Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο από άποψη αποτελέσματος αλλά έχω την εντύπωση οτι δεν είναι ότι καλύτερο για την υγεία να έχουμε μεταβολές +-10 κιλά μια φορά τον χρόνο

ακριβως ! ουτε χρειαζεται  .. μπορεις να παιζεις στα 3-4 κιλακια το πολυ αλλα μεχρι εκει , εξαλου  αν αυτα τα κιλα εινα καθαρα οταν φευγουν θα φαινεσαι σαν να πηρες και να εγινες τουμπανο  κι ολας οχι σαν να εχασες !

 

επισης εγω να δεις ποσο ανετα μπορω  να ξεφυγω αν θελω ,  υπαρχει ενα απιθανο κολπακι που αν δεν συγκρατηθω μπορω να βαλω 5 κιλα οχι σε αναν μηνα αλλα σε μια βδομαδα και ευκολα ! 

 

χαλβας με σοκολατα λεγεται το γαμημενο ειναι κολαση ειναι τρελλα και μπορω να φαω 1 κιλο το λεπτο για πλακα το κερατο μου μεσα 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

Άσχετο, Φώτη είχες πει πέρυσι ότι είχες πάει μέχρι 92 και έκοψες για το καλοκαίρι στα 84. Ερώτηση σε εσένα και προς όλους, πόσα κιλά βάζετε και κόβετε μετά το χειμώνα? Πόσο καιρό παίρνει το κόψιμο?

 

εγώ αν και άνετα μπορώ να ξεφύγω και στα 95 -100 ακόμα (λόγω ύψους), είμαι συμμαζεμένος σχετικά. Φέτος έκανα 2 φορές από 82-86 και πίσω.. Τώρα είμαι 85 θα βάλω ένα κιλό ακόμα και μετά πίσω στα 82. 

 

Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο από άποψη αποτελέσματος αλλά έχω την εντύπωση οτι δεν είναι ότι καλύτερο για την υγεία να έχουμε μεταβολές +-10 κιλά μια φορά τον χρόνο

Εγώ τώρα παίζω σταθερά 75-77 το τελευταίο 6μηνο. Βέβαια δεν είμαι πλέον και το καταλληλότερο άτομο για συζήτηση μιάς και δεν το κάνω αυτό για bodybuilding σκοπούς. 

 

Πάντως σίγουρα όταν ξεφύγει κάποιος από το επίπεδο του αρχαρίου δεν έχει νόημα ή καλύτερα δεν βελτιώνει τις πιθανότητες να βάλει μυς με τις αυξήσεις που λες. Καλύτερα recomp κατά την άποψή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και εγώ αυτό βλέπω, δηλαδή πάω από τα 82 στα 85.5 σε διάστημα 2-3 μηνών, όχι 2 εβδομάδων και παίζει αρκετό λίπος.. Αν πάω 95 ξεκινάμε για μπάκα.. Δεν το είχα κάνει ποτέ το bulk / cut πράμα τώρα το ψάχνω αλλά νομίζω ότι θα συμφωνήσω με το recomp, ή με το 3-4 κιλά που είπε ο μαους Το σώμα χτίζει πολύ πιο αργά μετά από ένα επίπεδο.. Θα το συνεχίσω έτσι αλλά πραγματικά τόσο βλέπω ότι με παίρνει.

 

δηλαδή φετος θα πάω από τα 82-86 και πίσω, του χρόνο ίσως πάω από 83 στα 87, μετά 2 χρόνια από 84 στα 88 και πίσω κτλ, και το θεωρώ απίθανο να μπορώ να παίξω πάνω από 86 κιλά με νορμάλ λίπος (κοντά 13%) έβερ στην ζωή μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και εγώ αυτό βλέπω, δηλαδή πάω από τα 82 στα 85.5 σε διάστημα 2-3 μηνών, όχι 2 εβδομάδων και παίζει αρκετό λίπος.. Αν πάω 95 ξεκινάμε για μπάκα.. Δεν το είχα κάνει ποτέ το bulk / cut πράμα τώρα το ψάχνω αλλά νομίζω ότι θα συμφωνήσω με το recomp, ή με το 3-4 κιλά που είπε ο μαους Το σώμα χτίζει πολύ πιο αργά μετά από ένα επίπεδο.. Θα το συνεχίσω έτσι αλλά πραγματικά τόσο βλέπω ότι με παίρνει.

 

δηλαδή φετος θα πάω από τα 82-86 και πίσω, του χρόνο ίσως πάω από 83 στα 87, μετά 2 χρόνια από 84 στα 88 και πίσω κτλ

Αν θυμάμαι και καλά νομίζω και ο Norton υποστήριζε αυτό το ζιγκ-ζαγκ. Κύκλους 2-3 εβδομάδων που είχαν είτε έλλειμα θερμίδων είτε πλεόνασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι νωρίς για να έχω άποψη για αποτελεσματικότητα, αλλά το ωραίο με μικρούς κύκλους είναι ότι είναι πολύ εύκολοι και γρήγοροι. Δεν χρειάζεται να ξεφύγεις στο φαί και να το γυρίσεις στα πιτόγυρα να βάλεις κιλά, και το αδυνάτισμα στο τέλος του κύκλου είναι επίσης μπαμ μπαμ και άνετο, όχι χριστοπαναγίες και κλάψα :D.

 

Βασικά εφόσον τρως ίδιες ποσότητες θερμίδων κάθε μέρα στο περίπου η διαφορά στο bulk και στο cut είναι ένα έξτρα σάντουιτς και ένα 500ml γάλα την μέρα, δεν χρειάζεται το starvation του ασκητή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια μέρα έχεις περισσότερες συναναστροφές στο gym από ότι έχω εγώ όλα αυτά τα χρόνια από τότε που πήγα πρώτη φορά 16 χρονών..

 

τόλμη και γοητεία είναι εκεί μέσα!  

Ούτε καν , δουλευα και δουλευω κατα καιρούς σε γυμναστήριο κ οι συναναστροφές μου ειναι ελάχιστες . Αυτοί ασχολούνται όχι εγώ , αυτοί εχουν νοοτροπία κουτσομπόλας γειτόνισσας , δεν ξέρω αν έχεις ιδέα απο τέτοιες 

Ξέρεις τι ειναι να έρχεται κάποιος να του λένε που είσαι ρε παίχτη μέσα στο χαμόγελο να είναι φιλικοί μέχρι αηδίας και μόλις πάει να αλλάξει να τον θάβουν ? Και να γυρνάει ο μαλάκας να λέει οτι ο τάδε ο τάδε κ ο τάδε ζουν με τα λεφτά των δικών τους λες και ξέρει πως ζω και αν δουλευω η οτιδήποτε για εμένα ? με ποιο δικαίωμα ? επειδή με βλέπει να προπονούμε 2-3 χρόνια ? γίναμε κ φίλοι ? 

 

κ αυτό ειναι ενα μικρό παράδειγμα γιαυτό κ πάντα φοράω ακουστικά , φαντάσου να μην φόραγα ποτέ τι θα είχε πιάσει το αφτί μου απο σχόλια και πόσους θα είχα βουτήξει γιατι όπως δεν σχολιάζω κανέναν δεν δέχομαι να σχολιάζουν κ εμένα ούτε να ασχολούνται μαζί μου, αν και έχει πλάκα γιατι ρεζιλεύονται  

 

Απ την άλλη Μεσημέρι-απόγευμα-βράδυ έχει τον ποιο cool κόσμο , καμία σχέση με τέτοια και όλος τυχαίος είναι 9 στους 10 σωματάρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

επισης εγω να δεις ποσο ανετα μπορω  να ξεφυγω αν θελω ,  υπαρχει ενα απιθανο κολπακι που αν δεν συγκρατηθω μπορω να βαλω 5 κιλα οχι σε αναν μηνα αλλα σε μια βδομαδα και ευκολα ! 

 

χαλβας με σοκολατα λεγεται το γαμημενο ειναι κολαση ειναι τρελλα και μπορω να φαω 1 κιλο το λεπτο για πλακα το κερατο μου μεσα 

 

5 κιλά σε μια βδομάδα είναι καλά ρε..Ξέρω και εγώ ένα κολπάκι να σου πω.Βότκα/Καντίνα..Συνδιασμός για γερά στομάχια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν , δουλευα και δουλευω κατα καιρούς σε γυμναστήριο κ οι συναναστροφές μου ειναι ελάχιστες . Αυτοί ασχολούνται όχι εγώ , αυτοί εχουν νοοτροπία κουτσομπόλας γειτόνισσας , δεν ξέρω αν έχεις ιδέα απο τέτοιες 

Ξέρεις τι ειναι να έρχεται κάποιος να του λένε που είσαι ρε παίχτη μέσα στο χαμόγελο να είναι φιλικοί μέχρι αηδίας και μόλις πάει να αλλάξει να τον θάβουν ? Και να γυρνάει ο μαλάκας να λέει οτι ο τάδε ο τάδε κ ο τάδε ζουν με τα λεφτά των δικών τους λες και ξέρει πως ζω και αν δουλευω η οτιδήποτε για εμένα ? με ποιο δικαίωμα ? επειδή με βλέπει να προπονούμε 2-3 χρόνια ? γίναμε κ φίλοι ? 

 

κ αυτό ειναι ενα μικρό παράδειγμα γιαυτό κ πάντα φοράω ακουστικά , φαντάσου να μην φόραγα ποτέ τι θα είχε πιάσει το αφτί μου απο σχόλια και πόσους θα είχα βουτήξει γιατι όπως δεν σχολιάζω κανέναν δεν δέχομαι να σχολιάζουν κ εμένα ούτε να ασχολούνται μαζί μου, αν και έχει πλάκα γιατι ρεζιλεύονται  

 

Απ την άλλη Μεσημέρι-απόγευμα-βράδυ έχει τον ποιο cool κόσμο , καμία σχέση με τέτοια και όλος τυχαίος είναι 9 στους 10 σωματάρες. 

 

τώρα εξηγούνται όλα, εγώ πάντα πάω απόγευμα / βράδυ με ακουστικά :D

 

anway πέραν της πλάκας τα έχω δει αυτά, επειδή εγώ πάντα κοιτάω την δουλειά μου και δεν μιλάω ποτέ σε κανέναν ούτε για κανέναν μου ξεχνιέμαι που και που και νομίζω όλοι έτσι είναι.. Καλά που ήρθε το κλαρκ στο gym και άκουσαν εκεί μέσα την φωνή μου :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εξηγούνται όλα, εγώ πάντα πάω απόγευμα / βράδυ με ακουστικά :D

 

anway πέραν της πλάκας τα έχω δει αυτά, επειδή εγώ πάντα κοιτάω την δουλειά μου και δεν μιλάω ποτέ σε κανέναν ούτε για κανέναν μου ξεχνιέμαι που και που και νομίζω όλοι έτσι είναι.. Καλά που ήρθε το κλαρκ στο gym και άκουσαν εκεί μέσα την φωνή μου :D

εγώ εχω 4 άτομα που κάνουμε μαζί προπονήσεις αλλα δεν έχουμε στάνταρ ώρες και σπάνια μαζευόμαστε , προσπαθώ να φέρω άλλους δύο αλλα βρίσκουν δικαιολογίες οπότε balls , δεν σκοτίζομαι άλλο με αυτούς 

αλλα όπως είπα ειναι λίγοι κ συγκεκριμένοι ουγκα ούγκα που σπάνε μπάλες κ ασχολούνται με όλο τον κόσμο τις περισσότερες φορές δεν δίνω σημασία κ νάνε καλά τα ακουστικά αλλα καμια φορά αμα δω οτι το παραχέζουν απ το να αρπάξω κανέναν απ το λαιμό να τον κοπανάω προτιμώ να τους κόψω τη φόρα,

 

ο ένας ηρέμησε λίγο απ τότε που παραλίγο να τον πετάξει απ το παράθυρο ενας ευέξαπτος. Χωρίς ακουστικά δεν παλεύεται και ιδικά πρωί που δεν λειτουργούσαν τα ακουστικά μου είχα φρικάρει , ένιωθα οτι ειμαι σε καφενείο με τις φωνές κ τη βαβούρα , έχε χάρη που τα πρωινά έχω δουλειά κ πρέπει να πηγαίνω Πάτρα αλλιώς θα είχα ήδη αλλάξει ώρα όπως παλιότερα που πήγαινα μεσημέρια 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είδα αρκετές ξινισμένες φάτσες γύρω μου αλλα κλαιν , να μου κόψουν την καλημέρα , έτσι κ αλλιώς αυτοί μου μιλάνε πρώτοι

 

Σε μια μέρα έχεις περισσότερες συναναστροφές στο gym από ότι έχω εγώ όλα αυτά τα χρόνια από τότε που πήγα πρώτη φορά 16 χρονών..

 

τόλμη και γοητεία είναι εκεί μέσα!

 

-------

 

Άσχετο, Φώτη είχες πει πέρυσι ότι είχες πάει μέχρι 92 και έκοψες για το καλοκαίρι στα 84. Ερώτηση σε εσένα και προς όλους, πόσα κιλά βάζετε και κόβετε μετά το χειμώνα? Πόσο καιρό παίρνει το κόψιμο?

 

εγώ αν και άνετα μπορώ να ξεφύγω και στα 95 -100 ακόμα (λόγω ύψους), είμαι συμμαζεμένος σχετικά. Φέτος ήδη 1 φορές από 82-86 και πίσω.. Τώρα είμαι 85 θα βάλω ένα κιλό ακόμα και μετά πίσω στα 82 για την δεύτερη φορά. Πάντως παίρνω αρκετό λίπος ανεξάρτητα πόσο σκληρά γυμνάζομαι. Βλέπω βεβαία πόλους στο gym που το χειμώνα γίνονται σαν μπαλόνια και το καλοκαίρι φέτες :D

 

Δεν νομίζω ότι αυτό που κάνω εγώ είναι το καλύτερο από άποψη αποτελέσματος αλλά έχω την εντύπωση οτι δεν είναι ότι καλύτερο για την υγεία να έχουμε μεταβολές +-10 κιλά μια φορά τον χρόνο

θα σου απαντησω αυριο Alex γιατι θελει κατεβατο και τωρα δεν μπορω ειμαι εξω ...Sent from my ipad4 using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Χωρίς ακουστικά δεν παλεύεται και ιδικά πρωί που δεν λειτουργούσαν τα ακουστικά μου είχα φρικάρει

Μιας και μιλατε για ακουστικα και επειδη εγω με τις ψειρες και τα καλωδια δεν τα παω καλα , εχω σωθει με αυτα εδω

Headset_BT002_white_600_web.png

τελειος ηχος ασυρματα Bluetooth με μικρόφωνο για  κινητο αν χρειαστει !!!

να τα και επι το εργο

 

μπονους λιγο βυζακι :)

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καμια ασκηση για να δυναμωσουν οι καρποι; σε καποιες ασκησεις που κανω ενω εχω τα κιλα δν μπορω να τα παρω τοσο ευκολα λογο των καρπων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...