Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Περαστικά και υπομονή.

Ελπίζω αυτό να είναι το ύφος σου και να μην έχεις κάτι απέναντι μου γιατί εγώ ΔΕΝ έχω ούτε με σένα ούτε με κανέναν.Ίσως αυτό που έκανα μικρός να ήταν επικίνδυνο αλλά ποτέ σε αυτά τα 4 χρόνια που γυμναζόμουν εντατικά(2004-2008 προπόνηση ομάδας+βάρη στο σπίτι) δεν είχα οποιοδήποτε θέμα ευτυχώς.Για το επόμενο ποστ σου,είχα βάλει φωτογραφία πριν 1 μήνα με την πρόοδο μου.Είχα σκοπό να ξαναβάλω τέλη άνοιξης αλλά ας το κάνω ακόμα μια φορά.

 

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomi

 

 

Συνεχίζω δυνατά και ελπίζω σε ακόμα χαμηλότερο bf μέχρι να φτάσω εκεί που ήμουν παλιά.

 

Αυτο που προσπαθουν να σου πουν τα παιδια ειναι οτι 100 reps εστω για 1 set(ποσο μαλλον για πολλα παραπανω που εγραψες εσυ) για biceps σε οποιαδηποτε ασκηση με 20 kg dumbells απλα δεν ειναι δυνατον να γινουν. Σε φαση αμφιβαλλω αν ο Schwarzenegger στα καλα του μπορουσε να βγαλει κατι παρομοιο. Οποιος εχει ελαχιστη επαφη με βαρη το αντιλαμβανεται αυτο.

 

Δεν σε κρινω, ουτε λεω οτι λες ψεματα, απλα μαλλον κατι μπερδευεις. Φιλικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπορει να ταν 20 λιμπρες! το οποιο ειναι 9.5 κιλα! αυτο ισως! αλλα 20κιλα 100 επαναληψεις 12 σετ απλα δεν!!

και δεν το λεω με κακια! μακαρι να μπορουσες/εις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιδι εγραψε(20 kg 100x12 sets (όχι όμως σε incline bench) αρα εννοει 12 σετ απο 100 reps σε bench press.Εκει ναι βγαινουν.Δεν εγραψε ουτε για δικεφαλο ουτε για κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώσω τα εύσημα στον wizzy για τη συνταγή πιτάκια με αυγά-βρώμη, με έχουν σώσει. Πείραξα τη συνταγή λιγάκι αλλά σε κάθε περίπτωση η δική του αποτέλεσε την βάση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιδι εγραψε(20 kg 100x12 sets (όχι όμως σε incline bench) αρα εννοει 12 σετ απο 100 reps σε bench press.Εκει ναι βγαινουν.Δεν εγραψε ουτε για δικεφαλο ουτε για κατι αλλο.

 

O φιλος αναφερεται σε incline bicep curls ξεκαθαρα, και μετα λεει οτι παλιοτερα εκανε 100x12 με 20kg αλλα οχι σε incline bench(εδω εννοει bicep curls ή κατι παρομοιο λογικα).

Η ασκηση ειναι αυτη:

 

Δεν υπαρχει incline bench μονο για chest presses.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φιλος αναφερεται σε incline bicep curls ξεκαθαρα, και μετα λεει οτι παλιοτερα εκανε 100x12 με 20kg αλλα οχι σε incline bench(εδω εννοει bicep curls ή κατι παρομοιο λογικα).

Η ασκηση ειναι αυτη:

 

Δεν υπαρχει incline bench μονο για chest presses.

Αν εννοει αυτη την ασκηση τοτε σιγουρα εννοει 20λιβρες γιατι αλλιως δεν βγαινει.Ας μας εξηγησει ο revolver τι ασκηση εννοει ακριβως και αν ηταν κιλα η λιβρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννω με 20 λιβρες βγαινει ?? παρανοηση εχει γινει σιγουρα κατι αλλο εννοουσε ο ανθρωπος  !

επισης κινκ ουτε στον παγκο βγαινουν κατοσταρες , οχι με 20 κιλα αλλα ουτε με την μπαρα σκετη ,  θα πιαστουν οι ωμοι σου - θα κουραστεις ! αν τις κανεις πολυ γρηγορα πρεπει να το εχεις με την αναπνοη ..

και κατι ακομη , δεν μιλαμε μονο για 100 επαναληψεις αλλα για 10 σετ επι 100 10 οποτε προκειται για χιλιες επαναληψεις οι οποιες αν τις κανεις συχνα το μονο που εχουν να σου προσφερουν ειναι ενα καψιμο και μια ωραιοτατη τενοντιτιδα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

με 20 λιβρες ειναι πιο πιθανο! δεν λεω αν βγαινει η οχι!

εκτος και αν εννοει 20λιβρες και 100 επαναληψεις και στα δυο χερια οποτε παμε για 50 σε καθε χερι που ειναι και παλι πιο λογικο αλλα επισης χαζο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα χτες πλάτη και είμαι ψιλοπιασμένος σήμερα. Λέω όμως σήμερα να πάω πισίνα μετά από καιρό.

Να πάω λέτε και ας νιώθω βαριά τη πλάτη μου?

Γενικά αν νιώθεις μυικό πόνο μετά από προπόνηση, τη γυμνάζετε στα καπάκια την ίδια μυϊκή ομάδα ή περιμένετε να περάσει το πιάσιμο?

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισινα δεν ειπες; Ο,τι θες κανε!!! Πιασιμο μπορει να νιωθεις κ μια βδομαδα ακομα (ειμαι σ αυτη τη φαση :P ) δε σημαινει οτι πρεπει να σταματησεις . Μονο σε φαση τραυματισμου ή πολλης κουρασης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...