Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ 1 λεπτό διάλειμμα κάνω πολυ είναι; σκέφτομαι πως αν κάνω λιγότερο δε θα μπορώ να τα βγάζω και θα πρέπει να μειώνω το βάρος είναι καλύτερα έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

όχι καλά κάνεις κ εγώ στα squat για παράδειγμα κάνω 10-20 sec διάλειμα αλλα εγώ προπονούμαι διαφορετικά απο εσάς
φυσικά δεν μειώνω το βάρος , πρέπει να έχεις συνηθήσει να προπονήσε έτσι αλλιώς θα χρειαστεί κ να μειώσεις το βάρος και θα σου χαλάσει κ όλη η προπόνηση αφου το πιθανότερο θα σου έρθει να ξεράσεις ή τουλάχιστον ζαλάδα. Σε όσους το δοκίμασα π κάναμε μαζί προπόνηση αυτό έπαθαν , ακόμα κ ένας φίλος π πίστευα πως δεν θα έχει πρόβλημα.

όλα είναι θέμα συνήθειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μωρε και το φαγητο μια ιδεα ειναι  και να μην τρως δεν τρεχει τιποτα .Εγω χτες ειχα βγει με παρεα σε μπαρ  με finger food   ολοι επιναν /τσιμπαγαν εγω κοιταγα .

Μια χαρα ζωαρα  5 μηνες εμειναν ακομα, σιγα θα ξαναφαω .

 

Ιn other news cafe asap ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλκς, πετάω αύριο για Αθήνα, συνειδοτοποίησα ότι θα κάνω να καβαλήσω ποδήλατο 2 εβδομάδες και με 'χει πιάσει κατάθλιψη... Ούτε ένα "σεντόνι" της προκοπής δεν μπορώ να γράψω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα προπόνηση kick boxing χτες μετά από ποσά χρόνια (3..?)

 

Εγώ αυτόν τον καιρό κάνω σάκο σχεδόν καθημερινά, είχε έρθει πρν κάτι μερες ενας φίλος που παλιά ήταν πολύ καλός αλλά είχε να κάνει πολλά χρόνια  kick  και  ήταν όλο   ''αχχ το χέρι μου , αχ το πόδι μου'' στο 5λεπτο τα έφτυσε πολύ ζόρι αν τα αφήσεις !

Επεξ/σία από Mau-Maus
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία ποιος είσαι και τι αντοχή έχεις μετά 2 λεπτά στο 100% στο σάκο είσαι νεκρος. Ή διάφορα είναι στο τι θα καταφέρει να βγάλει ο καθένας στο 100%.

 

Εγώ την εβγαλα την προπόνηση και ήταν αρκετά σκληρή (συνδυασμός kick με πολύ γυμναστική με κυκλικές κτλ χωρίς διαλλειματα)

 

Θα ήθελα να κάνω όμως κάθε εβδομάδα.. Σε κάνα δυο μήνες θα την εβγαζα ποιο άνετα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας δοκιμάσει πολλούς διαφορετικούς τρόπους εκγύμνασης με ΤΑΒΑΤΑ, θεωρούσα ότι το στατικό ποδήλατο (όπου άλλωστε στήθηκε η συγκεκριμένη μέθοδος) ήταν η καλύτερη. Ίσως και να ειναι. Αλλα η δυσκολότερη ειναι τα σπριντ. Μετά την τεταρτη επανάληψη νόμιζα πως θα πεθάνω -υπόψην κάνω ΤΑΒΑΤΑ με ποδήλατο κάθε μετά έτσι, δεν είμαι κανας άβγαλτος.

 

Όποτε κερκυραιε, άμα θες να τα δεις ολα, ξέρεις τι να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μου λείπει δεν αντέχω πιά. Σε κάθε προπόνηση κάποτε ,εκτός από την κυκλική έβγαζα άνετα 2 τρίλεπτα kumite (sparring)

Πέρισυ που δοκίμασα στο kumite(κούραση,αδρεναλίνη,χτυπήματα στο διάφραγμα) , αποδυτήρια----> εμετός :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μαους. Ο σακος ειναι παρα πολυ ζορικος. Το vid που εβαλες ειναι τα ευκολα, το ζορι ειναι το freestyle, στο οποιο ο σακος κουνιεται (πολυ). Εκει πρεπει να κουνιεσαι και εσυ για να εχεις σωστη αποσταση, σε αλλη περιπτωση θα σε χτυπισει ο σακος.

 

Αυριο, εαν περασει ο πονος απο τους δικεφαλους, θα ανεβασω βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...