Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την on από Κύπρο την παίρνω 48 ευρώ τα 2.2 κιλά next day σπίτι μου, δεν έχω παράπονο.

 

Απλά ήθελα μια για να βγαλω την ευδομαδα που θα είμαι Ελλάδα (Πάτρα είμαι τωρα). Ε δεν ήξερα κανα κατάστημα εκτός από bbclub εδώ κοντά και πήγα πήρα μια iso στην τύχη. Δε με νοιάζει η τιμή αφού πίνεται μια χαρά είμαι.

Η σουκραζολη που εχουν ειναι ιδιαιτερα γλυκια για τα δικα μου γουστα σε βαθμο αναγουλας.

Προσθετω 5γρμ κακαο για να "σπασω" τη γλυκα.

Εθισμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Άρχισα να γυμνάζομαι ξανά συστηματικά, εδώ και 40-50 ημέρες, έπειτα από ενάμιση χρόνο που χαζολογούσα.

 

Σκέφτομαι να κάνω κάτι για χαλάρωση/ευλυγισία, κανά δυο ημέρες την εβδομάδα, όταν δεν θα κάνω προπόνηση με βάρη και το επιτρέπει η δουλειά.

 

Κλίνω για Yoga. Εμπειρίες κανείς; Βοηθάει; Κάνει και η αδερφή μου κάποια χρόνια, πήρα μερικές γνώμες, αλλά ας ρωτήσω και άλλους. Είδα ότι το προτείνουν και αθλητές βαριών αθλημάτων για χαλάρωση και ευλυγισία, όπως σε φόρουμ strongman, powerlifting και είπα να δοκιμάσω.

 

Ευλυγισία δεν έχω πολλή, ειδικά στην κάτω πλάτη, εν μέρει γιατί με τα χρόνια μειώνεται, εν μέρει από την καταπόνηση από τα βάρη και τη δουλειά.

 

Γράφτηκα στα Yava και έχει τη yoga στα ομαδικά χωρίς επιπλέον κόστος, οπότε... (έχει και stretching πρόγραμμα, αλλά δεν το έχει το yava Ν.Ψυχικού να πάρει... αν και δεν έχω δει τι ακριβώς κάνουν εκεί.. )

 

Υ.Γ.:Επεξεργασία

Ίσως να πάω κανα δυό φορές να δω τι παίζει και να πάρω μια γνώμη μόνος μου, ποιός ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Υπερβολικα υπεεεερτιμημενη η muscletech για αυτα που προσφερει..Για εμενα αν ψωνηζεις απο Ελλαδα και θες καθαρη πρωτεινη η πιο value for money ειναι η dymatize elite..100% whey και αυτη blended με isolated..</p>

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι γυμναστικές κάνουν καλό όταν γίνονται σωστά. Αφού θέλει χαλάρωση/ευλυγισία, πράγματι η γιόγκα ειναι η ορθή επιλογή. Αλλα θα ζοριστεί αρκετά στην αρχή, ειδικά αν ειναι αλύγιστο κούτσουρο σαν και μένα όποτε κάθε αλλο παρά χαλαρή θα ειναι η προπόνηση.

---------

Χειμερινό ωράριο πλέον, εξιμιση έγερση, όποτε μέχρι τις 10.30 έχει πέσει για ύπνο ο παππούς. Οι προπονήσεις έχουν ανεβεί πολύ πλέον σε κιλά/επαναλήψεις/ένταση και χρειάζεται πολύς και καλός ύπνος. Τα καλά του αθλητισμού ειναι πως αν τον κανεις σοβαρά πρέπει αναγκαστικά να τρως σωστά και να κοιμάσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται πήρα την Platinum iso whey στην τύχη γιατί είχα ξεμείνει.

 

image_prodprod2030086_largeImage_X_450_w

 

MT%20Platinum_Supplementfacts.gif

 

Καλή διαλυτότητα πολύ καλή γεύση (πήρα την gourmet milk chockolate). Αρκετά "γαλακτερή". Ευτυχώς δεν έκλαψα τα λεφτά μου πάλι. Τώρα για την muscletech συγκεκριμένα δεν γνωρίζω, όταν γυρίσω πίσω θα συνεχίσω στην on. 

 

Πολύ ακριβή στα 39 ευρώ για 800 γραμμάρια από bb club. 

On και παλι on Αlex  αυτη την περιοδο ειναι  μονοδρομος.

@kogba: Η yoga μόνο καλό κάνει, προσωπικά τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ειναι πολυ καλη για γκομενες ,μεχρι εκει ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε  ελεος meeting χωρις φωτο  βαλτε καμμια μην γινεστε σαν τους αλλους τους αντικοινωνικους !

Εγινε μαλακια   αν ημουν εδω θα ερχομουν με 1000 ηταν καλη ευκαιρια .

Την επομενη δεν φευγει κανεις χωρις φωτο.Θα μεριμνησω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλη για γκομενες, μεχρι εκει ...

 

Διαφωνώ. Μπορεί να μην προσφέρει κάτι σε (εμφανή) μυϊκότητα, αλλά βοηθάει στην ευλυγισία και στην αποδοτικότερη χρήση των μυών. Για παράδειγμα (στην περίπτωσή μου), οι ποδηλάτες (γενικά) έχουν "σφιχτούς" γλουτιαίους και hamstrings. Στην λεγόμενη "αεροδυναμική" στάση στο ποδήλατο (όταν κάνουμε sprints, για παράδειγμα), λόγω των "σφιχτών" γλουτιαίων και hamstrings, αδυνατούμε να παράξουμε όση δύναμη μπορούμε να παράξουμε σε μια άλλη στάση. Με τη yoga αυτή η αδυναμία, βελτιώνεται. Επίσης, βελτιώνεται η σταθερότητα του σώματος πάνω στο ποδήλατο, επειδή αρκετές ασκήσεις της yoga στοχεύουν στην ενδυνάμωση των μυών του κορμού (κοιλιακοί, ραχιαίοι). Τέλος, με μία συγκεκριμένη άσκηση, την Cobbler's Pose (τη γνωστή κι ως "πεταλούδα"), βελτιώνεται το εύρος της κίνησης, ειδικά στην περίπτωση των sprints.

 

Αυτά, από προσωπική εμπειρία. Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν κι άλλα οφέλη. Σίγουρα, η yoga δεν είναι για όλους, αλλά όσοι μπορούν να κάνουν, μόνο καλό τους κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι προ νομιζω επιπεδου κατλερ κτλ κανανε γιογκα για να ξεπιαστουν και να αποκτησουν καλυτερη επαφη με το σωμα τους για το ποζαρισμα.


 

γαμαει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...