Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Από πρωτεΐνη οκ είσαι. Αν δεν βαριέσαι μαγειρέματα κτλπ κοίτα να βάλεις και άλλες πηγές πρωτεΐνης γιατί μόνο με κοτόπουλο και whey long-term δεν ξέρω αν θα την παλέψεις. BCAA's μην πάρεις. Για το split εντάξει...εγώ δεν το προτιμώ αλλά θα δεις όσο περνάει ο καιρός θα δεις τις προτιμήσεις σου στην προπόνηση. Για αρχή πάντως θα το έκανα 4ήμερο και όχι 5ήμερο. Αν το πας 4ήμερο πες να σε πούμε ιδέες. Αν το 6x4 είναι set*reps τότε απλά όχι...ελπίζω να εννοείς 4-6 ασκήσεις τότε ανάλογα την ομάδα. Δικέφαλα ξέρω γω δεν θα πας να παίξεις 4 ασκήσεις. 

 

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Πρωτείνη είχα διαβάσει στο παρελθόν ότι η πιο καλή πηγή είναι κρέατα και ψάρια. Τα όσπρια συνήθως με πειράζουν στο έντερο οπότε τα αποφεύγω.

6 ασκήσεις επί 4 σέτ εννοούσα, ρεπς 8-8-10-ντρόπ.

Έχεις να προτείνεις κάποιο βίντ στο ιούτιούμπ για άρσεις θανάτου με τίπς κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παναρχαιο δοκιμασμενο προγγραμμα μου

 

Προετοιμασια με 2 σφηνακια βοτκα. 4 ασκησεις 3 σετ ολα βαρια 8-6-4 ενα σημειο τη μερα.

Αεροβια με μπασκετ γιατι παιζουν και τα εμφραγματα. Οπου στα ταιμ αουτ πινω το υπολοιπο μπουκαλι για να ρεουν αφθονα υγρα στο κορμι. Διατροφη οτι τραβαει ορεξη ο οργανισμος. Δημοκρατικα. Με μοναδικο κανονα να μη γινομαι -πολυ- γουρουνι. 

 

Λειτουργει παντως δεν εχω παραπονο. Αμα δεν καπνιζα στο ενδιαμεσο μπορει και να πλακωνομουν σ ολα αυτα τα χημικα που διαβασα εδω μεσα. Και να ζυγιζα την γαλοπουλα με ζυγαρια ακριβειας σαν ναρκωτικα. 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Πρωτείνη είχα διαβάσει στο παρελθόν ότι η πιο καλή πηγή είναι κρέατα και ψάρια. Τα όσπρια συνήθως με πειράζουν στο έντερο οπότε τα αποφεύγω.

6 ασκήσεις επί 4 σέτ εννοούσα, ρεπς 8-8-10-ντρόπ.

Έχεις να προτείνεις κάποιο βίντ στο ιούτιούμπ για άρσεις θανάτου με τίπς κλπ;

Ναι, κρέατα, ψάρια και γαλακτοκομικά είναι στις τοπ επιλογές. Δεν σου είπα για όσπρια αλλά αυτές οι 3 κατηγορίες σου βγάζουν τουλάχιστον 10 επιλογές τροφών πέρα από κοτόπουλο και whey.

 

6 ασκήσεις/ομάδα είναι overkill...ειδικά όταν μιλάμε για πρώτη επαφή με βάρη. Άρχισε με λιγότερες ασκήσεις και λιγότερα σετ. Δεν λέω ότι δεν θα δουλέψει αυτό που θες αλλά αν προσαρμοστείς από τώρα σε αυτό μετά τι ?Όλη την μέρα θα την τρως στο gym ?

 

Πάρα πολλά βίντεο για άρσεις.  Ανάλογα το επίπεδο υπάρχουν και τα κατάλληλα. Όσο προχωράς με κάθε lift τόσο πιό εξειδικευμένα πράγματα ζητάς.

 

Κοίτα αυτό για αρχή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εχουμε δυο στρατοπεδα χαχα ο σπεκτ ειναι φαν της μιζουνο κι εγω της ασικς :P

 

Επειδη και οι δυο ειναι αξιολογες εταιρειες προτεινω να πας να δοκιμασεις και να δεις τι σου καθεται πιο καλα. Τα mizuno εχουν μια μικρη υποστηριξη κατω απο την καμαρα η οποια προσωπικα μ ενοχλουσε

 

Μπορεις επισης να δεις και adidas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμω σε εμφανιση τα ασικς τα μιζουνο ειναι αγκλι μοδερφακερς..η στηριξη της καμαρας ειναι μαστ για τα βαρη, ειχα δοκιμασει ενα της nike και δεν με χαλασαν σε αισθηση...τα adidas δεν εχω δοκιμασει ΠΟΤΕ για καποιο λογο.

 

Ειχα παει χθες στο factory αλλα πραγματικα δεν εβρισκα κατι να μου κανει κλικ..τα ιντερσπορτ πολυ μαπα ποικιλια..για NB ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν παντα και τα saucony απλα θες να μην εχει μεγαλο drop ο,τι επιλεξεις αφου τα βαρη θελουν φλατ σολα οσο το δυνατον..

 

Η adidas εχει κανει αλματα στα αθλητικα της η τεχνολογια boost μετραει. Εγω εχω τα boston , ισια, ελαφρια πολυ. Τα energy δε ξερω τι drop εχουν αν θα ηταν καταλληλα..μπορεις να δεις και τα glide boost

 

Nb ε? εχω να βαλω απο το δημοτικο δεν εχω ιδεα τι παιζει

 

Παντως απο nike ενα παπουτσι που παραδεχονται και δρομεις (απ οσα εχω ακουσει) ειναι το pegasus. Εγω εχω παλιουτσικο, το 29. Βεβαια εχει τελειως αλλη αισθηση απο τις υπολοιπες εταιρειες αλλα ειναι αξιολογο.

 

Θυμισε μου εισαι αθηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep Αθήνα ειμαι, δεν βρισκω καποιο καταστημα με ποικιλια.

Ναι τα adidas boost τα εχω δει και εχουν και ωραια χρωματα και στυλ σε συγκριση με κατι αλλα

Και τα ζακρετ που εχουν ενα κλικ παραπανω ποικιλια δεν εχουν νουμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...