Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μονο σε εσωτερικο?εγω προσπαθω απο εξωτερικο..το εχω κανει split και χωρεσε..

Ναι,πρέπει μέσω του μάνατζερ να το περάσεις στον εσωτρικό δίσκο.Δεν έχει σημασία που το έκανε split.Tα split παίζουν μόνο από τον εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα ρε παιδια παλι ενω χθες μπορουσα κι επαιζα κανονικα τα παιχνιδια μου σημερα μου κολαει.Τι θελω να πω,Ανοιγω το ΠΣ3, βαζω ενα blue ray μεσα,τρεχω τον Gaia 2,05 ο οποίος φορτωνη κανονικα.Μετα επιλεγω το παιχνιδι που θελω,παταω Χ να τρεξει κ μετα τελος.Αλλες φορες δεν τρεχει καν ο Gaia.Χθες ολα μια χαρα σημερα τιποτα.Τι μπορει να φταιει,συνδεση στο δικτυο δεν του χω κανει.Εχετε καμοια προταση

Τρέξε μια το liv2 v6 μπας και ξεμπλοκάρει.Άν όχι βγήκε 2.06 έκδοση,δοκίμασε την.http://www.ps3-hacks.com/file/265

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ρε παιδια παλι ενω χθες μπορουσα κι επαιζα κανονικα τα παιχνιδια μου σημερα μου κολαει.Τι θελω να πω,Ανοιγω το ΠΣ3, βαζω ενα blue ray μεσα,τρεχω τον Gaia 2,05 ο οποίος φορτωνη κανονικα.Μετα επιλεγω το παιχνιδι που θελω,παταω Χ να τρεξει κ μετα τελος.Αλλες φορες δεν τρεχει καν ο Gaia.Χθες ολα μια χαρα σημερα τιποτα.Τι μπορει να φταιει,συνδεση στο δικτυο δεν του χω κανει.Εχετε καμοια προταση

 

Φιλε σημερα ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Μπαινω στον γαια παταω να παιξω λιττλε βιγ πλανετ 2 και κολλαει. Ουτε στο ΧΜΒ δεν με εβγαζε. Τελικα κατεβασα τον rogero manager V7.9c και ολα πλεον μου παιζουν μια χαρα :D Ελπιζω να δουλεψει και για σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το liv2 v6 τι ειναι?

http://www.ps3-hacks.com/file/263

 

εχω 3 παιχνιδια τα 2 παιζουν αψεγαδιαστα με το gaia 2.0.6

Αν πας πάνω στο game που έχεις στον εξωτερικό μέσα στον μάνατζερ και πατήσεις "copy" σε ρωτάει αν θέλεις να το περάσει στον εσωτερικό hdd0Πατάς yes και στο περνάει.Επίσης γίνεται και το αντίστροφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ps3-hacks.com/2011/01/27/sony-granted-tro-against-geohot/

 

ρε τι γίνεται...

 

και για του λόγου το αληθές:

 

http://www.geohot.com/old_index.html

 

τωρα ειναι πια αργα το κλειδι το εχουν παρει αυτοι που πρεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικες γραμμες εχει δικιο ο nassosa.απλα χρειαζεται να διαβασεις λιγο.Βασικα η ολη οποια "δυσκολια" υπαρχει ειναι κατα 80% πιστευω στην πολη αρχη με το που προτοξεκινας διοτι απλα υπαρχει η απειρια της ολης φασης. Εαν δεν τα παρατησεις στην πολυ αρχη απο κει και μετα πιστευω οτι μπενεις σε μια φαση που και οταν δεν σου παιζει κατι με την μια, εχεις βρει τους μηχανισμους που χρειαζεται για το ψαξιμο και χωρις πολλα πολλα βρισκεις λυση...Αν διαβασεις λιγακι στο φορουμ δεν εχεις προβλημα.γνωμη μου

Ναι ρε φιλε, και να υπαρχει εστω και μια περιπτωση να το χαλασω ομως; Δε θα βγει κατι που να ειναι σταθερο και αξιοπιστο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλε, και να υπαρχει εστω και μια περιπτωση να το χαλασω ομως; Δε θα βγει κατι που να ειναι σταθερο και αξιοπιστο;

φιλε μου παντα θα υπαρχει εστω και 1% να το "χαλασεις" εαν κατι δεν παει καλα.Αν και παλι πιστευω οτι το ps3 γινεται restore στην τελικη.Οταν παμε για hackies τετοιες παντα πεζουν αυτα.περνουμε τα ρισκα μας.Γιαυτο που λες οσον αφορα σταθερο και αξιοπιστο, εγω προσωπικα επειδη διαφοροι εχουν θεματα με cfw του στυλ κολληματα και διαφορα τετοια εχω παραμεινει στο psbreak solution και δεν ειχα ποτε κανενα κολλημα εχω παιξει ολα τα παιχνιδια που εχω βαλει και γενικα μπορει να παω σε cfw αλλα οταν περασει καμποσος χρονος και σταθεροποιηθει περισσοτερο σαν λυση.Nομιζω το τελευτεο ειναι το πιο σημαντικο.Να μην τρεχεις να βαζεις αμεσως με την μια οτι βγαινει χωρις να περιμενεις λιγο να δοκιμαστει εαν θελεις σταθεροτητα εκτος και σου αρεσει πχ και η ολη φαση του ρισκου και της ενασχολησης.ειναι στο χερι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις περασα κ εγω 3.55 kmeaw...(CECH2004B)

ολα μια χαρα πηγαν κανενα προβλημα,αναγνωρισε το cfw κανονικα

Και τωρα οι ερωτησεις μου

 

1)την πρωτη φορα που ετρεξα lv2 περιμενα 4 λεπτα και δεν εγινε τιποτα.αναγκαστικα και το εκλεισα απο το κουμπι.Ειναι λογικο;

την δευτερη φορα το ετρεξε με την μια

2)την πρωτη φορα που ετρεξα gaia χωρις δισκακι μεσα κολλησε παλι(εχω βαλει την τελευταια που κανει lv2 patch μονο του)

παλι ειναι λογικο αυτο;

 

Τελος τα παιχνιδια δεν επρεπε να μου τα βγαζει σε δισκακι οπως πριν το cfw;

Ο μονος τροπος για να τρεξω ειναι απο το app_ κλπ πανω απο το install package files

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου βγάζει δισκάκι του οποίου αλλάζει το όνομα ανάλογα

με το game που έχω φορτωμένο στον multi manager

 

καλά ο εσωτερικός δίσκος γέμισε κιόλας δυστυχώς πολλά δεν τρέχουν

από τον εξωτερικό πρέπει να τα κάνεις split και copy στον εσωτερικό

 

ερώτηση

τι δίσκο να αγοράσω εσωτερικό για το PS3 ?

να είναι τύπου SATA η από τους παλιούς EIDE

του έχει βάλει κανείς 1TB τα βλέπει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...