Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

γιαννη δε παρεξηγω φιλαρακι και το ξερω καλα οτι δεν ειρωνευεσαι ! αλεξ θελω και γω απο αυτο το συμληρωμα και ενεσιμο αν υπαρχει δεν εχω κανενα προβλημα :)

 

 

edit
 το καλοκαιρι ανεβασα σε ενα βιντεακι τον μπραδερ που ηταν 103 κιλα, σημερα ειναι 92 και συνεχιζει ακαθεκτος !
μου λεει '' σε κανα δυο μηνες ετοιμασου να τα παμε , σε εχω , θα σου ριχνω σε ολα τα σημεια κτλ'' οποτε προβλεπονται δυνατες κοντρες στο gym ! μια ζωη παιζαμε σχεδον τα ιδια κιλα,  ενα κλικ πανω εγω σε στηθος - χερια , ενα κλικ πανω αυτος σε ποδια - πλατη μιας και ειναι πιο βραχύσωμο το σκαρι του αυτουνου απο το  δικο μου !!  
το συμπερασμα απο ολη την ιστορια  και απο το ποσο γρηγορα επανερχεται ειναι ενα ! το σωμα εχει μνημη δε ξεχναει ποτε οσα χρονια και να περασουν ..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαννη δε παρεξηγω φιλαρακι και το ξερω καλα οτι δεν ειρωνευεσαι ! αλεξ θελω και γω απο αυτο το συμληρωμα και ενεσιμο αν υπαρχει δεν εχω κανενα προβλημα :)

 

 

edit

 το καλοκαιρι ανεβασα σε ενα βιντεακι τον μπραδερ που ηταν 103 κιλα, σημερα ειναι 92 και συνεχιζει ακαθεκτος !

μου λεει '' σε κανα δυο μηνες ετοιμασου να τα παμε , σε εχω , θα σου ριχνω σε ολα τα σημεια κτλ'' οποτε προβλεπονται δυνατες κοντρες στο gym ! μια ζωη παιζαμε σχεδον τα ιδια κιλα,  ενα κλικ πανω εγω σε στηθος - χερια , ενα κλικ πανω αυτος σε ποδια - πλατη μιας και ειναι πιο βραχύσωμο το σκαρι του αυτουνου απο το  δικο μου !!  

το συμπερασμα απο ολη την ιστορια  και απο το ποσο γρηγορα επανερχεται ειναι ενα ! το σωμα εχει μνημη δε ξεχναει ποτε οσα χρονια και να περασουν ..

Eνταξει ελιωσε στην διατροφη ομως ετσι ? Θελω να πω σιγουρα ενας που γυμαναζοταν στο παρελθον για μεγαλο χρονικο διαστημα  επανερχεται πιο ευκολα απο εναν που  ηταν παντα αγυμναστος αλλα αυτο δεν σημαινει πως στην πρωτη περιπτωση δεν  πρεπει να καταβληθει και παλι μια μεγαλη προσπαθεια  στο τομεα κυριως της διατροφης  και μπραβο στον Βro σου που το καταφερνει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα φωτη επαιξε θεμα υγειας  , ευτυχως οπως αποδειχτηκε οχι σοβαρο!
η πολυ σαβουρα του δημιουργησε προβλημα στο εντερο εφτασε στο σημειο να μη μπορει να ενεργηθει σχεδον καθολου -γι αυτο και το τρελλο πρηξιμο στην κοιλια- πηγε νοσοκομειο  του ειπαν οτι προλαβε στο τσακ τα χειροτερα εκανε κολονοσκοπηση  , και εκ το πραγματων ηταν υποχρεωμενος μετα να λιωσει  οντως  στην διατροφη   ! φουλ σαλατες και υγιεινη διατροφη μαζι με gym   , τελος η παραμικρη σαβουρα  κ εχει χασει 11 κιλα σε λιγοτερο απο 3 μηνες  , με προσπαθεια και ιδρωτα βεβαια οπως πολυ σωστα λες , αυτο ισχυει για ολους  ..  
σε καλο του βγηκε παντως η περιπετεια , την ακουσε λιγακι με τα νοσοκομεια κτλ  γιατι αλλιως δεν  υπηρχε περιπτωση να αλλαξει -  τα ειχε παρατησει για αρκετα χρονια ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ολα για καποιο λογο γινονται!! Σιδερενιος να ναι!!

 

Σημερα εκανα το πρωι τη πρωτη προπονηση της ημερας. Και ναι επανηλθα στο επιπεδο που ημουν πριν παθω τη μεση μου :) :) κι οχι μονο αυτο αλλα ανεβασα 1 κιλο στις πιεσεις στηθους με αλτηρες στον παγκο. :)

 

Επισης ειδα τον φυσικοθεραπευτη γιατι ερχεται στο ιδιο τζιμ. Μου πε οτι το πιασιμο που νιωθω μετα την ασκηση ειναι ακομα αποτελεσμα των θεραπειων. Κοιλιακους ραχιαιους να δυναμωσει η περιοχη

 

Οσο για τα γονατα μου προτεινε πελματογραφημα να δουμε αν παταω καλα που μαλλον απο καποιες ενδειξεις που υπαρχουν, δεν παταω καλα κι ετσι ισως δημιουργειται το προβλημα και χρειαζεται να φτιαξω πατους. Θα δειξει, μακαρι να ναι αυτο κ να απαλλαγω

 

Το απογευμα ακολουθει διαδρομος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρο video για εμπνευση, ο Frank Medrano, γνωστος vegan αθλητης,γυμναζεται με τον bodybuilder CT Fletcher που ειναι παμφαγος,φιλικα,χωρις διαφωνιες,αλληλοσεβασμο και πολυ χιουμορ. :)

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το οτι οι περισσοτεροι ειναι ζωα και στενομυαλοι και δεν σεβονται τις επιλογες του αλλου αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ολοι ετσιι!

Αναφερομαι στο σχολιο σου περι προπονησεις χωρις διαφωνιες κτλ! Για ποιο λογο θα επρεπε να υπαρχουν διαφωνιες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι οι περισσοτεροι ειναι ζωα και στενομυαλοι και δεν σεβονται τις επιλογες του αλλου αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ολοι ετσιι!

Αναφερομαι στο σχολιο σου περι προπονησεις χωρις διαφωνιες κτλ! Για ποιο λογο θα επρεπε να υπαρχουν διαφωνιες? 

Για κανεναν λογο, η διαφοροποιηση δεν ειναι διαφωνια.Το διαφορετικο ειναι η ομορφια της ζωης και ολοι μαθαινουμε απο ολους. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χα εγω το ξερω! απλα γενικα ο κοσμος ειναι στενομυαλος!

ειμαι χορτοφαγος αρα θα σε κρινω που δεν τρως κρεας και θα σε κραξω! (οντως ειμαι χορτοφαγος αλλα δεν θα σε κρινω -εγω-)

οπως και εγω τρωω κρεας αρα φαε και εσυ και για ποιο λογο εισαι χορτοφαγος

ειμαι ολυμπιακος αρα και εσυ πρεπει να εισαι ολυμπιακος αλλιως θα σε σπασω στο ξυλο

και πολλα αλλα παραδειγματα που αποδυκνειουν το οτι δεν σεβομαστε τους αλλους (γενικα μιλαω)

 

και το πιο τρανταχτο παραδειγμα με τις -καριολες- τις φεμινηστριες και το συμβαν με τον ματ τειλορ (δεν εχω θεμα με τις φεμινιστριες γενικα αλλα οι συγκεκριμενες ειναι για να αυτοκτονησουν για λεπτομερεις εδω

http://9gag.com/gag/avZ65AW?ref=android.s.fb )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω βαρη 8 χρονια περιπου! εχω περασει απο ολα τα σταδια! για μενα το καλυτερο ειναι λιγα σχετικα κιλα πολλες επαναληψεις (τωρα κανω σουπερ σετ 4χ20). 

 

εγω εχω ως στοχο ενα δυνατο σωμα που να μπορει να σηκωσει ενα λογικο βαρος + αντοχη ωστε να μπορω να κανω πραγματα χωρις να κουραζομαι (γενικα τρεχω αν και τωρα ειμαι εκτος λογο τραυματισμου - γαμημενο γονατο- )

 

δεν μπορω να πω ομως στον μπος/αλεξ/λιβε/ντακον/φωτη/μαους οτι κανουν κακο ή οτι δεν δουλευει αυτο που κανουν γιατι εχουμε αλλους στοχους και το βλεπουμε διαφορετικα! ειτε αυτοι ειτε εγω αν κανουν/κανω τις ασκησεις οπως να ναι αργα η γρηγοραη ζημια θα γινει. Σιγουρα αυτοι που κανουν πιο πολλα κιλα θα το εμφανισουν πιο γρηγορα χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι εγω που κανω λιγοτερα και περισσοτερες επαναληψεις δεν θα παθω τιποτα. 

 

Οσο για αυτους με τους τραυματισμους ειμαι σχεδον σιγουρος οτι μιλας για αουγκανους βοδι-μπιλνταραδερς που πανε κανουν προπονηση και σπιτι εχουν μια συλλογη του ΕΟΦ για φαγητο οι οποιο δεν ξερουν τι παει να πει τεχνικη. 

 

οτι και να κανεις αν το κανεις λαθος ειτε ζορισεζεσαι ειτε οχι η μαλακια θα γινει

 

Δεν ξερω τι δουλευει σε εσενα αλλα για καποιον που ειναι natural 7-10 επαναληψεις και μαξ κιλα που μπορεις για αυτες τις επαναληψεις ειναι καλυτερες απο 20 επαναληψεις και λιγοτερα κιλα.

Δεν μιλαω για δυναμη[μαξ 5 επαναληψεις και λογω των πολλων κιλων παιζεις φουλ εκρηκτικοτητα],μιλαω για bodybuilding.

Αν αρχιζω και σφιγγω το δικεφαλο μου και το παω πανω κατω 100 φορες ,θα το αιματωσω φουλ και αυριο μπορει να με ποναει κιολας,αυτο ομως δεν σημαινει οτι εχω βαλει και μυς.

Το να κανεις 20 επαναληψεις και λιγοτερα κιλα αποτι μπορεις ,μονο πιο αδυναμος θα καταληξεις[με περισσοτερη αντοχη].

 

ακριβως !  σε καθε ασκηση εχει διαφορετικο ''βαρος'' το καθε κιλο που σηκωνουμε !

θυμαμαι  περυσι ενα φαντασμα εδω που σχολιασε ενα κτηνος που επαιζε σε βιντεο 150 κιλα δικεφαλα σε φαση ''ελα μωρε σιγα το πραγμα ,  κλεβει!'' και οταν του ειπα οτι αυτα τα κιλα ειναι απλησιαστα ακομη και για κτηνη αυτου του επιπεδου μου απαντησε ''ναι καλα 150αρες χτυπαω στις αρσεις για πλακα''

αντε να του δωσεις να καταλαβει αυτουνου τωρα τι διαφορα εχουν τα 150κιλα στις αρσεις με 150 κιλα οταν τα βαλεις στα χερακια σου και προσπαθησεις να τα φερεις οχι μια αλλα μιση  επαναληψη !

απλα απο τα λεγομενα πολλων καταλαβαινεις και την σχεση τους με το αντικειμενο !

στην προκειμενη συμφωνω 100% με φωτη  για front ειναι παρα πολλα τα κιλα κ οταν φορτωνεις αυτα τα κιλα  πρεπει οποσδηποτε να ξερεις τι κανεις  και πως το κανεις ..

 

Πρωτον,γκουρου της γυμναστικης δεν ξερεις τι λες και θα επρεπε να ψαξεις πρωτα τι ειχα γραψει πριν πεταξεις την παπατζα σου.Εσυ ο ιδιος μου ειπες οτι 150 κιλα ουτε να τα κουνησεις δεν μπορεις ,και σου απαντησα οτι τα κανω αρσεις θανατου,δεν συγκρινα τιποτα,οποτε μιλα καλυτερα γκουρου.

Και γενικα χεστηκα τι κανει μια φουλ ντοπαρισμενη μαιμου που καθετε και λεει οτι ειναι νατουραλ 40 κιλα πανω απο το υψος του φουλ γραμμωμενος.

Και τελος δεν ημουν εγω αυτος που ελεγε πολλες επαναληψεις γραμμωση ,λιγες ογκο , αλλα εσυ.Αυτα περι βασικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να στο πω σε μια προταση απλα και κατανοητα! Ο μυς θα αναπτυχθει μονο οταν τον πιεσεις να κανει κατι το οποιο δεν μπορουσε ειτε αυτο ειναι 5 επανληψεις ειτε ειναι 20, το αν θα παρεις ογκο ή θα γραμμωσεις θα το κανεις στην κουζινα!

 

για ποιο λογο ειναι  καλυτερες οι 10 επαναληψεις απο τις 20? ξερεις τι στοχο εχει ο καθενας για να κρινεις αν ειναι καλο ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις χαλαρωστε λιγο με τους χαρακτηρισμους μεγαλα παιδια ειμαστε ολοι  δεν χρειαζεται να το τραβαμε .Πειτε οτι γουσταρετε ο καθενας με επιχειρηματα  διαφωνειστε  οσο θελετε  αλλα μην  ριχνετε το επιπεδο με χαρακτηρισμους.

Θα εκτροχιαστουμε και δεν αξιζει καν  ειναι ανουσιο .

Και να  ξεφευγει και μια φορα καποιος   οκ μεσα στο προγραμμα ειναι  κι αυτο, μην δινει ο αλλος αναλογη  συνεχεια δεν ειστε καινουριοι εδω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...