Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημητρα next time θα ανεβασω να φαινονται και τα ποδια.Δεν ειναι τουμπανα αλλα ουτε και καλαμακια.Στο φυσιολογικο.

 

Θα προσπαθησω να βαλω στο προγραμμα μου και μιση ωρα τρεξιμο καθημερινα.Μπασκετ και ποδοσφαιρο παιζαμε παλια τωρα τα αφησαμε στην ακρη ολα αυτα δεν προλαβαινουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε παλικάρια, όλοι το άνω μέρος βγάζετε σε φώτο...μήπως είστε έτσι;;;

 

1384195_10151716624866027_682106619_n.jp

 

Πλάκα πλάκα τα δικά μου πόδια τουλάχιστον δεν είναι σε καθόλου καλό επίπεδο. Λογικό βέβαια αν σκεφτείς την μεταχείριση (ή μη μεταχείριση καλύτερα) που είχαν πιό παλιά.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα τα δικά μου πόδια τουλάχιστον δεν είναι σε καθόλου καλό επίπεδο. Λογικό βέβαια αν σκεφτείς την μεταχείριση (ή μη μεταχείριση καλύτερα) που είχαν πιό παλιά.

 

 

 

 

Μια χαρά είναι, θέλουν λίγο δουλειά οι γάμπες αλλά τι σε νοιάζει , λες και θα κατέβεις olympia. Τετρακέφαλος κυριλέ. 

 

Εγώ παλιότερα απο το πολύ kick boxing είχα κάνει πόδια σαν ξύλα και ήμουν λίγο τραγικός. Τώρα στρώνουν , τόσο πόνο που ρίχνω αλλά έχουν δρόμο ακόμα.

Τότε χαλάει η συνολική εικόνα. Δείχνει κάπως ανισόρροπο δεν νομίζεις;

 νταξ εξαρτάται πώς το βλέπει ο καθένας. Αν είσαι Hugh Jackman σίγουρα χαλάει, αλλά ο boss είναι κυριλέ. 

 

Πάντως εγώ προτιμώ το old school πόδι που ήταν γυμνασμένο αλλά αρμονικό. Σήμερα αν κάνεις βάρη και μπορείς να φορέσεις τζινάκι χωρίς να το κάνεις ειδική παραγγελία για να σου μπαίνει σου λένε "δεν εχεις πόδια"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ρε σεις, μην ξυριζεται τα ποδια σας, ειναι λιγο λολ :P

 

Κατα δευτερον εχω εναν προβληματισμο. Λεφτα για γυμναστηριο δεν ειχα. Και δεν ψηνομαι. ΕΠισης δεν ψηνομαι για βαρακια στο σπιτι. Μονοζυγο δεν βαζω γιατι δεν υπαρχει χωρος οποτε μου εμεναν μονο οι καμψεις που εκανα πολλες αλλα ηταν το μονο ειδος ασκησεις που ειχα για δυναμη (ασκησεις εντασης κ ετσι). Πλεον τις εχω σταματησει και εχω επικεντρωθει σε πιο φισικαλ ασκησεις οπως το τρεξιμο και το κολυμπι.

 

Αρχικα να ρωτησω, με το κολυμπι σωμα φτιαχνεις? Η απλα γινεσαι ενας δυνατος κοκαλιαρης (Μρουζ Λι φαση)? Καλο και αυτο, δεν λεω, αλλα και λιγο ογκο δεν εβγαψε κανεναν, εστω σε ωμο μονο.

 

Και το αλλο που με προβληματιζει. Διαφορετικο ειδος ασκησεις το τρεξιμο κτλ με τα βαρη πχ. Μου εχει λειψει λιγο η ενταση που βγαζεις, το νευρο που δινεις σε αυτες τις ασκησεις, η πιασμενη πλατη που ειχες μετα. Κατα καποιον τροπο καθαριζε ο εγκεφαλος μου οταν εκανα καμψεις. Πλεον συμβαινει κατι αλλο, νιωθω πιο πολυ εφορια μετα τις δυο ασκησεις που κανω. Καλη και η εφορια αλλα θελω και το αλλο. Υπαρχει τροπος να γινει κατι τετοιο? Να κολυμπαω πιο γρηγορα και να αφησω τα πολλα χιλιομετρα? Ειναι αρχη βεβαια, στα 1500 μετρα ειμαι ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευφορία θες να πεις και όχι από το άλλο το ακατανόμαστο.

Δεν θα χτίσεις μύες όπως με τα βάρη πάντως. Το μόνο σίγουρο θα χτίσεις αντοχή...

Ναι, ευφορια :P

 

Δεν θελω να χτισω σαν να πηγαινα γυμναστηριο. Δεν μαρεσει το πολυ φουσκομενο, αλλα ουτε και το κοκαλιαρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον εγώ έχω θέμα με τα τζιν σε waist/legs ratio. Ψηλος, αδυνατη μέση και έχουν πάρει τα πόδια μου κάτι ψιλά.

 

 

Φωτογραφίες μετά από ένα μήνα κρεπάλης, κακής διατροφής και μηδαμινής άσκησης. ΡΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. Παλεύεις να καταφέρεις κάτι και για πλάκα το χάνεις.

 

 

 

IMG_9713_zps9482fd06.png

 

IMG_9722_zpsc11a74e3.png

 

IMG_9727_zps4496eb31.png

 

 

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείς δλδ ότι με τα βάρη φουσκώνεις στο full? χμμ δεν νομίζω αν δεν το επιδιώξεις.
όπως και να χει αφού αρνείσαι τα βάρη δοκίμασε το κολύμπι σε συνδιασμό με resistance bands, λάστιχα αντίστασης (αυτά σου αρέσουν)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλεον εγώ έχω θέμα με τα τζιν σε waist/legs ratio. Ψηλος, αδυνατη μέση και έχουν πάρει τα πόδια μου κάτι ψιλά.

 

 

Φωτογραφίες μετά από ένα μήνα κρεπάλης, κακής διατροφής και μηδαμινής άσκησης. ΡΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. Παλεύεις να καταφέρεις κάτι και για πλάκα το χάνεις.

 

 

 

IMG_9713_zps9482fd06.png

 

IMG_9722_zpsc11a74e3.png

 

IMG_9727_zps4496eb31.png

 

 

 

 

 

 

μια χαρα εισαι ολα οκ

Επεξ/σία από MauMaus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον εγώ έχω θέμα με τα τζιν σε waist/legs ratio. Ψηλος, αδυνατη μέση και έχουν πάρει τα πόδια μου κάτι ψιλά.

 

 

Φωτογραφίες μετά από ένα μήνα κρεπάλης, κακής διατροφής και μηδαμινής άσκησης. ΡΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. Παλεύεις να καταφέρεις κάτι και για πλάκα το χάνεις.

ό,τι αφήνεις σε αφήνει και συ τα τρία που δεν έπρεπε να κάνεις τα έκανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosei μετρας... Μπραβο... Ωραιο σωμα...

 

King συνεχισε με καλη διατροφη... Η διαφορα φαινεται.. Μπραβο...

 

Εγω σημερα ειχα deload στα σκουοτ...

 

Εχουμε και λεμε.

 

Ζεσταμα κοιλιακους/ραχαιους. 300 επαναληψεις σχοινακι.

 

Το απαραιτητα ζεσταμα σε καιε ασκηση.

 

Η προπονηση εγινε λιγο αγχωμενα. Ειχα να παω σε μια δουλεια 21:00 η ωρα και ξυπνησα 20:00. Ειπα την προπονηση δεν την χανω για κανεναν...

 

Σκουοτ: 62.5 κιλα πιο ανετα απο την πρωτη φορα που τα εκανα.επαιξε με το διαλλειμα το μειωσα κατα ενα λεπτο απο 4 σε 3...

 

Πιεσεις στηθους: 60 κιλα με ζορισε με 2 λεπτα διαλλειματα.

 

Αρσεις θανατου: ανα 5 κιλα ανεβαινω 70 αυτη την φορα.. Ακομα σε αυτην την ασκηση εχω να δωσω. Εδω το διαλλειμα μου δεν το μετραω. Με πορωμει η ασκηση και του δινω και καταλαβαινει.

 

Βοηθητικες:

 

Κοιλιακους σε κατακλινη με 10 κιλα βαρος.

 

Leg curl 25 κιλα περιπου πηγαινα κι αλλο αλλα ειπα να τα αφησω λιγο τα ποδια μου να ηρεμησουν, ηιατι σημερα το ορωι ουτε να σκυψω δεν μπορουσα..

 

Απο μενα φωτο θα εχετε αρχες Δεκεμβριου.

 

Αυτο τον μηνα εχω 3 μερες προπονηση και τις κενες το προγραμμα με τον κυλινδρο + 2*600 επαναληψεις σχοινακι τις κενες μερες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αγαπητή Δήμητρα, έχεις δίκιο στο οτι το άφησα. Αυτός ο μηνας με έβγαλε από τη ρουτίνα μου δυστυχώς. Ελπίζω μέχρι αρχές Δεκέμβρη να έχω μπει ξανά σε μία ρουτίνα αλλιώς την έβαψα! (Και οχι μόνο σε οτι αφορά το fitness :P ) Καλό βράδυ. Ευχαριστώ maus, το καλύτερο είναι εχθρός του καλού ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...