Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο σήμερα μεχρι την τριτη. Ατυχια αλλα πρεπει να υπάρχει καποια ξεκουραση.

 

Σημερα τυπας στο γυμναστήριο, κανει οτι ναναι. Ελεγε οταν πηγαινες να παρεις τα 12κιλα αυτα θελω. Κλπ. Παει στον γυμναστή οταν τελειωσε, πινει πρωτεινη. Στα καπακια βγαζει εναν λουκουμα τινγκα στην ζαχαρη και τον τρωει. Με κοιτουσε ο γυμναστης κι γελουσε.

 

Οταν εφυγε, μιλησα με τον γυμναστη, εκτος απο τον λουκουμα τρωει και λουκουμακια αν καταλαβες. Λεω πες το ετσι

Επεξ/σία από Liverpool89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικαίωση του Γιάννη και της TABATA

 

Just 1 minute of intense exercise rivals the benefits of a 45-minute workout

 

Gibala and his team recruited 27 men who don’t typically exercise, and assigned them three weekly sessions of either intense or moderate training for 12 weeks, or to a control group that did not exercise at all.

 

The 'intense' exercise group were shown how to perform sprint interval training (SIT), which involves a 2-minute warm-up on the bike, then three 20-second cycle sprints, followed by a 3-minute cool-down session and 2 minutes of easy cycling.

 

The 'moderate' training group had to get on a bike and ride continuously at a moderate pace for 45 minutes three times a week.

The scientists examined key health indicators in all groups over the course of the experiment, including cardiorespiratory fitness and insulin sensitivity, which determines how well the body is regulating blood sugar levels.

 

Interestingly, though the moderate group had done five times as much exercise as the SIT group over the 12-week period, the health benefits they experienced were "remarkably similar", the team reports.

 

Πηγή: http://www.sciencealert.com/just-1-minute-of-intense-exercise-rivals-the-benefits-of-a-45-minute-workout

 

Οπότε η δικαιολογία δεν έχω χρόνο, όπως καταλαβαίνετε πάει περίπατο. Με 10 λεπτά συνολικά την ημέρα και 1 λεπτό έντονης άσκησης μπορεί να έχει θεαματικά αποτελέσματα στην υγεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σήμερα μεχρι την τριτη. Ατυχια αλλα πρεπει να υπάρχει καποια ξεκουραση.

 

Σημερα τυπας στο γυμναστήριο, κανεις οτι ναναι. Ελεγε οταν πηγαινες να παρεις τα 12κιλα αυτα θελω. Κλπ. Παει στον γυμαστη οταν τελειωσε, πινει πρωτεινη. Στα καπακια βγαζει εναν λουκουμα τινγκα στην ζαχαρη και τον τρωει. Με κοιτουσε ο γυμναστης κι γελουσε.

 

Οταν εφυγε, μιλησα με τον γυμναστη, εκτος απο τον λουκουμα τρωει και λουκουμακια αν καταλαβες. Λεω πες το ετσι

Ευχαριστω και σε εμενα ετσι απο σημερα μεχρι και την Τριτη, απο Τεταρτη ανοιχτο ξανα.  Πολλες μερες μου φαινεται παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας δυο μερες κλεινει ολες κ ολες. Εχω σημερα προπονηση, αυριο οφφ. Φαι στα Λεγραινα και μετα βαλιτσες. Προπονηση απο τριτη-τεταρτη παλι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και σε εμενα ετσι απο σημερα μεχρι και την Τριτη, απο Τεταρτη ανοιχτο ξανα.  Πολλες μερες μου φαινεται παντως.

 

Τι ειναι αυτά ρε φίλε μια βδομάδα κλειστό δεν υπάρχει αυτό , ουσιαστικά του κόβεις την γυμναστική του άλλου

για τους αρχάριους θα το κάνουν δεν εξηγείται αλλιώς , μήπως βαρεθούνε να ξανά αρχίσουν μετά από μια βδομάδα και το κόψουν τελείως  .. !

---

τα σοβαρά γυμναστήρια που σέβονται τους πελάτες τους  κλείνουν μια αντε το πολύ δυο μερες !

τις άλλες μέρες αντε να ελαττώσουν λίγο τις ωρες λειτουργίας ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μαους δεν θα γινει και τριτος γι αυτο το θεμα. Οποιος θελει να χτυπηθεί, ας βρει ενα να παει σαν επισκεπτης.

 

Δευτερη μερα του πασχα κλειστα, τριτη πρωτομαγια κλειστα, πασχα κλειστά ανθρωποι ειναι και αυτοι, οικογενειες εχουν. δεν μπορω να καταλαβω πως μερικοι ειναι στα παπαρια τους και θα που να ο μακακας γυμναστης εκλεισε.

 

Σε μας κλεινει αυτες τις μερες γιατι ειναι θρησκεια, πατρις οικογένεια, αλλα τις μερες που χάνεις τις συμπληρωνει. Δεν στις τρωει ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιβε δεν είπα θα γίνει τρίτος είπα τα σοβαρά γυμναστήρια πληρώνουν ενα μεροκάματο και λειτουργούν το γυμναστήριο έστω κάποιες ώρες δεν κατεβάζουν ρολά για μια βδομάδα  αν δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό που λέω δεν φταίω ..

--

Αυτά που συμπλήρωσες του στιλ όποιος θέλει ας πάει σε άλλο σαν επισκέπτης να σκάσει τα 10ρικα σαν τον μαλάκα η άνθρωποι ειναι και αυτοί να κάνουν γιορτές με τις οικογένειες τους  κτλ ειναι το λιγότερο άκυρα φίλε ..

Φαντάζεσαι να μου ερχόταν ένας να μου πει ''γιατι ρε φιλε κλείνεις μια βδομάδα , εγω που θα γυμναστώ τώρα ?'

και να του απαντούσα 'έλα μωρέ αν θες να χτυπηθείς πήγαινε σε άλλο σαν επισκέπτης, εγώ να μην κάνω πασχα δηλαδή?

για γέλια και για κλάματα μαζί θα ήμουν ..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το βλεπεις αλλιως το βλεπω αλλιως. Δεν θα γινει κατι αν διαφωνησουμε. Ουτε θα ανοιξουν αυτα που ναι κλειστα, ουτε θα κλεισουν οποια ειναι ανοιχτα

Με την ιδια λογικη δεν επρεπε να κλεινει τιποτα, ουτε σουπερ μαρκετ, ουτε κρεοπωλεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γω πάντως ούτε Κυριακή του Πάσχα δε θα κάτσω. Ενα ΤΑΒΑΤΑ έτσι για να χωνευτεί καλυτερα το κρέας θα το χτυπήσω. :)

 

Αποφάσισα να ακολουθήσω το σπλιτ του Μαους. Στήθος ώμοι, πλάτη χέρια, πόδια. Αλλα χωρίς κενό ανάμεσα ωστε να κάνω κάθε μυική ομάδα δις τη βδομάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...