Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.Μήπως,κατά τύχη, έχει καταφέρει κανένας να τρέξει το Prince of Percia The Forgotten Sands σε 3.55 kmeaw? Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά το game δεν λέει να ξεκινήσει με τίποτα. Δοκίμασα με Gaia 2.04, multiMAN 1.13.04, Rogero 7.8 (φυσικά τρέχω πρώτα lv2 v4 και fix permissions)με ή χωρίς δισκάκι στον οδηγό.Καμία ιδέα? Όποιος προτείνει κάτι που να δουλεύει κερδίζει γλειφιτζούρι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθησα μεσω ρουτερ blackbox/filezilla nα μπω και ενω εβλεπα τα directory, Μου εβγαζε timeouts οταν προσπαθουσα να μεταφερω απο PC σε PS3. Μονο ενα μικρο .ini Καταφερα να στειλω απο το PS3 στο PC και αυτο με καθυστερησει. Γιατι τετοιο Lag?

To ειχα & εγω το filezilla αλλα δεν παιζει καλα με το ps3.Εκανε συνεχεια disconnect. ασε το blackbox κανονικα και βαλε στο pc κατι αλλο.Εγω εχω βαλει smart ftp.Παιζει ακριβως με τα ιδια credentials / settings με filezilla για να συνδεθεις και ειναι πολυ αξιοπιστο και 2 φορες πιο γρηγορο απο το filezilla σε file transfer.Εχει ακομα δυνατοτητα να βλεπεις file sizes ,permissions και πολλα αλλα.

 

Παίδες καλησπέρα,

 

ποιός είναι ο καλύτερος manager για να αντιγράφω ps3 games απο original ή να κατεβάζω απο sites και να τα περνάω μέσα;

Επίσης πιο ps3 splitter να χρησιμοποιώ;

Έχω τον open manager είναι καλός; Εχω μεταφέρει καποια παιχνίδια με αυτόν άν αλλάξω manager θα τα δεί;

 

 

Ευχαριστώ sorry για τις πολλές ερωτήσεις

Και εγω open manager και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Eχω απισης και τον Gaia με το setup που "βλεπει" τα παιχνιδια στο path που βρισκει απο τον open manager.Ομως εχω το psbreak.Για custom firmware hack δεν ξερω ,μπορει να ειναι αλλοι καλυτεροι

Για spliter εχω openSplit.Δοκιμασμενο ολα οκ.απλως πρεπει οταν τελειωσει και σου σπασει το μεγαλο file σε μικρα να κανεις cut το μεγαλο αρχειο manual απο το folder.τουλαχιστον σε μενα ετσι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ειχα & εγω το filezilla αλλα δεν παιζει καλα με το ps3.Εκανε συνεχεια disconnect. ασε το blackbox κανονικα και βαλε στο pc κατι αλλο.Εγω εχω βαλει smart ftp.Παιζει ακριβως με τα ιδια credentials / settings με filezilla για να συνδεθεις και ειναι πολυ αξιοπιστο και 2 φορες πιο γρηγορο απο το filezilla σε file transfer.Εχει ακομα δυνατοτητα να βλεπεις file sizes ,permissions και πολλα αλλα.

 

 

Και εγω open manager και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Eχω απισης και τον Gaia με το setup που "βλεπει" τα παιχνιδια στο path που βρισκει απο τον open manager.Ομως εχω το psbreak.Για custom firmware hack δεν ξερω ,μπορει να ειναι αλλοι καλυτεροι

Για spliter εχω openSplit.Δοκιμασμενο ολα οκ.απλως πρεπει οταν τελειωσει και σου σπασει το μεγαλο file σε μικρα να κανεις cut το μεγαλο αρχειο manual απο το folder.τουλαχιστον σε μενα ετσι παιζει.

 

Ευχαριστώ, και εγώ έχω το ps3break και είμαι οκ με τα CDDVD που αντιγράφει απλά θέλω να κατεβάζω κάποια από κανένα site και δεν ήξερα πως να τα περάσω(ξερεις κανενα site με παιχνίδια;).

Με το openSplit μπορω να αντιγράψω και mkv ταινίες στο δίσκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να κάνω τη διαδικασία τώρα, έχω το KMEAW 3.55 PS3UPDAT.PUP χύμα στο root ενός usb stick . έχω στο ps3 την 3.55 (από την τελευταία αναβάθμιση της sony)περνάω κατ'αρχήν το PS3UPDAT.PUP από system update κανονικά ή να μπω από recovery mode? φαντάζομαι ΔΕΝ χρειάζεται να ξαναπεράσω την μαμά 3.55, έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, και εγώ έχω το ps3break και είμαι οκ με τα CDDVD που αντιγράφει απλά θέλω να κατεβάζω κάποια από κανένα site και δεν ήξερα πως να τα περάσω(ξερεις κανενα site με παιχνίδια;).

Με το openSplit μπορω να αντιγράψω και mkv ταινίες στο δίσκο;

Το open split το εχω δοκιμασει μονο σε games δεν ξερω για mkv.Εχεις pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κανεις σε m2ts σε 1-2 λεπτά και παίζουν

εγώ πάλι κάνω extract την main movie με dvdfab σε φάκελο, ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος για να παίξω στο ps3 τις ταινίες >4GB; Να τις κάνω iso ή κάτι άλλο (σημαντικό να ΜΗΝ χαθεί η αρχική ποιότητα);

 

επίσης, πότε αναμένεται να μπορούμε να εγκαταστήσουμε media players (πχ. vlc) σε cfw;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γείας.....θέλω να περάσω παιχνίδια που κατεβάζω απο το ίντερνετ στο σκληρό του ps3.'Exω κάνει jb με το πρόγραμμα του geohot σε 3.55 και έχω περάσει τον rogero manager.Μήπως υπάρχει κάπιο how to πως να περάσω τα παιχνίδια στο σκληρό του ps3 με ftp η/και με σπλιτερ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι κάνω extract την main movie με dvdfab σε φάκελο, ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος για να παίξω στο ps3 τις ταινίες >4GB; Να τις κάνω iso ή κάτι άλλο (σημαντικό να ΜΗΝ χαθεί η αρχική ποιότητα);

 

επίσης, πότε αναμένεται να μπορούμε να εγκαταστήσουμε media players (πχ. vlc) σε cfw;

 

 

το extract όμως το κάνει γρήγορα?

 

το tsmuxer έχει convert το m2ts και έχει και split για τα big files se 2-3 λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...