Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως εχει δικιο ο φωτης, το τεννις καταπονει τα γονατα, οποτε μαργαριτα μακρια.

 

Καλο ειναι να μπεις σε μια φορμα στο γυμναστηριο και μετα να στραφεις αλλου. Γιατι τωρα στην αρχη θα ενθουσιαστεις θα λες μπορω να τα βγακω ανετα... μετα ομως θα πεσεις αποτομα..

 

Εγω πχ το επαθα αυτο. Να σου πω ειχα φτασει σε σημειο να κανω στρατιωτικες 3*5 50κιλα σε ολα τα σετ και αν πιεζομουμ μπορει να εβγαζα 55 κιλα τρεις επαναληψεις. Τωρα μετα απο κεινη την στιγμη που ειπα οτι ενιωθα πεσμενος δεν μπορω ουτε μια επαναληψη σχεδον... ομως δεν θα ερθει ο χειμωνας θα τηβ σπασω την μπαρα.... χαχαχάχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι ρε συ, θα πει η άλλη: Αχού, σήμερα το δέρμα είναι κάπως θαμπό, έλα να το κάνουμε μπας και γυαλίσει...

'' σήμερα το δέρμα είναι κάπως θαμπό, έλα να το κάνουμε μπας και γυαλίσει..''

ο αλλος θα της το πει ρε συ αυτο το παραμυθι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, θα πει η άλλη: Αχού, σήμερα το δέρμα είναι κάπως θαμπό, έλα να το κάνουμε μπας και γυαλίσει...

και η καταπωση σπερματος θα της λετε ειναι καθαρη πρωτεϊνη (αν ασχολειται με βαρη) ή φυσικο αντικυτταριτιδικο (αν ασχολειται με αραλικι)

 

εκανα εξετασεις αιματος, θυρεοειδης αρρυθμιστος κ χοληστερινη, ακουσον ακουσον 245. εκανα μαλακια που τις εκανα μετα τις διακοπες οπου το συνολο της διατροφης ηταν σαβουρα.

 

ξερετε αν παλι για την επαναληψη, θα ξανακανω σε 20μερες, χρειαζεται παυση απο προπονησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 μερες αποχη απο τα βαρη και εισαι κομπλε.Και βαρη να κανεις το μονο που θα ανεβει θα ειναι η cpk.Την χοληστερινη προσεχε γιατι ειναι αρκετη.Εγω και κατω απο το κατωτερο οριο ημουν με μονη ανεβασμενη cpk στα 600+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινηση κρεατινη εντος του φυσιολογικου ηταν. Επηρεαζεται η χοληστερινη απο τα βαρη? θα μεινω για κανα 4μερο οφφ.

να δουμε κ τι θα βγαλει η επαναληψη.

αν και διαβασα οτι κανονικο οριο ειναι τα 240. τεσπα, θα δειξει, επανηλθα στν διατροφη κ στις προπονησεις και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινηση κρεατινη εντος του φυσιολογικου ηταν. Επηρεαζεται η χοληστερινη απο τα βαρη? θα μεινω για κανα 4μερο οφφ.

να δουμε κ τι θα βγαλει η επαναληψη.

αν και διαβασα οτι κανονικο οριο ειναι τα 240. τεσπα, θα δειξει, επανηλθα στν διατροφη κ στις προπονησεις και βλεπουμε

Η καλη χολιστερινη ανεβει με την γυμναστικη.Η κακη με τα λιπη των φαγητων.

 

Συμφωνα με αυτο:

 

Ολική χοληστερίνη

 

Φυσιολογική τιμή κάτω από 200 mg/dl

Οριακή τιμή 200-240 mg/dl

Υψηλή τιμή από 240 mg/dl και ­πάνω

 

Αρα το 245 ειναι υψηλη.Οι τιμες θα επανελθουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

245 χοληστερίνη; Ήμαρτον, ρε Δήμητρα. Στις επαναληπτικές εξετάσεις να ζητήσεις να δουν ξεχωριστά τις τιμές των HDL & LDL για να βρεις το λόγο τους (HDL/LDL), ειναι πιο σημαντικός από τις απόλυτες τιμές.

 

Παρατηρώ ότι συνολικά έπεσε πολύ η ομάδα στις διακοπές. Σαν στερημένα πουλάκια κάνετε, :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

245 χοληστερίνη; Ήμαρτον, ρε Δήμητρα. Στις επαναληπτικές εξετάσεις να ζητήσεις να δουν ξεχωριστά τις τιμές των HDL & LDL για να βρεις το λόγο τους (HDL/LDL), ειναι πιο σημαντικός από τις απόλυτες τιμές.

 

Παρατηρώ ότι συνολικά έπεσε πολύ η ομάδα στις διακοπές. Σαν στερημένα πουλάκια κάνετε, :P

Η ζεστη φταιει.Παμε για προπονηση και στο 5λεπτο σταζουμε και εχουμε λαχανιασει.Το χειμωνα 2-3 ωρες συνεχομενα να εκανα κατι δεν καταλαβαινα τιποτα.Με το που πιασαν οι ζεστες δυσκολεψαν και οι προπονησεις.Η αυτο φταιει η οτι κλεισαμε τα 24 ποιος ξερει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

245 χοληστερίνη; Ήμαρτον, ρε Δήμητρα. Στις επαναληπτικές εξετάσεις να ζητήσεις να δουν ξεχωριστά τις τιμές των HDL & LDL για να βρεις το λόγο τους (HDL/LDL), ειναι πιο σημαντικός από τις απόλυτες τιμές.

 

Παρατηρώ ότι συνολικά έπεσε πολύ η ομάδα στις διακοπές. Σαν στερημένα πουλάκια κάνετε, :P

έχω κρατήσει ένα αντίγραφο του χαρτιού που με έδωσε ο γιατρός για να ξέρω το κόστος της κάθε τιμής όπως είναι κανονικά και όπως είναι με συμμετοχή ασφαλισμένου. 

μου έδωσε να κάνω προσδιορισμό στο αίμα χοληστερίνης και μια άλλη τιμή που λέει χοληστερόλη υψηλής πυκνότης λιποπρωτεϊνών (HDL-CHOLESTEROL). τα αποτελέσματα δεν τα έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου για να δω τι δίνει για HDL και LDL. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζεστη δε παλευεται .. Κι εγω κουραζομαι πολυ περισσοτερο απ οταν εκανα το αντιστοιχο προγραμμα τον προηγουμενο καιρο. Τωρα τρωω μεσημεριανο και θα γυμναστω σε κανα 3ωρο ελπιζω να χει πεσει.

 

Πλεον εχω κοψει τις πατατες με σος στο σουβλατζιδικο... Τρωω 1-2 καλαμακια κοτοπουλο σκετα.

 

Μια απορια, ψητες γαριδες θεωρουνται healthy επιλογη;

 

@Δημητρα μη μασας...ξανακανε την εξεταση μετα απο σωστη διατροφη κ μια χαρα θα ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Δημητρα μη μασας...ξανακανε την εξεταση μετα απο σωστη διατροφη κ μια χαρα θα ναι.

αν εγώ είχα 245 δεν θέλω να φαντάζομαι που θα 'ναι του Φώτη ο δείκτης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα 3 βδομάδες διακοπών σήμερα και γυρνάω την 4η...παραδόξως σε σχέση με πέρσι δεν έχω πέσει τόσο πέρα από το κλασικό soft look και μάλλον τις άλλες χρονιές την "ζημιά" την έκανε το αλκοόλ. Ανυπομονώ όμως να περάσει καμιά βδομάδα να γεμίσω λίγο γλυκογόνο να κάνω και λίγο βάρη για να πάρει σειρά το pumped look. Πάντως όταν γυρίσω λογικά θα πέσει κλάμα μετά το ζύγισμα...πέρσι είχα χάσει 5.

 

Επειδή θυμάμαι από πέρσι ότι το DOMS ειδικά στα πόδια μετά από αποχή ήταν τρομερά έντονα ακόμη και με κιλά για ζέσταμα άρχισα να κάνω εδώ που είμαι HIIT με all out σπριντάκια για να πάρουν από τώρα λίγο πιάσιμο τα πόδια μπας και το σώσω κάπως αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε την παλευεις εδω εχεις ευπαθεια στα γονατα  το τεννις ειναι οτι χειροτερο για την περιπτωση σου .

 

Ναι αλλά γαμεί ρε συ. :D   Γουάτ αμπάουτ πινκ πονκ!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...