Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Super,να τον χαίρεσε το αδέλφι Maus!!

Ωραία και εύκολα ανοίγματα! Πρέπει να έχει παραμείνει καθαρός (από τραυματισμούς)

Λίγα κιλάκια παραπάνω μόνο μειονέκτημα δεν θεωρείται στο full contact. Σε αντίθεση με τα κινηματογραφικά πρότυπα αν δεν έχεις έστω και λίγο μαξιλάρι να απορροφά τα χτυπήματα όλο με θλάσεις και ραγίσματα στα πλευρά είσαι   

θενξ φιλε

ναι , εκτος απο κατι βαρβάτες τενοντίτιδες στα χερια και στους ώμους τίποτε σοβαρό , ουτε σε ισχία ούτε σε μέση  ούτε πουθενά , ευτυχώς ! όσο για ανοίγματα , κομανετσι αχχαχαχααχ

 

   

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Eντάξει, όλα αυτά σίγουρα δεν θα τα κάνω :P Απλώς αναρωτιέμαι αν με έναν συνδυασμό γιόγκα, πιλάτες και τρέξιμο/αερόβια μπορώ να βελτιώσω εμφανώς το σώμα μου, χωρίς να χρειάζεται να κάνω όργανα και αν τελικά το πρώτο είναι το πιο κατάλληλο πρόγραμμα για τους στόχους μου. Διατροφικά τα τελευταία 2-3 χρόνια το πάω καλά, με αρκετή ποσότητα πρωτεΐνης σε κάθε γεύμα ,κινούμαι σε ένα ισορροπημένο θερμιδικό πλαίσιο και έχω καταργήσει τελείως επεξεργασμένους υδατάνθρακες, τηγανητά και ζάχαρη. 

 

Aπο την στιγμη που τρεφεσαι σωστα, οτι κανεις καλο ειναι. Μαθε να ακους και να νιωθεις το σωμα σου, αυτο θα σε οδηγησει στο τι να κανεις και τι να μην κανεις. 

 

Βασικο με την γιογκα ειναι ακριβως να μαθεις ποιο ειδος γιογκα κανεις (υπαρχουν απειρα) καθως και ποιος ειναι ο διδασκων. Τελευταια στην Ελλαδα εχει γινει πολυ της μοδας η γιογκα με αποτελεσμα να διδασκει ο οποιοσδηποτε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να παρω τα roshe one nike για καθε μεραα αλλα και καμια φορα γυμναστηριο

Σε γκρι η μαυρο να τα παρω?

 

Mονο εγω θεωρω την Nike γτπ? Οτι εχω παρει Nike, εχει βγει πολυ κατω του μετριου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να παρω τα roshe one nike για καθε μεραα αλλα και καμια φορα γυμναστηριο

Σε γκρι η μαυρο να τα παρω?

Το μαύρο θα μπορείς να το συνδυάσεις με περισσότερες επιλογές. Αλλά και το γκρι ωραίο είναι. Τα βρήκα πριν λίγες μέρες στα 60 ευρώ και ψήνομαι να τα πάρω για να τα φοράω με τζινάκι για κάθε μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο θα μπορείς να το συνδυάσεις με περισσότερες επιλογές. Αλλά και το γκρι ωραίο είναι. Τα βρήκα πριν λίγες μέρες στα 60 ευρώ και ψήνομαι να τα πάρω για να τα φοράω με τζινάκι για κάθε μέρα.

Που το βρηκες 60 ,να παω να το παρω :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να παρω τα roshe one nike για καθε μεραα αλλα και καμια φορα γυμναστηριο

Σε γκρι η μαυρο να τα παρω?

Ειναι ασχημα  ετσι και αλλιως παρε   μαυρα ,το γκρι τους ειναι  ελεεινο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βρηκες 60 ,να παω να το παρω :-D :-D

Απ' αυτά τα καταστήματα στο facebook, το ψάχνω τώρα πάλι γιατί το είχα δει χθες λιγο πριν κοιμηθώ και ξέχασα να το αποθηκεύσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mονο εγω θεωρω την Nike γτπ? Οτι εχω παρει Nike, εχει βγει πολυ κατω του μετριου.

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη!

 

In other news παω για nimbus 17 σε περικαλι

 

Σωκρατη και τα δυο καλα ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτό το 6-7γρ ξηροί καρποί τι είναι; 2 αμύγδαλα ας πούμε; :)

 

Μόνη παρατήρηση, τα φρούτα θέλουν άδειο στομάχι για καλύτερη αφομοίωση. Βγάλτα από το πρωινό και τρώγε τα μόνα τους κάποια στιγμή το απόγευμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 6-7γρ ξηροί καρποί τι είναι; 2 αμύγδαλα ας πούμε; :)

 

Μόνη παρατήρηση, τα φρούτα θέλουν άδειο στομάχι για καλύτερη αφομοίωση. Βγάλτα από το πρωινό και τρώγε τα μόνα τους κάποια στιγμή το απόγευμα. 

εγώ θα έβαζα ποιοτικότερο υδατάνθρακα αντί για τα φρούτα σε κάθε γεύμα ... θα κρατούσα τα φρούτα σε ένα γεύμα πριν τη προπόνηση για παράδειγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 6-7γρ ξηροί καρποί τι είναι; 2 αμύγδαλα ας πούμε; :)

 

Μόνη παρατήρηση, τα φρούτα θέλουν άδειο στομάχι για καλύτερη αφομοίωση. Βγάλτα από το πρωινό και τρώγε τα μόνα τους κάποια στιγμή το απόγευμα.

Χαχα! Είναι από τα πιο επιφοβα τρόφιμα στο να ξεφύγεις οι ξηροί καρποί :P Ειδικά το ταχίνι, μπορώ να κατεβάσω κουταλιές!

 

Τα φρούτα δεν ειναι πιο καλο να τα τρωμε μαζι με πρωτεΐνη για να μην ανεβαίνει πολύ ο γλυκαιμικος δείκτης; Δεν έχω μελετήσει πολύ την σημασία των ωραρίων όσον αφορά τα μακροθρεπτικα, τρώω ακόμα και πριν κοιμηθώ ας πούμε υδατάνθρακα, και αρκετό μάλιστα, χωρίς να παρατηρώ ανεπιθύμητα αποτελέσματα.

 

Αν και αυτό υπολογίζω να το πάω ανάλογα με το τι θα ζητάει το σώμα μου, από την στιγμή που θα κάνω περισσότερη γυμναστική και πιο έντονη, να ανέβω και παραπάνω απο 1900 θερμίδες την μερα;

εγώ θα έβαζα ποιοτικότερο υδατάνθρακα αντί για τα φρούτα σε κάθε γεύμα ... θα κρατούσα τα φρούτα σε ένα γεύμα πριν τη προπόνηση για παράδειγμα.

Φρουτακια εχω το πρωί κυρίως και αυτο περισσότερο λόγω των βιταμινών τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...