Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να μπορεις να πιασεις και το μπουκαλι με το νερο με το ποδι!!

Vibram-Five-Fingers-Sprint-Grey-Black_01

αν βρεις που εχουν τετοια σε καταστημα πες μου. εχω βρει μονο διαμεσω ιντερνετ και με το νουμερο φοβαμε λιγο.off topic off.εχω διαβασει πολυ καλα λογια και τα θελω για τρεξιμο.

Πλακα πλακα βλεπω αρκετους με all-star σε γυμναστηρια και δεν ξερω γιατι παιζει ετσι το θεμα...

 

 

Αυτα ρε συ τα χα δει και γω. Τι ρολο βαρανε?

 

vibram five fingeer.σε συγκριτικα που εχουν γινει βγαινουν καλυτερα και απο Nike που ειναι για τρεξιμο για διαφορους λογους.

λιγο ακριβα οταν μιλαμε για τα αυθεντικα και οχι απομιμηση.επισης θεωρεισαι οτι θα πρεπει να πληρωσεις να παρεις και ζευγαρια καλτσες με 5 δαχτυλα για να μπορεις να τα φορεσεις.εχω δοκιμασει τετοιες καλτσες οκ αφασια ειναι.

επισης η vibram ισως ειναι αυτην την στιγμη η καλυτερη εταιρεια που βγαζει σολες για παπουτσια.βγαζει τις καλυτερες σολες και σε ορειβατικα παπουτσια οχι μονο σε αθλητικα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αποτελέσματα 1ης εβδομάδας προπόνησης άνω κορμου "Πρόγραμμα yannis27gr"

 

Ημέρα       Άσκηση    Επαναλήψεις (5 sets/failure)

Δευτέρα    Chin ups      4, 5, 5, 4, 4

Τρίτη         Push ups    14, 16, 15, 15, 15

Τετάρτη     Pull ups      1, 1, 1, 0, 1

Πέμπτη      Push ups    15, 15, 16, 15, 15

Παρασκευή Chin ups    5, 5, 4, 4, 4

 

Την επόμενη εβδομάδα αντί για δύο μερες Chin ups θα έχει δύο μέρες Pull ups και αντί για push ups θα έχει βυθίσεις τρικεφάλων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πουλινος ελλαδα δεν νομιζω να βρεις! οσο για τρεξιμο νταξει δεν ειναι και για πολλα χιλιομετρα !τουλαχιστον αν δεν εισαι εμπειρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλινος ελλαδα δεν νομιζω να βρεις! οσο για τρεξιμο νταξει δεν ειναι και για πολλα χιλιομετρα !τουλαχιστον αν δεν εισαι εμπειρος

ειχα βρει μονο ενα αντιστοιχο της adidas που οκ με αριστα το 10 επαιρνε 2.το βγαλαν απλα για να το βγαλουν.ναι και εγω το κοβω να μην βρισκω τετοιο καταστημα οποτε εξωτερικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οχι μονο τις αποστασεις μπορει να παιξει και με το τριγωνάκι στα χερια μπροστα που πιανει πολυ μπράτσο.

 

Χθες εγω χαλαρη προπονησούλα μετα την σχολή απο κάμψεις έκανα 5 σετάκια με διάλλειμα περιπου 2 λεπτα αναμεσα 

 

20 επαναληψεις το κάθε σετ. Απο τρέξιμο δεν εκανα πολλά το πηγα χαλαρά 5 χλμ με ρυθμο περιπου 1 και 45 τον γυρο μετα κοιλιακους , ραχιαιους διατασεις και δρομο. Σημερα που ζυγιστικα και ενω πηγα το πρωι τουαλετα οπως και χθες το απογευμα ανακαλυψα οτι ειμαι -400γρ σε συγκριση με την προηγουμενη εβδομάδα. Αυτο με ανησυχει λιγο και δειχνει οτι η διατροφη που κάνω έχει πτωτικο αποτελεσμα κατι που δεν θελω αν και η εικονα του σωματος μου δειχνει βελτιωσεις κοιλια - χερια κυριως. Βεβαια επειδη ειμαι σε στρατιωτικη σχολη δεν μπορω να τρωω οτι θέλω απλα παιρνω μαζι μου τιποτα μπανανες - μπαρες - σταφιδες ρυζογκοφρετες κτλπ και τρωω τα γευματα εκει χωρις ασπρο ψωμι μονο ρυζακι κοτοπουλο μπιφτεκι ρολο κοτοπουλο αρακα φακες ψάρι κτλπ 

 

απλα 2-3 φορές την εβδομάδα αμα πειναω και βαριεμαι να παω στο θαλαμο να πάρω τα δικα μου τρωω οτι έχουν πχ την Πεμπτη στο δεκατιανο εφαγα 2 κουρου τυροπιτες στα καπάκια γιατι πεινουσα παρα πολυ. 1 παστα την Δευτερα μετα το φαγητο και 1 κερασοπιτα στεργιου χθες αυτες ηταν οι ατασθαλιες ας το πουμε αλλα σημερα ειδα την πτωση και μαλλον κατι δεν πάει καλα. Μου φαινεται δεν θα μπορέσω να συνεχισω αυτη τη διατροφη στη σχολη γιατι θα πέφτω. Καμια γνωμη? 

 

Απο γυμναστική κάνουμε πρωινη 20 λεπτά και το απογευμα 1 ωρα περιπου και οπου πας τροχάδην πολυ χαλαρο ομως γιατι έχουμε παλιώσει πια   :P  μαλλον για τέτοιο προγραμμα μεσα στην εβδομαδα θελω πολυ περισσοτερο φαγητο απο αυτο που ηδη τρωω. Παντως στα γευματα το γέμιζα το πιατο πχ 2 μπιφτέκια με ρυζι και αυτο για βραδυ ετσι? το μεσημερι πατατες παλι το μισο πιατο και το αλλο κοτοπουλο. Δεν ετρωγα μικρες μεριδες δηλαδη. Ενδιάμεσα δηλαδη δεκατιανο και απογευματινο τα δικα μου που φέρνω μαζι και το πρωινο κανα γαλα με δημητριακα ή κανα αυγο κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-400γρ δε λέει τίποτα. Παίζει και η κατακράτηση υγρών. Αν είσαι άλλα -400 την άλλη βδομάδα, τότε έχεις πράγματι πτωτικές τάσεις.

 

Στο λέω αυτό επειδή κι εγώ ζυγίζομαι κάθε βδομάδα και πάντα βλέπω αποκλίσεις.

 

Από κει και πέρα, όπως είπες, χρειάζεται να τρως λίγο περισσότερο. Μιας και τα κύρια γεύματα είναι γεμάτα, φρόντισε να αναβαθμίσεις τα ενδιάμεσα. Ωμοι ξηροί καρποί είναι μια θρεπτική λύση με πολλές θερμίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ δεν πας πουθενα με τα vibram, ειναι μονο για κλειστα δωματια. Θα φας brutal κραξιμο απο οποιον σε δει! Αυτα τωρα γιατι ειναι γυμναστηριο, τρεξιμο τι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

θα φαει κραξιμο στην Ελλαδα γιατι ειμαστε 100χρονια πισω σε ολα και οτιδηποτε διαφορετικο -το οποιο δεν εχει να κανει με μπουζουκια,κλαμπ,μοδα- το κραζουμε μεχρι να γινει της μοδας οποτε θα το βαλουμε και εμεις!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ δεν πας πουθενα με τα vibram, ειναι μονο για κλειστα δωματια. Θα φας brutal κραξιμο απο οποιον σε δει! Αυτα τωρα γιατι ειναι γυμναστηριο, τρεξιμο τι?

 

 

θα φαει κραξιμο στην Ελλαδα γιατι ειμαστε 100χρονια πισω σε ολα και οτιδηποτε διαφορετικο -το οποιο δεν εχει να κανει με μπουζουκια,κλαμπ,μοδα- το κραζουμε μεχρι να γινει της μοδας οποτε θα το βαλουμε και εμεις!

πραγματι ειμαστε λιγο οπισθοδρομικοι ειδικα αν ειναι κατι για να το φορεσουν αντρες.οταν βγηκαν 10000 βλακειες παπουτσια για γυναικα ηταν μοδα .αν παρεις ενα παπουτσι και του βαλεις τακουνι μπροστα αντι για πισω και το πουλησεις στην αγορα θα θεωρηθει μοδα και οχι βλακεια.ενω το vibram που ειναι για σοβαρο λογο πραγματι θα φαει κραξιμο.εγω παντως λεω να το παρω μολις χαλασουν αυτα που εχω.για everyday use.ας κανω την αρχη του κραξιματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φας κραξιμο ειναι μαλακια! Αλλα αν ειχε ο δικος μου κατι τετοιο στανταρντ θα του το πεταγα απ το παραθυρο :P

 

Λοιπον τωρα δεν εχω λεφτα αλλα τελος του μηνα θελω ν αλλαξω πρωτεινη..εχει γινει ανοστη και δε μ αρεσει. Θελω λοιπον καποια που να βγαινει σε συσκευασια κιλου ή και λιγο λιγοτερο, ωστε να καταναλωνεται εγκαιρως!

Θελω παλι isolate μιας που μου χει κατσει μια χαρα.

 

Προτασεις; Εχω δει την dynamize 100 σε διαφορες γευσεις, αξιζει ; Και καποια αλλη σε συσκευασια κιλου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φας κραξιμο ειναι μαλακια! Αλλα αν ειχε ο δικος μου κατι τετοιο στανταρντ θα του το πεταγα απ το παραθυρο :P

ετσι ξεκινανε τα κολληματα.πρεπει να εισαι η τριτη που το λες αυτο.

για 2-3 χρονια κυκλοφορουσα με αυτο.

http://www.shoeiq.com/files/u1/teva-proton-II.jpg

απο κατω ηταν σαν να μην εχεις σολα.τα φορουσα ακομα και για τρεξιμο αν και ενιωθες τα σαγονια σου να βαρανε.

και τωρα ειμαι μ αυτα απλα σε αλλο χρωμα

http://cdn.yoox.biz/44/44232660lw_12_f.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φας κραξιμο ειναι μαλακια! Αλλα αν ειχε ο δικος μου κατι τετοιο στανταρντ θα του το πεταγα απ το παραθυρο :P

 

Λοιπον τωρα δεν εχω λεφτα αλλα τελος του μηνα θελω ν αλλαξω πρωτεινη..εχει γινει ανοστη και δε μ αρεσει. Θελω λοιπον καποια που να βγαινει σε συσκευασια κιλου ή και λιγο λιγοτερο, ωστε να καταναλωνεται εγκαιρως!

Θελω παλι isolate μιας που μου χει κατσει μια χαρα.

 

Προτασεις; Εχω δει την dynamize 100 σε διαφορες γευσεις, αξιζει ; Και καποια αλλη σε συσκευασια κιλου;

Μαργαρίτα δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρεις πάλι isolate. Πάρε μία απλή concentrate. Του ενός κιλού δεν αξίζει να πάρεις...βγαίνει πιό ακριβά.

 

Εγώ σου προτείνω Link.png Site: αυτή που μάλλον την έχουμε δοκιμάσει όλοι εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δε θελω να παρω παλι 2kg γιατι δε καταναλωνεται γρηγορα και χανει τη γευση και το αρωμα της. Το ξερω οτι η πιο μικρη συσκευασια βγαινει πιο ακριβα αλλα το προτιμω γιατι θα τη τελειωνω στην ωρα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, εγω ειχα μια κανα εξαμηνο και δεν ειχε χασει ουτε γευση ουτε αρωμα. Πολυ ευαισθητη εισαι φιλεναδα :)


Btw, ο πόνος στη μέση έχει ελαχιστοποιηθεί. Μαλλον προειδοποιητικο ηταν το πιασιμο για να παρω πιο σοβαρα το θεμα ραχιαιων. μηνυμα εληφθη, οβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...