Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

χθες είχα περίεργο κεφάλι , cloudy , μετράω την πίεση μου με ένα πιεσόμετρο χεριού που έχει η μάνα μου να μετράει τη γιαγιά μου κ είχα 8,5 ή 9 δε θυμάμαι με 4 
 

oO
θα φτιάξω ένα mix ηλεκτρολύτες να πάρω μαζί μου σήμερα , wtf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω λίγο να αλλάξω ασκήσεις για ώμους/τρικέφαλο μιας και είναι τα μελανά/αδύναμα μυικά μου σημεία
για cable side lateral raises λέω να βάλω upright row για πλάγια μοίρα δελτοειδή 
τι λέτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πανεπιστημιο προσφερει γυμναστηριο δωρεαν (αν δεν επιλεξω να παω βολευ :P ) αλλιως 35€ το εξαμηνο δε σας χαλασε

θέλω φώτο από τις γυμναστηριακές εγκαταστάσεις!!!! με βλέπω να γίνουμε συμφοιτητές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω λίγο να αλλάξω ασκήσεις για ώμους/τρικέφαλο μιας και είναι τα μελανά/αδύναμα μυικά μου σημεία

για cable side lateral raises λέω να βάλω upright row για πλάγια μοίρα δελτοειδή 

τι λέτε; 

Από full απομονωτική με λίγα κιλά πας σε compound...

 

Εγώ θα έβαζα lateral raises με αλτήρες είτε καθιστή είτε όρθια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πανεπιστημιο προσφερει γυμναστηριο δωρεαν (αν δεν επιλεξω να παω βολευ :P ) αλλιως 35€ το εξαμηνο δε σας χαλασε

μια από τα ίδια Spect, 2 χρόνια που σπούδαζα, sports center με γυνμαστήριο, πισίνα, ομαδικά, 75 αθλήματα, κλπ όλα 82ε/χρόνο!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από full απομονωτική με λίγα κιλά πας σε compound...

 

Εγώ θα έβαζα lateral raises με αλτήρες είτε καθιστή είτε όρθια

δν με ενδιαφερει το ειδος ασκησεις, αρκει να δουλευει την πλαγια μοιρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν με ενδιαφερει το ειδος ασκησεις, αρκει να δουλευει την πλαγια μοιρα

Ε κοίτα... και οι δύο τρόποι την δουλεύουν. Απλά με την isolation το μεγαλύτερο ποσοστό πηγαίνει στην πλάγια μοίρα αλλά χρησιμοποιείς λίγα κιλά και με την compound έχεις μικρότερο ποσοστό που κάνει target την πλάγια μοίρα αλλά κάνεις compensate με τα περισσότερα κιλά που χρησιμοποιείς. Ελπίζω να με κατάλαβες. 

 

Εγώ σε πρότεινα κλασικές lateral raises επειδή παίρνεις λίγο από τα δύο. Και μία χαρά activation αλλά κάνεις και με παραπάνω κιλά σε σχέση με cable. Εναλλακτικά κάνε και τις δύο...και upright row (χωρίς ταρζανιές) και cable lateral raises. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετράω πίεση το μεσημέρι που ήρθα απο τη δουλειά 
8μεγάλη και 4 η μικρή 
χθες έβαλα αλάτι στο φαγητό μου , το πρωί έβαλα αλάτι + μέλι στο νερό μου για την προπόνηση 
oO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 η μικρη με αλάτι , αν δεν είναι χαλασμένο το πιεσόμετρο της γιαγιάς  κοίταξε το νικολα .

το δοκίμασε η αδερφή μου κ η μάνα μου και έβγαζε λίγο περίεργα αποτελέσματα (όχι κάτω απ το όριο όμως +οτι αυτές δεν ήταν σε ηρεμία 5 λεπτά που λέει , εγώ ήμουν , δηλαδή εγώ μετρήθηκα όπως λένε οι οδηγίες)

θα δω μπας κ είναι για το πέος γιατι ειναι ηλεκτρονικό και αν βγει και σε άλλο τόσο χαμηλά θα πάω σε γιατρό να μου γράψει εξετάσεις να δω τι παίζει 

 

καλά η προπόνηση το πρωί ήταν άθλια , πήγα για στήθος κ οκ είχα πρηξίματα αλλα 60 κιλά στον ίσιο τα ένιωθα 100 !!!!!! και έτσι δούλεψα λίγα κιλά πχ αντί για max 100 πήγα 80 κλπ και ποιο αργές αρνητικές , αλλιώς προπόνηση δεν έβγαινε με την καμία. Είχα κ στα καπάκια δουλειά κ γάμησε τα 

τώρα το μεσημέρι κοιμήθηκα , χτύπησα κ για βράδυ 4 κομμάτια pizza γιατι είχα καιρό να κάνω cheat και θα δω αύριο πως θα είμαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...