Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανώς και δεν τα βγάζεις απ΄το μυαλό σου , φίλε !

 

απλώς διαβάζοντας στο link σου εκεί που έχεις το video ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ τι είναι και τι κάνει .. επίσης από πού το καττεβάζουμε ? (για το QA toggle μιλάω πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι corrupted trophy, η εχει να κανει με ασυμβατοτητα μεταξυ του trophy και του συγκεκριμενου save file που πας να φορτωσεις.

Συνηθως δινεται οταν πας να φορτωσεις save διαφορετικου χρηστη

Μπορεις να δοκιμασεις να το διορθωσεις με το Brute Force Save data του Aldo's Tools

ακολουθοντας αναλογη διαδικασια με αυτη που περιγραφεται εδω:

http://www.psjailbreak.gr/2013/09/ps3-gta-v-cash-editor.html

Θα πρεπει να βρεις τα savedata και τα αναλογα trophies του παιχνιδιου απο τον φακελο devhdd_0/home/000000000X

Θα φορτωσεις το PARAM.SFO του save ωστε να παρει τα δεδομενα χρηστη στο Brute Force. Να τα κανεις brute force, μετα decrypt, και μετα ξανα encrypt.

και στα trophies να κανεις Brute Force, decrypt, να φορτωσεις τα δεδομενα απο το PARAM.SFO των saves και μετα ξανα encrypt.

ισως η σειρα διαφερει και πρεπει να παιξεις με τις επιλογες του προγραμματος. Δεν το ξερω ακριβως γιατι δεν εχω δοκιμασει κατι τετοιο.

Μετα περνας saves + trophies πισω στο PS3 και rebuild database απο recovery menu.

 

Αν τα trophies ειναι εντελως corrupted (θα το ελεγξεις απο ta trophies σε offline mode) τοτε τα σβηνεις και φορτωνεις το save σκετο.

Δε ξερω αν θα δουλεψει αλλα ειναι ο μονος τροπος που μπορω να σκεφτω.

Save λογικα δεν εχω γιατι το παιχνιδι βγαζει αυτο το προβλημα απο την πρωτη φορα που το εβαλα.Παιζει απο εσωτερικο σκληρο,δεν ξερω αν εχει σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Save λογικα δεν εχω γιατι το παιχνιδι βγαζει αυτο το προβλημα απο την πρωτη φορα που το εβαλα.Παιζει απο εσωτερικο σκληρο,δεν ξερω αν εχει σημασια

Σβησε οτι trophy υπαρχει για το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβησε οτι trophy υπαρχει για το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Φιλε κατι αρχεια cpk. να τα βαλω στην κονσολα σε παιχνιδι πως θα το κανω;Αυτο το  Habib 4.50 v1.0 ειναι το τελευταιο;Εχω το 4.46.01.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giorgo το cpk δεν εχει να κανει με το firmware update.

Καλυτερα να βρεις καποιον φιλο σου να στο κανει που να ξερει καλα το θεμα.

Αυτα τα πατσακια τα βρηκα σε γειτονικο σαιτ που ειναι για το pro...Υπαρχει κατι αλλο να βαλω για ελληνικα στο pro 2014;Εδω που ειμαι εχει γεροντοκρατια φιλε μου....αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,καινούριος στο φόρουμ οπότε συγχωρέστε με για οποιοδήποτε λάθος κάνω.Καταρχάς ένα μεγάλο μπράβο για την εξαιρετική δουλειά και βοήθεια όλων σε αυτό το φόρουμ.Είμαστε ευγνώμονες!

Και ξεκινώ,είμαι κάτοχος ενός slim ps3 με ofw 4.50(την έκανα κατευθείαν μόλις βγήκε).Αποφάσισα ρίχνοντας αρκετό διάβασμα σε ξένα φόρουμ καθώς και εδώ να προχωρήσω σε jb της συσκευής,η οποία έχει τη δυνατότητα να κατέβει στο 3.55.Προφανώς,ωστόσο η δυνατότητα αυτή δίνεται μόνο μέσα από ένα Ε3 flasher και μια διαδικασίας "αποσυναρμολόγησης" (:P) της κονσόλας.

Έχω γνώσεις όσον αφορά rootαρισμα κινητών,jb psp και iphone αλλα ομολογώ ότι με το ps3 δεν έχω δοκιμάσει κάτι.Επειδή λοιπόν θα έβαζα τον εαυτό μου στους αρχάριους,αν υπάρχει κάποιος σε αυτό το φόρουμ που θα μπορούσε να με βοηθήσει με αυτή τη διαδικασία στην περιοχή της Αθήνας(κάπου σχετικά κοντά με μετρό ή κάποιο μέσο θα με βόλευε..) θα ήμουν ευγνώμων να βοηθήσει.

Οι καιροί άλλαξαν,δυστυχώς δεν γίνεται να δίνεις 60 ευρώ για κάθε νέο παιχνίδι.Επίσης η συμπεριφορά της sony σε ορισμένα θέματα είναι αδιανόητη.

Αν υπάρχει κάποιος περιμένω κάποιο προσωπικό μύνημα,να συννενοηθούμε περαιτέρω..(στα οικονομικά θα μιλήσουμε,ελπίζω να μην είναι τόσο δύσβατο μονοπάτι :P)

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε καινουριο fan control 1.9.2 (για 4.50cfw) γιατι το προηγουμενο ειχε θεματα

Σβηνετε το παλιο και περνατε το νεο απο IPF

 

 

το fan control ειναι απαραιτητο να υπαρχει,θελω να πω κανει δουλεια η λιγα πραγματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...