Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ρωτησω, μπορει να εχει κανεις καμια παρομοια εμπειρια και να ξερει.

Πριν 20 μερες εκανα steam engines για ζεσταμα και σε μια επαναληψη προς τα αριστερα μαλλον γυρισα πιο πολυ απ'οσο επρεπε και πιο γρηγορα, και ενιωσα κατι περιεργο σε ενα σπονδυλο στη σπονδυλικη στηλη, στη μεση περιπου, δηλαδη σε ενα απ'τους σπονδυλους που ειναι κατω απ'τους τελευταιους του θωρακα (ο 9ος η 10ος θωρακικος αν δεν κανω λαθος).

Απο τοτε, οποτε κατσω η ξαπλωσω για πανω απο 15'-20', αν σηκωθω και παω λιγο προς τα πισω το θωρακα, νιωθω μια εντονη πιεση/ενοχληση (οχι πονος) στο σημειο που περιεγραψα. Αυτο γινεται για τα επομενα ~10' και μετα περναει. Μετα, αν ξανακατσω 15'-20', το ξαναπαθαινω. Εννοειται και μετα που θα ξυπνησω το πρωι.

Μετα απο 3 μερες που δεν ειχε περασει, αρχισα και σκεφτομουνα μηπως εγινε καμια ζημια και πρεπει να σταματησω γυμναστικη, να προσεχω, κλπ. και πηγα σε μια κλινικη εδω κοντα, ειδα ενα ορθοπεδικο, με εβαλε να βγαλω μια ακτινογραφια και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα, οι σπονδυλοι ειναι μια χαρα και θα ειναι καποιος μυικος σπασμος. Και μου εγραψε και μια αλοιφη αντιφλεγμονωδη-αναλγητικη, αφου γυμναζομαι, να βαζω λεει, οποτε εχω καμια ενοχληση (sportgel tubNI, καπως ετσι). Η ακτινογραφια ητανε μονο στο πλαι, οχι ανφας.

Δεν πηρα την αλοιφη που μου ειπε, απο τη στιγμη που δεν ποναω και νιωθω απλα μια πιεση/ενοχληση (εστω και πιο εντονη καποιες φορες) και το αφησα να περασει μονο του.

Τωρα εχουνε περασει 20 μερες και ειναι ακομα ακριβως το ιδιο οπως και την πρωτη μερα και δεν υπαρχει καμια βελτιωση.

Θα πρεπε να ανησυχησω, παιζει να ειναι κανενας δισκος και να μη φαινοτανε στην ακτινογραφια προφιλ, να το αφησω καμποσο καιρο ακομα και θα περασει, θα το'χω μια ζωη, τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να πας σε γιατρό και να μην ακολουθήσεις τη συμβουλή του το θεωρώ Χαζο(πλην κάποιων περιπτώσεων).

Δοκίμασε την κρέμα που σου είχε πει και ξεκουράσου για μια βδομάδα. Αν δεν φύγει πήγαινε ξανά.

Εγώ σε χτύπημα στη μέση έκοβε 3 μήνες να μυ περάσει και πέρασε Όταν σταμάτησα τις προπονήσεις για λίγο και ξεκουραστικα

 

δεν  βλεπω να σταματαει η βροχη σημερα οποτε με βλεπω να γινομαι σκατα στο τρεξιμο!

Επεξ/σία από Spect~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πας σε γιατρό και να μην ακολουθήσεις τη συμβουλή του το θεωρώ Χαζο(πλην κάποιων περιπτώσεων).

 

Δοκίμασε την κρέμα που σου είχε πει και ξεκουράσου για μια βδομάδα. Αν δεν φύγει πήγαινε ξανά.

 

Εγώ σε χτύπημα στη μέση έκοβε 3 μήνες να μυ περάσει και πέρασε Όταν σταμάτησα τις προπονήσεις για λίγο και ξεκουραστικα

 

δεν  βλεπω να σταματαει η βροχη σημερα οποτε με βλεπω να γινομαι σκατα στο τρεξιμο!

 

Δεν ειναι ακριβως οτι δεν την ακολουθησα, γιατι μου ειπε "αν πιστευεις οτι χρειαζεται, βαλε την αλοιφη". Επισης οντως μια βδομαδα ειχα σταματησει (τυχαια, ειχα τελειωσει ενα κυκλο του προγραμματος).

Τελοσπαντων, θα δοκιμασω την κρεμα.

Παιζει παντως και να κραταει τοσο πολυ και μετα να φυγει, ε; Εντυπωση μου κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει φλεγμονή, θέλει χρόνο να γιάνει. Αν πριν ολοκληρωθεί η θεραπεία την τρίβεις, ξανανοίγει κι έτσι αρχίζει ο κύκλος από την αρχή.

 

Πόσος χρόνος αποθεραπείας χρειάζεται, εξαρτάται από την περίπτωση. Επίσης, είναι πιθανό να θεραπεύεται λίγο-λίγο ακόμα κι αν δεν τον ξεκουράζεις και τελικά να αποθεραπευτεί χωρίς ξεκούραση αλλά σε πολύ μεγαλύτερο διάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ρε παιδια τη dynamize iso 100 δε την εχει δοκιμασει κανεις;

Και για την on οποιος εχει δοκιμασει, ας μου πει για τις γευσεις!

 

 

Καλημερα με ρεπο σημερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρργαρετ παρε αυτη που εχουμε δοκιμασει ολοι... μην κανεις πειραματισμους.. δεν ημαστε και κοντα να με τροφοδοτουσες αυτα που δεν σουν αρεσουν...χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δειτε λιγο αυτο. Εδω λεει πως πρεπει να περιμενεις μεχρι και 1 ωρα για να καταναλωσεις postworkout γιατι πειραζει την HGH. Επισης σε καποιο σημειο αναφερει πως και οι υδατανθρακες το βραδυ πειραζουν την ινσουλινη η οποια ρυθμιζει το HGH. Οποτε ναι μεν ισως να μην παιζει ρολο το τι θα φας τα βραδυ σε θεμα θερμιδων, αλλα αν οντως ισχυει μπλεκεται με την αυξητικη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειχα δοκιμασει παλαιοτερα dymatize και εχει ωραια γευση! διαλυτοτητα οκ! αλλα νταξει 100 δεν χρειαζεσαι για κενανα λογο! πεταμενα λεφτα

 

η σημερινη προπονηση! νταξει στη ανηφορα δεν τραβαω καθολου! η γαμπες μου πιανονται αμεσως και γινονται πετρα! μολις πιασω ευθεια δεν εχω θεμα!

http://app.endomondo.com/workouts/418980406/9062238

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στο αιμα μου τον πειραματισμο :P

Πιο γευση ειχες spect?

 

Απο nutrahοlic.com εχει αγορασει κανεις;

Μαρργαρετ παρε αυτη που εχουμε δοκιμασει ολοι... μην κανεις πειραματισμους.. δεν ημαστε και κοντα να με τροφοδοτουσες αυτα που δεν σουν αρεσουν...χαχαχα

Χαχαχχα!! Εσυ ποια εχεις δοκιμασει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δειτε λιγο αυτο. Εδω λεει πως πρεπει να περιμενεις μεχρι και 1 ωρα για να καταναλωσεις postworkout γιατι πειραζει την HGH. Επισης σε καποιο σημειο αναφερει πως και οι υδατανθρακες το βραδυ πειραζουν την ινσουλινη η οποια ρυθμιζει το HGH. Οποτε ναι μεν ισως να μην παιζει ρολο το τι θα φας τα βραδυ σε θεμα θερμιδων, αλλα αν οντως ισχυει μπλεκεται με την αυξητικη.

 

Δεν το βλέπω καν το βίντεο αλλά υπάρχει έρευνα που έχει εξετάσει  μεταξύ άλλων ορμονών την έκκριση και της αυξητικής ορμόνης κατά την διάρκεια της προπόνησης και αν αυτή συνδέεται με την μυϊκή ανάπτυξη...η απάντηση είναι όχι. Οπότε απλά φάτε το μεταπροπονητικό σας. 

 

Αν θέλει κανείς ποστάρω την έρευνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει φλεγμονή, θέλει χρόνο να γιάνει. Αν πριν ολοκληρωθεί η θεραπεία την τρίβεις, ξανανοίγει κι έτσι αρχίζει ο κύκλος από την αρχή.

 

Πόσος χρόνος αποθεραπείας χρειάζεται, εξαρτάται από την περίπτωση. Επίσης, είναι πιθανό να θεραπεύεται λίγο-λίγο ακόμα κι αν δεν τον ξεκουράζεις και τελικά να αποθεραπευτεί χωρίς ξεκούραση αλλά σε πολύ μεγαλύτερο διάστημα.

Οκ ευχαριστω. Αμα ειναι μυς που ειπε, αρα καποια στιγμη θα φυγει, δε με νοιαζει, εγω φοβομουνα μην ειναι καμια κοιλη σε κανενα δισκο και την εχω μονιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...