Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Να δώσω τα εύσημα στον wizzy για τη συνταγή πιτάκια με αυγά-βρώμη, με έχουν σώσει. Πείραξα τη συνταγή λιγάκι αλλά σε κάθε περίπτωση η δική του αποτέλεσε την βάση! 

 

Χαίρομαι που η συνταγή είναι χρήσιμη! Για πες την παραλλαγή σου, έχω και λίγο καιρό να την κάνω, ευκαιρία!

 

Υ.Γ.: Spect~, η ήττα σου είναι ολοκληρωτική! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς βάζω ολόκληρα αυγά επειδή δε βρήκα στην περιοχή μου σκέτα ασπραδια. Επίσης, τα αυγά ως υγρό μέρος είναι λίγο κι έτσι προσθέτω γάλα. Τέλος, για στέρεα αντί για βρώμη μονάχα προσθέτω ωμούς ξηρούς καρπούς αλεσμένους (αμύγδαλα, φουντούκια, καρύδια), σπόρια και φυσικά σταφίδες. Τέλος, απλώνω το μίγμα σε ταψί με χαρτί ψησίματος από κάτω να μην κολλάει και σε 10-15' στη σόμπα είναι έτοιμο.

 

Με 4 αυγά + 50 περίπου ml γάλα (με το μάτι βάζω) + όσα στερεά χρειαστεί να γίνει αρκούντως πηχτό, βγάζω ένα ταψί κι εχω πρωινό για 4 μέρες (το διατηρώ στο ψυγείο φυσικά). Παίρνω το 1/4 του ταψιού, το κόβω σε 4 μακρόστενες φέτες και με κασέρι είναι υγιεινο και αρκούντως χορταστικό! (πρέπει να πάρω κανά λαχείο που να λήγει σε 4...)

-------------------------

 

Γρίπη σήμερα, νιώθω το κορμί να αποδίδει στο 50%. Δεν έχασα την προπόνησε ψες αλλά για απόψε δεν παίζει, θα καταρρεύσω. Καλό ύπνο λοιπόν και ελπίζω να σηκωθώ σε αρκετά καλή κατάσταση ώστε να κάνω το πρωί την προπόνηση που θα χάσω απόψε και το βράδυ την προγραμματισμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος John, καλή παραλλαγή θα την δοκιμάσω - πόσα αυγά χρησιμοποιείς; Πάντως κι εγώ στη δική μου, ολόκληρα αυγά χρησιμοποιώ, όχι μόνο ασπράδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα

 

Squat: 1 x 5 @ 135

Bench press: 1 x 5 @ 87,5

Deadlift: 1 x 5 @ 162,5

 

Πρώτη φορά κάνω και στα 3 lifts max out την ίδια μέρα κι έπεσε κλάσιμο.

 

Αλλαντίν για καφεδοκατάσταση θες εσύ ? Αν ναι εγώ ψήνομαι αλλά με του thread αν θέλει κανείς όχι έτσι γενικό meeting του forum. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22.5 κιλά οι δίσκοι και 18 (περίπου) η μπάρα 
(11.25-11.25 )

το max μου ήταν τα 40κιλά στα 6 reps 
να δω πως θα περπατάω αύριο.

ε όχι και κάθε βδομάδα PR, θα λιποθυμήσω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το γαλα σε σκονη τι γνωμη εχουμε..

 

Πιο ποκυ το θελω για το πρωινο.. ή να το αφησω σαν ιδεα...

αυτο που ξερω ειναι οτι το βρεφικο τουλαχιστον γαλα σε σκονη εχει πιο πολλά ιχνοστοιχεια και βιταμινες.

δεν βρισκω ομως καποιον λογο να αλλαξεις το φρεσκο γαλα, για γαλα σε σκονη.

αν ξερει και καποιος αλλος ας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια to every-body.Έχω πάρει ένα μονόζυγο που κουμπώνει στην πόρτα και έχω ξεκινήσει να κάνω, κάπως άναρχα βέβαια, πότε κάθε μέρα πότε μέρα παρά μέρα,γενικά είναι καλό να αφήνω μέρα κενό ή ειναι υπερβολή δεδομένου ότι κάνω μόλις 2rounds*5sets*7reps κατά μ.ο.(κλειστη/ανοικτή λαβη προς τα μέσα/προς τα έξω +ουδέτερη λαβή)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ και να αλλάξεις λαβή οι διαφορές είναι μικρές. Κατα βάση είναι άσκηση δικεφάλων και λίγο πλάτης οπότε είναι καλό να κάνεις ένα γύρο και να κάνεις ένα δεύτερο με κάμψεις για να μπουν στο παιχνίδι στήθος, ώμοι και τρικέφαλοι.

 

Αλλά έτσι αφήνεις εντελώς αγύμναστα τα πόδια. Έχεις ασκήσεις γι αυτά;

 

Τέλος, μεγάλη διαφορά βλέπεις όταν εισαι συνεπής στις ασκήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

85.62χλμ χτες, 3 ώρες και 50 λεπτά.

 

Αποφάσισα να μπω σε πρόγραμμα για το Legion Run (04/04/2014) για αύξηση αντοχής και δύναμης. Με άλλα λόγια, θα ακολουθήσω μια τακτική που δημοσίευσε ο yannis27gr, πριν λίγο καιρό, για να αυξήσω τα pull ups (και την οποία θα επεκτείνω και στα chin ups/push ups/diamond push ups) και θα ανεβάσω το μέσο όρο χλμ και το βαθμό δυσκολίας στις ποδηλασίες (= πιο πολλές ανηφόρες!). Δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα πάω στο Legion Run, αλλά ακόμα και να μην πάω, θα μου μείνουν τα θετικά του προγράμματος.

 

100+ χλμ χτες, λεπτομέρειες μέσα στην ημέρα. 

 

Καλημέρα σε όλους και καλή σας εβδομάδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηoney i'm back :P

 

 

Eπειδη  ειμαι πιασμενος παντου και με το ζορι κουναω τα χερια πανω απο το υψοσ του ωμου   δεν θα παω gym να ισιωσω λιγο .Αλλα την Τεταρτη  θα μπω σε φουλ ρυθμους προπονησης με περισσοτερη ενταση στο αεροβιο κομματι.

Τα   καλυτερα ερχονται ...  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...