Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι αυτο δε σου συνδεοταν.

Καντην enable και επανεκκινηση της κονσολας και ξαναδοκιμασε ετσι απο περιεργεια :)

Λογικα θα συνδεθεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γι αυτο δε σου συνδεοταν.

Καντην enable και επανεκκινηση της κονσολας και ξαναδοκιμασε ετσι απο περιεργεια :)

Λογικα θα συνδεθεις.

 

Εντάξει είσαι απίστευτος ρε φίλε!! Δεν φαντάζεσαι πόσες φορές το ενεργοποίησα και το απεργοποίησα(και αφού έβλεπα ότι δεν δούλευε το ξανααπενεργοποιούσα) χωρίς ποτέ να συνδεθεί! Με ένα restart όμως δούλεψε! Υπάρχει λόγος ή είναι καλύτερα για κάποιο λόγο που είναι από default disable ή το ίδιο είναι αν το έχουμε μονίμως enable;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι αν απο default (προεπιλογη) ειναι στο enable η disable.

ισως να εξαρταται απο τις διαφορες εκδοσεις ΜΜ που βγαινουν κατα καιρους.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν κανεις update τον ΜΜ μεσα απο το μενου του κραταει τις ρυθμισεις και δεν χρειαζεται να τις ελεγχεις καθε φορα.

Αν σβησεις τον ΜΜ και τον κανεις εγκατασταση απ την αρχη τοτε πρεπει να τα ξαναελεγξεις καλου κακου. Και οταν αλλαζεις τα settings πρεπει παντα να συνοδευονται με επανεκκινηση της κονσολας.

Προσωπικα εγω ειμαι με Stealth MM απο το 4.30 αν θυμαμαι καλα και τις αναβαθμισεις τις κανω παντα μεσα απο τον ΜΜ η με τα απλα Updates που βγαζει ανα διαστηματα στα οποια το option file του ΜΜ που περιεχει τις ρυθμισεις διατηρειται κανονικα.

Επομενως το βαζεις μια φορα enable το κραταει μονιμα ετσι και τελειωσες με αυτο το θεμα. Δεν θελει ουτε blackbox ουτε τιποτα αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια θα τρελαθω. Οποιο παιχνιδι και να βαλλω απο multiman δεν εχει ηχο. Ουτε ο multiman εχει ηχο. Ξερετε τι μπορει να φταιει? Δουλευε κανονικοτατα μεχρι σημερα που του εκανα ταξιδακι (μεσα στο κουτι του) στην προτευουσα μιας και τα dvd club εδω εχουν τα παντα. Help!!

Μπες στις ρυθμίσεις ήχου στο XMB και θα φτιάξει μαγικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολη την παρεα.

 

σκεφτομαι να βαλω σε super slim το ODE cobra (optical drive emulator) για να παιζω τα baukup  απο τα παιχνιδια που εχω σενα εξετωρικο δισκο. το εχει δοκιμασει κανεις; που το εβαλε και ποσο;

να μας πει την γνωμη του γενικα.αξιζει;

 

θα το παραγγηλω απο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνεις μονο το 4,55 official update γιατι μετά το φόρτωμα των παιχνιδιών θέλει ναφτιάξεις bluray δικο σου και να το γράψεις και κάθε φορά που αλλάζεις παιχνίδι πρέπει να το κάνεις swap με ένα γνήσιο για να φορτώνει το παιχνίδι. Μήπως είσαι κρήητη να σου βάλω με 60 ευρώ το E3 ode (τοποθέτηση δωρεάν) αφού τόσο κάνει και για εμένα για offline ειναι το καλύτερο και "οικονομικό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω το κομπρα δεν το εχω δουλέχει ποτέ απλά χρησιμοποιεί τα ird αρχεια για τα ισο που κάνουνποιο δύσκολο τα παιχνίδια να εντοπιστούν. Ενω το Ε3 τα φτιαχνει τα ισο χύμα και τα πάιζει οπότε ιναι σαφες οτι δεν στρέφεται προς την ονλινε χρήση αυτό ομως εχει σαν συνέπεια τα ισο να φορτωνουν πιο γρηγορα. Εσυ συγκρίνεις τιμες και τι θες και αποφασίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E3 ODE Pro only available for Slim models [2K/3K/4K] and this will be out by next week.

E3 ODE "BASE" may support all models but not so sure.

Cobra ODE supports almost all models except for few SATA based PS3 FAT.. currently out of stock in most countries.

 

αποψη μου καλυτερα cobra. αν θες για εγκατασταση ή αγορα στειλε πμ για αθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κάποιος πώς μπορούμε να παίξουμε παιχνίδι του ps2 σε PS3 slim? Είναι απείραχτο το playstation μου αλλα είμαι ανοιχτός στο ενδεχόμενο του τσιπαρισματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...