Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Για να μην ανοιξω καινουριο θεμα μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο αγγλικος-πρωτοτυπος τιτλος της ταινια του Καρπεντερ το "Πλασμα" ??Ευχαριστω

 

The thing

και 10 άλλοι χαρακτήρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Members

...το πράγμα του Κάρπεντερ δηλαδή! :P

 

υπάρχουν και χειρότερα όμως - η ταινία rabid αν θυμάμαι καλά έχει παιχτεί ως "λυσσασμένες στα νύχια του τρόμου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λοιπον τρομαξα με τις :

1-Φρεντυ Κρουγκερ-ο Δρομος με τις Λευκες 1(την ειδα 5 χρονων)

2-Τα 13 Φαντασματα

3-Ο Εξορκιστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στην κινηματογραφική "λογική" του Blair Witch, είδα το Rec. Αν και προβλέψιμο ως προς την εξέλιξη και την τελική έκβαση, είχε μια ενδιαφέρουσα ανατροπή στο τέλος.

 

Το αρχικό Alien μου είχε φανεί επίσης πολύ τρομακτικό (σε αντίθεση με το τελευταίο).

 

Τα Πουλιά, αν και παλιά ταινία, με πρωτόγονα εφέ, αλλά πολύ καλή σκηνοθεσία μου φάνηκε επίσης πολύ τρομακτική (ίσως περισσότερο ως ιδέα παρά ως εκτέλεση). Το γεγονός ότι συνεχίζουν να κλέβουν ιδέες και σκηνές σύγχρονα wannabe horror films (Resident Evil: Extinction, λ.χ.) κάτι λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,βρε Σνουμπ.

Όταν είχε πρωτοβγεί στις αίθουσες το Αλιεν, είμασταν παιδιά ακόμα.

Πόσο μάλλον που τότε,δεν είμασταν συνηθισμένοι σε θρίλερ τύπου ''Αλιεν'' ή Φρέντυ Κρούγκερ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το πράγμα του Κάρπεντερ δηλαδή! :P

 

...ακόμα θυμάμαι τα γέλια που πατούσαμε την άλλη μέρα στο σχολείο, όταν την προλογίζανε οι (τότε) παρουσιάστριες της ΕΡΤ, όποτε τύχαινε και την έδειχνε... :

"...Στη συνέχεια του προγράμματος μας, θα δείτε Το...Πράγμα του Τζων Κάρπεντερ"..........

 

(έχω κάπου και φυλαγμένη σελίδα από "Τηλέραμα" που κι αυτό ΕΤΣΙ την είχε τυπωμένη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κινηματογραφική "λογική" του Blair Witch, είδα το Rec. Αν και προβλέψιμο ως προς την εξέλιξη και την τελική έκβαση, είχε μια ενδιαφέρουσα ανατροπή στο τέλος.

 

Το αρχικό Alien μου είχε φανεί επίσης πολύ τρομακτικό (σε αντίθεση με το τελευταίο).

 

Τα Πουλιά, αν και παλιά ταινία, με πρωτόγονα εφέ, αλλά πολύ καλή σκηνοθεσία μου φάνηκε επίσης πολύ τρομακτική (ίσως περισσότερο ως ιδέα παρά ως εκτέλεση). Το γεγονός ότι συνεχίζουν να κλέβουν ιδέες και σκηνές σύγχρονα wannabe horror films (Resident Evil: Extinction, λ.χ.) κάτι λέει.

Το ειδα χθες το rec οντως καλη ταινια αλλα οχι κ τοσο τρομακτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω!ΝΑΙ!Το psycho είναι φοβερό!Το Alien απ' την άλλη που ακριβώς σας τρόμαξε;Μια αηδία και μισή ήταν.Δηλαδή 1,5 αηδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The shining φανταστικό! αλλα όχι το remake, Jack Nicolson!

Και το ju on πολύ τρομακτικό!

Βγαίνει και μια νέα τώρα! Και την λένε

Antichrist

Ψάχτε την στο γιού τούμπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...