Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παίζει το gt5 το us μόνο απ όσο διάβασα και εγώ το us έχω το δοκίμασα και παίζει :D και παίζει και το need for speed hot Pursuit us και eu!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με αλλαγη του eboot etsi???kati τετοιο διαβασα!!!παιζει και απο εξωτερικο σκληρο???

Επεξ/σία από kostass13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το νέο από τον Geohot το είδατε;

 

http://psx-scene.com/forums/f6/geohot-here-your-ps3-root-key-74255/

 

Δεν το διαβασα αναλυτικα ακομα, θα γινει το hacking ακομα πιο ευκολο τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν αγορασα ακομα το ps3break και μετα τα τελευταια δεν το βλεπω να το κανω μελλοντικα..Εσεις συμφωνειτε ή να αλλαξω γνωμη?βλεπετε να γινεται κατι πολυ συντομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χρόνια πολλά σε όλους, έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα λήγω τα φώτα σας. κάποια παιχνίδια που έχω κάνει backup μετά δεν με παίζουν από τον σκληρό τον εξωτερικό η ακόμα και το εσωτερικό.

μήπως ξέρετε το γιατί. τα παιχνίδια είναι τα εξ εις.

Modnation Racers

CLOUDY WITH A CHANCE OF MEATBALLS

Create

ενώ πάνε να ξεκινήσουν κολλάνε. στο πρώτο δείχνει την εικόνα του loading

στο δεύτερο δείχνει ενα σάντουιτς δεξιά και μετά τίποτα

και στο 3 δείχνει τα χειριστήρια του move αλλά μετα τιποτα

το εχω τρέξει και με GAIA AND MULTIMAN

ΚΑΙ ΤΟ εχω κανει backup manager me tin ver 2

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Επεξ/σία από basileios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικά headsup για το gt5, παίζει μόνο η αμερικάνικη έκδοση, και αυτή partially,δεν μπαινει στην πίστα top gear(freeze το ps3)στο licence b1 (λογικά μπορεί να έχει πρόβλημα όλη η πίστα), αν όταν κερδίσεις αυτοκίνητο απο αγώνες ή απο lvl(δλδ αυτοκίνητο μέσω ticket)αν δεν μπεις μέσα όταν το κερδίσεις κάνει fail στο save απο εκεί και πέρα και δεν υπάρχει περίπτωση να σώσεις το παιχνίδι(με restart διορθώνετε)

 

και κάτι ακούγεται στο forum psx0scene για μια πίστα τ2 που κολάει αλλα δεν το έχω επιβεβαιώσει.

 

πολύ μεγάλος μπελάς το gt5,μάλλον πρέπει να βρεθεί σωστός τρόπος για να παιχτεί και όχι ότινανε φιξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν αγορασα ακομα το ps3break και μετα τα τελευταια δεν το βλεπω να το κανω μελλοντικα..Εσεις συμφωνειτε ή να αλλαξω γνωμη?βλεπετε να γινεται κατι πολυ συντομα?

 

και τι θα γίνει εαν δώσεις ~15 ευρώ για να το αγοράσεις? Εδώ δίνεις πολά παραπάνω για κάθε παιχνίδι...

 

How to downgrade firmware 3.42/3.50 to firmware 3.41 with PS3break dongle:

 

1.Insert PS3break dongle device into computer and flash in downgrade mode firmware

as downgrader

 

ρε παιδια ο υπολογιστης μου δν βλεπει το φλασακι πως να συνεχισω την διαδικασια?

 

plzzzzzzzzz helppppppppp

Φυσιολογικό είναι αυτό που λες. Θα πρέπει να πατήσεις ένα μικρό κουμπάκι που είναι πάνω στο στικάκι και τότε θα το αναγνωρίσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χρόνια πολλά σε όλους, έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα λήγω τα φώτα σας. κάποια παιχνίδια που έχω κάνει backup μετά δεν με παίζουν από τον σκληρό τον εξωτερικό η ακόμα και το εσωτερικό.

μήπως ξέρετε το γιατί. τα παιχνίδια είναι τα εξ εις.

Modnation Racers

CLOUDY WITH A CHANCE OF MEATBALLS

Create

ενώ πάνε να ξεκινήσουν κολλάνε. στο πρώτο δείχνει την εικόνα του loading

στο δεύτερο δείχνει ενα σάντουιτς δεξιά και μετά τίποτα

και στο 3 δείχνει τα χειριστήρια του move αλλά μετα τιποτα

το εχω τρέξει και με GAIA AND MULTIMAN

ΚΑΙ ΤΟ εχω κανει backup manager me tin ver 2

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Create και Cloudy μου κολλάνε και μένα

Το Modnation μου κολούσε εξωτερικό δίσκο.Εσωτερικο μου παίζει

 

καλησπερα!!γινετε να παιξεισ παιχνιδι μεσω ftp server χωρις να περασεις το game σε καποιο σκληρο???

Όχι

Επεξ/σία από BossDoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιον ftp server εχετε στο ps3 και πιο στο pc. Εγω δοκιμασα blackb0x ftp - filezilla αλλα δεν δουλεψε. Μου δουλευει το PS3 FTP server - filezilla αλλα εχει μικρες ταχυτες (1.2mb/sec max -,- )

Επεξ/σία από Drop_Dead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσπαθω να περασω το gt5 με filezila kai ftp server 1.2 alla tzifos!!!!kamia idea?

Κώστα εγώ με το "open manager tools" με split.Πέρασα το παιχνίδι στον εξωτερικό.Άλλαξα το eboot.bin με το νέο.Έπειτα μέσω "gaia manager"έκανα μεταφορά το παιχνίδι στον εσωτερικό.Από εκεί με το editor άλλαξα το αρχείο PARAM.sfo από 3.500 σε 3.410 . Το περνάς στο Ps3 με ftp και το παιχνίδι bootάρει κανονικά!

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...