Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και μιλατε για ακουστικα και επειδη εγω με τις ψειρες και τα καλωδια δεν τα παω καλα , εχω σωθει με αυτα εδω

Headset_BT002_white_600_web.png

τελειος ηχος ασυρματα Bluetooth με μικρόφωνο για  κινητο αν χρειαστει !!!

να τα και επι το εργο

 

μπονους λιγο βυζακι :)

attachicon.gif1φσφσ1.png

 

την ψάχνω για κάτι τέτοιο γιατι έχω κόψει πολλά ζευγάρια καταλάθος 

τα ακουστικά με τις ρόγες ρυθμίζουν ήχο ? βλέπω κάτι γυρίζεις 

αχχαχααχχα δεν άντεξα xD

ωραίος ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

την ψάχνω για κάτι τέτοιο γιατι έχω κόψει πολλά ζευγάρια καταλάθος 

τα ακουστικά με τις ρόγες ρυθμίζουν ήχο ? βλέπω κάτι γυρίζεις 

αχχαχααχχα δεν άντεξα xD

ωραίος ;)

αχαχαχαχ ημουν ετοιμος να το γραψω - η ενταση ειναι στην ρογα χαχαχαχα!! περα απο την πλακα γαμανε φοβερος ηχος και ξεμπερδεψα με τις μαλκιες να βγαινουν συνεχεια απο τα αυτια ! 

δημητρα οταν δεν μπορω να σηκωσω τα χερια μου απο τους αλλους αλτηρες ναι παιζω καποιες ασκησεις και με τα μικρα για καψιμο , κανουν δουλεια ακομη και αυτα !!

monkey  στο τελος καλυτερα το αεροβιο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μέρα που κάνω στήθος-ώμους, για στήθος κάνω παγκο, μετά στον επικληνή και τέλος βυθίσεις με αποτέλεσμα οι βυθίσεις στο τέλος να βγαίνουν μετα δυσκολίας. Είναι προτιμότερο να βάλω τις βυθίσεις πρώτη άσκηση γιανα  βγαίνει άνετα και μετά να κάνω τα βάρη?

Το ίδιο ισχύει και για την πλάτη, δλδ μονόζυγο πριν ή μετά τα βάρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμ μπακ μπιτσις.. για μουσική χωρίς καλώδια κτλ το καλύτερο είναι αυτό και είναι και αδιάβροχο.

sony-waterproof-walkman-5.jpg

Επεξ/σία από Spect~
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καμια ασκηση για να δυναμωσουν οι καρποι; σε καποιες ασκησεις που κανω ενω εχω τα κιλα δν μπορω να τα παρω τοσο ευκολα λογο των καρπων...

 

Δες εδώ. Ειδικά η άσκηση της τελευταίας εικόνας, γαμεί.

 

 

Αμ μπακ μπιτσις.. για μουσική χωρίς καλώδια κτλ το καλύτερο είναι αυτό και είναι και αδιάβροχο.

 

http://www.blessthisstuff.com/imagens/stuff/sony-waterproof-walkman-5.jpg

Αυτό έχω, σε μαύρο. Respect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω το ειχα σε μπλε μου χαλασε και πηρα το πορτοκαλι! Εχουν βγαλει και μια δευτερη εκδοση (πανακριβη 150€) η οποια ειναι bluetooth και συνδεεται με κινητα κτλ και εχει και ασυρματο κοντρολερ για το χερι για να αλλαζεις απο εκει μουσικη κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια μέρα έχεις περισσότερες συναναστροφές στο gym από ότι έχω εγώ όλα αυτά τα χρόνια από τότε που πήγα πρώτη φορά 16 χρονών..

 

τόλμη και γοητεία είναι εκεί μέσα! 

 

------- 

 

Άσχετο, Φώτη είχες πει πέρυσι ότι είχες πάει μέχρι 92 και έκοψες για το καλοκαίρι στα 84. Ερώτηση σε εσένα και προς όλους, πόσα κιλά βάζετε και κόβετε μετά το χειμώνα? Πόσο καιρό παίρνει το κόψιμο?

 

εγώ αν και άνετα μπορώ να ξεφύγω και στα 95 -100 ακόμα (λόγω ύψους), είμαι συμμαζεμένος σχετικά. Φέτος ήδη 1 φορές από 82-86 και πίσω.. Τώρα είμαι 85 θα βάλω ένα κιλό ακόμα και μετά πίσω στα 82 για την δεύτερη φορά. Πάντως παίρνω αρκετό λίπος ανεξάρτητα πόσο σκληρά γυμνάζομαι. Βλέπω βεβαία πόλους στο gym που το χειμώνα γίνονται σαν μπαλόνια και το καλοκαίρι φέτες :D

 

Δεν νομίζω ότι αυτό που κάνω εγώ είναι το καλύτερο από άποψη αποτελέσματος αλλά έχω την εντύπωση οτι δεν είναι ότι καλύτερο για την υγεία να έχουμε μεταβολές +-10 κιλά μια φορά τον χρόνο

Alex  καταρχην μια φορα το εκανα αυτο να χασω τοσο αποτομα κιλα και δεν το συνιστω .Το ιδανικο ειναι να κανεις μια προσεγμενη διατροφη ολο τον χρονο ωστε   να ειναι πιο ομαλη η μεταβαση σε "καλοκαιρινο σωμα".

Επειδη ομως εμενα μου αρεσει το φαγητο   και ειμαι των ακρων γενικοτερα   (οταν κανω κατι θελω να το μαξαρω  τουλαχιστον μια φορα ) εχω χωρισει τον χρονο σε 6μηνα.

Το πρωτο τρωω τα παντα  και το δευτερο κανω πολυ αυστηρη διατροφη σε συνδυασμο με πολυ αεροβιο και λιποδιαλυτες δυνατους.Φυσικα  το δευτερο 6μηνο ειναι βασανιστηριο για μενα και πραγματικα ειναι η χειροτερη μου φαση . Αυτο ακριβως εκανα περσι .

Φετος ομως εχω αλλαξει συστημα και προσεχω περισσοτερο το πρωτο εξαμηνο ωστε να μην χρειαστει να  περασω παλι τα ιδια .Γενικοτερα ο οργανισμος μου παιρνει ευκολα κιλα οταν  τρωω σαβουρες  και τα χανει και ευκολα οταν προσεχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ειχα σε μπλε μου χαλασε και πηρα το πορτοκαλι! Εχουν βγαλει και μια δευτερη εκδοση (πανακριβη 150€) η οποια ειναι bluetooth και συνδεεται με κινητα κτλ και εχει και ασυρματο κοντρολερ για το χερι για να αλλαζεις απο εκει μουσικη κτλ

Ε, ΟΚ, αυτό είναι λίγο υπερβολικό, εκτός κι αν κάποιος ξυπνάει και κοιμάται με τα ακουστικά στα αυτιά (και μετά δεν θα έχει ακοή...) :-) . Αν είναι να δώσω €150 για να ακούω μουσική, τα δίνω σε δίσκους (όχι σκληρούς, βινυλίου!).

 

Τι έπαθε και χάλασε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ειχα σε μπλε μου χαλασε και πηρα το πορτοκαλι! Εχουν βγαλει και μια δευτερη εκδοση (πανακριβη 150€) η οποια ειναι bluetooth και συνδεεται με κινητα κτλ και εχει και ασυρματο κοντρολερ για το χερι για να αλλαζεις απο εκει μουσικη κτλ

Τα ειδες ρε τα la sportiva  που πηρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το 1ο το εσπασα τα πρωτα 10 λεπτα και το επαιξα κινεζος οτι το ανοιξα και ηταν σπασμενο οποτε το εβγαλα DOA

το δευτερο πηρε νερο και μπουκωσε το ακουστικο! Στην νεα εκδοση ευτυχως εχουν βγαλει earbuds για το νερο που δεν αφηνει το νερο να περασει καθολου μεσα στο ακουστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καμια ασκηση για να δυναμωσουν οι καρποι; σε καποιες ασκησεις που κανω ενω εχω τα κιλα δν μπορω να τα παρω τοσο ευκολα λογο των καρπων...

Εδώ είσαι.

 

Πρώτα αερόβια και μετά αναερόβια ή το αντίθετο;

 

Πρώτα βάρη, μετά αερόβια.

------------------------------------

Κορίτσια, μετά τα ακουστικά θα συζητήσετε και για καλτσοδέτες; Ώρες-ώρες είστε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex  καταρχην μια φορα το εκανα αυτο να χασω τοσο αποτομα κιλα και δεν το συνιστω .Το ιδανικο ειναι να κανεις μια προσεγμενη διατροφη ολο τον χρονο ωστε   να ειναι πιο ομαλη η μεταβαση σε "καλοκαιρινο σωμα".

Επειδη ομως εμενα μου αρεσει το φαγητο   και ειμαι των ακρων γενικοτερα   (οταν κανω κατι θελω να το μαξαρω  τουλαχιστον μια φορα ) εχω χωρισει τον χρονο σε 6μηνα.

Το πρωτο τρωω τα παντα  και το δευτερο κανω πολυ αυστηρη διατροφη σε συνδυασμο με πολυ αεροβιο και λιποδιαλυτες δυνατους.Φυσικα  το δευτερο 6μηνο ειναι βασανιστηριο για μενα και πραγματικα ειναι η χειροτερη μου φαση . Αυτο ακριβως εκανα περσι .

Φετος ομως εχω αλλαξει συστημα και προσεχω περισσοτερο το πρωτο εξαμηνο ωστε να μην χρειαστει να  περασω παλι τα ιδια .Γενικοτερα ο οργανισμος μου παιρνει ευκολα κιλα οταν  τρωω σαβουρες  και τα χανει και ευκολα οταν προσεχω.

 

thanks.

 

 

Τώρα είμαι στα 84.5 (αλλά με ψιλοφευγάτο λίπος) αποφάσισα αντί να βάλω άλλο ένα κιλό και μετά να κόψω, να μείνω 1-2 μήνες εδώ - με καθάρισμα διατροφής και IF όμως, και μετα να γυρίσω στα 81.5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...