Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και εχουνε γινει καποιες αναφορες τωρα τελευταια, κομυλβητηριο, σακος κτλ εν τελει ειναι δια δυναμη, αντοχη, αεροβιωση? Απο οτι λεγατε αναλογα με τον τροπο που το κανεις μπορεις να πετυχεις και τον αντιστοιχο στοχο.

 

Σκεφτομαι να πηγαινω κολυμβητηριο το χειμωνα 2 φορες την βδομαδα...

 

Ολα μπορεις να τα κανεις. Η καθε ασκηση εχει κατι διαφορετικο να σου δωσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γιατι να μη τα συνδυασεις; Και κολυμβητηριο και γυμναστηριο, σε διαφορετικες μερες το καθενα. Εγω αυτο κανω κ πλεον θα ενταχθει και το τρεξιμο σιγα σιγα

 

Κολυμβητήριο + γυμναστήριο + τρέξιμο; Ε, ρε, νιάτα...  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πολυ εγκεφαλικο αθλημα θελει μυαλο !

σε τοπ επιπεδο ποσοσφαιριστη - μπασκετμπολιστα κτλ  χαζο η να μη στροφαρει πολυ  μπορεις να βρεις , τενιστα ομως με τιποτα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοριτσια  το sex κάνει τις γυναίκες ομορφότερες, αφού κατά τη διάρκεια της ερωτικής συνεύρεσης το γυναικείο κορμί παράγει διπλάσια ποσότητα οιστρογόνων ,  ετσι τα μαλλιά λάμπουν και το δέρμα γίνεται πιο απαλό. το ξερατε ? να ακομη ενας λογος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ ο παππους δινει συμβουλες στις κορασιδες..

 

Αρε εγινε η θαλασσα γιαουρτι κσι δεν εχουμε κουταλι να το φαμε...χαχαχα...

 

Σημερα πηγα χτυπισα δυο χαμπουργκερ... ντοματα τζατζικη κρεμυδι....

 

Αλλα το μπιφτεκι μινιον για τα δεδομενα μου πλεον..

 

Το απογευμα εφαγα πλιγουρι νεροβραστο.... ε δε ηταν οτι πιο τελειο...

 

Αυριο προπονηση σουπερ δισετ....

 

Εβλεπα σωματα powerlifter και bodybuilder τα πρωτα με εκαναν περισσοτερη εντυπωση γιατι μου εδιναν την εντυπωση οτι αυτο που εβλεπα ηταν στιβαρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι υγρασια και ζεστη εδω δεν παλευεται! και επισης βρεχει!

ηρθε ο σακος και ειναι σκισμενος σε ενα σημειο πανω πανω! (μικρο το κακο αλλα θα τους στειλω καποια στιγμη ενα μαιλ)

φαγητο δεν με εχει ενθουσιασει. Πολυ τηγανιτο,πολυ ζαχαρη, πολυ κρεατικο (οτι και να εχουν πετανε και κρεας μεσα) και δεν μιλανε αγγλικα (περιμενα να μιλανε πιο πολλοι μιας και ηταν αγγλικη αποικια) αλλα καπως την παλευω! (αν και μολις εγκατασταθω στην πολη μου εχει να πεσει τρεξιμο)

 

πολλες μυρωδιες αλλοτε απαλευτες και αλλοτε φαγητου απιστευτου!! πολυ κοσμος και πολυ χαος! Δεν εχω καταφερει να μπω και να βγω απο την ιδια πορτα σε εμπορικο.

 

Βρηκα 2κιλη πρωτεινη elite fusion 35€ και σκεφτηκα να την παρω να τρεφομαι με αυτη και βρωμη και φρουτα γιατι αλλιως δεν βγαινει με το φαγητο εδω

 

τζετ λακ δεν ειχα γιατι κοιμομουν στην πτηση και οταν εφτασα το πηρα σερι και κοιμηθηκα κανονικα βραδυ!! αυτα για την ωρα

φωτογραφιες συντομα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λες ισχύει για όλα τα σημεία πχ γάμπες ... τις γυμνάζω μια φορά την εβδομάδα 5-6 set @ 100-110kg χ 15 reps αργές με 2sec περιπ standby στο ανέβασμα 

 

980174.jpeg

 

 

 

 

 

 

ναι αλλα στα κιλά που παίζω 80 με max ειχα πριν τα 100-110 ( 6-10reps) δεν ειχα θέμα στις γάμπες μου

γάμπες γυμνάζω 4-5 σετ των 25rep @ 120kg σε αυτό

 

 

 

seated-calf-raises.jpg

 

μου κάνει εντύπωση πάντως γιατι τα 100kg σε αυτό τα ειχα δυσκολα 10reps μέχρι πριν κανα μηνα . Οταν λέμε reps αργές και 2sec κράτημα πριν κάθε 

160kg τα 3 τελευταία σετ προχθές που έκανα πόδια

ηθελα να πάω παραπάνω αλλα οι 25-20ριδες δισκοι ηταν πιασμένοι

με κοιτάζανε κάποιοι παλιοί σε φάση wtf αλλα ταυτόχρονα γουστάρανε

οι γάμπες δεν ξέρω γιατι ανεβαίνουν έτσι απότομα, δεν τις γύμναζα ιδιαιτέρος κ ειχαν καλή μάζα κ κόψιμο απο μονες τους

πάντως η διαφορά απο τον ιούλιο πχ ειναι αισθητη, νιώθω τα πόδια solid , λες κ ειναι βυδομένα στο έδαφος

αφου δοκίμασα να μην κρατιέμαι στο λεωφορείο και έπαιρνε στροφές , φρέναρε ελαφρός κ δεν ένιωθα να κουνιέμαι καθόλου , πόσο μάλλον να πεσω

 

α και απο δω κ πέρα πετσέτα διπλωμένη στα πόδια κάτω απ τη λαβή του γιατι αρχίζει κ δεν παλευεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω ν αρχισω και τεννις :)

Παρε και ενα ασθενοφορο μαζι με εναν  ορθοπεδικο διπλα σου .Ρε την παλευεις εδω εχεις ευπαθεια στα γονατα  το τεννις ειναι οτι χειροτερο για την περιπτωση σου .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοριτσια  το sex κάνει τις γυναίκες ομορφότερες, αφού κατά τη διάρκεια της ερωτικής συνεύρεσης το γυναικείο κορμί παράγει διπλάσια ποσότητα οιστρογόνων ,  ετσι τα μαλλιά λάμπουν και το δέρμα γίνεται πιο απαλό. το ξερατε ? να ακομη ενας λογος

 

Ναι ρε συ, θα πει η άλλη: Αχού, σήμερα το δέρμα είναι κάπως θαμπό, έλα να το κάνουμε μπας και γυαλίσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε και ενα ασθενοφορο μαζι με εναν ορθοπεδικο διπλα σου .Ρε την παλευεις εδω εχεις ευπαθεια στα γονατα το τεννις ειναι οτι χειροτερο για την περιπτωση σου .

Αχαχχαχα!

 

Θα ρωτησω γιατρο πρωτα ρε! Επαιζα παλια στον Μιλωνα στ Νεα Σμυρνη και θελω να παω να δω τι ισχυει τωρα.. Πρωτα Μαρουσι ομως Νικολαου :P

 

Παντως πια δεν ποναω :) μπορει να νιωσω καποια μικρη ενοχληση πχ προχτες μετα απο πολυ χορο σε πανηγυρι :P αλλα φευγει μετα απο λιγο και τις περισσοτερες μερες δε μ ενοχλει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...