Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα "Σε βλέπω",SAW πάνε με τη σειρά;

Δηλαδή για να δεις το 3 πρέπει να δεις τα 1 και 2;

 

αυτό με έκανε να γελάσω, το Saw είναι η ποιο κενή ταινία πυροτέχνημα που έχω δει, για το μόνο πράγμα που θα φοβηθείς είναι τα 2 euro και η 1.5 ώρα που θα ξοδέψεις και θα είναι ο ίδιος φόβος για οποιοδηποτε από τα 3 ή 4 ή πόσα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Eίδα εχθες το Stir Of Echoes, που είπε ένας φίλος.Μου άρεσε πάρα πολύ, πολύπλοκο αλλά όσο πέρναγε η ώρα γινόταν όλο και πιο κατανοητό.Δεν μου άφησε καμία απορία δηλαδή.''Έτσι εξηγούνται όλα'' και έτσι.Τρομακτικό...hmmm..δεν θα το έλεγα, πιο πολύ με ενδιέφερε πως θα εξελιχθεί το σκηνικό παρά κανά 2 φαντασματάκια που έδειξε.Παρόλο που δεν έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση τον Kevin Bacon πιστεύω πως έδωσε εξαιρετική ερμηνεία του ρόλου του σε αυτό το έργο.Έξυπνο plot, ωραίο casting, ωραία ατμόσφαιρα, άνετα την ξανά έβλεπα.Αυτά.Τη συστήνω ανεπιφύλακτα.Αξίζει το κόπο.

 

Slygeo έχει βγει και Νο 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το ξέρω απ' ο,τι είδα στο imdb το χαρακτηρίζουν ως απογοητευτικό sequel.Αξίζει το κόπο να το κατεβάσω;Το έχεις δει;Άσχετο αλλά η ''Samantha'' (Jennifer Morrison) έχει γίνει και πολύ κουκλί!

Το ''Let the right one in'' το είδα 'χθες.Τρελή μούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με έκανε να γελάσω, το Saw είναι η ποιο κενή ταινία πυροτέχνημα που έχω δει, για το μόνο πράγμα που θα φοβηθείς είναι τα 2 euro και η 1.5 ώρα που θα ξοδέψεις και θα είναι ο ίδιος φόβος για οποιοδηποτε από τα 3 ή 4 ή πόσα είναι

 

Νταξ ρε συ,δεν τα χα δει.

Απογοητεύτηκα η αλήθεια είναι,άκουγα για το Saw εργάρα κι έτσι και ψήθηκα,πολλά λάθη η ταινία

 

 

Ο killer καρκινοπαθής(που στα @@ του γιατί έχει τη δύναμη του Χαλκ) είχε κάνει κανα φεγγάρι νίτζα και την είχε αράξει στο πάτωμα χωρίς να ανασαίνει;Το μπαζερ για τον ηλεκτρισμό στον κ@λο το χε;Σφιγγόταν και πατιόταν;

Τραγική ταινία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το REC και μπορώ ναπώ οτι είναι ταινιάρα...

4/7 είπανε οτι είναι μούφα βέβαια... Αλλα άτομα που κυμαίνονται απο x-men εώς ace ventura. Προσωπικά το θεώρησα καλοστημένο και αρκούντως τρομακτικό σε σχέση με άλλες μούφες της σειράς.

Καταπληκτική ταινίούλα και την βάζω στο Top 5 μου εύκολα...

Μέσα σε αυτό θέση έχει σίγουρα το saw που το θεωρώ απο τις κορυφαίες ταινίες ever και το Nightmare in elm street που όταν το είχα δει όντας περίπου 5η δημοτικού κατάφερα να φρικάρω και με το ζόρι να κοιμηθώ.Απο τότε κιόλας έχω γίνει αναίσθητος σε οποιουδήποτε είδους θρίλερ :P Το saw το είδα πρώτη προβολή έχοντας δεί το τρέιλερ απλά και χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερο hype εκείνη την εποχή. Όταν βγήκαμε απο τον κινηματογράφο δεν πιστεύαμε οτι είχαμε δεί τέτοια ταινιάρα. Σήμερα μετά απο τόσο hype και πόσα χρόνια μετά δεν μου φαίνεται παράλογο να απογοητεύονται κάποιοι όπως ο elven πχ. Αφήνω περιθώριο για καμια-δύο ταινίες ακόμα που σίγουρα ξεχνάω...

More to come..

Ευχαριστώ το φόρουμ που μου προώθησε το rec το οποίο και εκτίμησα.

 

Όποιος έχει παίξει left4dead και έχει δεί το rec, προφανώς είδε απο πού ξεπατίκωσαν την witch :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μωρε εχουν βγει ολλα τετοιου στιλ ταινιες τα τελευταια χρονια.Σιγυρα ειναι καλη κ με σασπενς αλλα οχι κατι το εξαιρετικο...Εχει δει κανεις το <<ολοι ποθουν την Μαντι Λειν>>?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Night Of The Living Dead, του Romero φυσικα. Ακομα θυμαμαι που το εβλεπα μικρος με τον αδερφο μου στο δωματιο μας και καθομουνα γονατιστος στο κρεββατι..

 

The shining, με Τζακ Νικολσον. Η σκηνη με το παιδακι να περπαταει στους διαδρομους, απλα δεν βγαινει απο το μυαλο ευκολα, οσα χρονια και αν περασουν.

 

Ο Εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες, καποιο απο ολα αυτα πιο μικρο με σημαδεψε με αποτελεσμα να κοιταω τα σεντονια και τις κουβερτες πριν μπω απο μεσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

klain οι λόγοι που ξενέρωσα με την ταινία ήταν άλλοι,συμφωνώ πάντως ότι αν βλεπα στο σινεμά ίσως και να μ' άρεσε,βασικά ίσως και σενα για αυτό να σ' άρεσε :P

(τα βάζω σε spoilers μπας και υπάρχει έστω ένας που δεν το χει δει)

 

 

Καταρχήν μια τέτοια ταινία πρέπει να είναι όσο πιο αληθοφανής γίνεται,αλλιώς δεν έχει νόημα.

Κινητό που να ΜΗΝ πραγματοποιεί κλήσεις έκτακτης ανάγκης ΔΕΝ υπάρχει,είναι το ίδιο για μένα με το να πεταγόταν ένας γυμνός εξωγήινος με το τσαντάκι του σπορτ Μπίλι και να βγάλει απο μέσα ένα ελικόπτερο,όσο πιθανό είναι το ένα είναι και το άλλο.

 

Μετά ξενέρωσα μ' αυτό

1852009153328.png

 

Ο ντόκτορας(ο οποίος είχε σκεφτεί να πιάσουν το κασετοφωνάκι με το πουκάμισο),δεν σκέφτεται να γυρίσει το κουτί αλλιώς και να το φτάσει,,δεν σκέφτεται να βγάλει το πουκάμισο για να το φτάσει,δεν σκέφτεται να πάρει το πριόνι για να το φτάσει,αλλά έχει την super idea να πάρει το πριόνι και να.................... κόψει το πόδι του,ουαου.

Άσε που τον πήραν μια φορά τηλ οι δικοί του και μετά στα @@ τους.

 

Ο τυπάς που ήταν κάτω,δεν έπαιρνε ανάσα,δεν είχε μπάζερ για ηλεκτροσόκ,ήταν πυροβολημένος απο τα δεξιά του κεφαλιού ενώ είχε το πιστόλι στο αριστερό χέρι(το συνεχίζουν και στο 3 να το δείχνουν έτσι).

 

Γενικά είχε πολλά,πχ δείχνει 3 τσιγάρα ενώ όταν ανοίγει το κουτί έχει δύο,ο μπάτσος πυροβολεί τον jigsaw στην πλάτη με καραμπίνα ή ότι είναι αυτό και όχι μόνο ο άλλος δεν παθαίνει τίποτα αλλά δεν σκίζεται ούτε η ρόμπα του,σαν τη στολή του Superman ένα πράμα ,και δεν τα ψαξα στο net για να στα πω,το χω αυτό όταν βλέπω ταινίες να βλέπω τις μλακιες,μου χαλάει το έργο κάθε φορά αλλά can't help it.

 

 

Το The Cube σε κλειστοφοβικό θρίλες στυλ είναι κλάσεις ανώτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η διαφορα μεταξυ REC και Quarantine;

 

 

Tο RΕC ειναι το ισπανικό (πολυ καλο). Ενω το αλλο ειναι, η Αμερικάνικη εκδοχή (προσωπικά δεν μου αρεσε).

 

 

 

Απο κει και περα, οι αλλες 2 ταινίες που εχω να προτείνω ειναι:

το Martyrs και το Ορφανοτροφείο.

 

Πράγματι, πολυ καλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the ring

scream

i know what you did last summer

halloween

the eye

the house of wax (γαματο)

nightmare on elms street

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:20 ----------

 

Tο RΕC ειναι το ισπανικό (πολυ καλο). Ενω το αλλο ειναι, η Αμερικάνικη εκδοχή (προσωπικά δεν μου αρεσε).

 

 

 

Απο κει και περα, οι αλλες 2 ταινίες που εχω να προτείνω ειναι:

το Martyrs και το Ορφανοτροφείο.

 

Πράγματι, πολυ καλες...

 

το ρεκ προσωπικα δν μ αρεσε!κ ειδα κ το ισπανικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κρίνοντας από τις υπόλοιπες ταινίες που σου άρεσαν, βρίσκω λογικό να μη σου αρέσει το Rec.

 

Δεν το λέω με καμιά κακή έννοια ή με κανένα υποννοούμενο για τις ταινίες που έβαλες. Άλλωστε είναι ταινίες που κι εμένα με διασκεδάζουν. Το λέω απλά από την άποψη ότι έχεις άλλο γούστο από το Rec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...