Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι. Τσου. Νιετ. Oh hell no.

Αν τα μεταφερεις με ftp πιθανοτατα εχει γινει λαθος στην μεταφορα..τσεκαρε το μεγεθος των αρχειων που εχειs στο pc με τον αντιστοιχο φακελο στο ps3 και αν υπαρχουν διαφορες κανε τις απαραιτητες αλλαγες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου γραφει σε καθε φακελο το μεγεθος του ,  πως ? (sto filezila) ...

υπαρχει επιλογη γι αυτο (μηπως να το στο δειχνει σε καποια column)> 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>σου γραφει σε καθε φακελο το μεγεθος του ,  πως ? (sto filezila) ...</p>

<p>υπαρχει επιλογη γι αυτο (μηπως να το στο δειχνει σε καποια column)> </p>

 

Μπαινοντας στο φακελο,σου λεει σε μια στηλη απο κατω τα bytes.Θα βαλω ενα print screen αν ειναι σε λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω καποια ερωτηματα καθως σκοπευω αμεσα να αγορασω ps3

καταρχην σορι ξερω οτι εχει ηδη αναλυθει το θεμα σπασιματος,εψαξα αρκετα στις προηγουμενες  σελιδες,διαβασα και ενα πολυ καλο αρθρο για το θεμα του mtzs,αλλα ειμαι καπως αμπαλος και δεν πολυκαταλαβα τι παιζει :wacko:

λοιπον

1)σκεφτηκα να παρω ενα ps3 σλιμ στα 12 gb(πλεον κυκλοφορουν 170-200 ευρω) και ενα εξωτερικο σκληρο να αποθηκευω τα σπασμενα παιχνιδια

1)οι κονσολες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στην αγορα παιρνουν αυτο το jb η κατι αλλο αναλογο?

2)στη δικη μου περιπτωση που ειμαι στα 12 gb η κονσολα σπαει η ο σκληρος?

3)μετα υπαρχει θεμα να μην παιζει ταινιες η οτιδηποτε αλλο?

4)θα πρεπει να κατεβαζουμε update και τετοια για νεα παιχνιδια?

5)τα καταλληλα σπασμενα παιχνιδια ειναι αυτα που κυκλοφορουν στα τορρεντ και αν ναι απλα κανουμε αντιγραφη επικ.η χρειαζετε και κατι εξτρα

6)μηπως ειναι πιο πρακτικο ενα ps3 με 250-500 gb απτο 12αρι με εξωτερικο σκληρο(ανεξαρτητα απο τη διαφορα χρηματων)

 

ευχαριστω εκ των προτέρων μαγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω καποια ερωτηματα καθως σκοπευω αμεσα να αγορασω ps3

καταρχην σορι ξερω οτι εχει ηδη αναλυθει το θεμα σπασιματος,εψαξα αρκετα στις προηγουμενες  σελιδες,διαβασα και ενα πολυ καλο αρθρο για το θεμα του mtzs,αλλα ειμαι καπως αμπαλος και δεν πολυκαταλαβα τι παιζει :wacko:

λοιπον

1)σκεφτηκα να παρω ενα ps3 σλιμ στα 12 gb(πλεον κυκλοφορουν 170-200 ευρω) και ενα εξωτερικο σκληρο να αποθηκευω τα σπασμενα παιχνιδια: Οχι

1)οι κονσολες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στην αγορα παιρνουν αυτο το jb η κατι αλλο αναλογο? Οχι, μονο μεταχειρισμενες Slim + Fat με συγκεκριμενους CECH κωδικους. εκτος αν βρεις ετοιμη jailbroken μεταχειρισμενη.

2)στη δικη μου περιπτωση που ειμαι στα 12 gb η κονσολα σπαει η ο σκληρος? οχι δεν σπαει. Ο σκληρος μπορει να μπει μεγαλυτερος (δεν εχει μεσα σκληρο το 12GB αλλα flash memory)

3)μετα υπαρχει θεμα να μην παιζει ταινιες η οτιδηποτε αλλο? Μονο Blue ray + dvd + mp4. για να παιζει απο στικακι πρεπει να ειναι jb

4)θα πρεπει να κατεβαζουμε update και τετοια για νεα παιχνιδια? Ναι αν θες προαιρετικα

5)τα καταλληλα σπασμενα παιχνιδια ειναι αυτα που κυκλοφορουν στα τορρεντ και αν ναι απλα κανουμε αντιγραφη επικ.η χρειαζετε και κατι εξτρα τιποτα εξτρα δε χρειαζεται

6)μηπως ειναι πιο πρακτικο ενα ps3 με 250-500 gb απτο 12αρι με εξωτερικο σκληρο(ανεξαρτητα απο τη διαφορα χρηματων) Σαφως δε το συζηταμε. 500GB ειναι οτι πρεπει εαν και εφοσον σκοπευεις να ασχοληθεις με πληθωρα παιχνιδιων.

 

ευχαριστω εκ των προτέρων μαγκες

Γενικα η αγορα PS3 12 Gb ειναι mega fail. Εκτος αν το θες για να παιζεις μονο PES + FIFA + COD. εκει ειναι υπεραρκετο.

Για οτιδηποτε αλλο απλα δεν κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 κι από μένα για το παραπάνω, μόλις χθες μου έλεγε φίλος μου ότι αγόρασε το Heavy Rain και δεν μπορεί να το παίξει γιατί πρέπει να σβήσει όλα τα άλλα παιχνίδια κλπ. Ομολογώ ότι μέχρι τότε (και έχοντας μεγάλο δίσκο) δεν είχα σκεφτεί καν ότι μπορεί να υπάρχουν τέτοια διλήμματα.

 

Φαίνεται ότι 15 χρόνια μετά το PS1, υπάρχουν ακόμα παρόμοια προβλήματα (αν και πλέον αντί για κάρτες μνήμες των λίγων MB, έχουμε σκληρούς δίσκους των GB).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενκς για την γρηγορη απαντηση,ενα τελευταιο αν δεν κατεφερω να βρω εκδοση πριν τη 3,55 σε καινουριο επειδη δεν θελω να παρω μεταχειρισμενο υπαρχει σεναριο που να χακαρετε ο εξωτερικος και το ps3 να παραμενει ανεγγιχτο?(ειμαι δεινος gamer και θελω κατι με αντοχη στο χρονο και σε δυσκολες συνθηκες-πολυ ωρα κτλ)

-ps για ονλαιν αδιαφορω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουριο με 3.55; Πλακα μας κανεις !!!!

Αν το βρεις στα εχω ολα ετοιμα για το πως θα του περασεις cfw. Αλλα που θα το βρεις :P

Anyway αν παρεις μεταχειρισμενο σλιμ που να παιρνει cfw μετα για να σου βγαλει ζημια εφοσον υπαρχει το fan control utility πρεπει να το προσπαθησεις πολυ (χωρις πλακα)

Το PS3 δεν χακαρεται με χακαρισμα του σκληρου δισκου. Δεν παιζει κατι τετοιο με τιποτα. Ο σκληρος δισκος μονο αλλαζει (βαζοντας μεγαλυτερο) η προστίθεται στα 12GB μοντελα που δεν εχουν. Σε αυτη την περιπτωση η εγγυηση δεν χανεται. Αν πας σε καινουριο που δεν χακαρεται να παρεις 500GB και να βαλεις και PSN Plus συνδρομη (με 50 ευρω θα εχεις γύρω στα 40 παιχνίδια το χρονο σε digital μορφη εκ των οποίων οι 20 τουλάχιστον τιτλοι ειναι ΑΑΑ). PSN Plus και 12GB ειναι εντελως ασύμβατα μεταξύ τους.

Επισης το ΠΣ3 δεν υποστηριζει εξωτερικο σκληρό ουτε usb για φόρτωμα η download παιχνιδιων (ακομη και γνήσιων). Αυτο γίνεται μονο σε jb PS3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα τα πάντα αλλα δεν ήθελε να δουλέψει. Το έσβησα και το ξαναπέρασα. Πάλι δεν έπαιξε.

 

Υγ. Οχι, δεν θέλω να δω την Ellen page γυμνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα τα πάντα αλλα δεν ήθελε να δουλέψει. Το έσβησα και το ξαναπέρασα. Πάλι δεν έπαιξε.<br><br>

Υγ. Οχι, δεν θέλω να δω την Ellen page γυμνή.

Μάλλον τότε δεν είναι εντάξει τα αρχεία..βρες το κάπου αλλού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τα φωτα σας,θελω να αγορασω ενα ps3 φυσικα μεταχειρησμενο και να του περασω

4.46 CFW Rogero v1.00

το ερωτημα τωρα ειναι, σε ποια μοντελα μπορω να τον περασω και εως ποιο μαμισιο

custome firmware πρεπει να εχει το ps3 ,χωρις φυσικα να κανω καποιο downgrade κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...