Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εκτός από τα προφανή ring (το σκατό στην κάλτσα που λένε), omen, shining, it, κτλ

είχα τρομάξει πολύ (φταίει φυσικά η πολύ μικρή ηλικία) με τα γκρέμλινς :o:o:o ειδικά όταν ήταν μες στην μύξα και φαλακρά να πετάγονται από παντού πάνω σου, πολύ αηδία :eek::eek::eek: έλεγχα και συνεχώς κάτω από το κρεβάτι, για ένα διάστημα.

Και η άλλη ήταν η σιωπή των αμνών (πολύ μικρή όταν την είδα), που πάλι έλεγχα την οροφή του ασανσέρ για αρκετό καιρό. :-D:-D:-D

Ακόμα, πιτσιρικαρία φάση, ο εφιάλτης στον δρόμο με τις λεύκες, το χαν πάρει σε κασέτα κάτι φίλοι των δικών μου και μένα με είχαν βάλει σ ένα δωμάτιο να μην το βλέπω. Εγώ όμως πήγαινα και έβλεπα κρυφά και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ.Ακόμα θυμάμαι τις σκηνές.:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το έλεγα τρομακτική αλλά η πιο respect ταινία thriller είναι το Μartyrs

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:43 ----------

 

επίσης frontieres,Haute Tension και γενικά ο γαλλικός κινηματογράφος είναι φοβερός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται εντελως χαζο πια αλλα οταν ειχα δει για πρωτη φορα σε αρκετα μικρη ηλικια το "Τσακι η δολοφονος κουκλα" ή οπως αλλιως λεγοτανε,ειχα χεστει πανω μου απο τον φοβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η κούκλα του Σατανά.

 

Γιατί να ακούγεται χαζό; Τρομακτική ταινία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά επειδή υποτίθεται είναι θρίλερ.

Τα "Σε βλέπω",SAW πάνε με τη σειρά;

Δηλαδή για να δεις το 3 πρέπει να δεις τα 1 και 2;

 

Ποιο προτείνετε;Δεν έχω δει κανένα

 

Και για να μείνω στο θέμα,είχα ψιλοφοβηθεί με το "Ψίθυροι Πνευμάτων"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεσ' τα όλα απ' την αρχή...είναι σαν να διαδραματίζονται απ' το 2-5 όλα την ίδια στιγμή.Δεν ξέρω αν με πιάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίδα εχθες το Stir Of Echoes, που είπε ένας φίλος.Μου άρεσε πάρα πολύ, πολύπλοκο αλλά όσο πέρναγε η ώρα γινόταν όλο και πιο κατανοητό.Δεν μου άφησε καμία απορία δηλαδή.''Έτσι εξηγούνται όλα'' και έτσι.Τρομακτικό...hmmm..δεν θα το έλεγα, πιο πολύ με ενδιέφερε πως θα εξελιχθεί το σκηνικό παρά κανά 2 φαντασματάκια που έδειξε.Παρόλο που δεν έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση τον Kevin Bacon πιστεύω πως έδωσε εξαιρετική ερμηνεία του ρόλου του σε αυτό το έργο.Έξυπνο plot, ωραίο casting, ωραία ατμόσφαιρα, άνετα την ξανά έβλεπα.Αυτά.Τη συστήνω ανεπιφύλακτα.Αξίζει το κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...