Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχμ, εγω ειμαι σε 3.41 και πριν 5 λεπτα δοκιμασα το GT5 και παιζει μια χαρα.

Αν εχεις προμηθευτει καποιο απ τα γνωστα σπαστηρια αναβαθμισε σε 3.41 και κανε jailbreak. Φροντισε να εχεις αρκετο ελευθερο χωρο στο ps3 γιατι αρκετα games (οπως και το gt5) παιζουν μονο απο τον εσωτερικο δισκο. Συνδεεις το pc με το ps3 και παιρνας το αναλογο παιχνιδι.

Για πιο εξιδικευμενα εδω ειμαστε =D

Εισαι σιγουρος πως δουλευει? Κατεβασα και εβαλα την 3.41 και το ευρωπαικο GT5 αρνειται να ξεκινησει, ζηταει να βαλει την 3.50 αλλιως με πεταει εξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχουμε νεα για το ποτε περιπου θα μπορουμε να ξεκλειδωσουμε το ps3 με καποιο firmware; Ειναι σιγουρο οτι θα παιζουν ολα τα παιχνιδια; Ειναι απλα θεμα χρονου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να κανεις jailbreak πρωτα. Να περασεις τον multiman (manager) , να μεταφερεις το παιχνιδι στον εσωτερικο σκληρο σου και να αλλαξεις το eboot.bin του μεσω filezilla ή καποιον αλλον ftp server.

 

 

 

Kαι κατι σχετικα με το gt5. Δεν με εντυπωσιασε καθολου. Αρπαχτη που θα το προσπερνουσα. Συγκρουεσαι και δεν ακουγεται καν ηχος συγκρουσης η δεν καταστρεφετε το αυτοκινητο. Τα γραφικα ωραια ειναι αλλα οκ , το dirt 2 εχει τονους καλυτερα γραφικα.Aυτο ηταν το τρομερο παιχνιδι που περιμενανε ολοι τοσα χρονια ? <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drop_dead δεν εχεις και τελειως αδικο!!αλλα οταν περιμενεις κατι πως κ πως και σου βοβαρδιζουν τον εγκεφαλο με χιλιαδες κριτικες τελειοτητας σιγουρα ξενερωνεις μα αυτο που 8α δεις!!!το εχω πα8ει πολλες φορες!!!ισως με το patch pou εβγαλαν και εμεις δεν μπορουμε να το περασουμε ακομα(εδω με τα χιλια ζορια επαιξε) να αλλαζουν καποια πραγματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drop_dead δεν εχεις και τελειως αδικο!!αλλα οταν περιμενεις κατι πως κ πως και σου βοβαρδιζουν τον εγκεφαλο με χιλιαδες κριτικες τελειοτητας σιγουρα ξενερωνεις μα αυτο που 8α δεις!!!το εχω πα8ει πολλες φορες!!!ισως με το patch pou εβγαλαν και εμεις δεν μπορουμε να το περασουμε ακομα(εδω με τα χιλια ζορια επαιξε) να αλλαζουν καποια πραγματα!!!

 

Tι να πω ισως οντως να φταιει οι απαιτησεις που ειχαμε ολοι απο αυτο το game και το hype που ειχε δημιουργηθει γυρω απο αυτο σε εκανε να πιστευεις πως ειναι το game της δεκαετιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν τα λέω αναποδα. το τσέκαρα κιόλας. από ιουνιο κιολας έχουν κυκλοφορησει patch παιχνιδιών που δινουν δυνατότητα 3d στα παιχνιδια(πχ motorstorm, wipeout). τα πρώτα native 3d games ήταν το black ops. στην 3.50 η σονυ διαφημιζε ότι θα ενεργοποιήσει και τις ταινιες 3d οπως και έκανε. ο φιλος παραπάνω που δεν του παίζει, κάτι θα κάνει λάθος στο setup μάλλον. κάπου εδω μέσα είχα βρει οδηγό για σωστή ριθμιση του 3d.

Ένας φίλος έχει 3D και δεν του παίζει ενώ έπεζε με 3.50

 

Βρήκα αυτό αλλά δεν παίζει πάλι 3D.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G_4DQCoX_zY

 

Για καλύτερη απόδοση λένε για HDMI 1.4 καλώδιο

Επεξ/σία από BossDoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα του 3d έχω tv με λειτουργία μετατροπή απο 2d σε 3d samsung και κλασικό ps3 αναβάθμιση στο τευλευταιο λειτουργικό κύριος για ταινίες εμένα με ενδιαφέρει αυτο που έψαξα και βρήκα και μου είπαν είναι ότι παίζει μεγάλο ρόλο η πηγή του οπότε αναρωτιέμαι αν βάλω ένα 3d player θα δω κάποια παραπάνω διάφορα συγνώμη αν σας έβγαλα απο το θέμα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι για το GT5.κάνω ότι λέει ο φίλος DJTaurus αλλά όταν πάω να βάλω Patch Mode και τρέχω με χ το παιχνίδι με λέει οτι δεν έχει το eboot. αν το βαλω normal το τρέχει αλλά κολλάει στα διπλώματα. πέστε με μου σας παρακαλώ τι κάνω λάθος. και αν πρεπει να βαλω κανενα Patch Mode eboot πουθενά.

και κατι ακομα εδω

1. Clean all GT5 Data if any is left on your PS3

2. Start multiMan 1.12.00 and press R1 into Patch Mode

3. Connect from your PC to the PS3

4. Transfer the Game to your PS3 (in Patch Mode!) including the new EBOOT.BIN

5. After transfer, press R1 to leave Patch Mode

6. Press again R1 to enter Patch Mode (Gamelist rehashes)

7. Insert any BDVD Game

8. Mount the Game

9. Start it from BDVD

στο 3 αυτο θα γίνει μεσώ ftp server? δεν το εχω καταλαβει οταν θα πατήσω R1 into Patch Mode πως θα κάνω το Connect from your PC to the PS3 εχει ενα αρχειο GT.VOL είναι 11GB και αυτο αν δεν το εχω κανει split δεν το μεταφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι για το GT5.κάνω ότι λέει ο φίλος DJTaurus αλλά όταν πάω να βάλω Patch Mode και τρέχω με χ το παιχνίδι με λέει οτι δεν έχει το eboot. αν το βαλω normal το τρέχει αλλά κολλάει στα διπλώματα. πέστε με μου σας παρακαλώ τι κάνω λάθος. και αν πρεπει να βαλω κανενα Patch Mode eboot πουθενά.

και κατι ακομα εδω

1. Clean all GT5 Data if any is left on your PS3

2. Start multiMan 1.12.00 and press R1 into Patch Mode

3. Connect from your PC to the PS3

4. Transfer the Game to your PS3 (in Patch Mode!) including the new EBOOT.BIN

5. After transfer, press R1 to leave Patch Mode

6. Press again R1 to enter Patch Mode (Gamelist rehashes)

7. Insert any BDVD Game

8. Mount the Game

9. Start it from BDVD

στο 3 αυτο θα γίνει μεσώ ftp server? δεν το εχω καταλαβει οταν θα πατήσω R1 into Patch Mode πως θα κάνω το Connect from your PC to the PS3 εχει ενα αρχειο GT.VOL είναι 11GB και αυτο αν δεν το εχω κανει split δεν το μεταφερει.

Λοιπόν

Κάνεις το 1-2 στο 2 πατάς το R1 και γράφει πάνω δεξιά USB mode ,μετά κάνεις EXIT me τρίγωνο

3 connect me FTP 1.2 απο ps3 kai winscp apo pc (Καλύτερα ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ!)Μεταφορά γίνεται απο το PC δεν καταλαβαίνω όταν λες δεν στο μεταφέρει

4 Περνάς το Grand Turismo sto φάκελο /dev_hdd0/game/OMAN46756/GAMEZ για να το βλέπει σε patch mode και βάζεις το νέο EBOOT.bin (αν το είχες κατεβάσει πριν βγεί το patch-αλλιώς λογικά το έχεις ήδη)

5 Πας παλι με multiMan και πατάς R1 2 φορές

Λογικά αν το έχεις κάνει σωστά ΚΑΙ έχεις το τελευταίο hex στο stickaki θα παίξει.

Εγώ το δοκίμασα με ps3break 1.2 me 1.7 hex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλhσπερα!!!εχει βγει eboot για το gt5 που να εχει περασμενο και το update που εβγαλαν προσφατα ή den exei kamia sxesi to eboot.bin me ta update???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα λιγο δυσκολη να μου ακουγεται ολη αυτη η διαδικασια με eboot, hex, patch, ftp και αλλα πολλα!!! Και ολα αυτα για να βαλεις μερικα παιχνιδια και να μη σου παιζει ουτε τα μισα σωστα.

 

Παντως ελπιζω σε ολικο σπασιμο του ps3 και απλα με μεταφορα των παιχνιδιων στο ps3, να παιζουν ολα αψογα. Παντως η sony εβαλε σε μεγαλο μπελα τους hackers, αφου κανανε 4 χρονια για να το σπασουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GT5 οντως οπτικα ειναι απαραδεκτο για το Hype που δημιουργηθηκε, ομως

η ουσια του παιχνιδιου βασιζεται στο driving και εκει ειναι που λαμπει, αρκει

καποιος να του δωσει λιγο χρονο και να το παιξει χωρις να ειναι προκατηλημενος.

 

Το να το συγκρινουμε με το Dirt ειναι ανευ ουσιας αφου ειναι δυο παιχνιδια αλλης

τελειως προσεγκισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα ετσι και δούλεψε τωρα ειμαι οκ σε ευχαριστω.....

Λοιπόν

Κάνεις το 1-2 στο 2 πατάς το R1 και γράφει πάνω δεξιά USB mode ,μετά κάνεις EXIT me τρίγωνο

3 connect me FTP 1.2 απο ps3 kai winscp apo pc (Καλύτερα ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ!)Μεταφορά γίνεται απο το PC δεν καταλαβαίνω όταν λες δεν στο μεταφέρει

4 Περνάς το Grand Turismo sto φάκελο /dev_hdd0/game/OMAN46756/GAMEZ για να το βλέπει σε patch mode και βάζεις το νέο EBOOT.bin (αν το είχες κατεβάσει πριν βγεί το patch-αλλιώς λογικά το έχεις ήδη)

5 Πας παλι με multiMan και πατάς R1 2 φορές

Λογικά αν το έχεις κάνει σωστά ΚΑΙ έχεις το τελευταίο hex στο stickaki θα παίξει.

Εγώ το δοκίμασα με ps3break 1.2 me 1.7 hex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ήθρε η ώρα να απολαύσουμε τις πραγματικές δυνατότητες τους ps3! Προβλέπω μεγάλη άυξηση των πωλήσεων για το ps3 αφού μόλις βγουν τα πρώτα CFW που θα επιτρέπουν να παίζουμε backups θα γίνει χαμός αφού θα είναι πανεύκολο να γίνει το χακάρισμα! Μόνο με ένα απλό usb stick. Και για το psp έρχονται καλές εποχές αφού το χάκαραν πλήρως με τον ίδιο τρόπο κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...