Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, απλα νταξει σου γλυτωνουν λεφτα πιστευω.Και εμενα αυτο ειναι το μοναδικο μου προβλημα, δεν εχω θεμα να τρωω σαν ζωο 5-6 φορες τη μερα (για ογκο).My pleasure :P

Μόνο η whey σου γλιτώνει μιάς και έχεις ούτως ή άλλως διάφορες πηγές πρωτεΐνης στην διατροφή σου. Τα υπόλοιπα σου ανεβάζουν τον λογαριασμό μιάς και τα προσθέτεις χωρίς να τα είχες πριν και λες τώρα θα τα αντικαταστήσεις. Εκτός κι αν τρως 3-4 φορές την βδομάδα λιπαρά ψάρια για Ω3, και δεν ξέρω γω πόσα κιλά κόκκινο κρέας για κρεατίνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

Ναι, απλα νταξει σου γλυτωνουν λεφτα πιστευω.Και εμενα αυτο ειναι το μοναδικο μου προβλημα, δεν εχω θεμα να τρωω σαν ζωο 5-6 φορες τη μερα (για ογκο).My pleasure  :P

 

ναι ρε ,  μόνο τη διατροφή σου να φτιάξεις θα είσαι κομπλέ για το σωσίβιο π λες απο πάνω  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η whey σου γλιτώνει μιάς και έχεις ούτως ή άλλως διάφορες πηγές πρωτεΐνης στην διατροφή σου. Τα υπόλοιπα σου ανεβάζουν τον λογαριασμό μιάς και τα προσθέτεις χωρίς να τα είχες πριν και λες τώρα θα τα αντικαταστήσεις. Εκτός κι αν τρως 3-4 φορές την βδομάδα λιπαρά ψάρια για Ω3, και δεν ξέρω γω πόσα κιλά κόκκινο κρέας για κρεατίνη. 

Οχι, απο ψαρια μαρεσει μονο ο τονος και εχω να φαω πολυ καιρο ειναι η αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, απο ψαρια μαρεσει μονο ο τονος και εχω να φαω πολυ καιρο ειναι η αληθεια.

Δεν μετράει ο τόνος έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@socratis δε θελω να χασω κιλα αλλωστε σε σχεση με να χρονο πριν δεν εχω χασει, απλα εχει αλλαξει η σωματικη μου συσταση. Θελω να γεμισω εννοειται και θα δω πως θα προσαρμοσω τη διατροφη μου απο Σεπτεμβρη ωστε να το πετυχω σε συνδυασμο με τα βαρη.

 

Οαο για σενα στο χω ξαναπει, εισαι εξαιρετικος μπραβο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@socratis δε θελω να χασω κιλα αλλωστε σε σχεση με να χρονο πριν δεν εχω χασει, απλα εχει αλλαξει η σωματικη μου συσταση. Θελω να γεμισω εννοειται και θα δω πως θα προσαρμοσω τη διατροφη μου απο Σεπτεμβρη ωστε να το πετυχω σε συνδυασμο με τα βαρη.

 

Οαο για σενα στο χω ξαναπει, εισαι εξαιρετικος μπραβο σου

Έχεις μειώσει το bf αισθητά.Είσαι σε καλό σημείο...ίσως χρειαστείς 2-3 καλά κιλά.Αυτά μπαίνουν εύκολα.

 

 

 

 

 

 

Έχω αφήσει πιο ελεύθερη την διατροφή μου (καλοκαίρι είναι διάολε....ας το απολαύσουμε) αλλά πλέον το σώμα μου έχει μπει σε cutting mode(αν μπορώ να το πω...ακούγεται επιεικώς αστείο).Τις τελευταίες μέρες λοιπόν επέστρεψαν τα πόδια μου εκεί που ήταν πριν 7 χρόνια.Επιτέλους φλεβικότητα και κάτω.Είμαι περίπου στο 12% αυτή την περίοδο και κατα πάσα πιθανότητα θα προσπαθήσω μείνω εκεί μιας και είμαι ευχαριστημένος από το σώμα μου αλλά κυρίως από τις επιδόσεις μου.Σήμερα έκανα το 400αρι σε 64sec ενώ όταν ξεκίνησα ήμουν στα 75.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικα μου γενεθλια σημερα, ο ψαρακας εκλεισε ενα χρονο στο φιτνες. Εναν χρονο γεματο εντονες συγκινησεις, πολλες ομορφες στιγμες, αλλα και δυσκολες, ενα χρονο ομως που κυριως αλλαξε η καθημερινοτητα μου που η ενεργεια μου αυξηθηκε κατακορυφα & πολλα πραγματα γινονταν πιο ευκολα...

 

Ενας χρονος με βαρη, με τρεξιμο, με τραμπολινο, με κολυμπι , με legion με 5ρι αγωνα, με φυσικοθεραπειες... Και κυριως ενας χρονος γεματος ικανοποιηση ευχαριστηση και περηφανεια για καθε τι μικρο που καταφερνα για καθε φορα που συνεχισα παρα τις αντιξοοτητες.

 

Ξεκινησα αδυνατη με πολυ λιπος κ καθολου μυικο ιστο. Ξεκινησα απο το 0 και θα χαρακτηριζα αυτον τον πρωτο χρονο εισαγωγικο. Εμαθα ασκησεις ειδα το ορια μου, ζορισα για πρωτη φορα το σωμα μου μετα απο πολλα χρονια απραξιας.

 

Μου γινε το κλικ οταν ενας γιατρος μου πε οτι καμπουριασα λογω αγυμνασιας. Εκει τρελλαθηκα κ ειπα δε παει αλλο.

Ξεκινησα διατροφη οταν ειδα τη λιπομετρηση και καταλαβα ποσο λαθος ειναι το σαβουροφαγητο...

 

Εχω πολλα ακομα να κανω, εχω δρομο να καλυψω . Δε βιαζομαι, δεν ειναι αλλωστε...αγωνας. Σκοπος μου ειναι πια να ειμαι fit for life & ποτε να μη ξαναγινω οπως ημουν.

 

Παραθετω φωτος. Η πρωτη ενα χρονο πριν, στα ιδια κιλα που μαι κ τωρα. Η αλλη προχθεσινη στη πισινα, και η αλλη κανα 10μερο πριν.

 

 

 

 

attachicon.gif:

 

 

 

attachicon.gif:

 

 

 

attachicon.gif:

 

 

 

 

 

 

 

To be continued! :D

 

Sent from my iPad using Insomnia

Μπραβο Μαργαριτα και περαστικα για χτες !

 

Μεγαλη αλλαγη κυριως στον τροπο ζωης που ειναι το πιο δυσκολο .Κατεβαλες μεγαλη προσπαθεια  με πολλες αντιξοοτητες κυριως στο θεμα τραυματισμων και δεν το εβαλες κατω ,cudos.

Bαλε  στοχευμενα   οπως πρεπει  2-3 κιλακια   ,στυλακι εχεις που ειναι και αυτο βασικο :) ,   θετεις υποψηφιοτητα για  fit γκομενακι .

 

Εγω γυρισα χτες  το βραδυ   απο     το δευτερο μερος της πρακτικης  εκπαιδευσης οπου και περασα τελικα στις εξετασεις παιρνοντας την πιστοποιηση απο την Σπηλαιολογικη Ομοσπονδια Ελλαδος  πλεον ως Δοκιμος στην διασχιση φαραγγιων(canyoning) .Φυσικα θα παω  και για το επομενο επιπεδο για Αυτονομος  που εχει πιστοποιηση απο την αντιστοιχη Γαλλικη ομοσπονδια που ειναι  top  στον κοσμο.

Θελω να πω εδω  και σε οσους διαβαζουν το τοπικ και ισως να μην εχουν ασχοληθει ακομα με κατι, πως δεν εχει σημασια εαν αυτο ειναι γυμναστηριο η' καποια αλλη δραστηριοτητα  ,σημασια εχει να κανουν   γυμναστικη με οτι τους γεμιζει ειναι παρα πολλα τα οφελη που θα αποκομισουν σε ολους τους τομεις .

Θα  δωσουν χρονο και θα παρουν πισω εμπειριες  που τωρα τους φανταζουν αδιανοητες .Το θεμα ειναι να ξεκινησουν  και να κανουν την αρχη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Μαργαριτα και περαστικα για χτες !

 

Μεγαλη αλλαγη κυριως στον τροπο ζωης που ειναι το πιο δυσκολο .Κατεβαλες μεγαλη προσπαθεια  με πολλες αντιξοοτητες κυριως στο θεμα τραυματισμων και δεν το εβαλες κατω ,cudos.

Bαλε  στοχευμενα   οπως πρεπει  2-3 κιλακια   ,στυλακι εχεις που ειναι και αυτο βασικο :) ,   θετεις υποψηφιοτητα για  fit γκομενακι .

 

Εγω γυρισα χτες  το βραδυ   απο     το δευτερο μερος της πρακτικης  εκπαιδευσης οπου και περασα τελικα στις εξετασεις παιρνοντας την πιστοποιηση απο την Σπηλαιολογικη Ομοσπονδια Ελλαδος  πλεον ως Δοκιμος στην διασχιση φαραγγιων(canyoning) .Φυσικα θα παω  και για το επομενο επιπεδο για Αυτονομος  που εχει πιστοποιηση απο την αντιστοιχη Γαλλικη ομοσπονδια που ειναι  top  στον κοσμο.

Θελω να πω εδω  και σε οσους διαβαζουν το τοπικ και ισως να μην εχουν ασχοληθει ακομα με κατι, πως δεν εχει σημασια εαν αυτο ειναι γυμναστηριο η' καποια αλλη δραστηριοτητα  ,σημασια εχει να κανουν   γυμναστικη με οτι τους γεμιζει ειναι παρα πολλα τα οφελη που θα αποκομισουν σε ολους τους τομεις .

Θα  δωσουν χρονο και θα παρουν πισω εμπειριες  που τωρα τους φανταζουν αδιανοητες .Το θεμα ειναι να ξεκινησουν  και να κανουν την αρχη.

Συμφωνω σε ολα μέχρι κεραίας !!

απο τα περαστικα στην Μαργαριτα χθες :)  μεχρι το να ασχοληθει ο οποιοσδηποτε με το οτιδηποτε ακομη κ αν αυτο λεγεται περπατημα ! Σωστος ..

 

ΥΓ

Μαργαριτα περαστικα  και απο μενα , εγω τους εβγαλα για κερασμα τους φιλους μου χθες χαχαχαχααχ :) 

οντως μια χαρα ησουν και πριν ενα χρονο , απλα η διαφορα ειναι τεραστια , τα πας τελεια εισαι στο σωστο δρομο για top fit γκομενακι που λεει και ο Φωτης ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα περαστικα αλλα νταξει μικρη καζουρα ρε σεις γιατι πραγματικα στεναχωρηθηκα!

Θα κοιταξω ν αλλαξω διατροφη σιγουρα οπως ειπα μετα το καλοκαιρι, να βαλω αυτα τα καλα κιλακια πανω μου. Τωρα οπως ειπα ειμαι στα ιδια κιλα με περυσι αλλα καμια σχεση γενικοτερα οποτε αυτο μου δειχνει οτι κατι εκανα καλα.

 

Ευχαριστω ολους για τα likes!!! Σας ευχομαι να στε γεροι να κανετε αυτο που αγαπατε και να πετυχαινετε τους στοχους σας!!!!

 

(Με ποναει το γονατο σημερα παλι χωρις να χω κανει τιποτα να το ζορισω θα πηδηχτω απ το παραθυρο ρεεεε χαχαχα)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα περαστικα αλλα νταξει μικρη καζουρα ρε σεις γιατι πραγματικα στεναχωρηθηκα!

Θα κοιταξω ν αλλαξω διατροφη σιγουρα οπως ειπα μετα το καλοκαιρι, να βαλω αυτα τα καλα κιλακια πανω μου. Τωρα οπως ειπα ειμαι στα ιδια κιλα με περυσι αλλα καμια σχεση γενικοτερα οποτε αυτο μου δειχνει οτι κατι εκανα καλα.

 

Ευχαριστω ολους για τα likes!!! Σας ευχομαι να στε γεροι να κανετε αυτο που αγαπατε και να πετυχαινετε τους στοχους σας!!!!

 

(Με ποναει το γονατο σημερα παλι χωρις να χω κανει τιποτα να το ζορισω θα πηδηχτω απ το παραθυρο ρεεεε χαχαχα)

θα σου έλεγα να ξεχάσεις τις προβολές εσαεί και στα squat να τα δουλέψεις με σταδιακή αύξηση (ρυθμό χελώνας) φορτίου. Αν δεις ότι δεν, raps οπωσδήποτε. 

 

Ξεκίνα κανένα συμπλήρωμα για τις αρθρώσεις μπας και .. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν με πιασει σημερα , ελεγα οτι προβολες θ αργησω πολυ να ξανακανω. Τωρα για τα καθισματα, εκανα τη προηγουμενη βδομαδα πρωτη φορα με το βαρος του σωματος κ μετα με μπαρα με πολυ λιγα κιλα αλλα εφοσον σημερα ποναω αυτη τη βδομαδα δε νομιζω να κανω καθολου.

Θα παρω δεστρες οπωσδηποτε δε ξανακανω σκουωτ χωρις δεστρα. Αν και δε με πονανε καθολου κατα την εκτελεση της ασκησης.

 

Και ναι θα ξεκινησω και συμπληρωμα αν και η δραση τους ειναι υπο αμφισβητηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω δεν πιστεύω στα συμπληρώματα, περισσότερο πιστεύω στον χάλια λειτουργικό θυρεοειδή παρά σε συμπληρώματα. 
Το κολύμπι θα σε βοηθήσει πολύ και μυικά και ξελιπωματικά. Για μένα θέλεις μόνο καθαρή διατροφή. Αλλά θα το βρεις στην πορεία. Πάντα το πρώτο έτος είναι προπαρασκευαστικό, κανείς δεν ξεκίνησε με έτοιμες γνώσεις πάνω στη σωματοδομή του.

Γενικά με κάθε τραυματισμό, σφίγγε δόντια και μη πτοείσαι, πείσμωσε και πάνε κόντρα σ'αυτούς. Τίποτα και κανείς δεν θα σε πάει πίσω. 

Και σε περιμένω του χρόνου να πεινάσουμε με mini cutting παρέα ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι θα ξεκινησω και συμπληρωμα αν και η δραση τους ειναι υπο αμφισβητηση...

Ε ναι στο στάδιο που είσαι νομίζω ότι απλά αν προσθέσεις λίγο παραπάνω πρωτεΐνη στα γεύματα σου θα είσαι οκ.Κάνα τόνο,ξιφία,γαριδούλες,χταπόδι,όσπρια και λίγο επιπλέον κρέας και θα είσαι τέλεια.

Τώρα αν δεν σου αρέσουν ή θες κάτι πιο οικονομικό η πρωτεΐνη σε ορό είναι η αμέσως καλύτερη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...