Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι αγαπητή Δήμητρα, έχεις δίκιο στο οτι το άφησα. Αυτός ο μηνας με έβγαλε από τη ρουτίνα μου δυστυχώς. Ελπίζω μέχρι αρχές Δεκέμβρη να έχω μπει ξανά σε μία ρουτίνα αλλιώς την έβαψα! (Και οχι μόνο σε οτι αφορά το fitness :P ) Καλό βράδυ. Ευχαριστώ maus, το καλύτερο είναι εχθρός του καλού ;)

Εχεις βελτιωση αρχιζει και μορφοποιειται το σωμα σου ,συνεχισε πιο εντονα και το κυριοτερο στην περιπτωση σου τρωγε πολυ και σωστα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον εγώ έχω θέμα με τα τζιν σε waist/legs ratio. Ψηλος, αδυνατη μέση και έχουν πάρει τα πόδια μου κάτι ψιλά.

 

 

Φωτογραφίες μετά από ένα μήνα κρεπάλης, κακής διατροφής και μηδαμινής άσκησης. ΡΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. Παλεύεις να καταφέρεις κάτι και για πλάκα το χάνεις.

 

 

 

IMG_9713_zps9482fd06.png

 

IMG_9722_zpsc11a74e3.png

 

IMG_9727_zps4496eb31.png

 

 

 

 

 

 

Δεν έχεις λίπος παίχτη , το μόνο που θες είναι φαΐ και πόνος. Πολύ καλύτερη βάση από κάνα χοντρέλα όπως ήμουν εγώ χαχα

 

όσον αφορά το πρόγραμμα προπόνησης , το ερώτημα είναι σου αρέσει η γυμναστική με βάρη? Σε "διασκεδάζει"? Αν δεν σου αρέσει τον ήπιες αργά η γρήγορα θα τα παρατήσεις. Αν σου αρέσει όμως μιλάμε για 4-5 ώρες ενασχόλησης την εβδομάδα, κανείς δεν είναι τόσο πολυάσχολος που να μην μπορεί να τις διαθέσει. 

 

 

Και μια σε "κλασικη" ποζα για το ανω μερος :P

 

 

 

 

 

Τι εννοείς πόζα facebook? Μόνο το duckface σου λείπει χαχαχα

 

τούμπανο ρε ωραίος.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις λίπος παίχτη , το μόνο που θες είναι φαΐ και πόνος. Πολύ καλύτερη βάση από κάνα χοντρέλα όπως ήμουν εγώ χαχα

 

Τι εννοείς πόζα facebook? Μόνο το duckface σου λείπει χαχαχα

 

τούμπανο ρε ωραίος.  

Nαι ειναι κλασικη FB  για αυτο εβαλα εισαγωγικα αν  και εκει δεν σηκωνω τετοιες ειναι μαλακια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σε πειράζουν ρε, πες ότι το έχεις βάλει εκεί πέρα για να έχουν να διαβάζουν και κάτι , σαν τα απορρυπαντικά στο μπάνιο.

 

Ωραίες φωτό πάντως παίδες. Νο χομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά, κανείς δεν σχολίασε το iphone? :P

Ωραίος fotis13!

 

Κάτι που ήθελα να πω και εγώ, είδα χτες στο γυμναστήριο.

Είναι πραγματικά πολύ αντιαισθητικό να είσαι ''γεμάτος'' πάνω (από την μέση και πάνω) και από κάτω να είσαι κόκκαλο.Πραγματικά όμως...

Αυτοί δεν γυμνάζουν πόδια για να είναι έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά, κανείς δεν σχολίασε το iphone? :P

Ωραίος fotis13!

 

Κάτι που ήθελα να πω και εγώ, είδα χτες στο γυμναστήριο.

Είναι πραγματικά πολύ αντιαισθητικό να είσαι ''γεμάτος'' πάνω (από την μέση και πάνω) και από κάτω να είσαι κόκκαλο.Πραγματικά όμως...

Αυτοί δεν γυμνάζουν πόδια για να είναι έτσι?

 

 

αν ειναι ετσι

 

ks7lafA.jpg

 

τοτε, sure

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάποιες μέρες, παρατήρησα ένα πόνο στο σημείο αυτό. Κοιτώντας πιο προσεκτικά είδα ότι σε σχέση με το άλλο χέρι υπάρχει ένα μικρό πρήξιμο, και εσωτερικά μοιάζει να είναι λίγο πιο κόκκινο. Σαν μελανιά.

 

Δεν θυμάμαι όμως να το χτύπησα πουθενά. Παίζει να έχει γίνει από την συνεχόμενη πίεση κάποιων ασκήσεων όπως οι βυθίσεις; Και υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να περάσει πιο γρήγορα;

 

Πήγα προηγουμένος να ανοίξω ένα βάζο και δεν μπορούσα γιατί πιεζόταν το σημείο αυτό. Εχτές το πρόγραμμα το έβγαλα όλο παρόλο που είχα ασκήσεις που το πιέζουν, αλλά πολύ ελαφρώς. Με ενοχλεί λίγο και στο ποδήλατο. Όταν όμως πιέζεται ακριβώς, πονάει αρκετά.

 

Εκτός από "ξεκούραση" παίζει τίποτα άλλο;

post-217321-0-05794700-1383393827_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάποιες μέρες, παρατήρησα ένα πόνο στο σημείο αυτό. Κοιτώντας πιο προσεκτικά είδα ότι σε σχέση με το άλλο χέρι υπάρχει ένα μικρό πρήξιμο, και εσωτερικά μοιάζει να είναι λίγο πιο κόκκινο. Σαν μελανιά.

 

Δεν θυμάμαι όμως να το χτύπησα πουθενά. Παίζει να έχει γίνει από την συνεχόμενη πίεση κάποιων ασκήσεων όπως οι βυθίσεις; Και υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να περάσει πιο γρήγορα;

 

Πήγα προηγουμένος να ανοίξω ένα βάζο και δεν μπορούσα γιατί πιεζόταν το σημείο αυτό. Εχτές το πρόγραμμα το έβγαλα όλο παρόλο που είχα ασκήσεις που το πιέζουν, αλλά πολύ ελαφρώς. Με ενοχλεί λίγο και στο ποδήλατο. Όταν όμως πιέζεται ακριβώς, πονάει αρκετά.

 

Εκτός από "ξεκούραση" παίζει τίποτα άλλο;

attachicon.gifHuman-Hands-Front-Back.jpg

Αρχικά βάλε πάγο για το πολύ 10 λεπτά. Κάντο αυτό ανά 2-3 ώρες για σήμερα και αύριο. Μην κάνεις τίποτα που να σου προκαλεί τον πόνο και από κει και πέρα βλέπεις πως ανταποκρίνεται. 

 

Το καλύτερο βέβαια είναι να πας σε ορθοπαιδικό ή φυσιοθεραπευτή για να είσαι σίγουρος αλλά δεν νομίζω να βρεις σήμερα και αύριο οπότε κάνε αυτό και βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...