Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ας μη βάζουμε τα συμπληρώματα στον ίδιο κουβά με τα φαρμάκια. Δεν μπορείς να τα πάρεις όλα από τη διατροφή. Κάποιος που γυμνάζεται για να πάρει μέσω διατροφής τα τόσα γραμμαρια πρωτεινης που χρειάζεται καθημερινά, πρέπει να φάει πολύ κρέας κι αυτό έχει τα δικά του μειονεκτήματα. Γι αυτό παίρνει συμπλήρωμα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο χρησιμοποιησα εσενα ως οαραδειγμα τελειως τυχαια μονο κ μονο επειδη εισαι ενας ανθρωπος που ξερει τι του γινεται, θα μπορουσα να πω για τον φωτη, τον Σπεκτ κλπ

 

Το ολο θεμα μου ειναι οτι αφου καποιος ξερει τι παιζει κι επιλεγει το δρομο των φαρμακων..,με γεια του με χαρα του. Αφου μπροστα στο γρηγορο αποτελεσμα δεν υπολογιζει την υγεια του, εγω τι να του πω αλλο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο χρησιμοποιησα εσενα ως οαραδειγμα τελειως τυχαια μονο κ μονο επειδη εισαι ενας ανθρωπος που ξερει τι του γινεται, θα μπορουσα να πω για τον φωτη, τον Σπεκτ κλπ

 

Το ολο θεμα μου ειναι οτι αφου καποιος ξερει τι παιζει κι επιλεγει το δρομο των φαρμακων..,με γεια του με χαρα του. Αφου μπροστα στο γρηγορο αποτελεσμα δεν υπολογιζει την υγεια του, εγω τι να του πω αλλο;

Margarita ! Τι φαγητο ειχατε σημερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις αρκετούτσικο butt wink την ώρα που κάνεις squat ?

 

Έχεις κανά βίντεο από τα πλάγια ?

 

λοιπον την προηγουμενη βδομαδα εκανα ειχα μια μικρη ενοχληση,σημερα εβαλα και παραπανω κιλα δν με ενοχλησε καθολου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον την προηγουμενη βδομαδα εκανα ειχα μια μικρη ενοχληση,σημερα εβαλα και παραπανω κιλα δν με ενοχλησε καθολου :D

Έχει η τενχική σου συνέπεια ? Να είναι κάθε επανάληψη του κάθε σετ ίδια ? Αν όχι δώσε προτεραιότητα εκεί και μετά στα κιλά. Αν είσαι αρχάριος λογικό είναι φυσικά να μην είσαι τόσο συνεπείς με την (σωστή) τεχνική και γι αυτό μπορεί μία μέρα να σε ενοχλεί και την άλλη όχι.

 

Όπως σου είπα χρειάζεται να βγάλεις βίντεο και να δεις μην κάνεις τίποτε ταρζανιές με την τεχνική σου. Αν δεν ξέρεις να το κρίνεις αυτό αν δεν σε πειράζει πόσταρε εδώ το βίντεο που θα βγάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο χρησιμοποιησα εσενα ως οαραδειγμα τελειως τυχαια μονο κ μονο επειδη εισαι ενας ανθρωπος που ξερει τι του γινεται, θα μπορουσα να πω για τον φωτη, τον Σπεκτ κλπ

 

Το ολο θεμα μου ειναι οτι αφου καποιος ξερει τι παιζει κι επιλεγει το δρομο των φαρμακων..,με γεια του με χαρα του. Αφου μπροστα στο γρηγορο αποτελεσμα δεν υπολογιζει την υγεια του, εγω τι να του πω αλλο;

i know gurl , απλά απάντησα για να γράψω την ξεκάθαρη άποψη μου γιατι καμια φορά κάνω κ πλάκα αλλα όταν φτάνουμε σε σημείο να βλέπεις παιδιά να καταστρέφουν την υγεία τους για πενταροδεκάρες , γιατι πενταροδεκάρες χαλάνε και μπαίνουν κ σε μπελάδες εκεί λες αυτός ο παλιόπουστας που τους τα πούλησε τόσο πολύ ανάγκη είχε τα 50-100-150 euro ? Γιατι τόσο κοστολογεί την υγεία του πιτσιρικά , δεν ειναι οτι θα τον έχει πελάτη , 9 στους 10 θα βγουν off ή απο θέματα που σχετίζονται με τις ουσίες ή απο τραυματισμό μιας και θα φορτώσουν σε χρόνο 0 κιλά που το σώμα τους θα έκανε 2 χρόνια πχ να τα σηκώσει natural , μπορεί να έχεις τη δύναμη να τα βάλεις εκείνη τη στιγμή για παράδειγμα οι αρθρώσεις, οι τένοντες , δεν ακολουθούν την ίδια άνοδο. Εχω βρεθεί μπροστά σε τραυματισμό στήθους και μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο , τον τύπο δεν τον ξαναείδα , αν θυμάμαι καλά έκοψε το δεξί στήθος ?..

 

κ όσο για το άλλο θα πρέπει να γνωρίζουμε πως η γρήγορη άνοδος σημαίνει 100% γρήγορη κάθοδος δηλαδή όταν θα σταματήσει αυτή η μαλακία η πτώση θα είναι γερή και άσχημη αλλα και πως όσο περισσότερα καλά παίρνεις απο μια ουσία τόσα και τα προβλήματα χ2. Μην πουμε για το οτι πλεον παίρνουν το χ φάρμακο και μπορεί να περιέχει το ψ , δηλαδή να νομίζει ο άλλος οτι κάνει χρήση ενα φάρμακο που προκαλεί 1-2-3 sides και αντιμετωπίζονται με συγκεκριμένο τρόπο και τελικά να ειναι ένα άλλο και όταν πάει να αντιμετωπίσει τα side effects να πάρει κάτι που θα κάνει τα πράγματα χειρότερα.

 

Επίσης μολυσμένα φιαλίδια , είδα ντοκιμαντέρ με σπιτάκια στην Αμερική που τα έχουν για labs με μπρίκια και κατσαρολικά και μαγειρευουν αναβολικά , τύφλα να έχει το breaking bad! 

Δηλαδή μιλάμε για τραγικές καταστάσεις και κορόνα γράμματα φάση που αν ηταν danger 10 σε μια κλίμακα 1-10 τα παλιότερα χρόνια τώρα μιλάμε για σίγουρα προβλήματα. 

 

έχει τύχει να με ρωτάει απέξω απέξω ή και στα ίσια άτομο εδω μέσα απο pm για φάρμακα , καταλαβαίνω την απελπισία του άλλου γιατι ive been there once αλλα πρέπει να καταλάβουμε πως τα προβλήματα που μπορεί να μας φέρει μια απόφαση της στιγμής μη λογαριάζοντας την υγεία μας δεν θα μπορέσουμε να τα αναστρέψουμε. Για να καταλάβεις διαβάζω εδω μέσα για τα προβλήματα που έχουν κάποιοι με τον θυρεοειδή τους , Ε ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΜΟΣ που παίρνει φάρμακα για να τον πειράξει για γρήγορο fat loss !!

 

/facepalm combo 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει η τενχική σου συνέπεια ? Να είναι κάθε επανάληψη του κάθε σετ ίδια ? Αν όχι δώσε προτεραιότητα εκεί και μετά στα κιλά. Αν είσαι αρχάριος λογικό είναι φυσικά να μην είσαι τόσο συνεπείς με την (σωστή) τεχνική και γι αυτό μπορεί μία μέρα να σε ενοχλεί και την άλλη όχι.

 

Όπως σου είπα χρειάζεται να βγάλεις βίντεο και να δεις μην κάνεις τίποτε ταρζανιές με την τεχνική σου. Αν δεν ξέρεις να το κρίνεις αυτό αν δεν σε πειράζει πόσταρε εδώ το βίντεο που θα βγάλεις.

εεμ ναι πιστευω πως την καθε επαναληψη την κανω ιδια...κανα 4μηνο εχει περασει απο τοτε που αρχισα αρα ναι ειμαι ακομα αρχαριος αλλα εχω ατομα που κανουν χρονια προπονηση και μου δειχνουν πως να κανω τις ασκησεις και με ελενχουν συνεχεια ;P

οπως ειπα θα προσπαθησω να βγαλω βιντεο αλλα εχει κοσμο και θελουν να κανουν και αυτοι και δν μπορω να παω και με το πασο μου και να ειμαι ανοιξε κλεισε την καμερα ;p 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι το ιδιο καλος στην τεχνικη σε ολα σου τα προφιλ και ολα να names ? :ph34r: B) :-)

γιατι το λες αυτο;

 

ΥΓ: lool το δικο μου ειναι το AlmostEvil...αυτο ειναι απο τον αδερφο μου και το εχει ανοιχτο στο λαπτοπ...ημουν στο σταθερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεμ ναι πιστευω πως την καθε επαναληψη την κανω ιδια...κανα 4μηνο εχει περασει απο τοτε που αρχισα αρα ναι ειμαι ακομα αρχαριος αλλα εχω ατομα που κανουν χρονια προπονηση και μου δειχνουν πως να κανω τις ασκησεις και με ελενχουν συνεχεια ;P

οπως ειπα θα προσπαθησω να βγαλω βιντεο αλλα εχει κοσμο και θελουν να κανουν και αυτοι και δν μπορω να παω και με το πασο μου και να ειμαι ανοιξε κλεισε την καμερα ;p 

Σιγουρέψου και με τα βίντεο γιατί μπορεί να νιώθουμε ότι κάνουμε κάτι καλά αλλά να χρειάζεται βελτίωση. Στην πραγματικότητα πρέπει να βελτιωνόμαστε συνέχεια, από προπόνηση σε προπόνηση γιατί αποκλείεται να είναι όλα on point όλο και κάτι θα χρειάζεται adjusting.

 

Α κάτι άλλο. Μήπως είσαι σε περίοδο που πέφτει αρκετό grinding ? Να έχεις οριακές επαναλήψεις για αρκετό καιρό ? Αν ναι τότε: Πρώτον πολύ εύκολα ξεφεύγει η τεχνική χωρίς να πάρουμε χαμπάρι και δεύτερον αρχίζεις και μαζεύεις κούραση που χρειάζεται περισσότερο χρόνο να αναρρώσεις και γι αυτό να βγάζεις θεματάκια μερικές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα δοκιμάσει να φτιάξω ψωμί ζυμωτό με αλεύρι ολικής κ είχε βγει πλίθα xD
γενικά το ψωμί δεν μ αρέσει σαν τροφή αλλα με το σπιτικό προζυμένιο έχω σκάλωμα το χειμώνα , θέλω καψαλιστό ψωμί να γουστάρω xD, το καλοκαίρι ούτε να το δω λολ
μου ζύμωσε χθες η μάνα μου και βγήκε μπαμ , οπότε να μη ξαναφάω όταν ζυμώνει απο το άσπρο γιατι του άλλαζα τα φώτα 
έφαγα χθες μισό καρβέλι (μισό κιλό?) κ σήμερα ξύπνησα κομπλέ , ούτε νερά ούτε τίποτα αλλα θέλω να βρω τίποτα σπόρια να βάλω μέσα την επόμενη φορά γιατι μ αρέσουν 

Τι σποράκια έχουν τα πολύσπορα? ξέρει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα δοκιμάσει να φτιάξω ψωμί ζυμωτό με αλεύρι ολικής κ είχε βγει πλίθα xD

γενικά το ψωμί δεν μ αρέσει σαν τροφή αλλα με το σπιτικό προζυμένιο έχω σκάλωμα το χειμώνα , θέλω καψαλιστό ψωμί να γουστάρω xD, το καλοκαίρι ούτε να το δω λολ

μου ζύμωσε χθες η μάνα μου και βγήκε μπαμ , οπότε να μη ξαναφάω όταν ζυμώνει απο το άσπρο γιατι του άλλαζα τα φώτα 

έφαγα χθες μισό καρβέλι (μισό κιλό?) κ σήμερα ξύπνησα κομπλέ , ούτε νερά ούτε τίποτα αλλα θέλω να βρω τίποτα σπόρια να βάλω μέσα την επόμενη φορά γιατι μ αρέσουν 

 

Τι σποράκια έχουν τα πολύσπορα? ξέρει κανείς ?

Συνήθως έχουν ηλιόσπορους,λιναρόσπορο,πατημένο κριθάρι ή βρώμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι άλλη βρώμη !!
τη σιχάθηκα κ ακόμα κ το πρωί τρώω μπασμάτι 
ηλιόσπορους και λιναρόσπορο θα πάρω πάντως , good idea 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...