Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

1) Μπορώ να παίξω ps2 games στo ps3 μου;

Πρεπει να ειναι σε μορφη psn classics, οποτε ειτε κατεβαζεις ετοιμα games ή τα μετατρεπεις εσυ.

 

θα ηθελα να ρωτησω αν υπάρχουν emulators και πως μπορώ να τους βάλω?

 

Υπαρχουν για ολες σχεδον τις ρετρο κονσολες, κοιτα τα retroarch και final burn alpha

http://www.ps3hax.net/2013/06/release-retroarch-0-9-9-dex/

http://www.ps3hax.net/2013/09/exclusive-official-fb-alpha-retro-loader-thread-guide-awesome-and-easy-to-follow-guide/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.αγορασα πριν λιγες μερες το ps3 super slim 500gb.μπορει καποιος να μου απαντησει ΑΝ μπορω να το "τσιπαρω"? και τι κοστος εχει?τελος με την εγγυηση τι γινετε?σας ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το react PSN πότε κινδυνεύεις για bαn? Θέλω να περάσω Ps2 emulator στο PS3 μου... Παίζω online άλλα με αγορασμένο key και μόνο με το react PSN πως θα επηρεαστεί η κονσόλα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το react PSN πότε κινδυνεύεις για bαn? Θέλω να περάσω Ps2 emulator στο PS3 μου... Παίζω online άλλα με αγορασμένο key και μόνο με το react PSN πως θα επηρεαστεί η κονσόλα μου;

 

Καλυτερα να μεινεις μακρια απο το react ειδικα αμα σκεφτεσαι να συνεχιζεις να παιζεις online καθως αυξανεται κατα πολυ ο κινδυνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.αγορασα πριν λιγες μερες το ps3 super slim 500gb.μπορει καποιος να μου απαντησει ΑΝ μπορω να το "τσιπαρω"? και τι κοστος εχει?τελος με την εγγυηση τι γινετε?σας ευχαριστω !

καλημερα φιλε μου ναι μπορεις

σου στελνω πμ γιατι ετυχε να εχω ενα τσιπακι γι ανα τα πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να μεινεις μακρια απο το react ειδικα αμα σκεφτεσαι να συνεχιζεις να παιζεις online καθως αυξανεται κατα πολυ ο κινδυνος

 

Δεν υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιώ όταν μπαίνω PSN? Το θέλω μόνο και μόνο για το PS2 emulator που γράφει όττι θέλει προ απετούμενο το React PSN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιώ όταν μπαίνω PSN? Το θέλω μόνο και μόνο για το PS2 emulator που γράφει όττι θέλει προ απετούμενο το React PSN...

 

Επειδη το ειχα ψαξει παλια σου λεω οτι αν μπαινεις psn με το παιχνιδι που κατεβασες υπαρχει τροπος να δουν οτι εχεις χρησιμοποιησει το reactpsn. αν θελεις τη γνωμη μακρια απο το react εκτος αν δεν σε νοιαζει τοσο το online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θα ήθελα και εγώ την βοήθεια σας για να περάσω CFW 4.50. Να το περάσω πάνω από το προηγούμενο CFW 4.46 που έχω ή να κάνω downgrade σε 3.55 OFW και μετά upgrade σε CFW 4.50 που διάβασα ότι είναι καλύτερο. Έχω ακούσει κάτι για rogero ή rebug downgrader που επαναφέρει το ps3  σε 3.55 CFW. Ποιά είναι η γνώμη σας και που μπορώ να βρώ σχετικές οδηγίες και λινκ. Τέλος ποιο CFW 4.50 θεωρείτε καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι αληθεια Χαμπιμπ εισαι πολυυυυ μπροστα και ισως να ηρθε η ωρα να αλλαξω το 3.55 Kmeaw μου http://www.ps3news.com/ps3-cfw-mfw/habib-4-50-db-ofw-arrives-dual-booting-from-ps3-ofw-to-cfw/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι αληθεια Χαμπιμπ εισαι πολυυυυ μπροστα και ισως να ηρθε η ωρα να αλλαξω το 3.55 Kmeaw μου http://www.ps3news.com/ps3-cfw-mfw/habib-4-50-db-ofw-arrives-dual-booting-from-ps3-ofw-to-cfw/

Στην θέση σου θα περίμενα μέχρι να βγουν λεπτομέριες για το πως και ΑΝ λειτουργεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θέλω την βοηθειά σας. Είμαι άσχετος στο θέμα hacking ps3, πήρα ένα ps3 slim 250gb με firmware 3.01 απο ένα φίλο, σας παρακαλώ στείλτε μου όλη την διαδικασία που πρέπει να κάνω για να το φλασάρω με το τελευταίο custom firmware χωρι ελλείψεις στα βήματα και να παίζω games απο τον σκληρό δίσκο που θα κατεβάσω. Είτε εδώ σε pm, είτε στο mail μου [email protected].

 

Σας ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Xasta11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...