Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Live, και Γιάννη ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι κτλ, αλλά άποψη μου είναι ότι τα αποτελέσματα που θα δεις αν πας γυμναστήριο είναι δύσκολο εως αδύνατο να τα δεις με home workout, ακόμα και αν έχεις rack.

 

Όλα έχουν σημασία. Και πολλά από τα μηχανήματα κυρίως, αλλά και το πλήθος αλτήρων και τα καλά racks.

 

Για εμένα είστε ήρωες αλλά αφού το έχετε πάρει σοβαρά το πράμα σκεφτείτε να γραφτείτε κάνα gym

Καλα αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Χρόνια πάνε πολλοί στα γυμναστήρια και απλά κάνουν τα ίδια και τα ιδια χωρίς να βλέπουν καμία διαφορά στο σώμα τους. Όταν υπάρχει θέληση και έχεις κάποια βασικά όργανα βγάζεις τέλεια προπόνηση στο σπίτι χωρίς να εξαρτασαι από το γυμναστήριο και το ποσό σοβαρός είναι ο γυμναστης για να ασχοληθεί μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Φιλικη συμβουλη μην αγοραζεις τιποτα απο αυτον.Tα καλυτερα αμινοξεα που παιζουν ειναι η σειρα αμινο της γιουνιβερσαλ

 

Εγω παιρνω αυτα που ειναι παμθηνα

http://reviews.bodybuilding.com/Betancourt_Nutrition/BCAA_2_1_1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Χρόνια πάνε πολλοί στα γυμναστήρια και απλά κάνουν τα ίδια και τα ιδια χωρίς να βλέπουν καμία διαφορά στο σώμα τους. Όταν υπάρχει θέληση και έχεις κάποια βασικά όργανα βγάζεις τέλεια προπόνηση στο σπίτι χωρίς να εξαρτασαι από το γυμναστήριο και το ποσό σοβαρός είναι ο γυμναστης για να ασχοληθεί μαζί σου.

 

προφανώς δεν μιλάω για ξυσταρχίδες. Αυτοί και σπίτι τους δεν κάνουν τίποτα. 

 

Οχι δεν κάνεις τέλεια προπόνηση στο σπίτι. Κάνεις υποδεέστερη προπόνηση συγκριτικά με τι θα έκανες αν είχες access σε όλα αυτά που προσφέρει ένα γυμναστήριο. 

 

Ασχολίαστο για τον γυμναστή, δεν νομίζω κανείς εδώ μέσα να χρειάζεται γυμναστή να ασχοληθεί μαζί του (εκτός των αρχαρίων)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν εχουμε κανενα θρεντ να σας πω τα εδω!! οποτε ισως τα γραψω εδω πιο μετα ή στο θρεντ για τα ταξιδια θα δω :P

παντως μεχρι τωρα μονο θετικα σχολια. Επισης βλεπω πρωτεινες κρεατινες κτλ ακομη και στα σουπερ μαρκετ εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω συμφωνω απολυτα με τον Αλεξ. Οταν ασχολεισαι σοβαρα αυτα που προσφερει ενα γυμανστηριο, η ποικιλια, χρειαζεται. Πλεον παιζουν γυμναστηρια, στην αθηνα τουλαχιστον, με 100€ το χρονο. Στην επαρχια πρεπει να τα βαρανε πιο πολυ αλλα αν μπορειτε να κανετε μια μικρη θυσια θα δειτε οτι θ αξιζει.

 

 

Η μαμα της κολλητης μου οπως καταλαβαινετε, με ξερει πολλα χρονια και με βλεπει συχνα. Ηρθαν για καποιες μερες μαζι Τηνο και μου μιλησε και εκεινη πολυ θερμα. Μου πε αυτο που χω ξανακουσει και το χουν πει ατομα που χαν να με δουν καιρο... Οτι και παλια αδυνατη ημουν αλλα τωρα το σωμα μου δεν εχει καμια σχεση στο πως δειχνει. Πριν ημουν μια αδυνατη κοπελα , τωρα φαινομαι αλλιως.

 

Εχω βγαλει φωτο πρωτη φορα κατω απο φουλ ηλιο και τα ποδια μου δεν ηταν γεματα κυτταριτιδα. Εχω φωτο απο πρηγουμενα καλοκαιρια και στα ιδια σημεια οι διαδορες ειναι μεγαλες.

 

Τον αυγουστο διατροφικα ξεφυγα τελειως. Στη τηνο ειδικα εφαγα τα παντα. Καθε πρωι ξερω γω κρουασαν με καφε. Παρολαυτα ισως επειδη περναγα πολλες ωρες στη θαλασσα, δεν εχω παχυνει και βλεπω ακομα λιγους κοιλιακους :P

Ο σεπτεμβρης θα ναι δυσκολος λογω εξεταστικης , θα κοψω τις βλακειες αλλα ουτε 5 προπονησεις τη βδομαδα θα μπορω να κανω ουτε να χω το μυαλο μου για 5 γευματα κλπ. Θα κοιταξω να φαω καθαρα και οσο μπορω ενα κυκλικο στο γυμναστηριο για συντηρηση.

 

Απο οκτωβρη οι προπονησεις μου θα ενταθουν, να γυρισω στις 5. Το σημαντικοτερο ομως ειναι η διατροφη μου να φαω πιο πολυ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν μιλάω για ξυσταρχίδες. Αυτοί και σπίτι τους δεν κάνουν τίποτα. 

 

Οχι δεν κάνεις τέλεια προπόνηση στο σπίτι. Κάνεις υποδεέστερη προπόνηση συγκριτικά με τι θα έκανες αν είχες access σε όλα αυτά που προσφέρει ένα γυμναστήριο. 

 

Ασχολίαστο για τον γυμναστή, δεν νομίζω κανείς εδώ μέσα να χρειάζεται γυμναστή να ασχοληθεί μαζί του (εκτός των αρχαρίων)

Εννοείτε πως ειναι καλύτερο το γυμναστήριο αλλά εδώ που είμαι εγω δεν έχει, έχει σε διπλανό χωριό κάπου 10χλμ μακριά και ειναι πανάκριβο. Μαζί με τις βενζίνες θα μου βγει πάνω απο ογδόντα ευρώ το μήνα. Δε λέει.

 

Πάντως έχω κάνει σημαντική δουλειά σε επιλογή οργάνων καθώς συνέχεια φτιαχνω αλτήρες για να μπορώ να κάνω ντροπ σετ. Επιπλέον, δυο χρόνια που αρχιςα γυμναςτικη ούτε έτρωγα πολύ και ούτε σωστά αφού δεν έφτανα καν το 1γρ πρωτεΐνης ανα κιλό σωματικού βάρους (ο Μανος πρέπει να έπαθε κανά σοκ τώρα). Και που έβαλα κάτι ψιλά απο μυς, πάλι καλά... Πλέον πήρα χαμπάρι και ποσό σκληρά πρέπει να γυμνάζομαι και ποσο πολύ και σωστά πρέπει να τρώω κι είμαι αισιόδοξος ότι φέτος, ακόμη και με τα μειονεκτήματα του home gym θα βάλω αρκετά μυϊκά κιλά. Άλλωστε έχω πολύ περιθώριο.

 

Προς το παρών διακοπαρω στην πανέμορφη Κρήτη. :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έπαιρνα κοντά 1.5 -2 ανά σωματικό βάρος αλλά όταν ανέβασα στα 2.5+ η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. 

 

ίσως ήταν λάθος που υπολόγιζα την πρωτεΐνη από μακαρόνια μέσα στην σούμα. Έχουν αρκετή πρωτεΐνη αλλά δεν νομίζω να παίζουν τίποτα σοβαρά αμινοξέα (και τρώω πολύ μακαρόνι όχι μαλακίες :D)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Live, και Γιάννη ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι κτλ, αλλά άποψη μου είναι ότι τα αποτελέσματα που θα δεις ανarrow-10x10.png πας γυμναστήριο είναι δύσκολο εως αδύνατο να τα δεις με home workout, ακόμα και ανarrow-10x10.png έχεις rack. 

 

Όλα έχουν σημασία. Και πολλά από τα μηχανήματα κυρίως, αλλά και το πλήθος αλτήρων και τα καλά racks. 

 

Για εμένα είστε ήρωες αλλά αφού το έχετε πάρει σοβαρά το πράμα σκεφτείτε να γραφτείτε κάνα gym

Alex και γω μαζι σου.

 

Αλλα στο χωριο μου ανοιξανε δυο γυμναστηρια. Το ενα μονο εβαλε παρκε και λεει οτι κανει crossfit.

 

Το αλλο πονταρε στις πολεμικες τεχνες, εχει πολυ λιγα μηχανηματα, η τιμη του ειναι 30+ το μηνα.

 

Εγω σπιτι με βαση αυτα τα δυο κανω παρομοια γυμναστικη, αν ηταν να επενδυσω καπου θα εδινα και πεντακοσια ευρω να παρω αλτηρες, σιγα ποσους διαφορετικους θελω.

 

Στα μουδανια εχει, αλλα μερικα ειτε δεν με γεμιζουν το ματι ή θα ναι ακριβα μαζι με τις βενζινες.

 

Το ειχα ξαναπει, αν δεν ειχα το γυμναστηριο διπλα μου, μπορει να εβρισκα δικαιολογια να μην παω, πολλες φορες  γυρνουσα απο την δουλεια, σηκωνομουν σαν ζομπι, αν σε ολο αυτο ειχα οδηγηση θα μουν, να παω για βολτα μονο.

 

Οταν νιωθω νταουν, με νευρα, με καλη διαθεση θα παω να γουσταρω απλα,θα το δοκιμασω και αυτον τον χρονο, αν φτασω σε ενα επιπεδο χωρις να παιρνω κατι αλλο απο δω θα παω σε γυμναστηριο.

 

Το μικροβιο με το εβαλε ο αδερφος μου, οταν πηρε το πολυμηχανημα, απλα το κοροιδευα,πηγα μια φορα κρυφα, εκανα μια προπονηση πολυ λαθος, αλλα σιγα σιγα βελτιωνομουν.

 

 

Το μονο που φοβηθηκα ηταν τοτε που επαιζα δυναμη μην γινει καμια βλακεια με τα κιλα και με πλακωσουν, θα με καταλαβαναν μετα απο τρεις ωρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έπαιρνα κοντά 1.5 -2 ανά σωματικό βάρος αλλά όταν ανέβασα στα 2.5+ η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. 

 

ίσως ήταν λάθος που υπολόγιζα την πρωτεΐνη από μακαρόνια μέσα στην σούμα. Έχουν αρκετή πρωτεΐνη αλλά δεν νομίζω να παίζουν τίποτα σοβαρά αμινοξέα (και τρώω πολύ μακαρόνι όχι μαλακίες :D)

Οταν το γραφα αυτο με λεγατε υπερβολικο.Οτι σας εχω γραψει απο οτι βλεπετε ισχυει δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου αυτα που σας λεω.Η αναρωση απο την υπερτροφια ειναι μια σκαλα κατω.Την αλλη την μαλακια το φαστινγκ πως το λενε να σταματησετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν θυμάμαι έλεγα τίποτα, ίσα ίσα κάπου εκεί ήταν που μπήκα σε σκέψεις. 

 

μιλούσες για τρελά νούμερα, αλλά διευκρίνιζες ότι μιλούσες περί φαρμάκων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα χεις δοκιμασει πως να μην ξερεις αν ισχυει. Ο μονος ανασταλτικος παραγοντας ειναι οτι καποια πραγματα αλλιως λειτουργουν στον καθενα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν θυμάμαι έλεγα τίποτα, ίσα ίσα κάπου εκεί ήταν που μπήκα σε σκέψεις. 

 

μιλούσες για τρελά νούμερα, αλλά διευκρίνιζες ότι μιλούσες περί φαρμάκων.

Οχι εσυ αλεξ ειχα πει οτι φυσικος θελει χ3 το σωματικο σου βαρος με το φαρμακο αναλογα την ποσοτητα ανεβαινει.

Αν τα χεις δοκιμασει πως να μην ξερεις αν ισχυει. Ο μονος ανασταλτικος παραγοντας ειναι οτι καποια πραγματα αλλιως λειτουργουν στον καθενα μας.

Αυτο ισχυει εμενα πχ τα νιτρικα οι φορμουλες με εκαναν να τρελο σαν μουρλος πανω κατω και να με πρηζομαι πολυ το δινα σε ενα γνωστο και δεν ενοιωθε τιποτα ο καθε οργανισμος εχει διαφορετικη βιοχημεια αλλα αυτο ισχυει ποιο πολυ για τους ανδρογονους υποδοχεις το ορμονολογικο και το νευρικο συστημα.Τα μισα βαρη ειναι το νευρικο συστημα και το φαρμακο αυτο αλλαζει πρωτα το νευροφυτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σε σχέση με παλιά την πρωτεΐνη την έχω ρίξει. Οφείλεται όμως περισσότερο στην συχνότητα των γευμάτων παρά στην ποσότητα/γεύμα μιάς και προτιμώ πλέον τα 4 γεύματα ή 3 στις off μέρες αν ξυπνήσω αργά

 

. Παλιά έκανα 5 γεύματα με ζωική πρωτεΐνη 35γρ./γεύμα + ό,τι φυτική πρωτεΐνη μαζευόταν από υδατάνθρακες. Τώρα είμαι στην ζωική: 40-45γρ./γεύμα όταν έχω 3 γεύματα, 35γρ./γεύμα στα 4 γεύματα και 30γρ./γεύμα στα 5 γεύματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάω γυμναστήριο, για να χάσω γρηγορότερα κιλά και να βελτιώσω την εμφάνισή μου. Με το κόψιμο του πολύ φαγητού και του τσιμπολογήματος (τρώω 3 γεύματα την ημέρα συνήθως) έχασα κιλά. Αλλά πιστεύω το γυμναστήριο θα με βοηθήσει παραπάνω. Τώρα είμαι 104,9 κιλά με 1,82 ύψος (το ύψος μου στο περίπου το έβγαλα). Να χάσω κι άλλα κιλά πριν αρχίσω γυμναστήριο; Επίσης, αν τελικά πάω στο γυμναστήριο, ένας σαν κι εμένα που δεν έχει γυμναστεί στην ζωή του, τι ακριβώς κάνει εκεί; Διάδρομο, βάρη ή κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...