Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με γυμναστική στο σπίτι, αυστηρά χωρίς όργανα, μόνο με το βάρος του σώματος και λίγη αερόβια, μέχρι πόσο μακριά μπορείς να πας;

Θα έχεις ένα αποτέλεσμα κοντά με αυτό του γυμναστηρίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Με γυμναστική στο σπίτι, αυστηρά χωρίς όργανα, μόνο με το βάρος του σώματος και λίγη αερόβια, μέχρι πόσο μακριά μπορείς να πας;

Θα έχεις ένα αποτέλεσμα κοντά με αυτό του γυμναστηρίου;

 

Ανάλογα ποιος είναι ο στόχος σου. Άμα θες να χάσεις λίπος και να κάνεις γράμμωση μπορείς και στο σπίτι με αερόβια και bodyweight. Άμα θες όμως να πάρεις όγκο, δηλαδή να αναπτύξεις μυική μάζα, τότε πρέπει να κάνεις βάρη, οπότε το γυμναστήριο είναι μονόδρομος. Εκτός άμα κάνεις ένα μίνι-γυμναστήριο στο σπίτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες γιορταζα κανενας σας δε με σκεφτηκε ρε ντροπη σας! :P

 

Παντως μπηκε ωραια η γιορτη μου.. Εκανα ενα ομαδικο cross training κι επαθα τη μεση μου :P και να πω οτι ειχα λαθος τεχνικη ή πολλα κιλα παει στην ευχη. Σημερα ειμαι καλυτερα αλλα επειδη ενιωθα ετσι κ αλλιως ολο το διαστημα να χει μεινει μια ευαισθησια, εκλεισα ραντεβου τη πεμπτη στον ντοκ να δω τι θα μου πει.

Ειναι μυικο οπως μου λενε ή κατι αλλο; Θα δειξει...

 

Σημερα μονο διαβασμα κ ελπιζω αυριο το βραδυ που χω προπονηση να μπορω να παω.

 

Φωτηηηη εσυ εκανες προπονησεις στον αερα, εγω σαραβαλιαστηκα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες γιορταζα κανενας σας δε με σκεφτηκε ρε ντροπη σας! :P

 

Παντως μπηκε ωραια η γιορτη μου.. Εκανα ενα ομαδικο cross training κι επαθα τη μεση μου :P και να πω οτι ειχα λαθος τεχνικη ή πολλα κιλα παει στην ευχη. Σημερα ειμαι καλυτερα αλλα επειδη ενιωθα ετσι κ αλλιως ολο το διαστημα να χει μεινει μια ευαισθησια, εκλεισα ραντεβου τη πεμπτη στον ντοκ να δω τι θα μου πει.

Ειναι μυικο οπως μου λενε ή κατι αλλο; Θα δειξει...

 

Σημερα μονο διαβασμα κ ελπιζω αυριο το βραδυ που χω προπονηση να μπορω να παω.

 

Φωτηηηη εσυ εκανες προπονησεις στον αερα, εγω σαραβαλιαστηκα!

Eλα ρε sorry ,δεν τα παω καλα με τις γιορτες βασικα δεν ξερω ποτε γιορταζει ο καθενας μονο  αν μου πεις καποιος αλλος :P

Πολυχρωμη Μαργαριτα μας με πολλα φτερα ευχομαι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαρίτα, χρόνια πολλά και καλά με επιτυχία σε ότι και αν κάνεις


Ηoney i'm back :P

 

 

Eπειδη  ειμαι πιασμενος παντου και με το ζορι κουναω τα χερια πανω απο το υψοσ του ωμου   δεν θα παω gym να ισιωσω λιγο .Αλλα την Τεταρτη  θα μπω σε φουλ ρυθμους προπονησης με περισσοτερη ενταση στο αεροβιο κομματι.

Τα   καλυτερα ερχονται ...  

με φώναξες χρυσέ μου; έτοιμες οι μαγειρεμένες στάνες σου!!! 

άντε καλή επάνοδο Φώτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω να αλλάξω σήμερα και έτυχε να ειναι κ ο μπάρμπας που έλεγα την άλλη φορά που έλεγε "και εγώ στην ηλικία σας σκεφτόμουν οτι θα γίνω και τελικά δεν έγινα" κλπ και αρχίζει να μου λέει σαν χαλασμένο κασετόφωνο "τώρα μπορεί να είναι σηκωμένο το στήθος σου , όταν φτάσεις στην ηλικία μου θα πέσει" , "σας βλέπω εδω μέσα με τον καφέ και το κινητό αντι να προπονήστε σκληρά" εννοεί τον espresso που πίνω πριν την προπόνηση και κάθομαι και μιλάω για κανα 15 λεπτά με τους άλλους μέχρι να ξυπνήσω καλά , να αλλάξω και να αρχίσω ζέσταμα. Το κινητό το έχω για να ακούω μουσική και μόνο και ειναι απλά στην τσέπη μου, δε γουστάρω να ακούω τον κάθε ανάπηρο να σκούζει σα γουρούνι που το σφάζουν ,τι διάολο? 

μ λέει "καλά εσύ νέος εισαι έπρεπε να φωνάζεις περισσότερο απο εμένα" no comment , δηλαδή αντι να κάνω τροχαλία 3κέφαλα με 80kg και σωστή εκτέλεση χ 10 χωρίς να ενοχλώ τους γύρω μου να βάλω 100 , να κάνω 3-4 επαναλήψεις για τσίρκο, βάζοντας μέσα και ώμους και τα πάντα και ουρλιάζοντας λες και με γαμάνε , seems legit 

το άλλο το κορυφαίο "χωρίς φάρμακα δεν πας πουθενά" τι εννοείς του λέω? ξέρεις που θέλω να φτάσω? εεεε τι που θες να φτάσεις όλοι coleman θέλαμε να γίνουμε , wtf ρε βλάκα , με ξέρεις κ απο χθες? σκέφτομαι τώρα... και δε λέω τίποτα για να μη γίνουμε κώλος εκει μέσα γιατι έχω σκοπό να πηγαίνω για χρόνια ακόμα στο συγκεκριμένο. 

και επειδή τον τρώει ο κώλος του , τον ρωτάς για τα φάρμακα που έπαιρνε και σου λέει εε ντέκα και dbol (έχει αναφέρει αλλα 2-3 στο παρελθόν αλλα μάλλον ξεχνάει), ρωτάς για ποσότητες και δεν ξέρει καν mg, μονο μπουκάλια και χάπια , με λίγα λόγια δεν ήξερε τι έπαιρνε ο τύπος και το παίζει κ γνώστης. Δεν ξέρει απο διατροφές ούτε τιποτα και γυρνάει να μας την πει επειδή δεν τρώμε με την όρεξη και το κορυφαίο μετά απο όλα αυτά ειναι οτι ο τύπος έχει γυναικομαστία (άσχετο αν νομίζει οτι το βυζί του ειναι έτσι λόγο ηλικίας)  , δεν ξέρω αν του σηκώνεται καν γιατι έλεγε οτι πήρε τελευταία φορά πριν 10 χρόνια κ δεν του σηκωνόταν για μήνες και τρόμαξε κ τα έκοψε. Πριν λίγες μέρες μου πετάει "πέρσι ειχα πάρει 2-3 dbol τη μέρα κ είχα τεζάρει " wtf ρε ,μάγκα , πριν 10 χρόνια δεν έλεγες οτι τα έκοψες? τι πάει να πει 2-3 "χαπάκια" τη μέρα για χ διάστημα ? ?

και αυτός ο τύπος μουρλαίνεται (φαίνεται στο πρόσωπο του) όποτε με δει να αλλάζω κ βλέπει οτι προχωράω καλά γιατι σου λέει γιατι αυτός κ όχι εγώ? ο τύπος προπονεί μόνο χέρια κάθε μέρα γιατι νομίζει πως έτσι θα τα μεγαλώσει και όποτε το θυμάται προπονεί κ λίγο πλάτη και στήθος. Γυρνάει αν έχει το θεο του να πει σε εμένα που έχω άσθμα και μπαίνω σε βαριά σετ το ένα μετά το άλλο ακόμα κ τώρα άρρωστος οτι αργώ στην προπόνηση όταν έχω βγάλει 6 ασκήσεις μαζι με τους κοιλιακούς την ώρα που αυτός τελειώνει την 2ρη -3η που ειναι όλες χέρια των 3-4-5 reps 

γαμώ την παράνοια και γαμώ την ιγμορίτιδα , πονάει το κεφάλι μου τα μάτια μου και αν και δεν έχω πυρετό είναι fucked up και έχεις και τον κάθε clown να σου ζαλίζει τον έρωτα .............

ο συγκεκριμένος έβαλε ενα αδύνατο παιδάκι 16 χρονών που μόλις άρχισε να κάνει δικέφαλα με ολιμπιακή μπάρα και 2 χ 5kg και το πιτσιρίκι πήγαινε λες και θα έσπαγε την μέση του. Του λέει ενας φίλος ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΡΕ? ΣΤΑΜΑΤΑ ΘΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΕΙΣ 
πετάγεται ο "guru" και του λέει άστον να σκληρύνει :confused:  :X  

twilight zone 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά Μαργαρίτα!

 

Με γυμναστική στο σπίτι, αυστηρά χωρίς όργανα, μόνο με το βάρος του σώματος και λίγη αερόβια, μέχρι πόσο μακριά μπορείς να πας;

Θα έχεις ένα αποτέλεσμα κοντά με αυτό του γυμναστηρίου;

 

Ναι. Αν μάλιστα είσαι αρχάριος, εντελώς ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100+ χλμ χτες, λεπτομέρειες μέσα στην ημέρα. 

 

Καλημέρα σε όλους και καλή σας εβδομάδα!

 

Χτες, ήταν σχετικά εύκολη διαδρομή, υπό το σκεπτικό ότι δεν είχες πολλές ανηφόρες, αλλά έκανα 22,56χλμ παραπάνω και με 2χλμ αύξηση του μέσου όρου ταχύτητας.

 

Συγκεκριμένα: 

Απόσταση: 108,18χλμ (85,62χλμ την προηγούμενη φορά)

Ταχύτητα: 24,5χλμ/ώρα (22,3χλμ/ώρα την προηγούμενη φορά)

Διάρκεια: 4 ώρες 25 λεπτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε Νίκο τι μακρυνάρι έγραψες πάλι  :-D.

 

In other news σήμερα στο gym κάθησα 90 λεπτά (είχα squat-bench press-deadlift) και μία παρέα ήταν ακόμη και αφού τελείωσα κι έκανε στήθος ! wtf ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες, ήταν σχετικά εύκολη διαδρομή, υπό το σκεπτικό ότι δεν είχες πολλές ανηφόρες, αλλά έκανα 22,56χλμ παραπάνω και με 2χλμ αύξηση του μέσου όρου ταχύτητας.

 

Συγκεκριμένα:

Απόσταση: 108,18χλμ (85,62χλμ την προηγούμενη φορά)

Ταχύτητα: 24,5χλμ/ώρα (22,3χλμ/ώρα την προηγούμενη φορά)

Διάρκεια: 4 ώρες 25 λεπτά.

Δεν μας είπες πόσες θερμίδες σε "χαιρέτησαν" :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε Νίκο τι μακρυνάρι έγραψες πάλι  :-D.

 

In other news σήμερα στο gym κάθησα 90 λεπτά (είχα squat-bench press-deadlift) και μία παρέα ήταν ακόμη και αφού τελείωσα κι έκανε στήθος ! wtf ?

άσε γιατι μου γυρίζει το μυαλό με κάτι τέτοιους , δε φτάνει που δεν ξέρουν την τύφλα τους προσπαθούν να επιβάλουν και τη γνώμη τους σε άλλους και πόσο μάλλον σε πιτσιρίκια που ξεκινάνε . Εδω το άλλο δεν μπορούσε να κάνει κάμψεις δικεφάλων με 2 χ 8kg χωρίς να κουνιέται σαν εκκρεμές και το έβαλε να κάνει με ολυμπιακή μπάρα 30kg 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε γιατι μου γυρίζει το μυαλό με κάτι τέτοιους , δε φτάνει που δεν ξέρουν την τύφλα τους προσπαθούν να επιβάλουν και τη γνώμη τους σε άλλους και πόσο μάλλον σε πιτσιρίκια που ξεκινάνε . Εδω το άλλο δεν μπορούσε να κάνει κάμψεις δικεφάλων με 2 χ 8kg χωρίς να κουνιέται σαν εκκρεμές και το έβαλε να κάνει με ολυμπιακή μπάρα 30kg 

 

Δυστυχώς κι εγώ τώρα που είμαι μόλις 1 μήνα σε κανονικό gym βλέπω και ακούω πράγματα που μου γυρνάνε τα άντερα. Και σκέψου ότι δεν κοιτάω πέρα δώθε...ότι είναι δίπλα μου βλέπω και αν. Έβγαλα για 5 δευτερόλεπτα τα ακουστικά μου και άκουσα τύπο να τελειώνει μία φράση έτσι: "έτσι θα χάσεις το λίπος στα δικέφαλα" !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...