Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το πρόβλημα του ύπνου το έλυσα με πολύ απλό τρόπο: Σηκώνομαι κάθε μέρα στις 7, παρόλο που δε χρειάζεται αφού δουλεύω μετά το μεσημέρι. Κάθε μέρα όμως, ακόμα και τις Κυριακές.

 

Στην αρχή ήταν δύσκολο καθώς δεν μπορούσα να κοιμηθώ νωρίς κι έτσι ήμουν με λίγες ώρες ύπνου, σαν ζόμπι. Σταδιακά όμως ο οργανισμός προσαρμόστηκε και πλέον στις 11 είμαι κοτόπουλο αλλά τα χαράματα που σηκώνομαι έχω πλήρη ενέργεια.

 

Δεν ξέρω βράχε ποιο είναι το δικό σου πρόγραμμα, σου λέω τι έπιασε σε μένα.

 

Μυικη ξεκούραση είναι φυσικά η μη εκγύμναση του συγκεκριμένου μυ. Όμως αυτό δεν αρκεί καθώς η ανάπλαση των μυών που κατέστρεψες στην προπόνηση -όπως και πλήθος άλλων διεργασιών- γίνεται κατά τη διάρκεια του ύπνου, γι αυτό χρειάζεται να κοιμάσαι επαρκώς και σωστά. Το θέμα της υπνικής άπνοιας να το κοιτάξεις άμεσα, θα δεις τεράστια διαφορά άμα αρχίσεις να κοιμάσαι σερί τουλάχιστον 7.30 ώρες.

 

Καταλαβαινω τι λες, και ξερω πως μπορεις να μαθεις τον οργανισμο σου να κοιμαται νωρις και να ξυπναει νωρις αλλα ειναι μια θυσια που δεν ειμαι διατεθιμος να κανω. 2 φορες την εβδομαδα θελω να ξενυχταω, και Σαββατο πριν τις 5 δεν γυρναω σπιτι. Και αυτο δε θελω να αλλαξει...

 

Τις προαλλες κοιταζα εδω

 

http://www.collective-evolution.com/2013/07/13/alternative-sleep-cycles-7-10-hours-is-not-needed/

 

To Byphasic μου ακουγεται καλο και λεω να δοκιμασω, τα υπολοιπα δε μου φαινονται νορμαλ για ατομα αθλητικα, ισως να ειναι καλα για ατομα που εχουν πολλες υποχρεωσεις μεσα στην ημερα, αλλα οχι ιδιαιτερη αναγκη για ενεργεια για να τις πραγματοποιουν.

 

Οσο για το διαφραγμα και την αναπνοη, ειναι αναποφευκτο πως καποια στιγμη πρεπει να το πραγματοποιησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δοκίμασε το, ο πεθερός μου λειτουργεί έτσι όλη του την ζωή. 5-6 ώρες το βράδυ και 1-2 μετά το μεσημεριανό. 

 

Να ξες πάντως ότι το να κοιμηθείς 12-6 το βράδυ δεν είναι με το 6-12 το μεσημέρι, κι ας είναι και τα δύο εξάωρα. Βέβαια εσείς οι νεολέροι έχετε κι άλλες ανάγκες... οπότε κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς, it's your life ;)

 

Παίδες, η μπροστινή μεριά του ώμου (αυτή που βρίσκεται λοξά από το στήθος) με ποια άσκηση δυναμώνει; Κάνω διάφορες για τους ώμους κι έχω μπερδευτεί. Όχι τίποτα αλλά έχει αρχίσει να πιάνει για τα καλά και λέω να την αραιώσω λίγο μέχρι να "φουσκώσουν" και τα άλλα σημεία, για να υπάρχει αρμονία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε super set έβαλα στήθος-πλάτη και δικέφαλο-τρικέφαλο. Τα πόδια με τους ώμους δεν συνδιάζονται και κάνω δισετ στα πόδια και κανονικά τις ασκήσεις στους ώμους. Υπάρχει τίποτα άλλο που μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποδια δισετ αλλα δεν.ξερω κατα ποσο θα την παλεψεις.

 

Το χα δοκιμασει μονο μια εβδομαδα. Δεν το ξαναεκανα..

 

Τα ποδια ειναι ζορικα καντα κανονικα.

 

Ωμους παιξες δισετ ή ντροπ σετ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δοκιμασα σημερα σε ενα φιλο μου αυτη τη πρωτεινη 

http://www.xtr.gr/el/100-vegetable-protein-4lbs-1814gr-myvegies.html

 

αν και διαλυεται δυσκολα εχει απιστευτη γευση (κουκις εντ κριμ δοκιμασα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες συγνωμη για το ασχετο θεμα αλλα δειτε λιγο αυτο. Λενε οτι η κανελα με νερο ζεστο μελι και λεμονι μπορουνε να σε βοηθησουν να καψεις το λιπος της κοιλιας. Αυτο θελει πρωινη χρηση? Η πριν το γυμναστηριο η μετα το γυμναστηριο? Η 3 φορες την ημερα πρωι μεσιμερι βραδυ. Αν καποιος μπορει να συμβουλεψει ευχαριστω. η πηγη ειναι εδω : https://gr.news.yahoo.com/ρόφημα-με-κανέλα--μέλι-και-λεμόνι-για-απώλεια-βάρους-085843759.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το, ο πεθερός μου λειτουργεί έτσι όλη του την ζωή. 5-6 ώρες το βράδυ και 1-2 μετά το μεσημεριανό. 

 

Να ξες πάντως ότι το να κοιμηθείς 12-6 το βράδυ δεν είναι με το 6-12 το μεσημέρι, κι ας είναι και τα δύο εξάωρα. Βέβαια εσείς οι νεολέροι έχετε κι άλλες ανάγκες... οπότε κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς, it's your life ;)

 

Για ποιο λογο δεν ειναι το ιδιο? Λογω μελατονινης και επιδρασης του φωτος? Εν πασει περιπτωση στο μυαλο μου εχω κατι σε φαση 3-9 και 5-7 το απογευμα λεω να δοκιμασω.

δοκιμασα σημερα σε ενα φιλο μου αυτη τη πρωτεινη 

http://www.xtr.gr/el/100-vegetable-protein-4lbs-1814gr-myvegies.html

 

αν και διαλυεται δυσκολα εχει απιστευτη γευση (κουκις εντ κριμ δοκιμασα)

 

Αφου νομιζω γαλα πινεις, γιατι πηρες vegan protein?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες συγνωμη για το ασχετο θεμα αλλα δειτε λιγο αυτο. Λενε οτι η κανελα με νερο ζεστο μελι και λεμονι μπορουνε να σε βοηθησουν να καψεις το λιπος της κοιλιας. Αυτο θελει πρωινη χρηση? Η πριν το γυμναστηριο η μετα το γυμναστηριο? Η 3 φορες την ημερα πρωι μεσιμερι βραδυ. Αν καποιος μπορει να συμβουλεψει ευχαριστω. η πηγη ειναι εδω : https://gr.news.yahoo.com/ρόφημα-με-κανέλα--μέλι-και-λεμόνι-για-απώλεια-βάρους-085843759.html

Φιλε μου δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ που να καιει το λιπος σε συγκεκριμενα σημεια.

Πινε πρασινο τσάϊ που το χρησιμοποιουν και bodybuilders. Οχι ομως για τοπικο καψιμο λιπους, γενικοτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη χρησιμοποιεις και μεσα στη μερα ή καμια τυπου combat?<br><br> Μωρε καλα κλεινει εχω εκπαιδευτει απ τις σκυλοτροφες στο κλεισιμο χαχαχα<br><br> Το προτιμω να παιρνω μικροτερη συσκευασια, οσο μπορω οικονομικα, ειτε την optimum , ειτε dymatize που βγαινουν και οι δυο γυρω στο κιλο.

θα με τρελανεις και εςυ τελικα . τι combat δηλαδη;

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα παπαριες ειναι αυτα δεν ισχυουν κανονικη καθαρη πρωτεινη ειναι .

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες συγνωμη για το ασχετο θεμα αλλα δειτε λιγο αυτο. Λενε οτι η κανελα με νερο ζεστο μελι και λεμονι μπορουνε να σε βοηθησουν να καψεις το λιπος της κοιλιας. Αυτο θελει πρωινη χρηση? Η πριν το γυμναστηριο η μετα το γυμναστηριο? Η 3 φορες την ημερα πρωι μεσιμερι βραδυ. Αν καποιος μπορει να συμβουλεψει ευχαριστω. η πηγη ειναι εδω : https://gr.news.yahoo.com/ρόφημα-με-κανέλα--μέλι-και-λεμόνι-για-απώλεια-βάρους-085843759.html

 

ότι και να λένε τίποτα που προσθέτει θερμίδες δεν βοηθάει στην απώλεια βάρους. Για να χάσουμε βάρος τρώμε λιγότερες θερμίδες από τις θερμίδες συντήρησης. Κανένα είδους κόλπο ουσία η βότανο δεν πρόκειται να βοηθήσει εφόσον τρώμε περισσότερες η ίσες θερμίδες με τις θερμίδες συντήρησης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...