Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες το βραδυ εβαλα το Modnation Racers να κανει update.Kατα τις 3 τα ξημερωματα εκλεισα την κονσολα.Ξερουμε ποτε βγηκε το OFW 3.56 update Ελλαδα?Ελπιζω να μην μου εκανε υπουλα update.

 

 

δεν περναει αναβαθμιση παιχνιδιου και firmware μηχανηματος μαζι

 

πρωτα γινεται η αναβαθμιση του ps3 (η οποια ειναι και ιστορια με confirmations,restart κλπ) και μετα σου επιτρεπεται να αναβαθμισεις τα παιχνιδια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομιζω να γινεται να κανεις update σε καποιο παιχνιδι χωρις να βαλεις την 3.56 πρωτα.

Το ιδιο συμβαινει και με το Online

 

Αφού όταν ήμουν στην 3.41 με Jailbreak έκανα κανονικά online update τα παιχνίδια παρότι είχε βγει το 3.55 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν περναει αναβαθμιση παιχνιδιου και firmware μηχανηματος μαζι

 

πρωτα γινεται η αναβαθμιση του ps3 (η οποια ειναι και ιστορια με confirmations,restart κλπ) και μετα σου επιτρεπεται να αναβαθμισεις τα παιχνιδια

 

Ναι το γνωριζω.Απλα εβαλα χθες το Modnation και ενω εχω απενεργοποιημενο το auto-login σε PSN μολις βγηκα απο το παιχνιδι ειδα οτι εχει μπει PSN.Δεν εδωσα σημασια και το εκλεισα και μ'εζωσαν τα φιδια τωρα καταλαβαινεις. :-D

Αλλα οπως λες θα ειχε γινει restart αρα μαλλον ειμαι οκ.Τωρα δηλαδη μεχρι να βγει CFW 3.56 δεν γινονται updates στα παιχνιδια?Εχω την εντυπωση οτι τα updates γινονται και εκτος psn (τουλαχιστον μεχρι τωρα ετσι εβαζα τα patches).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για να καταλαβω, καποιος για να παιξει παιχνιδια για το ps3 αντιγραμμενα, θελει να ειναι χακερ; Ενα σωρο διαδικασιες κανεις και ειδικα σε ορισμενα παιχνιδια γινεται χαμος με τις ρυθμισεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για να καταλαβω, καποιος για να παιξει παιχνιδια για το ps3 αντιγραμμενα, θελει να ειναι χακερ; Ενα σωρο διαδικασιες κανεις και ειδικα σε ορισμενα παιχνιδια γινεται χαμος με τις ρυθμισεις!!

 

αν δεις το λινκ με το Ελληνικο βιντεο θα δεις οτι ειναι μια διαδικασια με 3 βηματα σχεδον. ειναι απλο και οχι δεν πρεπει να εισαι χακερ. να διαβασεις πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες ερωτησεις απο καποιον που σκέφτεται να παρει ps3 λογω των...εξελιξεων :rolleyes:

 

1)το online παιχνιδι ειναι &^*^&&^%^ ?? γιατι εχω διαβασει διαφορα αρθρα οτι παιζει πολυ χακεμα σε cod κτλ.Συμβαινει κατι τετοιο?

2)φανταζομαι το online παιζει κανονικα??

3)τα scene releases παιζουν οπως ειναι ή θελει καποια επεξεργασια για καθε παιχνιδι?

4)αν παρω ps3, καλο ειναι να παρω ενα με 320 χωρο ή να παρω το πιο φθηνο και μπορω μετα να βαλω σκληρο της επιλογης μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τελικα τι γινεται? Αν βγαζει καθε λιγο η σονυ pseudo-updates θα ακυρωνεται το ονλινε και θα περιμενουμε συνεχως νεες εκδοσεις, παντα με κινδυνο μπρικαρισματος? Οχι οτι απο αυτο προτιμω και το καθολου, αλλα καποια μονιμη λυσυ δεν φαινεται στον οριζοντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για να καταλαβω, καποιος για να παιξει παιχνιδια για το ps3 αντιγραμμενα, θελει να ειναι χακερ; Ενα σωρο διαδικασιες κανεις και ειδικα σε ορισμενα παιχνιδια γινεται χαμος με τις ρυθμισεις!!

Σε γενικες γραμμες εχει δικιο ο nassosa.απλα χρειαζεται να διαβασεις λιγο.Βασικα η ολη οποια "δυσκολια" υπαρχει ειναι κατα 80% πιστευω στην πολη αρχη με το που προτοξεκινας διοτι απλα υπαρχει η απειρια της ολης φασης. Εαν δεν τα παρατησεις στην πολυ αρχη απο κει και μετα πιστευω οτι μπενεις σε μια φαση που και οταν δεν σου παιζει κατι με την μια, εχεις βρει τους μηχανισμους που χρειαζεται για το ψαξιμο και χωρις πολλα πολλα βρισκεις λυση...Αν διαβασεις λιγακι στο φορουμ δεν εχεις προβλημα.γνωμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες ερωτησεις απο καποιον που σκέφτεται να παρει ps3 λογω των...εξελιξεων :rolleyes:

 

1)το online παιχνιδι ειναι &^*^&&^%^ ?? γιατι εχω διαβασει διαφορα αρθρα οτι παιζει πολυ χακεμα σε cod κτλ.Συμβαινει κατι τετοιο?

2)φανταζομαι το online παιζει κανονικα??

3)τα scene releases παιζουν οπως ειναι ή θελει καποια επεξεργασια για καθε παιχνιδι?

4)αν παρω ps3, καλο ειναι να παρω ενα με 320 χωρο ή να παρω το πιο φθηνο και μπορω μετα να βαλω σκληρο της επιλογης μου???

 

1) Σε γενικες γραμμες ειναι gtp εκτος απο μερικα παιχνιδια.Βλαμμενα υπαρχουν και θα υπαρχουν παντοτε σε online.Προσωπικα δεν ειμαι φαν του online gaming.Το πολυ πολυ co-op απο τον ιδια καναπε ή sports games με φιλους.

2) Για online θελει παντα το τελευταιο firmware.Τωρα που βγηκε το 3.56 ετοιμαζεται το αντιστοιχο update για CFW το οποιο εκτιμω οτι το αργοτερο αυριο το πρωι θα ειναι ετοιμο.

3) Παιζουν οπως ειναι εκτος αν εχουν αρχεια ανω των 4gb (για την ακριβεια ανω των 4177gb).Τοτε θελουν αυτα τα αρχεια split με προγραμματακι (πανευκολη διαδικασια) και παιζουν μονο απο τον εσωτερικο σκληρο.

4) Αν βρεις παρε ενα με 120gb εσωτερικο και αγορασε εναν Seagate εξωτερικο σκληρο (προσοχη οχι Western Digital) με 1TB ή 2ΤΒ.Με 1ΤΒ εχει 70Ε με 2ΤΒ 100Ε περιπου.Το 90% των games παιζει απο εξωτερικο δισκο και επιπλεον εχεις και την ανεση να βαλεις και ταινιες και μουσικη (σε περιπτωση που δεν εχεις συνδεσει με media server το ps3 με το pc).Προσοχη οταν αγορασεις τον εξωτερικο να το κανεις format σε FAT32.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3) Παιζουν οπως ειναι εκτος αν εχουν αρχεια ανω των 4gb (για την ακριβεια ανω των 4177gb).Τοτε θελουν αυτα τα αρχεια split με προγραμματακι (πανευκολη διαδικασια) και παιζουν μονο απο τον εσωτερικο σκληρο.

 

Κατσε ωπα, απο εσωτερικο παιζουν οπως εχει απο οσο ξερω. Το σπλιτ το κανεις για τους εξωτερικους, σωστα? Επισης ποιο ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιεις για να κοψεις τα αρχεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...