Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρε μια παιδικη τροφη για μωρα και βαλτη διπλα σε μια πρωτεινη.Πανω κατω την ιδια επεξεργασια εχει φαει για να καταληξει στο στομαχι του μωρου.Τα αμινοξεα δεν ειναι τιποτα παραπανω απο την δομικη υλη της πρωτεινης και τα χρειαζεσε ακεραια μεσα στην προπονηση σου για να αποδοσεις το καλυτερο δυνατον.Τελοσπαντων αν θελεις να με ρωτησεις κατι γενικα στειλε μου πμ γιατι δεν νομιζω οτι ενδιαφερει κανεναν η συζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Bosei φίλε τα λες πολύ καλά αλλά πιστεύω στο οικονομικό θέμα είσαι λάθος ένα σκουπ πρωτεΐνης κάνει γύρο στα 80 Λεπτά. Σίγουρα είναι πιο οικονομικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Bosei φίλε τα λες πολύ καλά αλλά πιστεύω στο οικονομικό θέμα είσαι λάθος ένα σκουπ πρωτεΐνης κάνει γύρο στα 80 Λεπτά. Σίγουρα είναι πιο οικονομικό

αυτο που λεει ο μπος ειναι οτι καποιοι περνουν πρωτεινη  για να φτασουν καποια γραμμαρια πρωτεινης ανα ημερα τα οποια δεν θα  κανουν διαφορα και ειναι "περιτα" για αυτο λεει οτι ειναι τσαμπα λεφτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Live σιγοθρα ειναι θεμα συνηθειας. Κι εγω καποτε μπορει αν εχω αντιστοιχο στοχο, να τρωω στις 11 μπακαλιαρο. Απλα για μενα ως Μαργαριτα, αυτο μου φαινεται πολυ καταπιεστικο και δυσκολο. Σ αλλον φαινεται το οτι εγω πχ κανω προπονηση σαββατα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανω το πραγραμμα που ειχα ποσταρει πριν κατι σελιδες...

 

Μια εβδομαδα τωρα, αλλα νιωθω το νευρικο μου συστημα να ταραζεται απαλλευτα...

 

Σημερα πρωτο μπανιο, γαματα ηταν, φορεσα το περσυνο μαγιο, λειπει απο μεσα ακομα ενας....

 

Με ειπε η κοπελια μου καλα αυτο οερσυ σ εκανε μια χαρα τωρα σου πεφτει... λεω θα αγορασω αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια κανω το πραγραμμα που ειχα ποσταρει πριν κατι σελιδες...

 

Μια εβδομαδα τωρα, αλλα νιωθω το νευρικο μου συστημα να ταραζεται απαλλευτα...

 

Σημερα πρωτο μπανιο, γαματα ηταν, φορεσα το περσυνο μαγιο, λειπει απο μεσα ακομα ενας....

 

Με ειπε η κοπελια μου καλα αυτο οερσυ σ εκανε μια χαρα τωρα σου πεφτει... λεω θα αγορασω αλλο

λιβε προσδιορησε τι ενας λειπει απο κει μεσα 

 

(Δεν κρατηθηκα :P)

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κοιλιακους πως δουλευουμε? Καποια Light αναγνωση που εκανα για προγραμματα, καλυτερη ωρα εξασκησης κτλ.

 

http://www.builtlean.com/2012/03/09/abs-everyday/

 

 

You don’t need to do abs exercises to get a strong core, or even a six-pack
workout-abs-everyday-2.jpg

Here's powerlifter Ivan Stoitsov who purportedly does not do any abs exercises, yet he sports an impressive six-pack.

 

One big misconception about exercise is that you need to do abs exercises in order to get a six-pack, or even a stronger core. You can have a very impressive six-pack with a core as strong as steel by focusing on core, compound exercises like front squats with a barbell/dumbbell, dumbbell lunges, or even polymeric push ups to name a few. Another option is using stabilization exercises like an advanced bird dog exercise that works not just your abs, but your balance, lower back, and even arms and shoulders.

 

http://www.livestrong.com/article/301734-the-best-time-to-work-out-abs/

 

Μερα παρα μερα, μετα τη προπονηση με βαρη, πριν το αεροβιο. Εχω ακουσει πολλους να λενε οτι κανουν με το που ξυπνανε στο δωματιο τους. Εχουμε αντιστοιχες μαρτυριες και απο δω μεσα κατα ποσο θα δουλεψει αυτο. Επειδη και μενα θα με βολευε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω αυτοι που μου τα μαθανε που το κατεχουν παντα μου λεγανε χ3 αμα δεν παιρνεις τοση πρωτεινη γεμιζεις ευκολα με νερα και λιπος.Νταξει δεν θα προτεινω σε καποιον που παει 6 μηνες χ3 αλλα απο ενα σημειο και μετα θες χ3 αμα λυωνεις στα βαρη.

 

Φιλε μου παρακολουθω τι γραφεις καιρο τωρα και ειναι πολυ σωστα .Αλλα αυτα απευθυνονται σε ατομα τα οποια πραγματικα πανε για Αγωνες.Δηλαδη καποιος που ειναι 70 κιλα θελει 210 γραμμαρια πρωτεινης.Πρεπει να ζει μονο για να τρωει σωστα.

 Εδω μεσα δεν ειμαστε σιδεραδες bb  forums κτλ,ανθρωποι ειμαστε που θελουμε να ειμαστε fit και δυνατοι εχοντας αποτελεσματα.Και δεν λεω οτι αυτα που δεν λες δεν ειναι σωστα[ειναι],απλα λεω οτι ειναι για extreme καταστασεις και για αυτο εχεις αυτες τις απαντησεις.

 Για εμενα 3 ειναι τα συμπληρωματα που χρειαζεται καποιος,Πρωτεινη,αμινοξεα κρεατινη,αντε και καμια πολυβιταμινη..Τωρα κανα νιτρικο που και που οκ,αλλα τα παραπανω πιστευω ειναι placebo[test boosters κτλ].

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χρειαζετε να ζει μονο για να τρωει θα τα συμπληρωσει με τα καταλληλα αμινοξεα τα οποια για να ασχολεισαι(ετσι σε κοβω απο αυτα που λες) ξερεις ποσο σημασια παιζουν μην πω καν για το ποσο μετραει η λευκινη και τα αλλα bcaa s την ωρα που κανεις βαρη και με τον κουβα πρωτεινη προφανως.Δεν μου φαινονται ξτρεμ τα νουμερα εγω τα λεω για οποιον θελει να φτασει σε ενα αλφα επιπεδο αλλα μαλλον εχεις δικιο στο που απευθυνομαι.Το να εχεις ενα δυνατο κορμο και αντοχες δεν θελει συμπληρωματα οντως εγω το παω σε αλλη φαση.Τα 3 συμπληρωματα που γραψες ειναι οντως τα βασικα θα προσθεσω και το ανιμαλ πακ το αγαπημενο μου συμπληρωμα για οποιον θελει να ανεβασει την ενταση πολυ στην προπονηση και να την παλεψει.Με σκετο φαι δεν γινονται αυτες οι προπονησεις και το ξερεις.Παντως δεν μπηκα εδω ουτε για να το παιξω ιστορια οπως νομιζαν νομιζουν δεν ξερω τα παιδια δεν το χω αναγκη πιστεψε με.

 

Τα τεστ μπουστερ δουλευουν απλα οπως ειπα και πριν αμα το παρει ενας 20χρονος ειναι ηδη φουλ στις ορμονες που να παει η φυσικη του τεστο παραπανω.Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου πω ποια δουλευουν παντως.Δεν ειναι τοσο το συστατικο που θα εχει μεσα οσο το τι ποιοτητα εχει βαλει η εταιρεια.Εγω οταν ηθελα να βαλω ογκο σαν αρχαριος με τον τριβολο τον χερσαιο που μου ανεβασε την ορεξη και τον μεταβολισμο πηρα 15 κιλα σε τρεις μηνες και καλα κιλα γιατι ετρωγα σωστη τροφη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ποσο χρονων εισαι  ?  θα σου πω κατι που εσυ το ξερεις σίγουρα , ολα αυτα που κανεις θα τα βρεις μπροστά σου στο μελλον , ακομη και ο πιο μικρος κυκλος θεραπειας ακομη και με χαπια ουτε καν με ενεσεις,  θα σου προσφερει μακροχρονια τις συνέπειες του απλοχερα !

σιγουρα εισαι συνειδητοποιημένος γι αυτο που κανεις ομως εγω εντελως συμβουλευτικα μιας και ασχολουμε με το θεμα 20 χρονια -και οχι για πλακα- ,   θα σε συμβούλευα να κάτσεις να αναλογιστεῖς αν αξιζει ! αν αξιζει δηλαδη αυτο που σου δίνει τωρα σε σχεση με αυτο που σου παιρνει και που θα σου πάρει στο μελλον ... εντελως φιλικα παντα , ο καθενας οτι γουσατρει κανει και δεν δινει λογαριασμό σε κανεναν ! εσενα ισα ισα σε παω γιατι βγαίνεις κ παραδεχεσαι δημοσια οτι τα παίρνεις οτι τρυπιεσαι η δεν ξέρω εγω τι αλλο  , και μιλαμε για  ενα θεμα κατα καποιον τροπο ταμπου που κανεὶς δεν παραδεχεται τιποτα , που βλέπεις τον αλλον στο γυμνατηριο απο την μια μέρα στην αλλη γεματο σπυρια στα μουτρα και στο σωμα και του λες

''ρε μαλακα πως εγινες ετσι?' και σου απανταει ''δεν ξερω ρε φιλε με πειραξαν τα απραδια μαλλον''

αυτα εντελως φιλικα ...

 

υγ

η κρεατινη οχι δεν χρειαζεται σαν συμπληρωμα  για πολους κ διαφορους λογους .. παίρνει περισσότερα παο αυτα που δίνει ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω βρει ηδη μπροστα μου πιστεψε με ξερω πολυ καλα τι εχω βαλει μεσα στο σωμα σου για να ικανοποιησω την ματαιοδοξια μου τωρα εχω καιρο να παρω αλλα λογικα θα ξαναπαρω οταν μου την βαρεσει η θελω να γεμισω το συναισθηματικο κενο μου :-) .Δεν αξιζει οντως απλα ειναι φαυλος κυκλος και το ξερεις πολυ καλα ολοι ειχαμε γνωστους που χαιρετησανε απο ροιντς η παθανε καλη ζημια αργοτερα οταν μεγαλωσανε.Οχι εγω το λεω παντου τσαμπα μαγκας με ξενα φρυδια δεν ημουνα και ουτε θα γινω ποτε και στην παραλια κανα δυο φορες που με ειχανε ρωτησει τους ειπα μην ψαρωνεις παιζει βελονα.Απλα αρπαχτηκα με τα παιδια στην αρχη για το κλενμπουτερολ και την εφεδρα αμα την παρει ενας που εχει ενα αθλητικο επιπεδο και αεροβια ικανοτητα δεν θα παθει τιποτα και δεν ειναι στεροιδες ειναι μια ουσια για το ασθμα που σε υπερδοσολογια εχει θερμογενετικο αποτελεσμα μεσω των βητα υποδοχεων.Τα ξερεις ειμαι σιγουρος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 που βλέπεις τον αλλον στο γυμνατηριο απο την μια μέρα στην αλλη γεματο σπυρια στα μουτρα και στο σωμα και του λες

''ρε μαλακα πως εγινες ετσι?' και σου απανταει ''δεν ξερω ρε φιλε με πειραξαν τα απραδια μαλλον''

αυτα εντελως φιλικα ...

 

 

κάτσε ρε mau κ εγώ γέμισα σπυράκια που έτρωγα σαν γουρούνι στον όγκο κ ανέβασα κ bf (++estro με λίγα λόγια) 
τι πάει να πει οτι το ρύζι μου ηταν γαρνιρισμένο με Νταιάνα ? (λελ)
hahahah jk jk αλλα πάντως πέρα απ την πλάκα δεν ξανακάνω τέτοια μαλακία να bulk ολα μέσα .. δεν αξίζει , καλύτερα αργά κ καθαρά να νιώθω κ ποιο υγιής+ + να έχω καλύτερη ποιότητα δέρματος (σε εμένα όσο λιγότερο bf και νερά τόσο ποιο πολύ επανέρχεται , αν καταφέρω να πέσω πολύ χαμηλά θα ειναι κομπλέ φάση).  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω βρει ηδη μπροστα μου πιστεψε με ξερω πολυ καλα τι εχω βαλει μεσα στο σωμα σου για να ικανοποιησω την ματαιοδοξια μου τωρα εχω καιρο να παρω αλλα λογικα θα ξαναπαρω οταν μου την βαρεσει η θελω να γεμισω το συναισθηματικο κενο μου :-) .Δεν αξιζει οντως απλα ειναι φαυλος κυκλος και το ξερεις πολυ καλα ολοι ειχαμε γνωστους που χαιρετησανε απο ροιντς η παθανε καλη ζημια αργοτερα οταν μεγαλωσανε.Οχι εγω το λεω παντου τσαμπα μαγκας με ξενα φρυδια δεν ημουνα και ουτε θα γινω ποτε και στην παραλια κανα δυο φορες που με ειχανε ρωτησει τους ειπα μην ψαρωνεις παιζει βελονα.Απλα αρπαχτηκα με τα παιδια στην αρχη για το κλενμπουτερολ και την εφεδρα αμα την παρει ενας που εχει ενα αθλητικο επιπεδο και αεροβια ικανοτητα δεν θα παθει τιποτα και δεν ειναι στεροιδες ειναι μια ουσια για το ασθμα που σε υπερδοσολογια εχει θερμογενετικο αποτελεσμα μεσω των βητα υποδοχεων.Τα ξερεις ειμαι σιγουρος.

ναι τα ξερω εξαλου ολα αυτα  τα φαρμακα για κατι αλλο ειναι κατασκευασμενα !

ειχα φιλο που πεθανε απο αναβολικα  , καθαρα απο αναβολικα και απο καμμια αλλη αιτια γι αυτο την εχω ακουσει καπως ..

τελος παντων εσυ ξερεις η γνωμη μου ειναι οτι δεν αξιζει ρε φιλαρακι κ εντελως συμβουλευτικο ηταν το μηνυμα μου ...

Δημητρα το εχεις αδικησει το παλικαρι νομιζω αλλα δεν με αφορα καλη συνεχεια σε ολους 

-------------------

νικολα πιστεψε με ξερω πολυ καλα να ξεχωριζω τα σπυρακια που λες απο το ρυζι με αυτα απο τα .... ασπραδια :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...