Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα τα firmware τα βρίσκεις εδώ.

το 3.41 modified τι κανει;;

Ειναι αμα θες πχ να αλλαξεις σκληρο και εχεις ηδη την 3.41 περνας την modified εκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν υπαρχει προβλημα με το bluray σε ps3 fat μετα απο downgrade τι κανουμε ? Ανεβαζουμε σε 3.5 μετα πισω σε 3.15 και παλι 3.41 ?

 

Mπορω να μεταφερω τους φακελους dev_flash3 και dev_flash2 απο αλλο ps3 και να διορθωθει το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα updates που έχει στο παραπάνω link δεν γίνονται αυτόματα εαν δεν έχεις λογαριασμό στο PSN? Γιατί σε 2-3 backups που έχω στον δίσκο έκαναν updates μόνα τους. Να αρχίζω να αγχώνομαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και υπαρχουν ατομα που εχουν προβλημα με το bluray playback λογο downgrade, θα λεγα οσοι εχουμε απροβληματιστη κονσολα να ανεβασουμε τον φακελο dev_flash3.Εψαξα στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα καποια ολοκληρωμενη συλλογη εκτος απο αυτο .

 

Πχ εδω ειναι ο φακελος dev_flash3 Link και ειναι απο εκδοση CECHG04. Οποιος το δοκιμασει ας πει αν δουλεψε ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν μπορω να διαβασω και τις 100 σελιδες ποιο καλο παιδακι θα απαντησει στις ερωτησεις μου??

 

1)Εχω το PS3 με τα 80GB,μπορω να παιξω αντιγραφα ασφαλειας??

 

2)Τι χρειαζομαι για να το κανω αυτο???(ενα στικακι απ οτι καταλαβα αλλα τι ακριβως??)

 

3)Χρειαζομαι εξωτερικο σκληρο η και με τον εσωτερικο του μπορω να κανω δουλεια???\

 

4)Τα παιχνιδια που τα βρισκω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν μπορω να διαβασω και τις 100 σελιδες ποιο καλο παιδακι θα απαντησει στις ερωτησεις μου??

 

Διάβασε τις τελευταίες 10 τότε και θα σου λυθεί κάθε απορία...

 

(το κακό παιδάκι!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ps3break v1.2 ftw ;) 2 τετοια ειχα. Εκανα και downgrade και ειναι μια χαρα. Αν χρειαζεσαι και διακοπτη για το ps3 slim εχει και στο digimartz πακετο ps3break-διακοπτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...