Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Boss σκέφτομαι να το ξανά κάνω του καντίτο άλλη μία γύρα γιατί την πρώτη δεν την έκανα ολόκληρη γιατί πέσαν γιορτές και μαλακίες και έμεινα πίσω..το γυμναστήριό μου ήταν κλειστό 6 μέρες έλεος..Πάντως έστω και αυτές τις 3.5 βδομάδες που το έκανα πήρα πράγματα.Και μαξ ανέβασα και κιλά με ρεπς..Εσύ είδες διαφορά?

Ψήστο να κάνεις κι εσύ Texas Method...να πηγαίνουμε χέρι-χέρι  :-D. Εγώ το επέλεξα επειδή η πρόοδος είναι εβδομαδιαία και δεν περιμένεις 6 βδομάδες όπως του Candito για να τεστάρεις. Εμένα στο επιπεδό μου ακόμα με παίρνει να χρησιμοποιήσω τέτοιου είδους periodization...εσύ προφανώς όταν θα φτάσεις στα παλιά σου κιλά δεν θα μπορείς αλλά με αυτό θα φτάσεις πιό γρήγορα εκεί σε σχέση με Candito. Ιδέες πετάω βέβαια ό,τι σ'αρέσει κάνεις του Candito έτσι κι αλλιώς είναι πολύ ωραίο.

 

Α και ναι ...είχα πρόοδο αλλά δεν ξέρω αν είναι 100% accurate μιάς και άλλαξε γυμναστήριο στην μέση και άλλαξαν κάποια πράγματα. Ενδεικτικά, με estimated 1RM βάση της 5ης εβδομάδας είχα:

 

Squat: 150 --> 157,5

Bench press: 100--> 107,5

Deadlift: 180 --> 200

 

Στα 75 κιλά όλα αυτά. Το deadlift ξεφτυλίστηκε...και συνήθως είναι το τελευταίο που ανεβαίνει από τα 3. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

να σου κάνει σκηνή ο φίλος σου γιατί πήγες γυμναστήριο και δεν βγήκες μαζί του ....
ήταν το καλύτερο....

ένα πιο λάιτ ....γιατί κάνεις βάρη και σε φλερτάρουν όλα τα ντούκια, κοιτάνε κώλο σου κτλ κτλ

να τον χωρίσω τώρα ή όταν θα φτάσω γράμμωση για να δει το "ανδρικό" μου σώμα;;;;

banghead ... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκαιο ρε γαμώτο,το χω διαβάσει και γω για τις άνω των 30 reps απλά θεώρησα ότι μιας και τις κάνω χωρίς αλτήρες θα είχα μεγαλύτερο "περιθώριο" .Είχα σκοπό να μειώσω reps άνοιξη-καλοκαίρι με το σακίδιο (ξέρω θα γελάσετε αλλά με βολεύει περισσότερο ένα σακίδιο στην πλάτη με 20 κιλά παρά 2 αλτήρες στα χέρια :P) αλλά από ότι φαίνεται είναι ώρα.

Επίσης,μιας και λέμε για επαναλήψεις έχω κολλήσει στα incline bicep curls. Εδώ και 1 μήνα είμαι στα 12x7 με 20κιλους αλτήρες.Είναι φυσιολογικό να μην μπορώ να κάνω παραπάνω?

Αν ψήνεσε για endurance τότε μπορεις να κανεις άπειρες επαναλήψεις σε ενα και μόνο set...

Σόρυ αν ειπώθηκε ήδη..

Link.png Site: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2916555/Fitness-model-filming-killed-train-California.html">Greg Plitt killed

αλλά λένε ήταν πολύ motivational τύπος.

Outrun a train? Okay, εχει κανει πολλά αλλα αυτο ηταν οχι ευφυές...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτιαξα ωμοφαγικά παστελια-μπαρες για μετα τη γυμναστική και είπα να το μοιραστώ κι εδώ ίσως σας φανει χρησιμο.

 

 

Υλικά
2 1/2 μέρη Αμύγδαλο
3/4 μέρη Σουσαμι
1 μέρος Συκα ξερα
1/2 μερος Χουρμάδες
Goji berry
Γύρη
Θυμαρίσιο μέλι

Αλέθουμε καλά τα αποξηραμένα φρούτα στο μπλέντερ (προσοχή μη κάψετε το μπλεντερ με το μαλακο)
Αλέθουμε τα αμύγδαλα (ούτε όλα λιωμένα ούτε όμως κ όλα  χοντροκομμενα...μέτρια.)
Αλέθουμε πολύ ελαφρια και το σουσάμι .( Τα αμύγδαλα κ το σουσαμι αν θελει καποιος θα μπορουσε να τα καβουρντίσει λιγο για εξτρα αρωμα κ γευση,αλλα θα χασει κάτι από τα ωφελη τους)
Σε ενα μπολ τα αναμιγνύουμε όλα τα υλικά και ριχνουμε κουταλιες το μέλι μέχρι να έχουμε μια συμπαγής "ζυμη"-μιγμα που δε κολλαει (δε θελει πολυ μέλι για να ενωθουν τα υλικά, πιο πολυ θελει δουλεμα στο χερι).
Το απλώνουμε σε λαδόκολλα ή ταψί ,το κόβουμε σε μπάρες,τις τυλιγουμε σε μεμβρανή και τις διατηρούμε στο ψυγείο για καλύτερη συντήρηση!Bon appetit ! ^_^

Παραλλαγές υπάρχουν άπειρες..μια από αυτες θα μπορούσε να είναι η προσθήκη κακάο και μαύρης λιωσμένης σοκολατας.

 


να σου κάνει σκηνή ο φίλος σου γιατί πήγες γυμναστήριο και δεν βγήκες μαζί του ....
ήταν το καλύτερο....

ένα πιο λάιτ ....γιατί κάνεις βάρη και σε φλερτάρουν όλα τα ντούκια, κοιτάνε κώλο σου κτλ κτλ

να τον χωρίσω τώρα ή όταν θα φτάσω γράμμωση για να δει το "ανδρικό" μου σώμα;;;;

banghead ... 

Γιατί δεν έρχετε κι αυτός να κάνει βάρη αντί να κάνει σκηνές;;   :P Να κάνετε μαζί γυμναστική...τι πιο όμορφο..

post-296813-0-30502200-1421885124_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήστο να κάνεις κι εσύ Texas Method...να πηγαίνουμε χέρι-χέρι  :-D. Εγώ το επέλεξα επειδή η πρόοδος είναι εβδομαδιαία και δεν περιμένεις 6 βδομάδες όπως του Candito για να τεστάρεις. Εμένα στο επιπεδό μου ακόμα με παίρνει να χρησιμοποιήσω τέτοιου είδους periodization...εσύ προφανώς όταν θα φτάσεις στα παλιά σου κιλά δεν θα μπορείς αλλά με αυτό θα φτάσεις πιό γρήγορα εκεί σε σχέση με Candito. Ιδέες πετάω βέβαια ό,τι σ'αρέσει κάνεις του Candito έτσι κι αλλιώς είναι πολύ ωραίο.

 

Α και ναι ...είχα πρόοδο αλλά δεν ξέρω αν είναι 100% accurate μιάς και άλλαξε γυμναστήριο στην μέση και άλλαξαν κάποια πράγματα. Ενδεικτικά, με estimated 1RM βάση της 5ης εβδομάδας είχα:

 

Squat: 150 --> 157,5

Bench press: 100--> 107,5

Deadlift: 180 --> 200

 

Στα 75 κιλά όλα αυτά. Το deadlift ξεφτυλίστηκε...και συνήθως είναι το τελευταίο που ανεβαίνει από τα 3. 

Εντάξει 7,5 κιλά πάνω σκουοτ δεν το λες και λίγο :P ..Ψήνομαι να το αρχίσω το Texas Method.Αν θες δώσε λίγες παραπάνω πληροφορίες εδώ ή pm να το ρίξω μία ματιά..Τώρα αν όντως μπορούσες να τα πάρεις τα 7,5 κιλά από το τέξας σε λιγότερο απο 6 βδομάδες μετράει.Θα το αρχίσω απο αύριο αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον, ενα μινι update. Θα έρθω 27 το μεσημερι και φεύγω 2 το πρωί. Μια μερα να κανονισουμε κατιτίς. Έστω κεμπάπ πρόβειο να έρθει και ο Φώτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως τρακαρα με την μηχανη,και θα μεινω εκτος 2 εβδομαδες.Ευτυχως οχι κατι πολυ σοβαρο,μονο κατι ραματα στο γονατο και καψιματα στην αριστερη πλευρα μου.Τι διατροφη κανω τωρα ειναι το θεμα,μιας και θα σταματησω gym για 2 εβδομαδες.

Μια χαρα μπηκε το 2015

 

Περαστικά και υπομονή.

Αυτό εννοεί που φαίνεται δύσκολο και ηλίθιο μαζί

Ελπίζω αυτό να είναι το ύφος σου και να μην έχεις κάτι απέναντι μου γιατί εγώ ΔΕΝ έχω ούτε με σένα ούτε με κανέναν.Ίσως αυτό που έκανα μικρός να ήταν επικίνδυνο αλλά ποτέ σε αυτά τα 4 χρόνια που γυμναζόμουν εντατικά(2004-2008 προπόνηση ομάδας+βάρη στο σπίτι) δεν είχα οποιοδήποτε θέμα ευτυχώς.Για το επόμενο ποστ σου,είχα βάλει φωτογραφία πριν 1 μήνα με την πρόοδο μου.Είχα σκοπό να ξαναβάλω τέλη άνοιξης αλλά ας το κάνω ακόμα μια φορά.

 

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomi

 

 

Συνεχίζω δυνατά και ελπίζω σε ακόμα χαμηλότερο bf μέχρι να φτάσω εκεί που ήμουν παλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...