Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Η ομαδα εκανε πολυ καλα που δεν τα πηγε καλα στην Ευρωλιγκα τα χειροτερα της ευχομαι ,να  πεσει το αεροπλανο να εχουμε πολυνεκρο .

Για ανατομια μπορω να βοηθησω ειχα δωσει 2 φορες ιατρικη !

Και εμενα με επηρεαζει τι κανουν οι αλλοι αλλα μου βγαινει ανταγωνιστικα .Δλδ δεν  δεχομαι να ειναι καποιος καλυτερος απο μενα (φυσικα και ειναι πολλοι )  ειμαι και τερμα εγωιστης , επομενως  τα δινω ολα και συνηθως τους ξεπερνω .

Τωρα το gym  ειναι καθρεπτης αν τα κανεις ολα σωστα και απερισπαστα για το αναγκαιο χρονικο διαστημα που εχει να κανει με το επιπεδο που ειναι ο καθενας, δεν γινεται να μην δεις σημαντικα αποτελεσματα απλα δεν γινεται .

 

Κι εγώ έτσι είμαι αλλά δυστυχώς δεν έχω τον ανταγωνισμό που προσδοκούσα. Όταν ο άλλος κάνει στήθος επικλινή με 5κιλα, εγώ με τα 15αρια μοιάζω με Χουλκ.

 

Όσο για τον άλλο που υποτιμά το upper-lower, δε βλέπω γιατί. Αν δεν έχει χρόνο επειδή είναι κουρασμένος, με 2 ασκήσεις των 2*8 σετ μια χαρά βγαίνει. Επιπλέον, μπορεί στη μέρα ποδιών να βάλει και δικέφαλο-τρικέφαλο ώστε να μην πέσουν όλα μαζί στο άνω σώμα.

 

Τι γκρίνια τελευταία; Ρε μην αφήνετε να σας επηρεάσει αυτή η μούχλα που έχει κάτσει εδώ και λίγα χρόνια στη χώρα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full body και εισαι μια χαρα. Αν ποδια δεν μπορεις να τα βγαλεις περα κανε μηχανηματα..

 

Εγω κανω upper lower.

 

Δεν αξιζει αν δεν εισαι bodybuilder, να κανεις μια μυικη ομαδα την φορα, σκεψου οτι μετα απο μια εβδομαδα θα την ξαναγυμνασεις, μεγαλο διαστημα, μονο τα ποδια θεωρω θελουν 48ωρες ξεκουραση, οι αλλες οσο τις γυμναζεις, με βαση την ξεκουραση παντα, δεν εχεις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chest-tricep

back-shoulder-bicep

repeat.

 

Αναλόγως σε τι θες να τα δώσεις όλα, εκεί αφιερώνεις και το intensity. Ένα διάστημα που ήθελα παραπάνω χέρια δεν τερμάτιζα στήθος ούτε πλάτη και ώμους.

 

Μιας και το παλικάρι ανέφερε τον όρο intensity μπορεί κανείς να μ εξηγήσει τις κυρίες διάφορες ανάμεσα σε volume και πότε κάνουμε το ένα και πότε το άλλο

Intensity άμα δεν κάνω λάθος είναι όταν σηκώνουμε το 90% των κιλών που μπορουμε

Κάτι σαν την ένταση της προπόνησης ενώ στο volume σηκώνουμε το 80%...δεν κατάλαβα καλά τι παίζει και πότε κάνουμε volume και πότε intensity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοδα για πολυ κοσμο,πανε μονο γιατι εχουν την ψευδαίσθηση οτι θα κανουν γρηγορα σωμα αξιζει μονο οταν εισαι σε ενα καλο επιπεδο. Κυριως σωστη τεχνικη και προπονητη με @@δια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι ή άποψη σας για το κροσφιτ?

Εχω γνωστους που κανουν κροσφιτ σωστα και ειναι αρκετα δυσκολο.Αλλα ειναι και οι αλλοι που χαλανε το ονομα και διαγωνιζονται για τα gym fails του μηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βρήκα στο bazaar Θεσσαλονίκης,στην Ολύμπου. Το κοτατζ 200 γραμμ. 1,5 ευρώ περίπου και το κουαρκ 500 γραμμ. 2,2 ευρώ. Πρώτη φορά βλέπω γαλακτοκομικά με τόσο χαμηλά λιπαρά, το κοτατζ μάλιστα έχει 13,5 γραμμ. πρωτεΐνη και το κουαρκ 8,5. Μου φανηκαν συμφέρουσες οι τιμες τους και από γεύση αξιοπρεπή. Δεν ξέρω αν υπάρχουν σε bazaar και άλλων πόλεων.

post-117701-0-81598600-1454710750_thumb.jpg

post-117701-0-48355600-1454710780_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά διαβασα διαγορα και έχω μπερδευτει θέλω μια απάντηση στο εξης: γινεται να χάνεις κιλά λίπους και να βάζεις μυς την ίδια περίοδο??? Εχω μπερδευτεί και κατλήγω πως όχι. Βλέπω ότι το να βάλεις μυς απαιτεί θερμιδικό πλεόνασμα και το να κάψεις λίπος θερμιδικό ελλειμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται λεγεται ανασύσταση σωματος. Εγω το εκανα μεχρι ενα σημειο, καθως και σορτς αρχάριους οι οποιες αλλαγες ειναι πιο εύκολες τον πρωτο καιρο.

 

Μπακαλιστικα μιλώντας αν τρως καθαρα και γυμνάζεσαι το λιπος θα υποχωρεί δίνοντας τη θεση του σε μυς.

 

Λεω οτι εγω το εκανα γιατι μετα το πρωτο χρονο, στα ιδια κιλα η εικονα μου ηταν διαφορετική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι ή άποψη σας για το κροσφιτ?

Αυξημένη ισορροπία,ευκινησία,ταχύτητα,ευελιξία,δύναμη και αντοχή όλα σε ένα με ένα κυκλικό πρόγραμμα εκγύμνασης.

Ωραίο σαν ιδέα.

Τώρα πως κατάληξε να είναι η γυμναστική με τους περισσότερους τραυματισμούς και την ανεξέλεγκτη χρήση αναβολικών ερασιτεχνικά..τι να πώ

Πριν ξεκινήσει κάποιος εκεί καλά θα ήταν να γνωρίσει πρώτα τον δάσκαλο-γυμναστή,να δεί τεχνική την ώρα του μαθήματος και να περάσει 2-3 φορές από τα αποδυτήρια να ακούσει συζητήσεις  

Ρε παιδιά διαβασα διαγορα και έχω μπερδευτει θέλω μια απάντηση στο εξης: γινεται να χάνεις κιλά λίπους και να βάζεις μυς την ίδια περίοδο??? Εχω μπερδευτεί και κατλήγω πως όχι. Βλέπω ότι το να βάλεις μυς απαιτεί θερμιδικό πλεόνασμα και το να κάψεις λίπος θερμιδικό ελλειμα.

να χάνεις κιλά λίπους και να βάζεις μυς την ίδια περίοδο  ναι. Να χάνεις κιλά γενικά και να βάζεις  μυς όχι. Βασικά μπορεί να φαίνεσαι πιο αδύνατος και να είσαι βαρύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...