Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από χθες έως Δευτέρα κλειστό. Βουρ στην πρωινή αερόβια από αύριο μέχρι και τη Δευτέρα... 

βλέπω τα τσουρέκια και σπαράζω μέσα μου σκεπτόμενη της χριστουγεννιάτικες ακολασίες οργίων παρέα με την κ@υλονουτέλλα ... 

ας όψεται το κορμί για φέτος ... τι κορμί θα παραδώσω στον τίτλο?! 

σκέφτομαι να κάνω προς το κλείσιμο του πρώτου δεκαημέρου του Μαίου ένα ελεύθερο (ή πίτσα ή μπέργκερ) και μετά ξανά Ιούλιο (μάλλον παγωτό αν δεν μπορέσω να κρατηθώ από τη κατανάλωση ζάχαρης, ειδάλλως κλασικά μπεργκερ ή πίτα ή πίτσα) 

και μετά ξανά τέλη Αυγούστου, αρχές Σεπτεμβρίου (μπορεί να το συνδυάσω με τη μέρα της υποστήριξης της εργασίας μου, θα αναστηθούν τα χερουβείμ και τα σεραφείμ)

 

καλές εορτές φίλτατοι, φάτε και για μας 

Ξέχασες να προγραμματίσεις το γεύμα σου σε ένα χρόνο από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ξέχασες να προγραμματίσεις το γεύμα σου σε ένα χρόνο από τώρα.

ε ναι πρέπει να ξέρω πότε θα κάνω το ελεύθερο, μπαίνουν σε καραντίνα για το επόμενο 6μηνο .. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κώστα, στο στήθος γυμνάζονται οι ώμοι όποτε λογικό μετά να πέφτεις σε απόδοση. Αφού είχαν μείνει πίσω οι ώμοι, ας ξεκινούσες με αυτούς και στήθος μετά.

 

Τότε δεν είναι που δε θα βγαίνει τίποτα; αφού το στήθος χρησιμοποιεί και ώμους αν οι ώμοι είναι dead τι να βγάλεις μετά. Για αυτό δε λένε καλύτερα ό,τι και να κάνεις πρώτα τις μεγάλες μυικές ομάδες και μετά τα μικρά που θα ναι μόνα τους;

 

Εγώ αυτό που κάνω για την ώρα και βλέπω πως δουλεύει αρκετά καλά είναι το στήθος-τρικέφαλοι, πλάτη-δικέφαλοι, πόδια-ώμοι.

 

Γιατί πολλές ασκήσεις στήθους χρησιμοποιούν και τρικέφαλους οπότε το κάνεις δυνατά και μετά κάνεις και τρικέφαλους dedicated και τους αποτελειώνεις όσο πάνε. Η ίδια λογική και πλάτη με δικέφαλα. Ώμους και πόδια όσο το χω προσπαθήσει βλέπω ότι βγαίνει πάντως βέβαια δε κάνω πρέσσα και σκουώτ που θεωρούνται τα πιο δύσκολα αλλά πιάνω κανονικά τους μύες που πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή no pain no gain. Ειδικά σε περιπτώσεις όπως της Δήμητρας που τα gains είναι εξ ορισμού δύσκολα.

 

Στο "στρατόπεδο" του ποδηλάτου είπαμε, κατάθλιψη. Με βλέπω την πρώτη φορά που θα ανέβω ξανά μετά τις διακοπές να κλαίω, κυριολεκτικά και μεταφορικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή no pain no gain. Ειδικά σε περιπτώσεις όπως της Δήμητρας που τα gains είναι εξ ορισμού δύσκολα.

Ε ναι αλλο τα gains και η διατροφη και αλλο να κανεις να φας γλυκο ή κατι που λαχταρας 1 χρονο ξερω γω.

 

Πρεπει να προσεχουμε και το mental health.Νους υγιης..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από χθες έως Δευτέρα κλειστό. Βουρ στην πρωινή αερόβια από αύριο μέχρι και τη Δευτέρα... 

βλέπω τα τσουρέκια και σπαράζω μέσα μου σκεπτόμενη της χριστουγεννιάτικες ακολασίες οργίων παρέα με την κ@υλονουτέλλα ... 

ας όψεται το κορμί για φέτος ... τι κορμί θα παραδώσω στον τίτλο?! 

σκέφτομαι να κάνω προς το κλείσιμο του πρώτου δεκαημέρου του Μαίου ένα ελεύθερο (ή πίτσα ή μπέργκερ) και μετά ξανά Ιούλιο (μάλλον παγωτό αν δεν μπορέσω να κρατηθώ από τη κατανάλωση ζάχαρης, ειδάλλως κλασικά μπεργκερ ή πίτα ή πίτσα) 

και μετά ξανά τέλη Αυγούστου, αρχές Σεπτεμβρίου (μπορεί να το συνδυάσω με τη μέρα της υποστήριξης της εργασίας μου, θα αναστηθούν τα χερουβείμ και τα σεραφείμ)

 

καλές εορτές φίλτατοι, φάτε και για μας 

Γιατι να στερεισαι τοσο πολυ τα γλυκα?Εγω αυτο που κανω ειναι λιωμενη κουβερτουρα 70+% κακαο με αμυγδαλα μεσα στο φουρνο και γινονται τελεια.Τα τυλιγεις με αλουμινοχαρτο η τα βαζεις στο ψυγειο και εισαι ετοιμη.Το καλυτερο γλυκο χωρις τυψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το γυμναστήριο άνοιγε 10π.μ. Βαρέθηκα να περιμένω και πλακώθηκα καμιά ώρα στα push ups και κοιλιακούς. Μού έφυγαν οι τύψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να στερεισαι τοσο πολυ τα γλυκα?Εγω αυτο που κανω ειναι λιωμενη κουβερτουρα 70+% κακαο με αμυγδαλα μεσα στο φουρνο και γινονται τελεια.Τα τυλιγεις με αλουμινοχαρτο η τα βαζεις στο ψυγειο και εισαι ετοιμη.Το καλυτερο γλυκο χωρις τυψεις.

εγώ και συ δεν είμαστε το ίδιο ώστε να αποτελέσουμε προϊόν σύγκρισης. 

 

ο δικός μου ο μεταβολισμός είναι τζούφιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλές μάσες κ αφήστε τις τύψεις στην άκρη , αν ηταν να νιώθουμε εμείς τύψεις όλοι οι άλλοι τι έπρεπε να κάνουν ?? :-D
have fun

το συμπέρασμα μου μετά απο χρόνια είναι πως καλύτερα να μην στερείσαι τίποτα κ απλά να έχεις μέτρο παρά να ξεσπάς σε ακρότητες. Θυμάμαι ένα πάσχα που είχα να φάω γλυκό πάνω απο χρόνο , ήμουν σε μια συνεχή κατάσταση low carb εκείνο το χρόνο και όταν ήρθε η ώρα έφαγα σε μια μέρα 50-60 πασχαλινά κουλούρια , 2 τσουρέκια ολόκληρα απο τα μεγάλα με μερέντες ,παγωτά κ εγώ δεν ξέρω τι, κόντεψα να ξεράσω ,όλη μέρα μάσαγα. Αυτό μόνο υγειηνό δεν είναι και για το σώμα κ για την ψυχή και το θεωρώ κ counterproductive. Εγώ βέβαια δεν ένιωθα τότε τύψεις αλλα τάση για εμετό . :-D

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αλλο τα gains και η διατροφη και αλλο να κανεις να φας γλυκο ή κατι που λαχταρας 1 χρονο ξερω γω.

 

Πρεπει να προσεχουμε και το mental health.Νους υγιης..

μίλησα εγώ για χρόνο;;;;; μια φορά το μήνα θα τρώω ένα γεύμα. 

γιατί είδα πως το σώμα μου ρουφάει και κρατάει ... δεν καίει... 

τι να κάνω δλδ αφού έτσι γεννήθηκα...

 

καλές μάσες κ αφήστε τις τύψεις στην άκρη , αν ηταν να νιώθουμε εμείς τύψεις όλοι οι άλλοι τι έπρεπε να κάνουν ?? :-D

have fun

 

το λες  από την άποψη του άντρα....για έλα  και από την πλευρά της γυναίκας να σε δω πως κόβεις  ... εκτός και αν είσαι ευνοημένη εκ φύσεως ή κινείσαι  χημικά ... γιατί και γω τον εύκολο τον δρόμο τον ξέρω, αλλά δεν γεννήθηκα για τα εύκολα ... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα εγώ για χρόνο;;;;; μια φορά το μήνα θα τρώω ένα γεύμα. 

γιατί είδα πως το σώμα μου ρουφάει και κρατάει ... δεν καίει... 

τι να κάνω δλδ αφού έτσι γεννήθηκα...

 

το λες  από την άποψη του άντρα....για έλα  και από την πλευρά της γυναίκας να σε δω πως κόβεις  ... εκτός και αν είσαι ευνοημένη εκ φύσεως ή κινείσαι  χημικά ... γιατί και γω τον εύκολο τον δρόμο τον ξέρω, αλλά δεν γεννήθηκα για τα εύκολα ... 

 

 

 

μηπως εισαι σε καποιο φορουμ που ασχολειται με την σωματοδομηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλές μάσες κ αφήστε τις τύψεις στην άκρη , αν ηταν να νιώθουμε εμείς τύψεις όλοι οι άλλοι τι έπρεπε να κάνουν ?? :-D

have fun

 

Αναμένεται τρελό μαμ μαμ.

Άρχισα από σήμερα με μια αυτοσχέδια πιτσάρα.

Έχω πάρει τα πάνω μου με αυτά που μου λέει και ένα παλουκάρι φιτνεσάς για τα γενετικά μου και τρώω αβέρτα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...