Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο αμερικη ειναι; Δε πιστευω να κολλησει τελωνειο!

 

Στο site γραφει αυτο :

 

 

Q:Does it permanently modify my console?

A:Certainly not, once the PS3break is removed, it is completely disabled.

 

 

 

 

Τι εννοει, οταν λεει disabled; Δλδ αν θελω το online, απλα το βγαζω απο το ps3;

 

Οχι. Το στικάκι για να παιξει θελει 3.41 firmaware. Απλα αν βγάλεις το στικάκι θα εχεις εργοστασιακο 3.41 firmware. Online για να παιξεις θες 3.55 οποτε δεν παιζεις μπορεις και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα βγαλω το στικακι και ξακαναω Update στην 3.55 θα μπορω να παιξω ή θα εχω φαει ban;

 

Επισης χανεις κατι σε gameplay απο την εκδοση 3.41 μεχρι της 3.55;

 

Τελος, το παραπανω στικακι θα μπορει να ειναι συμβατο οταν γινει jailbreak η επομενη εκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τα saved data από τα παιχνίδια που παίζονται με το στικάκι διαγράφονται όταν ξεκινήσεις την κονσόλα χωρίς το στικάκι μιας και έχει τότε άλλη έκδοση το σύστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τα saved data από τα παιχνίδια που παίζονται με το στικάκι διαγράφονται όταν ξεκινήσεις την κονσόλα χωρίς το στικάκι μιας και έχει τότε άλλη έκδοση το σύστημα?

 

Δεν αλλαζει εκδοση το συστημα. Τα save δουλευουν κανονικα.

 

 

 

 

Το Red dead redemption γιατι δεν θελει να μπει στο ps3 μεσω ftp ?? Καθε φορα το μεγαλο file 7.5Gb μου το βγαζει αποτυχης μεταφορα -,-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλαζει εκδοση το συστημα. Τα save δουλευουν κανονικα.

 

 

 

 

Το Red dead redemption γιατι δεν θελει να μπει στο ps3 μεσω ftp ?? Καθε φορα το μεγαλο file 7.5Gb μου το βγαζει αποτυχης μεταφορα -,-

πιο ftp εχεις στο pc? δοκιμασε το WinSCP ειναι πιο σταθερο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βγαλω το στικακι και ξακαναω Update στην 3.55 θα μπορω να παιξω ή θα εχω φαει ban;

 

Επισης χανεις κατι σε gameplay απο την εκδοση 3.41 μεχρι της 3.55;

 

Τελος, το παραπανω στικακι θα μπορει να ειναι συμβατο οταν γινει jailbreak η επομενη εκδοση;

 

Δεν θα εχεις φάει ban, δεν αλλαζει κατι στο gameplay αναμεσα στo 3.41 και 3.55 firmware.

Το μονο που αλλαζει ειναι οτι στην 3.41 δεν μπορεις να δεις 3D ταινίες ΑΝ εχεις 3D τηλεόραση και ΟΤΑΝ βγουν 3D ταινίες σε blueray και οτι δεν μπορείς να παίξεις online γιατι απαιτεί 3.55 το online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το στικάκια παραπλανούν ότι υπάρχει η έκδοση 3.55 (ενώ υπάρχει η 3.41) τότε ανοίγει το PSN. Υπάρχει ο κίνδυνος "ban" ? Και γενικά για να μην ρωτά ο καθένας, με ποιο τρόπο γίνεται κάποιος "ban" και εαν έχει τελικά συμβεί σε κάποιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στο playastation 3 το PS3 Media Server για να βλεπω ταινιες και ειναι πολυ σταθερο.Υπαρχει περιπτωση κανοντας downgrade απο 3.42 σε 3.41 να υπαρξει προβλημα με το PS3 Media Server? Το εχει κανει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα πολλά παιχνίδια μου βγάζουνε το εξής μύνημα και δεν παίζουν...

An error occures during the start operation 80010017 και συγκεκριμένα το Uncharted 2 που θέλω να παίξω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το στικάκια παραπλανούν ότι υπάρχει η έκδοση 3.55 (ενώ υπάρχει η 3.41) τότε ανοίγει το PSN. Υπάρχει ο κίνδυνος "ban" ? Και γενικά για να μην ρωτά ο καθένας, με ποιο τρόπο γίνεται κάποιος "ban" και εαν έχει τελικά συμβεί σε κάποιον?

Τα στικάκια σε βάζουν σε spoof(εικονική 3.55)ώστε να μην κάνεις καταλάθος update.Δεν μπαίνεις με spoof 3.55 στο PSN.Επομένως δεν υπάρχει και "ban".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω κατεβασει μερικα παιχνιδια για ps3.Bλεπω οτι εχουν ολα ενα φακελο πχ BLUS30418 και μεσα 2 αλλους φακελους, εναν PS3_GAME και δευτερο PS3_UPDATE.Κανουμε εγκατασταση τον πρωτο PS3_GAME και μετα περναμε με απλο στικακι τον δευτερο PS3_UPDATE? Ποιον Backup Manager και FTP Server προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τροπος να κανεις jailbreak σε fat ps3 40GB χωρις flashaki υπαρχει?Δηλαδη οπως με το psp που καταφερα να το κανω jailbreak μονος μου και χωρις να αγορασω τιποτα.ευχαριστω(sorry αλλα 105 σελιδες ειναι παραααααααα πολλεσ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλο τα ίδια και τα ίδια.

Γίνεται χωρίς jailbreak;

Γίνεται με iPhone 4;

Γίνεται με το sixaxis;

Γίνεται με το psp;

Γίνεται με τη φραπιερα;

 

Ρε αδέρφια 10 ευρω κάνει το κωλοστικάκι αγοραστε το! Θέλετε τζάμπα παιχνιδια αλλα δεν θέλετε να πληρωσετε ούτε για το jailbreak....

Επεξ/σία από manosfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...