Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατσε ωπα, απο εσωτερικο παιζουν οπως εχει απο οσο ξερω. Το σπλιτ το κανεις για τους εξωτερικους, σωστα? Επισης ποιο ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιεις για να κοψεις τα αρχεια?

ειναι καποια συγκεκριμενα games/releases που οντως δεν παιζουν απο τον εσωτερικο δισκο. υπαρχουν διαφορα για να κοψεις αρχεια .ενα απο αυτα :open split

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά αυτό με το FOLDER: /app_home/PS3_GAME/ [που όταν πάτε να μπείτε βγάζει An error occurred during the start operation (80028f14)) το έχετε όλοι με την CFW 3.55?

ναι στο βγαζει αμα δεν εχεις φορτωσει games απο τον manager
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει ιδη αναφερθει, το διαβασα στο pspgr.net και απλα το μεταφερω:

 

υπαρχει ηδη κολπο για να μπεις στο psn χωρις να κανεις το update.

Καντε το εξης:

1)Πάτε στο Network.

2)Connection settings

3)Επιλέξτε custom

4)Πηγαίνετε στο DNS Settings

5)Βάλτε Primary και Secondary IP Settings 67.202.81.137

6)Σώστε τα settings σας

7)Κάντε Sign in στο PSN και καλό σας παιχνίδι

 

δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα αλλα πρέπει να δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η δουλειά θα γίνεται τωρα... θα βγάζει καθε εβδομάδα απο ενα νεο update η sony να κλείνει προσωρινά το PSN σε όλους εμάς , 3.56 , 3.57 , 3.58 και παει λέγοντας.... και εμείς κάθε λιγο και λιγάκι θα περνάμε νεα CFW για να ξανα μπαίνουμε

 

απο την αλλη δεν πρέπει να τα θέλουμε και όλα δικά μας, απο το να μας κάνει όλους BAN μια και καλή απο το PSN προτιμώ να περνάω καθε εβδομάδα νεο CFW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η δουλειά θα γίνεται τωρα... θα βγάζει καθε εβδομάδα απο ενα νεο update η sony να κλείνει προσωρινά το PSN σε όλους εμάς , 3.56 , 3.57 , 3.58 και παει λέγοντας.... και εμείς κάθε λιγο και λιγάκι θα περνάμε νεα CFW για να ξανα μπαίνουμε

 

απο την αλλη δεν πρέπει να τα θέλουμε και όλα δικά μας, απο το μας κάνει όλους BAN μια και καλή απο το PSN προτιμώ να περνάω καθε εβδομάδα νεο CFW

 

Ακριβως το ιδιο μνμ εγραψα και εγω στην προηγουμενη σελιδα. Παντως πιστευω πως εστω και καθυστερημενα λυσεις θα υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο Gaia Manager v.2.06 δουλευει σε εσας γιατι σε εμενα μου βγαζει eror οταν παο να παιξω καποιο game και ο Gaia Manager v.2.05 μου το κανει το εχει παθει κανεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ παιδια βοηθειστε!προσπαθω να τρεξω το gran turismo 5 dcomics usa version στο

Custom Firmware 3.55 kmeaw με αλλαγη του eboot.in με το ΕΒΟΟΤ.bin του veritas αλλα δεν μου παιζει με τιποτ!Εχω και bluray δισκακι μεσα..τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ παιδια βοηθειστε!προσπαθω να τρεξω το gran turismo 5 dcomics usa version στο

Custom Firmware 3.55 kmeaw με αλλαγη του eboot.in με το ΕΒΟΟΤ.bin του veritas αλλα δεν μου παιζει με τιποτ!Εχω και bluray δισκακι μεσα..τι να κανω?

Mόνο σε εσωτερικό παίζει,το δοκίμασες;Με ποιον μάνατζερ το τρέχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι πολλοι κατοχοι ps3 τρεις και λιγο κανουν update στις εκδοσεις των managers.Συμβουλη: Αν δουλευει μια χαρα μια παλαιοτερη εκδοση του manager σας μην κανετε update σε νεοτερη.Για παραδειγμα η 2.05 του Gaia ειναι μια χαρα για τους περισσοτερους.Αφηστε την 2.06.

Επισης ειναι τραγικο λαθος της Sony να ξεκινησει τα security updates.Το παιχνιδι το εχασε.Η κονσολα ειναι 100% διατρητη.Με αυτον τον τροπο το μονο που θα καταφερει ειναι να εξοργισει οσους εχουν OFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο σε εσωτερικό παίζει,το δοκίμασες;Με ποιον μάνατζερ το τρέχεις;

μονο σε εσωτερικο?εγω προσπαθω απο εξωτερικο..το εχω κανει split και χωρεσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στο βγαζει αμα δεν εχεις φορτωσει games απο τον manager

 

και να έχω φορτώσει game (από τον gaia π.χ.) πάλι το ίδιο το βγάζει και όταν πατάω->λάθος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ρε παιδια παλι ενω χθες μπορουσα κι επαιζα κανονικα τα παιχνιδια μου σημερα μου κολαει.Τι θελω να πω,Ανοιγω το ΠΣ3, βαζω ενα blue ray μεσα,τρεχω τον Gaia 2,05 ο οποίος φορτωνη κανονικα.Μετα επιλεγω το παιχνιδι που θελω,παταω Χ να τρεξει κ μετα τελος.Αλλες φορες δεν τρεχει καν ο Gaia.Χθες ολα μια χαρα σημερα τιποτα.Τι μπορει να φταιει,συνδεση στο δικτυο δεν του χω κανει.Εχετε καμοια προταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...