιχνιδι κακης παραγωγης (και κατ'επεκταση το loot).

 

Edit: Το θεμα ειναι ομως οτι ολα αυτα αλλαζουν αν το θελει η blizzard. Μεθαυριο εισαγει 3000 legendaries με διαφορετικα rarities που να ειναι χρησιμα ολα και αλλαζει ολο το game. Απο gameplay σπερνει ηδη οποτε αν το κανουν να εχει και λιγη ουσια τοτε οντως μπορει να φτασει ευκολα το D2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ελαχιστο θα το βαλεις.

Εχει ενα bug που δεν σου δειχνει την πραγματικη, και να αγορασεις, δεν θα δωσεις 0.31 αλλα 0.25 που ειναι το ελαχιστο

 

να βαλω 0,25 κατευθειαν δηλαδη? αν ναι τοτε παει 0,25χ 15% μειον και οτι βγει χ 15% μειον = 0,18 τελικο καθαρο

 

η κατι παλι δεν καταλαβα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση προς demon hunters.

 

Εχω 31% crit chance 258% crit damage

 

Αξιζει να πεσω στα 18% chance αλλα 310% damage? (κερδιζω 17.000 στα 100% sharpshooter)

 

To sharpshooter ειναι δεδομενο σε καθε περιπτωση.

 

Επισης μια ερωτηση ακομα.

 

Το damage που βλεπουμε με το sharpshooter στο 100%, ειναι o μεσος ορος damage που εχουμε αν κανουμε critical? (χωρις φυσικα τον multiplier απο τα skills)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...