Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να κάνω τη διαδικασία τώρα, έχω το KMEAW 3.55 PS3UPDAT.PUP χύμα στο root ενός usb stick . έχω στο ps3 την 3.55 (από την τελευταία αναβάθμιση της sony)περνάω κατ'αρχήν το PS3UPDAT.PUP από system update κανονικά ή να μπω από recovery mode? φαντάζομαι ΔΕΝ χρειάζεται να ξαναπεράσω την μαμά 3.55, έτσι δεν είναι?

 

 

κι εγω φατ 40αρι εχω.περασα το kmeaw απο ρεψοωερυ και οταν εκανε ριμπουτ ηταν ετοιμο. εχω περασει ολους του μανατζερς γιατι διαβασ οτι μερικα παιχνιδα δεν τα παιζουν ολοι. Τωρα κατεβασα ενα παιχνιδι το εκανα σπλιτ και το κανω κοπι στον δισκο. Κανει μονο του την ενωση των αρχειων και θα το δοκιμασω αν παιζει. γενικα εχει λιγο μπρος πισω αλλα οκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ok είναι .. μέχρις στιγμής....

 

πάνω απο την επιλογή install package files υπάρχει ένα folder : Up_Home/PS3-GAME ή κάτι τέτοιο. το οποίο όταν πάω να το ανοίξω βγάζει error . ΤΪ είναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα update σε 3.55 με το PS3UPDAT.PUP με οδηγίες που βρήκα εδώ

 

Πως συνεχίζω τώρα για να κάνω backup

 

Επίσης σημαντικο! Προσπάθησα να παίξω 2k11 online και μόλις μπαίναμε στο παιχνίδι για να ξεκινλησουμε κολούσε!

Φταίει το Update Που εκανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok είναι .. μέχρις στιγμής....

 

πάνω απο την επιλογή install package files υπάρχει ένα folder : Up_Home/PS3-GAME ή κάτι τέτοιο. το οποίο όταν πάω να το ανοίξω βγάζει error . ΤΪ είναι αυτό?

πρέπει να επιλέξεις μέσω μάνατζερ ένα παιχνίδι.Αυτό θα σου δείξει μετά εκεί(Up_Home/PS3-GAME) .Αν δεν χρειάζεται δισκάκι μέσα μπορείς και από εκεί να το τρεξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω takisdemi . χμ, τώρα βλέπω πως και μετά το φόρτωμα game από manager συνεχίζει να υπάρχει πάνω από το σύμβολο του δίσκου και όταν πατάς πάνω του βγάζει μήνυμα λάθους (an error occured during the start operation ή κάτι τέτοιο με ένα κωδικό λάθους δίπλα).

 

ξέρει κάποιος αν μπορούμε να απαλλαχθούμε από αυτή την αηδία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το extract όμως το κάνει γρήγορα?

 

το tsmuxer έχει convert το m2ts και έχει και split για τα big files se 2-3 λεπτά

το extract το κάνει πολύ γρήγορα, άλλα μία ταινία (main movie) πολλές φορές ξεπερνάει τα 4gb

ο φάκελος έχει μέσα το audio_ts (για τους γνωστούς λόγους συμβατότητας) και τον video_ts, με τα vob, ifo και bup.

 

Για αυτό ρωτάω αν το split μπορεί να χωρίσει έναν φάκελο video_ts (που δεν είναι ένα ενιαίο αρχείο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσα-ίσα! έβαλα το λινκ για να γελάσουμε με το σκοτωμό που γίνεται (ήτοι αρνητικό feedback του τύπου ¨αρκετά brickάραμε, με τον αλήτη, τι θέλει να μας καταστρέψει..." κλπ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3.56 OFW κυκλοφορεί και το μηχάνημα ήδη ζητά update.. ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

 

http://www.ps3-hacks.com/2011/01/26/ps3-firmware-3-56-live/

 

Τώρα που είμαστε σε CFW 3.55 υπάρχει περίπτωση στην προσπάθεια μας να αναβαθμίσουμε online κάποιο game που βρίσκει νέα version να «περαστεί» ύπουλα από την SONY το 3.56 ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είμαστε σε CFW 3.55 υπάρχει περίπτωση στην προσπάθεια μας να αναβαθμίσουμε online κάποιο game που βρίσκει νέα version να «περαστεί» ύπουλα από την SONY το 3.56 ;;;;;

 

Δε νομιζω να γινεται να κανεις update σε καποιο παιχνιδι χωρις να βαλεις την 3.56 πρωτα.

Το ιδιο συμβαινει και με το Online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το βραδυ εβαλα το Modnation Racers να κανει update.Kατα τις 3 τα ξημερωματα εκλεισα την κονσολα.Ξερουμε ποτε βγηκε το OFW 3.56 update Ελλαδα?Ελπιζω να μην μου εκανε υπουλα update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα το πρωί.. αργά σαν και σένα, 2.30 περίπου πριν πάω για ύπνο, επειδή έκανα reboot θα το είχα δει, δε μου εβγαλε όμως κανένα μήνυμα αναβάθμισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...