Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχα! Είναι από τα πιο επιφοβα τρόφιμα στο να ξεφύγεις οι ξηροί καρποί :P Ειδικά το ταχίνι, μπορώ να κατεβάσω κουταλιές!

 

Τα φρούτα δεν ειναι πιο καλο να τα τρωμε μαζι με πρωτεΐνη για να μην ανεβαίνει πολύ ο γλυκαιμικος δείκτης; Δεν έχω μελετήσει πολύ την σημασία των ωραρίων όσον αφορά τα μακροθρεπτικα, τρώω ακόμα και πριν κοιμηθώ ας πούμε υδατάνθρακα, και αρκετό μάλιστα, χωρίς να παρατηρώ ανεπιθύμητα αποτελέσματα.

 

Αν και αυτό υπολογίζω να το πάω ανάλογα με το τι θα ζητάει το σώμα μου, από την στιγμή που θα κάνω περισσότερη γυμναστική και πιο έντονη, να ανέβω και παραπάνω απο 1900 θερμίδες την μερα;    NAI 

 

Φρουτακια εχω το πρωί κυρίως και αυτο περισσότερο λόγω των βιταμινών τους. με ένα πράσινο μήλο των 170γρμ είσαι καλυμμένη (ή με μια μπανάνα) :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Aπο την στιγμη που τρεφεσαι σωστα, οτι κανεις καλο ειναι. Μαθε να ακους και να νιωθεις το σωμα σου, αυτο θα σε οδηγησει στο τι να κανεις και τι να μην κανεις.

 

Βασικο με την γιογκα ειναι ακριβως να μαθεις ποιο ειδος γιογκα κανεις (υπαρχουν απειρα) καθως και ποιος ειναι ο διδασκων. Τελευταια στην Ελλαδα εχει γινει πολυ της μοδας η γιογκα με αποτελεσμα να διδασκει ο οποιοσδηποτε.

Ίσως γι'αυτό μου έκανε τόσο καλή εντύπωση η γιογκα από το πρώτο μάθημα, απόλαυσα ολη την διαδικασια και την σύνδεση με το σώμα που προσφέρει. Άλλα ναι, σκεφτόμουν αυτό που είπες, το τμημα που παρακολούθησα ειναι ομαδικό, γυμναστηρίου. Ο δάσκαλος πολύ καλός μεν αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ανεβαίνει το επίπεδο με τον καιρό η θα ειναι το ιδιο συμβατικό πρόγραμμα κάθε φορά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1+ ώρα πριν την προπόνηση.

Οχι πολυ ώριμη μπανάνα ανοιγμένη στην μέση από άκρη σε άκρη. Αλείφουμε με φυστικοβούτηρο κάθε κομμάτι. Λίγο μέλι από πάνω.

Κατά την προπόνηση,ιδιαίτερα άμα έχουμε αερόβιο.

Νερό , λίγο μέλι,χυμό από λεμόνι,ελαχιστότατη κανέλα σε ένα σέικερ. Πίνουμε που και που καμιά γουλιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαχα! Είναι από τα πιο επιφοβα τρόφιμα στο να ξεφύγεις οι ξηροί καρποί :P Ειδικά το ταχίνι, μπορώ να κατεβάσω κουταλιές!

 

Τα φρούτα δεν ειναι πιο καλο να τα τρωμε μαζι με πρωτεΐνη για να μην ανεβαίνει πολύ ο γλυκαιμικος δείκτης; Δεν έχω μελετήσει πολύ την σημασία των ωραρίων όσον αφορά τα μακροθρεπτικα, τρώω ακόμα και πριν κοιμηθώ ας πούμε υδατάνθρακα, και αρκετό μάλιστα, χωρίς να παρατηρώ ανεπιθύμητα αποτελέσματα.

 

Αν και αυτό υπολογίζω να το πάω ανάλογα με το τι θα ζητάει το σώμα μου, από την στιγμή που θα κάνω περισσότερη γυμναστική και πιο έντονη, να ανέβω και παραπάνω απο 1900 θερμίδες την μερα; NAI

 

Φρουτακια εχω το πρωί κυρίως και αυτο περισσότερο λόγω των βιταμινών τους. με ένα πράσινο μήλο των 170γρμ είσαι καλυμμένη (ή με μια μπανάνα) :D

Μέχρι τόσο το πάω Δήμητρα!:) Δεν ειμαι και τρελή φαν των φρούτων άλλωστε, κυρίως αποζητω τροφές συμπαγείς που θα με χορτάσουν και αν με πιασει λιγουρα, αυτή σχεδόν πάντα θα είναι για λίπος(εκει το ταχίνι δινει και παίρνει) και κακάο.

 

Επειδή ακομα μια φοβία υπάρχει με το ποσο μπορώ να εμπιστευτώ την πεινα μου παρόλα αυτά, υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να υπολογίσω ποσο παραπάνω εχω περιθώριο να τρώω τις μερες της γυμναστικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στη Nike για αθλητικό σουτιεν αλλά δν είχαν το κράτημα π ήθελα. οι κοπελιές τους νήματος από απ προτιμάτε γ τ κορίτσια σας?μέχρι τωρα την εβγαζα με κάνα triumph αντε με κάνα απλο αθλητικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στη Nike για αθλητικό σουτιεν αλλά δν είχαν το κράτημα π ήθελα. οι κοπελιές τους νήματος από απ προτιμάτε γ τ κορίτσια σας?μέχρι τωρα την εβγαζα με κάνα triumph αντε με κάνα απλο αθλητικό...

sportsdirect.com τα αθλητικά μου ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φρούτα τα τρώμε για τις βιταμίνες τους κυρίως. Αυτές για να αφομοιωθούν πρέπει το στομάχι να μην έχει φαί ώστε να πάνε κατευθείαν στο έντερο και να γίνει εκεί η διάσπασή τους. Γι αυτό λέμε να υπάρχουν 2 ώρες κενό πριν και μετά τη βρώση τους. άμα τα τρως με άλλη τροφή Λίλιθ χάνεις μεγάλο μέρος των βιταμινών που σου προσφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1+ ώρα πριν την προπόνηση.

Οχι πολυ ώριμη μπανάνα ανοιγμένη στην μέση από άκρη σε άκρη. Αλείφουμε με φυστικοβούτηρο κάθε κομμάτι. Λίγο μέλι από πάνω.

Κατά την προπόνηση,ιδιαίτερα άμα έχουμε αερόβιο.

Νερό , λίγο μέλι,χυμό από λεμόνι,ελαχιστότατη κανέλα σε ένα σέικερ. Πίνουμε που και που καμιά γουλιά

 

το λεμόνι και η κανέλα έχουν κάποια πρατική χρησιμότητα ή είναι για τη γεύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεμόνι και η κανέλα έχουν κάποια πρατική χρησιμότητα ή είναι για τη γεύση;

Διάφορες οι χρήσεις τους σύμφωνα με το Google με κυριότερη την βοήθεια στην καύση λίπους. Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα λίπους .

Απλά το χρησιμοποιεί η κόρη μου ( το έμαθε από την σχολή), το ετοιμάζει ,το βάζει στο ψυγείο και όταν είναι να πάει γυμναστήριο προσθέτει το λεμόνι.

( το είχε αναφέρει και ο Maus χωρίς την κανέλα)

Μια μέρα της το σούφρωσα και το δοκίμασα όταν πήγαινα cross training και τα έφτηνα.

Έχει σε εμένα το ίδιο effect με τα lucozade,powerade χωρίς τα παλιοχημικά τους και την ζάχαρη.

Αγνό είναι,είπα να το αναφέρω και αν το δοκιμάσει κανένας ας μας πει να δω και εγώ αν η επίδραση του είναι placebo η όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χααχαχα οχι ρε συ απλα ηταν ασχημούλης στα νιάτα του στραβομούτσουνος , μεγαλώνοντας ίσιωσε η φάτσα του,  ομορφυνε ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα κολυβα τι γνώμη έχετε?  :devil:

Εννοω το βρασμένο σταρι με ξυρούς καρπούς μεσα πρπει να ειναι μπόμπα για πριν την προπόνηση (η οχι?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...