Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν έχεις χρόνο και όρεξη γράψε 5-6 γραμμές σε ποια συμπληρώματα αναφέρεσαι εκτός της πρωτεΐνης και για πιο λόγο χρειάζεται το καθένα, εφόσον βάρος από συμπληρώματα δεν παίρνεις (δεν έχουν πολλές θερμίδες).

 

Δεν νομίζω να πάρω κάτι πέραν της πρωτεΐνης αλλά με ενδιαφέρει να ακούσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν χρειαζεσαι συμπληρωματα φιλε μου, μια πρωτεινη για να μην χρειαζεται να τρως ενα σωρο κρεας/κοτοπουλο κλπ και αυτο ειναι αρκετο

Σωστη διατροφη, βαρη, αεροβια, υπομονη και επιμονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα βαλω τη πρωτεινη 3 δορες τη μερα μετα τη προπονηση πρωι και βραδυ

 

Αυριο θα ξαναμπω στη πισινα πρωτη φορα μετα απο καιρο, ειπαμε να κανω ενα 300ρι ελευθερο - υπτιο μονο ποδια, να δουμε πως θα πανε τα γονατα.

 

Επισης ξεκινησα να κανω καθε μερα σπιτι τις ισομετρικες για τα ποδια δε παει αλλο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα καταλληλα συμπληρωματα μπορεις ανετα να πας 95 με το λιπος που λες.1.85 35 ειμαι και εγω

Δε χρειάζεται κανένα απολύτως συμπλήρωμα. Με σωστή διατροφή και προπόνηση, θα έχει τα κατάλληλα αποτελέσματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα στα στειλω σε πμ αλεξ γιατι θα χουμε παρεμβολες εδω.Ρε τι υγρασια και ζεστη ειναι αυτη σημερα.Πρωτη φορα εδω και τρεις μηνες δεν τραβαγε το σωμα μου πρεπει να πια 2 λιτρα νερα στην ξεφτιλα για τα υγρα που εχασα.


 τι γινετε εκει περα ρε η μια ειναι καλυτερη απο την αλλη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello, φιτνεσάδες, καλώς σας βρήκα. Μετά από χρόνο+ λέω να αρχίσω τζίμ. 180/80kg είμαι οπότε, διατροφή πάμε σε 140-180 πρωτείνη/ μέρα. 500γ από στήθος κότα + 2 σκούπ πρωτείνη. Κάρμπος βλέπουμε, όσα τραβήξω. 1 μήνα λέω κυκλικό με ντρόπς. Λέει καθόλου να πάρω BCAA παράλληλα με την γουέι? Πρόγραμμα 5ήμερο σπλίτ κλασικά (δευτέρα στήθος, τρίτη πλάτη, τεταρτη πόδια, πέμπτα ώμους, παρασκευή χέρια, κυριακή αέρ). 6χ4 ασκήσεις πυραμίδα και φέιλ σε κάθε ντρόπ (στο 4ο σετ).

Λέει τίποτα το πλάνο ή να κάνω κάτι καλύτερο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello, φιτνεσάδες, καλώς σας βρήκα. Μετά από χρόνο+ λέω να αρχίσω τζίμ. 180/80kg είμαι οπότε, διατροφή πάμε σε 140-180 πρωτείνη/ μέρα. 500γ από στήθος κότα + 2 σκούπ πρωτείνη. Κάρμπος βλέπουμε, όσα τραβήξω. 1 μήνα λέω κυκλικό με ντρόπς. Λέει καθόλου να πάρω BCAA παράλληλα με την γουέι? Πρόγραμμα 5ήμερο σπλίτ κλασικά (δευτέρα στήθος, τρίτη πλάτη, τεταρτη πόδια, πέμπτα ώμους, παρασκευή χέρια, κυριακή αέρ). 6χ4 ασκήσεις πυραμίδα και φέιλ σε κάθε ντρόπ (στο 4ο σετ).

Λέει τίποτα το πλάνο ή να κάνω κάτι καλύτερο;

Από πρωτεΐνη οκ είσαι. Αν δεν βαριέσαι μαγειρέματα κτλπ κοίτα να βάλεις και άλλες πηγές πρωτεΐνης γιατί μόνο με κοτόπουλο και whey long-term δεν ξέρω αν θα την παλέψεις. BCAA's μην πάρεις. Για το split εντάξει...εγώ δεν το προτιμώ αλλά θα δεις όσο περνάει ο καιρός θα δεις τις προτιμήσεις σου στην προπόνηση. Για αρχή πάντως θα το έκανα 4ήμερο και όχι 5ήμερο. Αν το πας 4ήμερο πες να σε πούμε ιδέες. Αν το 6x4 είναι set*reps τότε απλά όχι...ελπίζω να εννοείς 4-6 ασκήσεις τότε ανάλογα την ομάδα. Δικέφαλα ξέρω γω δεν θα πας να παίξεις 4 ασκήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάνο γράψτα εδώ και χέσε τις παρεμβολές. Ο καθείς τη γνώμη του, άλλοι συμφωνούν κι άλλοι διαφωνούν, τι σε νοιάζει εσένα;

Ειναι ο χαρακτηρας μου ετσι γιαυτο θα μου απαντησουν θα απαντησω και μπλα μπλα μπλα βαριεμαι ελεινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ο χαρακτηρας μου ετσι γιαυτο θα μου απαντησουν θα απαντησω και μπλα μπλα μπλα βαριεμαι ελεινα.

σωστός , θα μπλεχτεί πολύ bro science , internet και "είχα ακούσει" "μου είχαν πει" και θα γίνει λίγο οτι νάνε η κουβέντα 

για τα συμπληρώματα τα έχουμε πει , είναι για να συμπληρώνουν. Κάποιος που τρώει απο τα πάντα και είναι υγειής (δεν του λείπει πχ σίδηρος λόγο προβλήματος υγείας) δεν χρειάζεται x-y συμπλήρωμα. 

 

Όμως τρώγοντας τα πάντα γενικά και αόριστα ΔΕΝ θα προχωρήσεις μετά απο ένα σημείο. Είναι τι θες , που είσαι , που θες να φτάσεις 

Για κάποιον που ξεκινάει τώρα να γυμνάζεται και θέλει να μάθει να τρώει και να εκτελεί σωστά μια άσκηση δεν έχει καμια ουσία να ψάχνει τι συμπλήρωμα να πάρει , για κάποιον που έχει συγκεκριμένη διατροφή , συγκεκριμένο στόχο το χ συμπλήρωμα θα τον βοηθήσει πολύ. 

 

​αυτό ειναι το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι που λογομαχούν γιαυτό το θέμα , κρίνουν απο τον εαυτό τους και το δικό τους ταξίδι που μπορεί να έχει μικρότερες ανάγκες.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ο χαρακτηρας μου ετσι γιαυτο θα μου απαντησουν θα απαντησω και μπλα μπλα μπλα βαριεμαι ελεινα.

Κανε ομαδικο πμ

Χαχαχ δε θα το κανω νταξει, εχω δοκιμασει bloody mary και κοντεψα να ξερασω :devil:

 

 

 

Πως ρε συ, δε θα γινουν σαν του εμποριου, θα μεινουν κομματια μεσα και δε θα πινεται ανετα

Γιατι δεν παιρνεις φρουτα, ριξτα στο μπλεντερ και μετα θα χεις το αποτελεσμα που θες.

 

Αλλιως θα τα στιβεις χωρις να βαζειςς νερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολταρα το μεσημέρι καμια ώρα στην παραλιακη με την οροφη του αυτοκίνητου κατεβασμένη και με βάρεσε ο ήλιος στο κεφάλι άσχημα.. Αντε να κάνω πόδια τώρα.. Ακόμα ζάλισμένος είμαι, παίζει ίσως ηλιαση

 

Δεν κάνω σκουοτ.. γαμα το. πρεσσα και μηχανήματα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολταρα το μεσημέρι καμια ώρα στην παραλιακη με την οροφη του αυτοκίνητου κατεβασμένη και με βάρεσε ο ήλιος στο κεφάλι άσχημα.. Αντε να κάνω πόδια τώρα.. Ακόμα ζάλισμένος είμαι, παίζει ίσως ηλιαση

 

Δεν κάνω σκουοτ.. γαμα το. πρεσσα και μηχανήματα

Το αντιθετο επρεπε να κανεις, προπονηση και μετα βολτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...