Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Το blair witch δεν ήταν τρομακτικό αλλα full αγχωτικό...το grudge το κινεζικο ήταν αρκετά καλο από άποψη χεσίματος, το μονο έργο που μου έκατσε και μια ώρα μετά το τέλος. Από εκεί και πέρα μονο μια ταινία με έκανε να την κλείσω στα 26 μου, The abandoned. Ένταξη η μοναδική ταινία που δείχνει φαντάσματα κλπ για μεγάλα χρονικά διαστήματα, zoom στην φάτσες κτλ, δείτε, εγώ δεν μπόρεσα :P

 

http://www.imdb.com/title/tt0475937/

 

Κάθησα και είδα το "The Abandoned " και μπορώ να πω οτι ξεκινάει πολύ ωραία (πολύ αγχος και τρόμος) αλλά στο τέλος έπεσε τρελό ξενέρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψυχω, το Turistas,Το οτοστοπ του τρομου,ο απολυτος τρομος η λαθος στροφη1,ο τελευταιος επιζων(Στιβ Οστιν) κ το αιμα στους λοφους1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψυχω, το Turistas,Το οτοστοπ του τρομου,ο απολυτος τρομος η λαθος στροφη1,ο τελευταιος επιζων(Στιβ Οστιν) κ το αιμα στους λοφους1.

 

Αν έγραφες τους τίτλους και με τις αγγλικές ονομασίες θα ήσουν πρώτος!!!!

Βασικά θα ήθελα τον τίτλο στα αγγλικά για το "απόλυτος τρόμος" και το "ο τελευταίος επιζών".

To oτοστοπ του τρόμου ειναι το "The Hitcher " ????

http://www.imdb.com/title/tt0455960/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έγραφες τους τίτλους και με τις αγγλικές ονομασίες θα ήσουν πρώτος!!!!

Βασικά θα ήθελα τον τίτλο στα αγγλικά για το "απόλυτος τρόμος" και το "ο τελευταίος επιζών".

To oτοστοπ του τρόμου ειναι το "The Hitcher " ????

http://www.imdb.com/title/tt0455960/

 

Ο απολυτος τρομος ειναι το wolf greek ενω το δευτερο ειναι το <the condemnedt>.Σωστα το <The hitcher> που αποτελει ριμεικ της ταινιας του '86.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω ψαχτεί πολύ με θρίλερ θα πω το Omen (το παλιό).

Έχω προσέξει ότι τρομάζω περισσότερο σε ταινίες όπου υπάρχει και μεταφυσικό στοιχείο. Δηλαδή ταινίες με παρανοϊκούς δολοφόνους ίσως δε με τρομάζουν τόσο, πχ Shining που έχει αναφερθεί αρκετές φορές (κατά τ' άλλα όμως εξαιρετικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω προσέξει ότι τρομάζω περισσότερο σε ταινίες όπου υπάρχει και μεταφυσικό στοιχείο. Δηλαδή ταινίες με παρανοϊκούς δολοφόνους ίσως δε με τρομάζουν τόσο, πχ Shining που έχει αναφερθεί αρκετές φορές (κατά τ' άλλα όμως εξαιρετικό).

 

Δεν είχε μεταφυσικό στοιχείο το Shining? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω ψαχτεί πολύ με θρίλερ θα πω το Omen (το παλιό).

Έχω προσέξει ότι τρομάζω περισσότερο σε ταινίες όπου υπάρχει και μεταφυσικό στοιχείο. Δηλαδή ταινίες με παρανοϊκούς δολοφόνους ίσως δε με τρομάζουν τόσο, πχ Shining που έχει αναφερθεί αρκετές φορές (κατά τ' άλλα όμως εξαιρετικό).

Σε τετοιο στιλ μ αρεσε πολυ η καθοδος(the descent),η σπηλια(the cave)το 1408,οι αγγελιοφοροι,το ορφανοτροφειο και τα ζομπις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχε μεταφυσικό στοιχείο το Shining? :confused:

 

 

Θυμόμουν που τον Νίκολσον τον είχε πιάσει Cabin Fever και άρχισε να σφάζει κόσμο. Αλλά έχεις δίκιο. Εβλεπε και κάτι οράματα με φαντάσματα (πχ στο μπαρ), γι αυτό και του στριψε στο τέλος.

 

ε έχω καιρό να τη δω, ήταν περαμένη και η ώρα και τη πέταξα τη βλακεία μου :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δυο ταινιες θα πω...α)skeleton key(ειδικα που αφηγητε την ιστορια των μαυρων ειναι απιστευτο..)

β)Murder party(οι καμμενοι στις σαπιλες θα το ξερουν σιγουρα http://www.imdb.com/title/tt0878695/ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιξω καινουριο θεμα μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο αγγλικος-πρωτοτυπος τιτλος της ταινιας του Καρπεντερ το "Πλασμα" ??Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...