Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει σώμα που να γίνεται έτσι απλά με γυμναστική, αν προπονείσαι χρόνια και συστηματικά, είναι φανερό ποιός βοηθιέται ή όχι(τουλάχιστον εγώ μπορώ να το καταλάβω στην πλειοψηφία των περιπτώσεων -από την εφηβεία κάνω γυμναστική όταν ήμουν μικρός- ασχέτως αν "φαίνεται" λιγότερο ή περισσότερο σε άλλους) .

 

Το σημερινό bb δεν έχει σχέση με το παλαιότερο(ας πούμε μέχρι πριν 15 - 20 χρόνια χοντρικά), γιατί χρησιμοποιούν επιπλέον synthol, λίγο - πολύ οι περισσότεροι, απλά θέλει γνώση και τρόπο η εφαρμογή ώστε το αποτέλεσμα να είναι ομοιόμορφο και να μην γίνεται αντιληπτή η χρήση του(κοίτα τους διαγωνιζόμενους στο Mr. O) .

 

Επίσης ο Rich, έχει προσθετική με pwm, μεταξύ των άλλων(και ποιός ξέρει τι ακόμα). Δικό του το σώμα βέβαια και ότι θέλει κάνει κανείς, τουλάχιστον ο ίδιος δεν αρνείται τις καταχρήσεις του(τουλάχιστον για το θέμα των "βιταμινών"), προς τιμήν του φυσικά(αντιθέτως με την πλειοψηφία που προσπαθούν να πείσουν για "σκληρή γυμναστική" και "θαυματουργά γονίδια" και άλλες απίθανες δικαιολογίες, λες και αποτελούν την εξαίρεση(στο υπόλοιπο 99% των αθλούμενων δεν υπάρχει κόσμος που ξεσκίζεται με πρόγραμμα και διατροφή... ), και κάτι αγώνες bb που διαφημίζονται ως "drug free") .

pwm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γράψε λάθος,  :-)  pmma ήθελα να πω. Προσθετική.

Τα λάδια (seo) φουσκώνουν τους μυς και το pmma είναι σαν υγρή σιλικόνη(προσθετική, σκληραίνει φυσικά, μέσα στο σώμα) .

Και ο Victor Conte-mr. BALCO- είχε αναφερθεί παλαιότερα(ο άνθρωπος είναι απίστευτα γνώστης για το ανθρώπινο σώμα και τη διατροφή, είναι απολαυστικές οι όποιες πληροφορίες-συνεντεύξεις έδωσε κατά καιρούς, ακόμα και για κάτι το τόσο "απλό" όσο οι βιταμίνες, πότε και με ποιές τροφές, σε ενέσιμη μορφή, κ.λ.π. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε λάθος,  :-)  pmma ήθελα να πω. Προσθετική.

Τα λάδια (seo) φουσκώνουν τους μυς και το pmma είναι σαν υγρή σιλικόνη(προσθετική, σκληραίνει φυσικά, μέσα στο σώμα) .

Και ο Victor Conte-mr. BALCO- είχε αναφερθεί παλαιότερα(ο άνθρωπος είναι απίστευτα γνώστης για το ανθρώπινο σώμα και τη διατροφή, είναι απολαυστικές οι όποιες πληροφορίες-συνεντεύξεις έδωσε κατά καιρούς, ακόμα και για κάτι το τόσο "απλό" όσο οι βιταμίνες, πότε και με ποιές τροφές, σε ενέσιμη μορφή, κ.λ.π. )

Μα το synthol αποτελειται απο σησαμελαιο και σιλικονη.Κανει απο μονο του οτι δουλεια χρειαζεται.παρολα αυτα στο bb δεν χρησιμοποιειται τοσο πολυ αφου θολωνει τους μυς.Για αυτο και βαζουν μονο σε περιεργα σημεια που "χανουν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα μπερδεύεις, άλλο λάδι και άλλο προσθετική σαν αυτή που κάνουν οι bimbo γκόμενες. Επίσης, θέλει πολλή προσοχή ώστε να γίνει καλή δουλειά με τα λάδια.

 

Στους διεθνείς διαγωνισμούς χρησιμοποιέται πολύ το λάδι. Δηλαδή είναι λίγο για εσένα να φουσκώνεις μυς(δελτοειδής, τρικέφαλους, κ.λ.π. ) που δεν θα μεγαλώσουν ποτέ τόσο ώστε να είναι σε τέλεια αναλογία με τις μεγάλες μυϊκές ομάδες;


Ότι και να κάνουν, την γνώμη μου εκφράζω, το σημερινό bb είναι ένα τσίρκο, έχει ξεπεράσει προ πολλού το αποδεκτά "αρμονικό" και "αισθητικό" για την πλειοψηφία του κόσμου. Να μου πεις στο 60-70 ήταν περισσότερο αποδεκτό; Μάλλον όχι, γιατί και τότε τεράστιοι φάνταζαν για τον μέσο άνθρωπο και μόνο με τα φάρμακα, χωρίς λάδια και προσθετικές. Όμως, δεν ήταν τα σημερινά χάλια, χίλιες φορές σώματα τύπου arnie και λοιπών, παρά των σημερινών.

 

Υπάρχει μια διαρκής απαξίωση του bb, χρόνο με το χρόνο, εδώ και αρκετά χρόνια τώρα(για να μην μιλήσουμε για το τι κάνουν πολλοί για να βγάλουν τα χρήματα που απαιτούνται για μάσα-φάρμακα) . Κατά τη γνώμη μου, μέχρι και τον Haney και έπειτα τον Dorian, ήταν το μέγιστο που έφτασε. Τώρα απλά δεν ξέρεις τι έχει κάνει ο άλλος για να δείχνει όπως δείχνει(μπήκε και η ινσουλίνη στη μέση και η λήψη αυξητικής στο Θεό, συν λάδια -ξίδια) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα μπερδεύεις, άλλο λάδι και άλλο προσθετική σαν αυτή που κάνουν οι bimbo γκόμενες. Επίσης, θέλει πολλή προσοχή ώστε να γίνει καλή δουλειά με τα λάδια.

 

Στους διεθνείς διαγωνισμούς χρησιμοποιέται πολύ το λάδι. Δηλαδή είναι λίγο για εσένα να φουσκώνεις μυς(δελτοειδής, τρικέφαλους, κ.λ.π. ) που δεν θα μεγαλώσουν ποτέ τόσο ώστε να είναι σε τέλεια αναλογία με τις μεγάλες μυϊκές ομάδες;

Δεν τα μπερδευω. Σου λεω απλα τι περιεχει το synthol. Ξαναλεω χρησιμοποιειται το λαδι μονο σε σημεια περιεργα που χανουν...Τραπεζοειδης ναι. Το να πρεσαρεις λαδι στα τρικεφαλα ειδικα,καλυτερα να μην κατεβεις ποτε....Οσο μπορουν θελουν να το αποφευγουν για τους λογους που ανεφερα...Κρυβει τις κοντρες και την αγριαδα απο τους μυς , κατι που παλευαν χρονια για να αποκτησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το βλέπει κανείς, σεβαστή η άποψή σου.

 

Εγώ πάντως γελάω πλέον με τους σημερινούς τύπους. Και ΟΧΙ, δεν είμαι κατά των φαρμάκων, στον πρωταθλητισμό όμως, για τον απλούστατο λόγο ότι οι πάντες παίρνουν, λίγο ή πολύ, και όσοι λένε το αντίθετο είναι ψεύτες(τα υπόλοιπα είναι για το μέσο κοσμάκη που ζει στον κόσμο του να θαυμάζει τα ρεκόρ και τα όρια να καταρρίπτονται... "φυσικά") και με την απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις καλές πιθανότητες να κατακτήσεις κάτι και να έχεις κάποιο κέρδος και καταξίωση από αυτό(το οποίο βέβαια, θα πληρώσεις στο πέρασμα του χρόνου, μην κοροϊδευόμαστε, από την κατάχρηση και τους τραυματισμούς) .

 

Υ.Γ.: με το συμπάθειο κιόλας, αλλά δεν ξέρω αν έγινα απόλυτα κατανοητός. Με την έννοια πρωταθλητισμός, δεν συμπεριλαμβάνω το bb, γιατί δεν είναι άθλημα, αλλά αγώνες αισθητικής, καλλιστεία. Η γυμναστική που απαιτείται είναι απλώς το μέσο για να έχεις καλύτερο σώμα, αλλά ΔΕΝ συναγωνίζεσαι ούτε και παλεύεις με κανέναν ούτε και κάνεις ντρίπλα για να βάλεις γκολ, όπως στα αθλήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το βλέπει κανείς, σεβαστή η άποψή σου.

 

Εγώ πάντως γελάω πλέον με τους σημερινούς τύπους. Και ΟΧΙ, δεν είμαι κατά των φαρμάκων, στον πρωταθλητισμό όμως, για τον απλούστατο λόγο ότι οι πάντες παίρνουν, λίγο ή πολύ, και όσοι λένε το αντίθετο είναι ψεύτες(τα υπόλοιπα είναι για το μέσο κοσμάκη που ζει στον κόσμο του να θαυμάζει τα ρεκόρ και τα όρια να καταρρίπτονται... "φυσικά") και με την απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις καλές πιθανότητες να κατακτήσεις κάτι και να έχεις κάποιο κέρδος και καταξίωση από αυτό(το οποίο βέβαια, θα πληρώσεις στο πέρασμα του χρόνου, μην κοροϊδευόμαστε, από την κατάχρηση και τους τραυματισμούς) .

 

Υ.Γ.: με το συμπάθειο κιόλας, αλλά δεν ξέρω αν έγινα απόλυτα κατανοητός. Με την έννοια πρωταθλητισμός, δεν συμπεριλαμβάνω το bb, γιατί δεν είναι άθλημα, αλλά αγώνες αισθητικής, καλλιστεία. Η γυμναστική που απαιτείται είναι απλώς το μέσο για να έχεις καλύτερο σώμα, αλλά ΔΕΝ συναγωνίζεσαι ούτε και παλεύεις με κανέναν ούτε και κάνεις ντρίπλα για να βάλεις γκολ, όπως στα αθλήματα.

Προφανως και δεν εγινες κατανοητος αφου ολοι ξερουμε τι σημαινει ο ορος αθλημα αλλα οχι ο ορος αθλημα στο μυαλο του "kogba" 

 

"άθλημα =σωματική δραστηριότητα που υπόκειται σε ορισμένους κανόνες και έχει ως στόχο την άσκηση του σώματος και την επίτευξη καλύτερων επιδόσεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ομοσπονδία (IFBB) έχει αναγνωρίσει ότι το πραμα έχει ξεφύγει στο olympia, ακόμα και στην Fitness κατηγορία. Για αυτό το λόγο από του χρόνου ξεκινάει το classic physique division το οποίο έχει όριο σε σωματικό βάρος ανά ύψος (και κατηγοριες ανα υψος). Τα όρια ειναι στυλ Arnold

 

http://npcnewsonline.com/npc-announces-new-mens-division-classic-physique/218682/

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν λεω αλλα αυτο για την απαξιωση που ακριβως το ειδατε?Τα επαθλα εχουν ανεβει η δημοτικοτητα εχει εκτοξευτει.Το αισθητικο κομματι ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι  εχει χασει καθε νοημα πλεον !

 

 

 

σκατα γίναμε πέρυσι ήμουν καλύτερος , μας γάμησε η μπουγάτσα :-)

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρυβε κρυβε στην επομενη μαζωξη δεν γλυτωνει κανεις ολους θα σας ανεβασω.Ο αγαπημενος μου εμενα απο συνχρονους ειναι ο κεβιν λεβρον ανετα.Αδικημενος φουλ επεσε πανω στο κολεμαν και δεν πηρε τιποτα.Μια μηχανη παραγωγης μυων οπως τον λεγανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να τα δείτε και live. Ο maus γενετικά έχει πολύ τούμπανα χέρια, πρέπει να έχει σταματήσει να ασχολείται με ότι ρουχο έχει μανίκια εδώ και χρόνια. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την απαξίωση που λέτε.

 

Στα πλαίσια της προετοιμασίας για το Speaking ρωτάω έναν πιτσιρικά (14-15) τι κάνει στον ελεύθερο του χρόνο. Γυμναστική μου λέει. Τι ακριβώς; τον ρωτάω. Στίβο;

Όχι, έχω βάρη στο σπίτι και γυμνάζομαι με αυτά.

Α, bodybuilding δηλαδή.

ΟΧΙ! με κάτι μάτια γουρλωμένα λες και τον πρόσβαλα.

 

Παράλληλα, άμα πω εγώ σε κανέναν ότι κάνω bb, γελάνε. Άμα πω ότι τρέχω και κάνω μερικές κάμψεις, τους φαίνεται ΟΚ.

 

Είναι πολύ παρεξηγημένο το bb ακριβώς γιατί ο κόσμος το έχει ταυτίσει με φαρμάκι και άλλες μλκς.

 

Υ.Γ. Άλεξ, φτιάξε το λινκ σου, με πάει σε ένα gif από το Love & Marriage.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι πολύ παρεξηγημένο το bb ακριβώς γιατί ο κόσμος το έχει ταυτίσει με φαρμάκι και άλλες μλκς.

Μα δεν έχει και άδικο όταν βλέπει τέτοια πράγματα σαν αυτό

http://youtu.be/FRJ6On5wXh0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...