Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω κλαιω γιατι σκεφτομαι οτι 1/9 ξεκιναω εξεταστικη αλλα μεταξυ μας τη βλεπω να πηγαινει απατη  

 

Και γω πρέπει να παραθέσω πόρισμα του πονήματος μου(master thesis) μου υποτίθεται για τέλη Σεπτέμβρη, άπατη θα πάει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γυμναστηριο και κολυμβητηριο την ιδια μερα δεν παιζει δλδ? Να κανεις βαρη πρωι πχ και απογευμα 1 ωρα κολυμπι?

 

Mπορεις να κανεις αλλα στην κολυμβηση δεν θα κανεις καλη προπονηση, ειδικα αμα στα βαρη εχεις τιποτα ωμους, στηθος, τρικεφαλα δεν θα μπορεις να κουνηθεις. Καλυτερα διαφορετικες μερες.

Επεξ/σία από linkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα κι εγω έχω επιστροφή μετά από 3 βδομάδες άδεια κι είναι ξενέρα σκέτη... Δράμα θα είναι η ερχόμενη Δευτέρα :P

 

btw, αλτήρας + 15-20kg βάρη πόσο είναι μια νορμάλ τιμή; Και με τα βάρη τι παίζει, γιατί βλέπω σιδερένια/μαντεμένια/λαστιχένια, υπάρχει σοβαρός λόγος να προτιμήσω κάποια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κρατήσει ένα αντίγραφο του χαρτιού που με έδωσε ο γιατρός για να ξέρω το κόστος της κάθε τιμής όπως είναι κανονικά και όπως είναι με συμμετοχή ασφαλισμένου. 

μου έδωσε να κάνω προσδιορισμό στο αίμα χοληστερίνης και μια άλλη τιμή που λέει χοληστερόλη υψηλής πυκνότης λιποπρωτεϊνών (HDL-CHOLESTEROL). τα αποτελέσματα δεν τα έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου για να δω τι δίνει για HDL και LDL. 

 

Για να τις ξεχωρίζεις: HDL=Healthy vs LDL=Lethal. Θες την 1η ψηλά και την 2η στα τάρταρα. Είναι σημαντικός ο λόγος τους γιατί είναι κάποιοι με χαμηλή χοληστερίνη π.χ. 170 αλλά πολύ υψηλή LDL έναντι της HDL και όταν έρχεται το έμφραγμα αναρωτιούνται, συνήθως οι συγγενείς τους, γιατί...

 

Διαβάζω για 3 και 4 βδομάδες διακοπές. 11 γατάκια...  :devil:  Κάθε καλοκαίρι  :devil: (παρακαλώ όχι κατάρες, τις δούλεψα, πιστέψτε με, δουλεύω τριπλά σε σχέση με τον μέσο καθηγητή από Σεπτέμβρη έως αρχές ιούνη για να κάτσω τις υπολοιπες 11. και πάλι δεν κάθομαι εντελώς, έχω αρκετή δουλίτσα με καλοκαιρινά ιδιαίτερα, προετοιμασία της επόμενης σεζόν, κτλ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τις ξεχωρίζεις: HDL=Healthy vs LDL=Lethal. Θες την 1η ψηλά και την 2η στα τάρταρα. Είναι σημαντικός ο λόγος τους γιατί είναι κάποιοι με χαμηλή χοληστερίνη π.χ. 170 αλλά πολύ υψηλή LDL έναντι της HDL και όταν έρχεται το έμφραγμα αναρωτιούνται, συνήθως οι συγγενείς τους, γιατί...

 

Διαβάζω για 3 και 4 βδομάδες διακοπές. 11 γατάκια...  :devil:  Κάθε καλοκαίρι  :devil: (παρακαλώ όχι κατάρες, τις δούλεψα, πιστέψτε με, δουλεύω τριπλά σε σχέση με τον μέσο καθηγητή από Σεπτέμβρη έως αρχές ιούνη για να κάτσω τις υπολοιπες 11. και πάλι δεν κάθομαι εντελώς, έχω αρκετή δουλίτσα με καλοκαιρινά ιδιαίτερα, προετοιμασία της επόμενης σεζόν, κτλ).

Γιάννη, έχεις απόλυτο δίκιος, ακριβώς το ίδιο μου είπε η ιατρός. ότι ο λόγος είναι άψογος και ο δείκτης της τιμής της χοληστερίνης αφού κιόλας κάνω διατροφή είναι τυχαία υψηλός (ατασθαλείες των διακοπών) και θα επανέλθει. Επανέλεγχος σε 20 μέρες...

 

Με άλλαξε τα χάπια του θυρεοειδή....άντε να δούμε τώρα, σε δύο μήνες επανέλεγχος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω επινα παρα πολυ και ειχα τρελλες τιμες στην χολιστερινη και στο συκωτι. δεν εχω το χαρτι μεθαυριο θα το ανεβασω ομως.

 

τωρα εκανα διαιτα 3 μηνες και εκοψα το ποτο γιατι βρηκαν και παχος/λιπος στο ηπαρ

 

και οι τιμες εγιναν ολες φυσυολογικες αλλα τα τριγλυκεριδια μονο εμειναν αυξημενα πολυ. 

 

ο μ@λ@κας ο γιατρος ειπε οτι δεν ειναι τιποτα αυτο. αληθευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ποσο επινες; τι ηλικια εχεις;

 

Νομιζω μπορει να κανω καθος αλλα ειναι το μοναδικο λιπος που το εχεις και δεν φευγει, ας με διορθωσουν οι πιο εμπειροι.

 

Στο θεμα μας.. τεκευταια το χω ριξει πολυ στην μασα...

 

Σημερα.

 

Πρωινο βρωμη με κριθαρι σταφιδες ξηρους καρπους γαλα με ενα σκουπ πρωτεινη

 

Μετα μια γαβαθα μακαρονια εβαλε η μανα μου σαλτσα επιτηδες και μετα μου ειπε το ξεχασα.

 

Μετα ξανα γαλα με κακαο γιωτης το πικρο.

 

Μετα γαλα με ενα σκουπ πρωτεινη και μια μπανανα .

 

Πριν φυγω ενα πιατο μακαρονια και δυο πιτες με γαλοπουλα χτυπιτη.

 

Κατα της δεκα ενα σαντουιτσ με μπιφτεκι στα καρβουνα κρεμμυδι πιτα στα καρβουνα ντοματα παπρικα.

 

Αυγα εχω να φαω σχεδον εναμιση μηνα... δεν ξερω γιατι αλλα τα κοψα μαλλον θα τα ξαναρχισω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γνωμη παιδες. 

 

Τωρα τελευταια εχω παρατηρησει τρελες μεταπτωσεις στην αποδοση μου, ειτε στο γυμναστηριο ειτε στην κολυμβηση. Παιζει την μια μερα να παιζω δικεφαλα 20-25-30-30 (pounds) και την επομενη φορα που θα εχω δικεφαλα, να μην βγαινουν τα 30αρια για κανενα λογο. Επισης στην κολυμβηση, την μια φορα μπορει να βγαζω 70 25αρια και την επομενη στα 50 να θελω να πεθανω.

 

Τι παιζει? Απο την μια ειναι λογικο και το εχω βιωσει και παλιοτερα ως αθλητης να εχω καλες και κακες μερες αλλα δεν θυμαμαι ποτε να ειχα τοσο μεγαλες αποκλισεις στην αποδοση μου. Παντα μιλαω για ιδιες συνθηκες με ξεκουραστους μυες και καλο πρωινο 1,5-2 ωρες πριν την προπονηση.

 

Ντανκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@Δημητρα μη μασας...ξανακανε την εξεταση μετα απο σωστη διατροφη κ μια χαρα θα ναι.

αν εγώ είχα 245 δεν θέλω να φαντάζομαι που θα 'ναι του Φώτη ο δείκτης...

με εχεις φαει. Δεν σε χαλασε που δεν εχω παρολο που ειμαι τερμα σαρκοφαγος Μαλλον ειναι τα γονιδια κανεις δεν εχει στην οικογενεια. Sent from my iPhone5 using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εχεις φαει. Δεν σε χαλασε που δεν εχω παρολο που ειμαι τερμα σαρκοφαγος Μαλλον ειναι τα γονιδια κανεις δεν εχει στην οικογενεια. Sent from my iPhone5 using Insomnia

δες τη τιμη μολις γυρισεις απο διακοπες κ πες μας ποσα μηδενικα εχει
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...