Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα κανε την πραξη 0.31*258 και 0.18*310 και συγκρινε τα. Θα σου δωσει το αποτελεσμα χωρις να λαμβανει υποψην το sharpshooter που μαλλον δε θα επρεπε να το υπολογιζεις ουτως η αλλως αφου δεν ειναι consistant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να βαλω 0,25 κατευθειαν δηλαδη? αν ναι τοτε παει 0,25χ 15% μειον και οτι βγει χ 15% μειον = 0,18 τελικο καθαρο

 

η κατι παλι δεν καταλαβα ?

 

Ναι τοσο θα σου βγει, και εμενα 18 ευρω καθαρα για 10m βγηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το ξαναλές τόσο υπερήφανα σε πληροφορώ ότι δεν έχεις ούτε τις μισές ώρες από όσες έχω ξοδέψει εγώ στο D2.. κι αυτό γιατί δούλευα σε netcafe.. κι αν πάρουμε στο σύνολο την παρεούλα (3-4 άτομα) που το λιώναμε (από release μέχρι το ~2010 όχι σερί) ε τότε μάλλον μιλάμε εξ εμπειριας και δεν λέμε λόγια του αέρα..

 

το παιχνίδι το έχει βαρεθεί παρα πολύς κόσμος, η friendlist μου είναι άδεια κάθε φορα που logaro και μέσα σε αυτήν έχω άτομo που έπαιζε 7 μέρες σερί D2 με 2 x 10ώρα ύπνο και 2 μπάνια ενδιάμεσα...

στο 2 τουλάχιστον (στο LoD έστω) είχες πιθανότητες όχι μονο για γαμάτα items unique κλπ ακόμα και στο NIGHTMARE! αλλα και για high runes/jewels...

 

και πάνω από όλα, δεν χρειαζόσουν TOP of the TOP gear για να farmaris baal... δηλαδή έλεος, συγκρίνεις 2 άσχετα πράγματα πραγματικά..

θά'χω να το λέω. το 3 δεν έχει καμια σχέση με το 2.

 

κόψε λοιπόν λίγο από το e-peen σου και σκέψου γιατί το κράζει τόσος κόσμος

Δεν κατάλαβες καθόλου τι θέλω να πω,δεν επιδεικνύω κανένα e-peen,ούτε νιώθω την ανάγκη.

Ανέφερα ήδη πως το game έχει αρνητικά και ένα μεγάλο είναι το πως χειρίστηκαν τα Legendary,αλλά κάτσε και παρατήρησε στα posts που ο περισσότερος κόσμος εδώ μέσα θέλει ανα κάθε 5 run να του σκάει perfect roll σε rare item για να μην χαθεί το ενδιαφέρον ή για να βρίσκει upgrades.

Ναι σίγουρα για Baal δεν ήθελες Top gear ήθελες απλά ένα αξιόλογο gear για την περίσταση,αλλά για εδώ στο inferno θες Top gear και η ανάγκη αυτή οδηγεί τον κόσμο να θεωρεί απαραίτητο πως πρέπει τα καλά rares να πέφτουν βροχή την στιγμή που αν πας τώρα στο D2jsp στο trophy room θα δείς ακόμα νέα trophies από το D2.(Τι εννοώ)

Αν έχεις τις ώρες που λες θα ξέρεις οτι τα υπερ-τούμπανα rolls στο D2 ήταν τόσο σπάνια που ακόμα και 10 χρόνια μετά υπήρχαν άτομα στον Europe server που είχαν μοναδικά rolls,εκεί στέκεται το παράπονο μου και κράζω όχι στο να λέω ότι το game είναι τέλειο και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Το ότι έχει αρνητικά το γράφω σε κάθε post μου αλλά όχι και τόσα ωστέ να χαρακτηρίζεται έκτρωμα και μηδενικό εδώ μέσα από κάποιους που ξόδεψαν μέρες πάνω του.

Έχει δυνατότητες το game να γίνει καλύτερο και με το endgame content που θα προσθέσουν και με το pvp και με τα class buffs αλλα και με το constant support από την εταιρεία,για μένα είναι παρα πολύ νωρίς να το κατακρίνω τόσο πολύ το game για αυτό και το στηρίζω.

Ίσως κάνω λάθος που στο μυαλό μου το παραλληλίζω με το D2 classic και όχι με το LoD περιμένοντας ότι θα στρώσει περισσότερο με τα expansions που θα έρθουν.

Πίστεψε με αν σε βάθος χρόνου το παιχνίδι παραμείνει έτσι όπως είναι θα είμαι ο πρώτος που θα βγώ να κατακρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να πεσω στα 18% chance αλλα 310% damage? (κερδιζω 17.000 στα 100% sharpshooter)

 

Το damage που βλεπουμε με το sharpshooter στο 100%, ειναι o μεσος ορος damage που εχουμε αν κανουμε critical? (χωρις φυσικα τον multiplier απο τα skills)

 

Για μενα αξιζει. Με kitting & ss το critical hit θα ερθει καποια στιγμη. Απλα ισως ερθει 1 δευτερολεπτο πιο μετά, ίσως 5. Τα items με critical hit chance τελευταια τα χω σε δευτερη μοιρα, αφου στο inferno τρεχω σαν τον Βεγγο, οποτε το ss φορτωνει.

 

Για το dmg δεν ειμαι σίγουρος... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όμως να βγάλεις νέο diablo και ουσιαστικά να το πηγαίνεις βήματα πίσω αντί για μπροστά, ναι το LoD έκανε την διαφορα στο D2 αλλα γιατί να μην συνεχίσεις από εκεί που σταμάτησες, δηλαδή στην επιτυχημένη πορεία του LoD .. αντ' αυτου θα πρέπει να δω κάποιο expansion πάλι η κάποιο major patch για να γίνει playable το παιχνίδι? γιατί τόσα βήματα προς τα πίσω από μια εταιρία που ξέρει ακριβώς τι θέλει ο κόσμος..

 

επίσης τα υπερ-τούμπανα rolls ήταν πραγματικά σπανια στο D2, αυτή την στιγμή βλέπεις ένα καρο φοβερα items στο rmah σε τιμές 50euro+ δηλαδή νιώθω λες και παίζω pay-το-win game, αν το ήξερα αυτό πραγματικά δεν θα ασχολιόμουν καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ αυτο με τα drops ειναι κορυφη, χτες εκανα 3 full clear act3 και 1 full clear act4 (με το godmode φυσικα :P) καθαρισα περιπου 3 φορες το stash απο 61-63 items και δεν επεσε τιποτα αξιολογο, μονο ενα καλουτσικο head, και μερικα ιτεμακια για τον monk Που ξεκιναει τωρα inferno, πρεπει να ειχα καμια 20ρια+ οπλα 63lvl και το καλυτερο ηταν ενα 700 dps με -13 lvl requirement.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όμως να βγάλεις νέο diablo και ουσιαστικά να το πηγαίνεις βήματα πίσω αντί για μπροστά, ναι το LoD έκανε την διαφορα στο D2 αλλα γιατί να μην συνεχίσεις από εκεί που σταμάτησες, δηλαδή στην επιτυχημένη πορεία του LoD .. αντ' αυτου θα πρέπει να δω κάποιο expansion πάλι η κάποιο major patch για να γίνει playable το παιχνίδι? γιατί τόσα βήματα προς τα πίσω από μια εταιρία που ξέρει ακριβώς τι θέλει ο κόσμος..

 

επίσης τα υπερ-τούμπανα rolls ήταν πραγματικά σπανια στο D2, αυτή την στιγμή βλέπεις ένα καρο φοβερα items στο rmah σε τιμές 50euro+ δηλαδή νιώθω λες και παίζω pay-το-win game, αν το ήξερα αυτό πραγματικά δεν θα ασχολιόμουν καν.

Δεν πήγε μόνο βήματα πίσω όμως,σίγουρα πήγε σε κάποια θέματα αλλά πήγε και μπροστά.

Για αυτό λέω οτι θέλω να τους πιστώσω χρόνο να δω τι άλλο θα βάλουν σε content και αν δω οτι το πάνε λαου λάου στυλ apple "σας δίνω features στο μέλλον που ήδη έπρεπε να τα έχετε και σας τα πασάρω και σαν νέα for money" τότε θα χαιρετήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσο θυμαμαι περα απο το PVP δεν θα μπει τιποτα σε content μεχρι το expansion ...Καπου ειχαν πει οτι δεν ειναι Wow να βαζουμε new content καθε 3 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσο θυμαμαι περα απο το PVP δεν θα μπει τιποτα σε content μεχρι το expansion ...Καπου ειχαν πει οτι δεν ειναι Wow να βαζουμε new content καθε 3 μηνες

Θα βάλουν PvP και κάτι σε end game content είναι 100% αυτό.

Θα δυναμώσουν και τα legendary μαζί με αρκετά skills(όπως λένε τουλάχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το φτιαξανε ακομα? Δεν εχω μπει καθολου σημερα

εγώ και χθες δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει πόσο μάλλον σήμερα :) (κουλαμάρα μάλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ και χθες δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει πόσο μάλλον σήμερα :) (κουλαμάρα μάλλον)

 

Σημερα που το δοκιμασα λιγο δεν δουλευε τελικα οποτε το εφτιαξαν, απλα ηθελε να εχεις το mouse πανω στον παιχτη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ αυτο με τα drops ειναι κορυφη, χτες εκανα 3 full clear act3 και 1 full clear act4 (με το godmode φυσικα :P) καθαρισα περιπου 3 φορες το stash απο 61-63 items και δεν επεσε τιποτα αξιολογο, μονο ενα καλουτσικο head, και μερικα ιτεμακια για τον monk Που ξεκιναει τωρα inferno, πρεπει να ειχα καμια 20ρια+ οπλα 63lvl και το καλυτερο ηταν ενα 700 dps με -13 lvl requirement.

 

Τα ίδια ακριβώς και εγώ...είπα ωραία θα φαρμάρω ACT3+4 με 315% MF, τίποτα αξιόλογο δυστυχώς. Είναι καθαρά παιχνίδι φρουτάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια ακριβώς και εγώ...είπα ωραία θα φαρμάρω ACT3+4 με 315% MF, τίποτα αξιόλογο δυστυχώς. Είναι καθαρά παιχνίδι φρουτάκια.

όπως το είπες παιχνίδι φρουτάκια

δεν παίζει ρόλο η τύχη το παιχνίδι είναι στημένο!!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...