Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Live, δε θα ήταν κακό τις βαριές ασκήσεις να τις πας από 3*5 σε 4*12 ώστε να δώσεις άλλο κίνητρο στους μυς. Πιο λίγα κιλά αλλά έμφαση σε αντοχή.

Κοιτα θα μπορουσα να το κανω αλλιως πχ.

 

Πρωτη εβδομαδα βαριες ασκησεις 3*10

 

Δευτερη 3*5

 

τριτη 3*5/3/1

 

Το προγραμμαθα το αλλαζα μονο με ασκησεις σουπερ σετ να μου δινουν ενταση τρελη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εγώ πάντως εφαρμόζω το εξής για bsq και dl, δεν είναι αμάν και τι αλλά νιώθω ότι βγάζει κάποιο νόημα. Το πρήξιμο και το κάψιμο που νιώθω είναι all the money. Νομίζω αποδίδουν...
στα bsq αφού τελειώσω τα λειτουργικά σετ από 6-10reps ανάλογα πάντα το φορτίο (έχω στο νου μου να σηκώσω περισσότερες φορές το φορτίο από τη τελευταία προπόνηση) φτάνω στο τελευταίο σετ, μειώνω κιλά ώστε να μου βγουν 15-20 reps, σε αυτό το σημείο νιώθω το κάψιμο σε όλο το πόδι. Φυσικά κάτω από την παράλληλο το κατέβασμα. 
και στα dl απλά έχω σκοπό να φορτώνω ώστε να βγαίνει μονοψήφιος.
δεν ξέρω τι σκατά κάνω και πόσο αποδίδει, η νεκροψία του καθρέπτη και της ζυγαριάς θα δείξει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντομη ερώτηση: Ξεκίνησα γυμναστήριο και χρειάζομαι χαρτί απο παθολόγο/καρδιολόγο. Ουσιαστικά θα ζητήσω να κάνω τέστ κόπωσης; Ή μήπως καρδιολογικές εξετάσεις κλπ;
Μπορώ να το πάρω και απο νοσοκομείο, εκτός απο ιδιώτη γιατρό;
Τέλος αν ξέρει κάποιος πόσο θα κοστίσει θα βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θα πας σ ενα παθολογο και θα σε δει, θα σου δωσει τη βεβαιωση και δατς ιτ. Δε θες κατι αλλο για το γυμναστηριο.

 

Τωρα αν ΕΣΥ θες για σενα να ψαχτεις περισσοτερο, αν δε το χεις κανει μεχρι σημερα, μπορεις να πας σ ενα καρδιολογο για μια εξεταση. Τεστ κοπωσεως γινεται μονο αν υπαρχουν ενδειξεις.. Αλλιως η συνηθισμενη εξεταση ειναι καρδιογραφημα-υπερηχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δν ξερω αν το εχετε ξανα πει αλλα τι μουσικη ακουτε οταν κανετε γυμναστικη?

Εγώ metal...τα περισσότερα που ακούω τώρα είναι από slayer και pantera

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δν ξερω αν το εχετε ξανα πει αλλα τι μουσικη ακουτε οταν κανετε γυμναστικη?

 

Πάνω που ετοιμαζόμουν να γράψω κάτι σχετικό !

 

Εχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια τραγούδια που βάζουν στο ραδιόφωνο στα ηχεία .

Επίσης δοκίμασα να δω τις playlist απο το spotify αλλά δεν με συγκίνησε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική του gym μου είναι απλά άθλια πάντως. Ανάθεμα που έχω μεγάλο κινητό και δεν είναι εύκολο να γυμνάζομαι με αυτό και θα πέταγα ένα spotify, ακουστικά και τελείωσε η υπόθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να και μια μαιμου με γουστο!! (liquid soul - crazy people τσεκαρε το)

 

εγω οοταν εχω το μπ3 μαζι ακουω απο σακεντελιες μεχρι ρεγκε :P

 

αν και το ποδι ακομη δεν εχει στρωσει τα 8χλμ σημερα βγηκαν με ρυθμο 4.38! νοτ μπαντ! νοτ μπαντ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...